نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 262 از 282 نخستنخست ... 162212252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,611 تا 2,620 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

سلام

من حدود 20 روز پیش از دبی ایمیل کلیر گرفتم، ولی به دلیل یه مشکل شخصی نمیتونم واسه ترم پاییز برم. حالا من دوتا سوال دارم که دوستان لطف میکنند اگر پاسخ بدند:
    1- اگر من یک ماه و نیم دیگه پاسپورتمو بفرستم واسه پیکاپ تو سفارت ممکنه گیر بدن که چرا واسه پاییز نرفتم؟ ایا باید دلایلی ارائه بدم؟ من هنوز هیچ ایمیلی به سفارت نزدم که مسئله رو توضیح بدم.
    2-دانشگاهم گفته واسم دیفر میکنه. من به دانشگاه نگفتم کلیر شدم. یعنی اونها فکر میکنن چون ویزام نیومده میخوام دیفر کنم. میترسم اگه بگم مشکل دیگه داشتم قبول نکنن. ایا این مشکلی میتونه ایجاد کنه؟

ممنون

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi68 نمایش پست ها
    سلام

من حدود 20 روز پیش از دبی ایمیل کلیر گرفتم، ولی به دلیل یه مشکل شخصی نمیتونم واسه ترم پاییز برم. حالا من دوتا سوال دارم که دوستان لطف میکنند اگر پاسخ بدند:
    1- اگر من یک ماه و نیم دیگه پاسپورتمو بفرستم واسه پیکاپ تو سفارت ممکنه گیر بدن که چرا واسه پاییز نرفتم؟ ایا باید دلایلی ارائه بدم؟ من هنوز هیچ ایمیلی به سفارت نزدم که مسئله رو توضیح بدم.
    2-دانشگاهم گفته واسم دیفر میکنه. من به دانشگاه نگفتم کلیر شدم. یعنی اونها فکر میکنن چون ویزام نیومده میخوام دیفر کنم. میترسم اگه بگم مشکل دیگه داشتم قبول نکنن. ایا این مشکلی میتونه ایجاد کنه؟

ممنون
    از وقتی که کلیر شدی یک ماه وقت داری که بری ویزا رو بگیری وگرنه باطل میشه.
    اگه دیفر بدون تغییر SEVIS باشه مشکلی پیش نمیاد. احتمالا زیاد سخت نمیگیرن رو این که چرا میخوای دیفر کنی.

ApplyAbroad Veteran
    FlirTcia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi68 نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    سلام دوست عزیز،
    1- نه سفارت به این موضوع کاری نداره. دلیلی هم لازم نیس. اما بهتره بهشون ایمیل بزنین و بگید که ویزا رو واسه ترم بعدی میخواید معمولا خودشون میگن دقیقا تا چه تاریخی میتونید پیک آپ کنید.
    2- نه مشکلی نیست.
    برای اینکه خیالتون راحت شه میگم اینو، من حدود 20 روز پیش کلیر شدم و بدلیل مشکلات شخصی تصمیم گرفتم ترم دیگه برم.
    به سفارت ایمیل زدم و گفتم ، اونا هم بهم تاریخ دقیق دادن و گفتن تا قبل از اون تاریخ هر موقع پیک آپ کنی مشکلی نیست. (بعد از کلیر شدن حدود 90 روز وقت دارید تا پیک آپ)
    در ضمن، نه دانشگاه نه سفارت ازم توضیحی نخواستند منم چیزی نگفتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalmilad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بايد تا ٣٠ اگوست امريكا باشم و چند روزه كه كلير شدم اما هنوز سايت آپديت نشده و من هنوز نتونستم براي پيك آپ اقدام كنم
    من ممكنه از زماني كه ويزا رو برام پيك آپ مي كنن تا رسيدنش به دستم از شروع ترم بگذره براي همين به دانشگاه درخواست late arrival دادم
    با اين حساب من نامه ليت ارايوال رو موقع پيك آپ ندارم
    مشكل چه خواد بود
    موقع ورود به امريكا مشكل دار ميشم يا موقع ثبت نام؟
    اگه در زمان پیکاپ ویزا تاریخ I20 نگذشته باشه، بعیده توی سفارت گیر بدن. برای احتیاط می تونید اسکن نامه رو برای سفارت ایمیل کنید. توضیح بیشتر رو می تونید در FAQ بالای همین صفحه بخونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط NMTehrani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواهش می کنم سوال من رو جواب بدین.
    من کلییر شدم و در 7 آگوست ویزای مولتی دوساله خود و همسرم رو پیک آپ کردم. در واقع تاریخ چاپ ویزا 7 آگوست هست. بنابدلایلی پذیرش و فاندم رو دیفر کردم. اینترنشنال آفیس گفته که برای صادر کردن آی 20 جدید تغییری در سویس آی دی نمیده. سوالات من:
    با توجه به شرایطی که گفتم آیا ورود من به آمریکا در اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه مشکلی ایجاد می کنه؟
    همسرم ممکنه تا پایان ترم نیاد. آیا ورود ایشون به آمریکا مثلا در جولای 2016 مشکلی ایجاد می کنه؟

