نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 230 از 282 نخستنخست ... 130180220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,291 تا 2,300 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : Returning Student ها تجربیاتتونو بذارید اینجا

نقل قول نوشته اصلی توسط pandora2nd نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. من ی سوال دیگه هم داشتم. دانشجوهایی که بار اول میان به آمریکا، اگه تاریخی بعد از تاریخ آی 20 وارد آمریکا میشدن باید ی نامه late arrival میگرفتن که دیر اومدنشون مشکلی نداره. حالا من این ترم اصلا درسی ندارم و به احتمال زیاد تاریخی که ویزا بهم بدن بعد از شروع ترم خواهد بود. سوالم اینه که آیا الان هم که دو سال از دانشجو بودنم میگذره بازهم نامه رو لازم دارم؟
    بله باز هم late arrival لازم داريد ولي شرايط شما به پيچيدگي كساني كه براي اولين بار ميخوان وارد آمريكا بشن نيست چون كلاس نداريد. قبل از خروج از آمريكا با اينترنشنال آفيس دانشگاهتون صحبت كنيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

سلام
    من تاپیک رو خوندم ولی با توجه به شرایط خودم سوال دارم:
    ببینید i-20 ام تاریخ شروعش همین ماه may هستش و البته هنوز یک هفته مونده به شروع کلاسا. من ثبت نام کردم در دانشگاه ولی نکته ای هست اینکه هنوز پول کلاسا رو نریختم و البته به وقتش هم مونده. من میخواستم کلاسا رو drop کنم و در واقع از پاییز شروع کنم. رفتم از international office پرسیدم گفت که نه ممکنه اینکار باعث terminate شدن سویس بشه. یعنی کار من یه جور defer به حساب میاد؟! در واقع تا پول رو نریزیم sevis مون active نمیشه؟!البته نکته دیگه ای هم که گفت اینه که در واقع استثنا هستش اینه که advisor من یه نامه بده که این فرد به فلان دلیل از پاییز شروع میکنه. اصلا تا حالا کسی چنین تجربه ای داشته؟
    کلا اگر یه نفر این کار رو بکنه چه نهادی برای این فرد تصمیم میگیره؟ یعنی پلیس شما رو به مملکتت برمیگردونه درسته؟!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    سلام
    من تاپیک رو خوندم ولی با توجه به شرایط خودم سوال دارم:
    ببینید i-20 ام تاریخ شروعش همین ماه may هستش و البته هنوز یک هفته مونده به شروع کلاسا. من ثبت نام کردم در دانشگاه ولی نکته ای هست اینکه هنوز پول کلاسا رو نریختم و البته به وقتش هم مونده. من میخواستم کلاسا رو drop کنم و در واقع از پاییز شروع کنم. رفتم از international office پرسیدم گفت که نه ممکنه اینکار باعث terminate شدن سویس بشه. یعنی کار من یه جور defer به حساب میاد؟! در واقع تا پول رو نریزیم sevis مون active نمیشه؟!البته نکته دیگه ای هم که گفت اینه که در واقع استثنا هستش اینه که advisor من یه نامه بده که این فرد به فلان دلیل از پاییز شروع میکنه. اصلا تا حالا کسی چنین تجربه ای داشته؟
    کلا اگر یه نفر این کار رو بکنه چه نهادی برای این فرد تصمیم میگیره؟ یعنی پلیس شما رو به مملکتت برمیگردونه درسته؟!
    اگه پستهاي قبلي رو خونده باشيد، تاكيد كردم كه defer مربوط به "قبل" از ورود به آمريكا هست. ادوايزر شما هم بخواد نامه بده و شما defer كنيد، اين كار بايد قبل از ورود به آمريكا انجام بشه نه بعد از ورود به آمريكا. بعد از ورود به آمريكا تنها راه پيش روي شما ثبت نام "تمام وقت" در دانشگاه براي همون ترم هست. بايد ظرف حداكثر ٣٠ روز بعد از ورود به آمريكا يا ٣٠ روز بعد از تاريخ I20 به صورت "تمام وقت" ثبت نام كرده باشيد وگرنه فايل سويس شما بسته ميشه و بايد بلافاصله خاك آمريكا رو ترك كنيد. اين ٣٠ روز هم كه گفتم "حداكثر" هست. تحت برخي شرايط ممكنه فايل سويس شما زودتر از ٣٠ روز هم بسته بشه كه در پستهاي قديميم بيشتر توضيح دادم. اگه واحدهايي كه گرفتيد drop كنيد يا به دليل ندادن پول دانشگاه خودشون زحمت بكشن براتون drop كنن، نتيجه همون ميشه. يعني بسته شدن فايل سويس. اگه تصميم به drop كردن واحدها و defer به ترم بعد داريد، هر چه زودتر و قبل از ورود به آمريكا اين كارها رو بكنيد.

