نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 263 از 282 نخستنخست ... 163213253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,621 تا 2,630 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

[QUOTE=felertishia88;2075105]سلام دوست عزیز،
    1- نه سفارت به این موضوع کاری نداره. دلیلی هم لازم نیس. اما بهتره بهشون ایمیل بزنین و بگید که ویزا رو واسه ترم بعدی میخواید معمولا خودشون میگن دقیقا تا چه تاریخی میتونید پیک آپ کنید.
    2- نه مشکلی نیست.
    برای اینکه خیالتون راحت شه میگم اینو، من حدود 20 روز پیش کلیر شدم و بدلیل مشکلات شخصی تصمیم گرفتم ترم دیگه برم.
    به سفارت ایمیل زدم و گفتم ، اونا هم بهم تاریخ دقیق دادن و گفتن تا قبل از اون تاریخ هر موقع پیک آپ کنی مشکلی نیست. (بعد از کلیر شدن حدود 90 روز وقت دارید تا پیک آپ)
    در ضمن، نه دانشگاه نه سفارت ازم توضیحی نخواستند منم چیزی نگفتم.[/
    سلام دوست عزیز سفارت من تو دبی جواب سوالات من و نمی ده و همون ایمیل تمپلت ارسال پاسپورت و برام می فرسته QUOT

ApplyAbroad Veteran
    FlirTcia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط felertishia88 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    1- نه سفارت به این موضوع کاری نداره. دلیلی هم لازم نیس. اما بهتره بهشون ایمیل بزنین و بگید که ویزا رو واسه ترم بعدی میخواید معمولا خودشون میگن دقیقا تا چه تاریخی میتونید پیک آپ کنید.
    2- نه مشکلی نیست.
    برای اینکه خیالتون راحت شه میگم اینو، من حدود 20 روز پیش کلیر شدم و بدلیل مشکلات شخصی تصمیم گرفتم ترم دیگه برم.
    به سفارت ایمیل زدم و گفتم ، اونا هم بهم تاریخ دقیق دادن و گفتن تا قبل از اون تاریخ هر موقع پیک آپ کنی مشکلی نیست. (بعد از کلیر شدن حدود 90 روز وقت دارید تا پیک آپ)
    در ضمن، نه دانشگاه نه سفارت ازم توضیحی نخواستند منم چیزی نگفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tour نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز سفارت من تو دبی جواب سوالات من و نمی ده و همون ایمیل تمپلت ارسال پاسپورت و برام می فرسته
    من هم همین مشکل رو داشتم تا این جمله رو آخر ایمیلم اضافه کردم و فرستادم:
    Please provide me with your real response not the template one since my situation is really special and critical
    نمیدونم ربطی داره یا نه ولی سریع بهم جواب دادن بعدش.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط don_omid نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان مخصوصا آقا مهراد عزیز.. من چندتا سوال داشتم که شاید یه مقدار پیچیده باشه و فک کنم آقا مهراد خودش هم یه همچین تجربه ای داشته قبلا

من اول شرایط و اتفاقاتی که افتاد برام رو توضیح میدم..
    من با ویزای سینگل سال 2013 رفتم آمریکا و فوق لیسانسمو از اونجا گرفتم.. واسه دکترا از یک دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم و وقتی که I-20 م رو گرفتم اومدم ایران و قبلش رفتم مصاحبه (16 آوریل)... الان بیش از 4 ماهه که منتظرم و هیچ خبری نیست.. به late arrival هم نرسیدم و مجبورم که دیفر کنم... منتها با استادم تماس داشتم و میگه که فاندت اگه این ترم استفاده نشه میسوزه و نمیتونم نگهش دارم واسه ترم دیگه، منتها یه grant نوشتم و جوابش توو اکتبر/نوامبر میاد اگه اونو گرفتم میدم بهت واسه ترم بهار. و در ادامه گفت که توو بدترین حالت ترم اولو پولتو خودت بده از ترما بعد من میدم... این شرایظ من بود و الان سوال های و گرینه هایی که پیش رومه:

- من وقتی که سویس رو از دانشگاه ارشد به دکترام ترنسفر کردم توو آمریکا، اون سویس چی دانشگاه که رفتم پیشش و برنامم رو واسش گفتم که قراره دوباره برم کشورم و اپلای کنم واسه ویزا تاکید کرد: توو وقت سفارت گرفتن و برنامه ریزی هات این رو در نظر بگیر که "اگه بین روز ترنسفرت تا ثبت نامت بیش تر از 5 ماه طول بکشه فایل سویس رو میبندن و مجبوری دوباره 200 دلار پول بدی"... حالا با وضعیت من چه مشمول قانون 5 ماه فاصله بشم چه یک ماه بعد تاریخ آی-20 در هر حال ظاهرا سویسم منقضی میشه و مجبورم دوباره پول بدم... آیا غیر از این دوباره پول دادن چون 5 ماه تاخیر افتاده شماره سویس رو هم عوض میکنند یا اینکه اگه به سویس چی دانشگاه بگم با همون شماره قبلی صادر میکنه؟ اگه منقضی بشه و با یه شماره جدید صادر بشه هر چند رو پروسه کلیرنس تاثیری نمیذاره ولی آیا واسه پیکاپ میتونه مشکل درست کنه یا اگه زودتر به سفارت بگی مشکلی نیست؟

- مهراد تووی FAQ و جاهای دیگه که من خوندم بارها تاکید کرده که کار دیفر رو سریع انجام بدین و نذارین دقیقه 90.. اگه من بخوام دیفر رو الان انجام بدم، طبیعتا دوباره ازم گواهی تمکن مالی میخوان و خب الان تا قبل مشخص شدن وضعیت فاند استادم، نمیتونم از دانشکده بشون نامه بدم. پس باید خودم یک BS براشون بفرستم وطبیعتا این سری I20 جدید از وضعیت fund from this school در میاد و میشه self funded... توی پست های قبلی مهراد یه جایی گفته بود که I-20 جدیدی که بعد دیفر میبرین واسه پیکاپ صرفا باید تاریخش عوض بشه و تغییرات بزرگ و اساسی مثل عوض شدن دانشگاه و وضعیت فاند میتونه منجر بشه به مصاحبه مجدد. این یعنی اینکه اگه من الان اقدام کنم واسه دیفر با نامه BS از خودم منجر میشه به مصاحبه مجدد. آیا میشه از الان توو پروسه کلیرنس بهشون اطلاع داد که اگه قراره کیس رو ببندن (که بعید میدونم) و یا اینکه واسه مصاحبه مجدد اقدام کنن، الان برم؟ یا اینکه نه اصلا کلا صبر کنم تا مشخص شدن وضعیت فاند و اون موقع دیفر رو انجام بدم و I-20 جدید رو بگیرم؟ (که خب خیلی ریسکی تر میشه)

- یه مورد دیگه اینکه استادم پول نتونه جور کنه و من یا با فاند شخصی برم (که ختم میشه به مورذ قبلی) و یا مکاتبه کنم با یه دانشگاه دیگه و از اونجا پذیرش و I-20 بگیرم که باز هم میشه تغییر اساسی تووی I-20 و این یعنی مصاحبه مجدد! (هرچند یه موردی رو خوندم که تووی ازبکستان ظاهرا تغییر دانشگاه رو قبول کردن و بهشون دادن - و یه مورد هم خودم توی آمریکا سراغ داشتم که این کارو کرده بود ولی طبیعتا قانون اینه که شما دوباره بری مصاحبه ) و یه حالت سومی که از یک دانشگاه دیگه پذیرش بگیرم ولی I-20 دانشگاه قبلیم برم مصاحبه مجدد و اگه کلیر شدم برم اونجا و ترنسفر کنم (خودم فکر میکنم این مورد دیگه حداقل ریسرچم رو تغییر نمیده و صرفا فقط فاند عوض شده و شاید کلیرنسش کمتر از وقتیه که با یه I-20 جدید برم مصاحبه مجدد). کلا با این اوصاف به نظر دوستان کدوم شرایط مناسبتره؟

ببخشید که طولانی شد و یکم پیچیده. در حد توانم سعی کردم پست های قبلی رو بخونم ولی واقعا عذر میخوام اگه پاسخ سوال ها قبلا داده شده بوده و من دوباره پرسیدم..
    امیدوارم آقا مهراد یا دوستان دیگه واسه این کیس من هم مثل همیشه یه راهکاری داشته باشه
    تاکیدی که من بر تسریع در گرفتن I20 جدید (برای عوض نشدن شماره سویس) می کردم بیشتر برای کسانی بود که ویزاشون رو گرفته بودن که شماره سویس توی ویزا با شماره سویس توی I20 مغایرت نداشته باشه. البته همون حالت هم آخر دنیا نیست و راه چاره داره که در FAQ توضیح دادم. اگه شماره سویس قبل از گرفتن ویزا عوض بشه، برخی پیچیدگیهای اداری ایجاد میشه ولی نه بر کلیرنس تاثیر منفی میذاره نه گرفتن ویزا رو به مخاطره می اندازه. در مورد این هم کامل توضیح دادم.