منظورم از مشکل اینکه ممکنه توی فرودگاه مانع بشن.

ممنون میشم پاسخ بدین.
    اگه شماره سویس توی ویزای مالتیپل با شماره سویس I20 جدید مغایرت نداشته باشه، مشکلی ندارید. همسرتون هم می تونه هر وقت خواست وارد آمریکا بشه. البته قبلش با اینترنشنال آفیس دانشگاه هماهنگی کنید که اشتباها فایل سویس F2 بسته نشده باشه. موارد نادری اینجوری پیش اومده و هماهنگی با دانشگاه مطمئنتره.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط availabe نمایش پست ها
    سلام. من از یه دانشگاه توی آمریکا پذیرش و فاند گرفتم ( برای پاییز 2015) قبلش با ویزای توریستی وارد آمریکا شده بودم و الان هم هنوز توی آمریکا هستم (i-94 ام اعتبار داره). من i20 دانشگاه رو گرفتم اما ازش استفاده نکردم، چون قبلش درخواست تغییر استتوس به یه ویزای دیگه (E2) که با اون هم میشه دانشجو شد رو داده بودم( از طریق همسرم) و هنوزجوابش نیومده. اما این مسئله رو به دانشگاه و استادم نگفتم که تصمیم گرفتم ازش استفاده نکنم و اونا فکر میکنن من منتظر جواب f1 هستم. ( در صورتی که منتظر جواب E2 هستم)
    با توجه به اینکه الان مجبورم دیفر کنم و استادم هم فاندمو نگه میداره تا ترم بعد، می خوام ازشون i20 جدید بگیرم و درخواست تغییر استتوس به f1 رو هم بدم( میدونم که تا اینجاش مشکلی نیست) مشکل من اینه که آیا دانشگاه میتونه از طریق سویس متوجه بشه من از I20 قبلی هیچ استفاده ای نکرده بودم؟ می ترسم که متوجه بشند و برام دردسر ساز بشه. چون من بهشون نگفتم که تغییر استتوسم برای e2 بوده نه f1. ( بازم بگم که با E2 هم میتونم درس بخونم و فرقی برای من نداره)
    ببخشید زیاد توضیح دادم ، ولی خیلی استرس دارم که دانشگاه از روراست نبودنم شاکی بشه...
    یک مشکل هست. شما نمی تونید به طور همزمان دو تا تقاضای تغییر status داشته باشید. باید پرونده تقاضای قبلی بسته بشه تا بتونید تقاضای تغییر status به F1 بکنید. توضیح بیشتر در این مورد رو می تونید در تاپیک تغییر ویزا بخونید. توضیح بیشتر در مورد دیفر هم در FAQ بالای همین صفحه هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    یک مشکل هست. شما نمی تونید به طور همزمان دو تا تقاضای تغییر status داشته باشید. باید پرونده تقاضای قبلی بسته بشه تا بتونید تقاضای تغییر status به F1 بکنید. توضیح بیشتر در این مورد رو می تونید در تاپیک تغییر ویزا بخونید. توضیح بیشتر در مورد دیفر هم در FAQ بالای همین صفحه هست.
    سلام دوستان. من 25 آگست کلیر شدم و از سفارت با ایمیل پرسیدم درباره نوع ویزا و گفتند که مولتیپل ولی نگفتند تا کی اعتبار داره. تاریخ آی 20 جدیدم 13ژانویه است و اگر پاسپورتم رو برای ویزا پیکاپ کنم تا یک ماه قبل از تاریخ ای تو انی 90 روز بیشتر میشه. به نطرتون پاسپورت رو پیکاپ کنم یا اینکه صبر کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اگه شماره سویس توی ویزای مالتیپل با شماره سویس I20 جدید مغایرت نداشته باشه، مشکلی ندارید. همسرتون هم می تونه هر وقت خواست وارد آمریکا بشه. البته قبلش با اینترنشنال آفیس دانشگاه هماهنگی کنید که اشتباها فایل سویس F2 بسته نشده باشه. موارد نادری اینجوری پیش اومده و هماهنگی با دانشگاه مطمئنتره.
    ممنون مهراد جان که اطلاعات مفید در اختیارمون قرار میدی. من بصورت نرمال باتوجه به عدم تغییر سویس 6 ماه فرصت دارم وارد آمریکا بشم درسته؟
    با بخش اینترنشنال دانشگاه در تماس هستم میگن که تا دوماه از تاریخ آی 20 قبلی نگذشته می تونم بدون تغییر سویس کد آی 20جدید دریافت کنم.
    **SEVIS records (I-20 forms) will be canceled 60 days after their start date if not used to enter the United States and enroll in a U.S. school. If you have previously been issued a SEVIS record and wish to use the same record for your F-1 visa application, please submit requested documents as soon as possible. We must issue another I-20 form with the Spring 2016 dates of attendance.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط NMTehrani نمایش پست ها
    ممنون مهراد جان که اطلاعات مفید در اختیارمون قرار میدی. من بصورت نرمال باتوجه به عدم تغییر سویس 6 ماه فرصت دارم وارد آمریکا بشم درسته؟
    با بخش اینترنشنال دانشگاه در تماس هستم میگن که تا دوماه از تاریخ آی 20 قبلی نگذشته می تونم بدون تغییر سویس کد آی 20جدید دریافت کنم.
    **SEVIS records (I-20 forms) will be canceled 60 days after their start date if not used to enter the United States and enroll in a U.S. school. If you have previously been issued a SEVIS record and wish to use the same record for your F-1 visa application, please submit requested documents as soon as possible. We must issue another I-20 form with the Spring 2016 dates of attendance.
    براي گرفتن I20 جديد هرچه زودتر اقدام كنيد. زمان ورود به آمريكا هم به تاريخ I20 جديد بستگي داره. البته اين ٦٠ روز كه اينها گفتن (در مورد بسته شدن فايل سويس) برام عجيبه. چيزي كه من در دستورالعمل اجرايي سويس خونده بودم اين بود كه حداكثر ٣٠ روز بعد از تاريخ I20 اگه در دانشگاه ثبت نام نكرده باشيد، فايل سويس كنسل ميشه. يعني قانون تازگيها عوض شده و اون ٣٠ روز رو كردن ٦٠ روز؟