در ضمن جهت ارضاي حس كنجكاوي شما نهادي كه به تخلفات مهاجرتي رسيدگي مي كنه اسمش ICE يا Immigration and Customs Enforcement هست كه زيرمجموعه وزارت امنيت ملي آمريكاست. اگه كسي سروكارش به ICE بيفته كمي تا قسمتي فاتحه اش خونده است و اگه كار به اخراج از آمريكا به دليل اقامت غيرمجاز بكشه، بسته به شرايط از ٣ تا ١٠ سال ممنوع الورود ميشه. البته قبل از اخراج آمريكا هم مدتي (از چند هفته تا چند ماه) در اماكن ويژه اقامتي ICE آب خنك فرداعلا نوش جان خواهد كرد. با مقررات ويزا و اداره مهاجرت اصلا ريلكس برخورد نكنيد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان
    من پذیرش همراه با بورس از جرج واشنگتن گرفتم. تاریخ I-20 که باید اونجا باشم 11 آگست هست. ویزام هم اکی شده. منتها مشکلی برام پیش اومده و شاید مجبور شم تا اوایل سپتامبر در ایران بمونم. اگر بخوام defer کنم بورسیه م رو از دست میدم. حالا برای late arrival باید چه کار کنم؟ چقدر میتونم دیرتر برم؟

رشته و دانشگاه

در مورد اينكه چقدر مي تونيد دير بريد فقط خود دانشگاه مي تونه جواب قابل اطمينان بده نه بقيه. براي اطلاعات بيشتر در مورد نامه late arrival پستهاي قبلي اين تاپيك و همچنين موضوعي كه با عنوان سوالهاي متداول Late arrival ايجاد شده ببينيد

http://www.applyabroad.org/forum/sho...-Late-Arrival

Junior Member

سلام. کسی پذیرش بدون فاند داشته باشه بعد دانشگاهم قبول کرده 1 سال دیفر کنیم یعنی پذیرش برای سال بعد باقی میمونه یا مجددا بررسی میشه اپلیکیشن؟از 2 دانشگاه دبفر کنی مشکلی پیش نمیاد؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shakiba12 نمایش پست ها
    سلام. کسی پذیرش بدون فاند داشته باشه بعد دانشگاهم قبول کرده 1 سال دیفر کنیم یعنی پذیرش برای سال بعد باقی میمونه یا مجددا بررسی میشه اپلیکیشن؟از 2 دانشگاه دبفر کنی مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام
    بله مشکلی نداره.پذیرش میمونه دوباره بررسی نمیشه. فقط مشکل اینه دانشگاه باید این گزینه رو برای انتخاب شما داشته باشه. اگر نداشته باشه دیفری هم در کار نخواهد بود. از دانشگاه بپرسید. معمولا فاند دارها در دیفر مشکل دارند چون ممکنه فاند از دست بره. و نگه داشتنش تا یکسال سخته. بدون فاند ها راحت هستند در این مورد اگر که دانشگاه داشته باشه عملیات دیفر کردن را. باز اگر فاند نداشته باشید 2-3 تا دیفر کنید خیلی غیر اخلاقی نیست. بعدا به 2 تاشون اطلاع بدید که آفر رو نمیتونید بپذیرید.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام
    من از دو دانشگاه پذیرش گرفتم، یکی شون گفته که باید برای ترم فال برسم و یکی دیگه گفته اگه برای فال نرسیدم می تونم به ترم بهار دیفر کنم. الان می خوام بدونم می تونم همزمان برای یک دانشگاه اقدام کنم و دانشگاه دیگه رو دیفر کنم . یا اینکه می تونم هر دو تا دانشگاه رو اکسپت کنم و تقاضای i-20 کنم و فقط با یکی شون برای وقت سفارت اقدام کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahraz1 نمایش پست ها
    سلام
    من از دو دانشگاه پذیرش گرفتم، یکی شون گفته که باید برای ترم فال برسم و یکی دیگه گفته اگه برای فال نرسیدم می تونم به ترم بهار دیفر کنم. الان می خوام بدونم می تونم همزمان برای یک دانشگاه اقدام کنم و دانشگاه دیگه رو دیفر کنم . یا اینکه می تونم هر دو تا دانشگاه رو اکسپت کنم و تقاضای i-20 کنم و فقط با یکی شون برای وقت سفارت اقدام کنم
    تونستن که میتونید اما از نظر اخلاقی درست نیست
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

Junior Member

سلام اگر کسی کلیر شد ولی خواست دیفر کنه باز باید برای مصاحبه بره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)