نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 264 از 282 نخستنخست ... 164214254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,631 تا 2,640 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    ملاک برای بسته شدن فایل سویس، تاریخ I20 هست نه تقویم دانشگاهی برای ثبت نام. چیزی که من در دستورالعمل اجرایی سویس خونده بودم، حداکثر ۳۰ روز بعد از تاریخ I20 بود ولی ظاهرا به یکی از دوستان گفتن تا ۶۰ روز. من هم الان سرم خیلی شلوغه و فرصت ندارم آیین نامه ها رو جستجو کنم و ببینم قانون عوض شده یا نه.

به هر حال بهتره در این مورد تعجیل کنید و به امید ۳۰ روز یا ۶۰ روز نباشید. همیشه در پستهام تاکید کردم به محض اینکه براتون قطعی شد به این ترم نمی رسید، بلافاصله تقاضای دیفر کنید از دانشگاه. برخی دانشگاهها هستن که حتی منتظر ۳۰ روز نمی مونن و اگه ببینن دانشجو تا زمان حذف و اضافه در دانشگاه ثبت نام نکرده (در برخی دانشگاهها حتی زودتر از این) خودشون فایل سویس رو می بندن و منتظر بسته شدن اتوماتیک فایل توسط سیستم سویس نمی مونن.
    مرسی از پاسختون. خب اگه به موقع درخواست دیفر داده باشیم فایل سویس رو نمی بندن؟؟ یعنی مثلاً ممکنه تاریخ صدور آی بیست دو ماه بعد زمانی باشه که به دانشگاه اعلام کردیم قصد دیفر داریم، الان سویس نامبر به اسم ما حفظ شده؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون. خب اگه به موقع درخواست دیفر داده باشیم فایل سویس رو نمی بندن؟؟ یعنی مثلاً ممکنه تاریخ صدور آی بیست دو ماه بعد زمانی باشه که به دانشگاه اعلام کردیم قصد دیفر داریم، الان سویس نامبر به اسم ما حفظ شده؟
    اگه قبل از بسته شدن فایل سویس بهشون بگید و اونها به موقع اقدام کنن قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد. ولی هیچ تضمینی نیست. در مورد خودم با اینکه بلافاصله به دانشگاه گفتم، انقدر مسؤولش دست دست کرد که فایل سویس بسته شد و I20 جدیدم با شماره سویس جدید صادر شد. البته همونطور که گفتم این هیچ مشکلی برای کلیرنس ایجاد نمی کنه. پرداخت سویس رو منتقل کردم به شماره سویس جدید و با I20 جدید رفتم سفارت و ویزا رو گرفتم. توضیح بیشتر داستان من در پستهای اکتبر و نوامبر سال ۲۰۱۲ هست. تاپیک کلیرنس آنکارا و تاپیک تجربیات کسانی که بعد از رجکت شدن ویزا گرفتن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalamidi نمایش پست ها
    آقای مهرداد منظور شما از تغییر منبع فاند چیه؟ مثلاً تغییر فاند از GTA به GRA رو میشه تغییر منبع فاند دونست؟
    بله منظورم همینه. یا اینکه RA استاد قبلا از یک grant بوده و حالا از یک grant دیگه میخواد فاند RA رو تامین کنه. ولی من موردی ندیدم که توی I20 اینجور جزییات رو بنویسن. مواردی که افسر پرونده گیر داده خیلی نادر بوده و به دلایل دیگه ای حساس شده روی منبع فاند (مثلا استاد تابلو بوده و از منابع حساس فاند می گرفته).

فکر می کنم بحث داره از موضوع late arrival و defer خارج میشه. انشاالله که توضیحات من در همین حد نگرانی شما رو رفع کنه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان
    از مهراد تشکر می کنم که اطلاعات مفید رو اینجا قرار دادن. من خواستم تجربیات خودم از دیفر رو اینجا قرار بدم. ممکنه موضوع جدیدی در این تجربیات نباشه ولی بهر حال به موضوع دیفر و لیت ارایوال مربوط میشه.