اگه در I20 جدید فاند از بین رفته باشه و فاند شخصی دانشجو باشه، بعید می دونم که برای این مصاحبه مجدد بذارن مگه اینکه افسر پرونده خیلی گیر باشه یا اینکه گواهی بانکی شک برانگیز باشه. حساسیت اینها در مورد تغییر فاند بیشتر وقتی هست که منبع تامین فاند در دانشگاه عوض بشه. ولی به هر حال فکر نکنم تسریع در گرفتن I20 جدید در شرایط فعلی خیلی چیزی رو عوض کنه.

از طرفی اگه صبر کنید که تکلیف فاند روشن بشه و در I20 جدید بنویسن که که منبع فاند در دانشگاه عوض شده (که فکر نکنم بنویسن) این می تونه باعث تجدید مصاحبه و کلیرنس بشه. ولی تا جایی که من دیدم، این جور جزییات در مورد منبع فاند دانشگاه رو در I20 نمی نویسن.

توصیه کلی من اینه که تا وقتی وضعیت فاند قطعی نشده هیچ اقدامی برای رفتن به این دانشگاه نکنید. برداشت من از صحبتهای شما اینه که شاید به این زودیها فاندی در کار نباشه.

می تونید دنبال پذیرش با فاند از دانشگاه دیگه باشید، ولی احتمالا برای ترم پاییز سال بعد خواهد بود و اگه با I20 بدون فاند دانشگاه فعلی ویزا بگیرید، مجبورید برای ترم بهار با هزینه شخصی ثبت نام کنید و بعد برای ترم پاییز ترنسفر کنید به دانشگاه دیگه. حتی اگه دانشگاه دیگه ای برای همین ترم بهار به شما پذیرش با فاند بده، احتمالش خیلی ضعیفه که بتونید برای اون دانشگاه ویزا بگیرید. اون مورد ازبکستان چیزی در حد معجزه بود و نمیشه روش حساب کرد که همیشه افسر پرونده همون برخورد رو بکنه. وقتی تغییر تا این حد اساسی در دانشگاه و فاند اتفاق بیفته، احتمال خیلی زیاد مصاحبه و کلیرنس تجدید میشه. یعنی حتی اگه میخواهید برای ترم بهار ریسک کنید، بهتره با I20 همین دانشگاه فعلی ویزا بگیرید و بعد از ورود به آمریکا ترنسفر کنید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero

جناب مهراد با توجه به توضیحات سؤال قبلی بفرمایید که اگر ویزامون اومده باشه و ترم رو دیفر کرده باشیم حداکثر چقدر وقت داریم که I-20 جدید با همون شماره سویس بگیریم قبل از اینکه پرونده سویس قبلی بسته بشه؟ یعنی چه مدت بعد ثبت نام اگر سویس فعال نشه اون شماره رو می بندن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    براي گرفتن I20 جديد هرچه زودتر اقدام كنيد. زمان ورود به آمريكا هم به تاريخ I20 جديد بستگي داره. البته اين ٦٠ روز كه اينها گفتن (در مورد بسته شدن فايل سويس) برام عجيبه. چيزي كه من در دستورالعمل اجرايي سويس خونده بودم اين بود كه حداكثر ٣٠ روز بعد از تاريخ I20 اگه در دانشگاه ثبت نام نكرده باشيد، فايل سويس كنسل ميشه. يعني قانون تازگيها عوض شده و اون ٣٠ روز رو كردن ٦٠ روز؟
    راستش راجع به قانون و عوض شدنش اطلاعی ندارم. اینها مصرا میگن که دوماهه فایل سویس بسته میشه. درخواستم رو دادم وامیدوارم این هفته آی 20 با سویس قبلی و تاریخ جدید ایشو بشه.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    جناب مهراد با توجه به توضیحات سؤال قبلی بفرمایید که اگر ویزامون اومده باشه و ترم رو دیفر کرده باشیم حداکثر چقدر وقت داریم که I-20 جدید با همون شماره سویس بگیریم قبل از اینکه پرونده سویس قبلی بسته بشه؟ یعنی چه مدت بعد ثبت نام اگر سویس فعال نشه اون شماره رو می بندن؟
    ملاک برای بسته شدن فایل سویس، تاریخ I20 هست نه تقویم دانشگاهی برای ثبت نام. چیزی که من در دستورالعمل اجرایی سویس خونده بودم، حداکثر ۳۰ روز بعد از تاریخ I20 بود ولی ظاهرا به یکی از دوستان گفتن تا ۶۰ روز. من هم الان سرم خیلی شلوغه و فرصت ندارم آیین نامه ها رو جستجو کنم و ببینم قانون عوض شده یا نه.