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

سلام خدمت همه دوستان مخصوصا آقا مهراد عزیز.. من چندتا سوال داشتم که شاید یه مقدار پیچیده باشه و فک کنم آقا مهراد خودش هم یه همچین تجربه ای داشته قبلا

من اول شرایط و اتفاقاتی که افتاد برام رو توضیح میدم..
    من با ویزای سینگل سال 2013 رفتم آمریکا و فوق لیسانسمو از اونجا گرفتم.. واسه دکترا از یک دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم و وقتی که I-20 م رو گرفتم اومدم ایران و قبلش رفتم مصاحبه (16 آوریل)... الان بیش از 4 ماهه که منتظرم و هیچ خبری نیست.. به late arrival هم نرسیدم و مجبورم که دیفر کنم... منتها با استادم تماس داشتم و میگه که فاندت اگه این ترم استفاده نشه میسوزه و نمیتونم نگهش دارم واسه ترم دیگه، منتها یه grant نوشتم و جوابش توو اکتبر/نوامبر میاد اگه اونو گرفتم میدم بهت واسه ترم بهار. و در ادامه گفت که توو بدترین حالت ترم اولو پولتو خودت بده از ترما بعد من میدم... این شرایظ من بود و الان سوال های و گرینه هایی که پیش رومه:

- من وقتی که سویس رو از دانشگاه ارشد به دکترام ترنسفر کردم توو آمریکا، اون سویس چی دانشگاه که رفتم پیشش و برنامم رو واسش گفتم که قراره دوباره برم کشورم و اپلای کنم واسه ویزا تاکید کرد: توو وقت سفارت گرفتن و برنامه ریزی هات این رو در نظر بگیر که "اگه بین روز ترنسفرت تا ثبت نامت بیش تر از 5 ماه طول بکشه فایل سویس رو میبندن و مجبوری دوباره 200 دلار پول بدی"... حالا با وضعیت من چه مشمول قانون 5 ماه فاصله بشم چه یک ماه بعد تاریخ آی-20 در هر حال ظاهرا سویسم منقضی میشه و مجبورم دوباره پول بدم... آیا غیر از این دوباره پول دادن چون 5 ماه تاخیر افتاده شماره سویس رو هم عوض میکنند یا اینکه اگه به سویس چی دانشگاه بگم با همون شماره قبلی صادر میکنه؟ اگه منقضی بشه و با یه شماره جدید صادر بشه هر چند رو پروسه کلیرنس تاثیری نمیذاره ولی آیا واسه پیکاپ میتونه مشکل درست کنه یا اگه زودتر به سفارت بگی مشکلی نیست؟

- مهراد تووی FAQ و جاهای دیگه که من خوندم بارها تاکید کرده که کار دیفر رو سریع انجام بدین و نذارین دقیقه 90.. اگه من بخوام دیفر رو الان انجام بدم، طبیعتا دوباره ازم گواهی تمکن مالی میخوان و خب الان تا قبل مشخص شدن وضعیت فاند استادم، نمیتونم از دانشکده بشون نامه بدم. پس باید خودم یک BS براشون بفرستم وطبیعتا این سری I20 جدید از وضعیت fund from this school در میاد و میشه self funded... توی پست های قبلی مهراد یه جایی گفته بود که I-20 جدیدی که بعد دیفر میبرین واسه پیکاپ صرفا باید تاریخش عوض بشه و تغییرات بزرگ و اساسی مثل عوض شدن دانشگاه و وضعیت فاند میتونه منجر بشه به مصاحبه مجدد. این یعنی اینکه اگه من الان اقدام کنم واسه دیفر با نامه BS از خودم منجر میشه به مصاحبه مجدد. آیا میشه از الان توو پروسه کلیرنس بهشون اطلاع داد که اگه قراره کیس رو ببندن (که بعید میدونم) و یا اینکه واسه مصاحبه مجدد اقدام کنن، الان برم؟ یا اینکه نه اصلا کلا صبر کنم تا مشخص شدن وضعیت فاند و اون موقع دیفر رو انجام بدم و I-20 جدید رو بگیرم؟ (که خب خیلی ریسکی تر میشه)

- یه مورد دیگه اینکه استادم پول نتونه جور کنه و من یا با فاند شخصی برم (که ختم میشه به مورذ قبلی) و یا مکاتبه کنم با یه دانشگاه دیگه و از اونجا پذیرش و I-20 بگیرم که باز هم میشه تغییر اساسی تووی I-20 و این یعنی مصاحبه مجدد! (هرچند یه موردی رو خوندم که تووی ازبکستان ظاهرا تغییر دانشگاه رو قبول کردن و بهشون دادن - و یه مورد هم خودم توی آمریکا سراغ داشتم که این کارو کرده بود ولی طبیعتا قانون اینه که شما دوباره بری مصاحبه ) و یه حالت سومی که از یک دانشگاه دیگه پذیرش بگیرم ولی I-20 دانشگاه قبلیم برم مصاحبه مجدد و اگه کلیر شدم برم اونجا و ترنسفر کنم (خودم فکر میکنم این مورد دیگه حداقل ریسرچم رو تغییر نمیده و صرفا فقط فاند عوض شده و شاید کلیرنسش کمتر از وقتیه که با یه I-20 جدید برم مصاحبه مجدد). کلا با این اوصاف به نظر دوستان کدوم شرایط مناسبتره؟

ببخشید که طولانی شد و یکم پیچیده. در حد توانم سعی کردم پست های قبلی رو بخونم ولی واقعا عذر میخوام اگه پاسخ سوال ها قبلا داده شده بوده و من دوباره پرسیدم..
    امیدوارم آقا مهراد یا دوستان دیگه واسه این کیس من هم مثل همیشه یه راهکاری داشته باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)