بدلیل دیر اومدن ویزا، من تقریبا نا امید شده بودم و حدود یکماه قبل از اکسپایر شدن آی 20 درخواست دیفر دادم. دپارتمان علی رغم اونکه برای ترم اسپرینگ پذیرش نداشتن بعد از سه هفته جلسه و پیگیری هایی که انجام دادن در نهایت با درخواست دیفر موافقت کردن. بنابراین اگر دپارتمانتون پذیرش برای ترم اسپرینگ نداره ناامید نشین می تونن این کار رو براتون انجام بدن هر چند ایده آلشون نیست. دقیقا شبی که ادوایزر گروه ایمیل زد که با دیفرت موافقت شده ویزای من هم کاملپت شد. و از ادوایزر تشکر کردم و واقعیت رو گفتم که ویزام اومده. اونا هم استقبال کردن. ازشون لیت ارایوال خواستم برای اینکه فرصت کافی برای پیک آپ ویزا داشته باشم. چون orientation رو نمیخاستم شرکت کنم بنابراین دپارتمان از graduate office و international office اجازه گرفت برای دادن لیت ارایوال. که استعلام هایی که میخاست بگیره یه هفته طول کشید و من نمیدونستم بالاخره پیک آپ کنم یا نه. اینکه آقا مهراد تاکید می کنن زودتر موضوع دیفر و لیت ارایوال رو با دپارتمان مطرح کنین واقعا مسئله مهمیه. چون فقط دپارتمان نیست که تصمیم میگیره و اداره های مذکور هم باید تایید کنن. در ضمن دپارتمان فرصت کافی میخاد تا موضوع رو با اعضا مطرح کنن و بخصوص اگه مسئله فاند در میون باشه کمی پیچیده میشه و بهر حال فرصت کافی به دپارتمان باید بدین تا قادر باشه موضوع رو پیگیری کنه.
    بهر حال داستان ما به اینجا ختم نشد. همه چیز داشت خوب پیش میرفت که موضوع خروج از کشورم بدلیل مسئله کارت پایان خدمت دچار مشکل شد. و برخلاف انتظارم کارت پایان خدمتم دیر آماده شد. به ناچار دوباره درخوایت دیفر کردم و دپارتمان بلافاصله با درخواستم موافقت کرد و اون رو به graduate office ارسال کرد تا اونا هم تایید کنن. اونا هم تایید کردن و به اینترنشنال آفیس موافقتشون رو اعلام کردن برای آی 20 جدید.
    من ویزای مولتی خوشبختانه گرفته بودم و همانطور که میدونین ویزای سینگلی که توی اوایل آگوست پیک آپ شده باشه دیگه بدرد ترم بعد نمیخوره. ویزای مولتی هم بشرط اونکه آی 20 جدید سویس کدش تغییر نکنه قابل استفاده هست. خوداینترنشال آفیس از موضوع اطلاع داشت و گفت دوماه از تاریخ آی بیست اگه بگذره دیگه نمیتونه آی بیست با سویس قبلی ایشو کنه. بهمین دلیل بلافاصله مدارک جدید رو فرستادم برای آی بیست جدید.
    خوشبختانه به خیر گذشت.
    دقت کنین اطلاعاتی که اینجا اشاره کردم ممکنه صرفا برای دانشگاه من صدق کنه. دانشگاه دیگه ممکنه همین روال رو تکرار نکنه. اگه دلیل کافی و قانع کننده ای برای دیفر ندارین این کار رو نکنین. یا حداقل پیک آپ رو تا مطمئن نشدین که همه چیز روبراهه انجام ندین. من خیلی استرس کشیدم و واقعا هم استرس داشت. کافی بود فایل سویس رو بهر دلیلی ببندن(مثلا اشتباهی)؛ اون وقت دوباره باید میرفتم برای ویزا.
    موفق باشین.

سلام دوستان
    من تاریخ آی-20 ام 26 آگوست بود. من 31 آگوست که دیدم کلیر نشدم ایمیل زدم دیفر کردم و پرواز و خونه ام رو کنسل کردم. همون روز هم با دیفرم موافقت شد. 1 سپتامبر کلیر شدم. حالا هول هولی به این ترم میرسم ولی نمیخوام این ترم برم چون خونه و بلیط ندارم. به دانشگاه ایمیل زدم برای اطلاعات آی 20 جدید رو بگیرم. جواب این مسئول دانشگاه نگرانم کرد. جوابش اینه:
    The start date for Winter 2016 is 1/4/2016.

The SEVIS number will be the same for your new I-20. However, you will need to cancel your pending visa application and apply again since your current I-20 will be canceled.

I strongly suggest you to wait until 9/14 to finalize your decision since your visa might be approved by then. If you couldn't get your visa by 9/14, I'll cancel your current I-20, and issue you a new one for Winter. Keep in mind that you might run into the same issue when reapplying your visa. I've talked to your program regarding your visa issue, and they have agreed to grant you a late arrival permit if you could be here around 9/14.

If you still want to cancel your I-20 now, feel free to let me know. I'll do it for you upon your request. Thanks.
    حالا نمیدونم این که گفته دوباره باید برای ویزا اپلای کنی رو از کجا آورده!!!! در حالی که سویس نامبرم تغییری نکرده. دوستان نظرتون رو بگید خیلی استرس دارم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MSAN نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تاریخ آی-20 ام 26 آگوست بود. من 31 آگوست که دیدم کلیر نشدم ایمیل زدم دیفر کردم و پرواز و خونه ام رو کنسل کردم. همون روز هم با دیفرم موافقت شد. 1 سپتامبر کلیر شدم. حالا هول هولی به این ترم میرسم ولی نمیخوام این ترم برم چون خونه و بلیط ندارم. به دانشگاه ایمیل زدم برای اطلاعات آی 20 جدید رو بگیرم. جواب این مسئول دانشگاه نگرانم کرد. جوابش اینه:
    The start date for Winter 2016 is 1/4/2016.

The SEVIS number will be the same for your new I-20. However, you will need to cancel your pending visa application and apply again since your current I-20 will be canceled.