به هر حال بهتره در این مورد تعجیل کنید و به امید ۳۰ روز یا ۶۰ روز نباشید. همیشه در پستهام تاکید کردم به محض اینکه براتون قطعی شد به این ترم نمی رسید، بلافاصله تقاضای دیفر کنید از دانشگاه. برخی دانشگاهها هستن که حتی منتظر ۳۰ روز نمی مونن و اگه ببینن دانشجو تا زمان حذف و اضافه در دانشگاه ثبت نام نکرده (در برخی دانشگاهها حتی زودتر از این) خودشون فایل سویس رو می بندن و منتظر بسته شدن اتوماتیک فایل توسط سیستم سویس نمی مونن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان
    من شماره پروندم تو سایت اعلام شد و کلییر شدم امروز. آخرین مهلت ورودم به دانشگاه هم امروز بود !
    تاریخی که جلوی شماره پروندم نوشته 12 دسامبر هست. اگر من دیفر کنم برای ترم بعد و ترم بعد هم 6 ژانویه شروع بشه آیا به این معنا هست که کلیرنس اعتبارش گذشته و نمیتونم برم ؟!؟!؟! یا اینکه اعتبار ویزا هست که مهمه ؟!؟! یعنی من اگر تو نوامبر پیک آپ کنم طبق قانون 3 ماه ویزام اعتبار داره و با این احتساب تا فوریه مهلت ورود دارم و برای ثبت نامم هم مشکلی پیش نمیاد .

ممنون میشم سریع جواب بدین .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط felertishia88 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    2- نه مشکلی نیست.
    در ضمن، نه دانشگاه نه سفارت ازم توضیحی نخواستند منم چیزی نگفتم.

من به ادرس UsConsulateDubaiVisa@state.gov ایمیل زدم و ازشون پرسیدم تا کی میتونم پیکاپ کنم. این جوابو دادن:
    You will need to get a new I20 and apply again for next year.

ایمیلی هم که من زدم این بود:
    I have been informed that the administrative processing required for my Visa has been completed. However, I have to defer my admission of Fall 2015 to Spring 2016. I would kindly ask you about the final date that I can pick up my Visa?

لطفا یکی راهنمایی کنه. اینها منظوره منو متوجه شدن که میخوام دیفر کنم یا نه؟
    اخه مگه تا سه ماه نمیشه ویزا رو پیکاپ کرد؟ من که یک ماه بیشتر از ایمیل کلیر شدنم نمیگذره.
    لطفا دوستان راهنماییم کنید. خیلی استرس دارم.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    از طرفی اگه صبر کنید که تکلیف فاند روشن بشه و در I20 جدید بنویسن که که منبع فاند در دانشگاه عوض شده (که فکر نکنم بنویسن) این می تونه باعث تجدید مصاحبه و کلیرنس بشه. ولی تا جایی که من دیدم، این جور جزییات در مورد منبع فاند دانشگاه رو در I20 نمی نویسن.
    آقای مهرداد منظور شما از تغییر منبع فاند چیه؟ مثلاً تغییر فاند از GTA به GRA رو میشه تغییر منبع فاند دونست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi68 نمایش پست ها
    من به ادرس UsConsulateDubaiVisa@state.gov ایمیل زدم و ازشون پرسیدم تا کی میتونم پیکاپ کنم. این جوابو دادن:
    You will need to get a new I20 and apply again for next year.

ایمیلی هم که من زدم این بود:
    I have been informed that the administrative processing required for my Visa has been completed. However, I have to defer my admission of Fall 2015 to Spring 2016. I would kindly ask you about the final date that I can pick up my Visa?

لطفا یکی راهنمایی کنه. اینها منظوره منو متوجه شدن که میخوام دیفر کنم یا نه؟
    اخه مگه تا سه ماه نمیشه ویزا رو پیکاپ کرد؟ من که یک ماه بیشتر از ایمیل کلیر شدنم نمیگذره.
    لطفا دوستان راهنماییم کنید. خیلی استرس دارم.
    ممنون
    به من چنین جوابی ندادن!! گفتن شما 90 روز وقت داری بعد از کلیر شدن که ویزاتو پیک آپ کنی، البته بلافاصله یه ایمیل دیگه اومد که توی یه خط نوشته بود تا فلان تاریخ وقت داری ویزا رو پیکاپ کنی که حدوداً 120 روز بعد تاریخ کلیرنس میشد! نگران نباش می تونی بدون مصاحبه مجدد با آی بیست جدید ویزا رو پیکاپ کنی فقط در یک بازه مناسب این کارو کن که سه ماه اعتبار ویزات بیوفته توی تاریخ 30 روزی که می تونی زودتر از شروع ترم بری آمریکا و ویزات باطل نشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)