I strongly suggest you to wait until 9/14 to finalize your decision since your visa might be approved by then. If you couldn't get your visa by 9/14, I'll cancel your current I-20, and issue you a new one for Winter. Keep in mind that you might run into the same issue when reapplying your visa. I've talked to your program regarding your visa issue, and they have agreed to grant you a late arrival permit if you could be here around 9/14.

If you still want to cancel your I-20 now, feel free to let me know. I'll do it for you upon your request. Thanks.
    حالا نمیدونم این که گفته دوباره باید برای ویزا اپلای کنی رو از کجا آورده!!!! در حالی که سویس نامبرم تغییری نکرده. دوستان نظرتون رو بگید خیلی استرس دارم
    این بنده خدا با پروسه صدور ویزا برای ایرانیها آشنایی نداره. بهش بگید تموم شدن administrative processing یا همون کلیرنس به معنی صدور ویزا نیست. سفارت I20 معتبر میخواد تا ویزا رو صادر کنه. اگه از تاریخ I20 گذشته باشه و late arrival نداشته باشید (که شما دارید)، سفارت I20 با تاریخ ترم آینده میخواد. بعد در صورتیکه ببینه اعتبار کلیرنس (که معمولا ۱۲۰ روزه) تا تاریخ I20 جدید تموم نمیشه، ویزا رو صادر می کنه. نیازی به درخواست ویزای جدید نیست.

در ضمن عوض شدن شماره سویس برای شما انقدر مهم نیست چون ویزای شما صادر نشده. حالا این رو به دانشگاه نگید که I20 جدید رو با همون شماره سویس قبلی صادر کنن.

توضیحات FAQ بالای صفحه رو بخونید. و همچنین چند پست آخر.

البته نظر شخصی من اینه که اگه می تونید تا تاریخ late arrival که بهتون گفتن خودتون رو برسونید، دیفر نکنید. ممکنه بلیتتون گرون بشه ولی باز هم می ارزه که این ترم رو از دست ندید. خونه هم مشکل اساسی نیست. چند روز اول رو سختی می کشید یا اگه دوست ایرانی در اون شهر دارید، چند روزی مهمونش میشید تا خونه پیدا کنید. در بدترین حالت چند روز هتل می گیرید تا خونه پیدا کنید. این سختیها می ارزه به اینکه ترم رو از دست بدید.
    ویرایش توسط Mehrad : September 5th, 2015 در ساعت 08:25 AM

با سلام
    دوستان من پذیرش دکترام رو دیفر کردم برای ترم بهار ‍، البته ویزا هم اومده ولی پیک آپ نکردم هنوز که از نظر زمانی برای ترم جدید مشکلی ایجاد نشه .
    برای اینکه به وزارت علوم اطلاع بدم (چون معافیت تحصیلی گرفتم ) که پذیرشمو دیفر کردم ، بعد از اینکه آپلود کردم تو سایت نشا ، در مراجعه حضوری اصل i-20 باید همراهم باشه یا کپی کفایت می کنه ؟
    چون نسخه اصلی تقریبا یک ماه دیگه میرسه دستم ‍، اگر بنا به دادن نسخه اصلی باشه ، همون یک ماه دیگه برم نشا و بگم که دیفر کردم دیر نیست و مشکلی ایجاد نمیشه ؟

سپاس

Junior Member

سلام

من پذیرش این ترممو دیفر کردم به ترم بهار 2016. از اونجایی که با I-20 قبلی واسه ویزا اپلای کردم, میخواستم بدونم واسه پیکاپ ویزا حتما اصل I-20 جدید لازمه یا اگه بگم دانشگاه کپیشو واسم ایمیل کنه مسئله حله؟ درضمن من از سفارت دوبی اقدام کردم.

خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi68 نمایش پست ها
    سلام

من پذیرش این ترممو دیفر کردم به ترم بهار 2016. از اونجایی که با I-20 قبلی واسه ویزا اپلای کردم, میخواستم بدونم واسه پیکاپ ویزا حتما اصل I-20 جدید لازمه یا اگه بگم دانشگاه کپیشو واسم ایمیل کنه مسئله حله؟ درضمن من از سفارت دوبی اقدام کردم.

خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    اصل I20 جدید را باید ببرید

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی

من از یکی از اساتید قول افر را گرفتم و ایشان به بنده گفتند که برای بهار 2016 باید خودتو برسونی. اولا می خوام بدونم که دقیقا تو به بازه زمانی می افته؟
    در ضمن من هنوز اپلای نکردم و امروز قصد دارم که این کار را انجام بدم چون تمام مدارکم کامله. فقط لطف کنید به من بگید که ایا به ترم بهار میرسم؟ باید دقیقا چه کار کنم که این پروسه تسریع بشه؟ استاد چه کاری میتونه انجام بده؟

ممنونم
    سلام

ترم بهار 2016 از تقریبا ژانویه شروع میشه. اما باید ببینی ددلاین دانشگاه واسه پذیرش کی هست که قبل از اون اپلای کنی.
    شما هر چه سریعتر اپلای کن و مدارکت رو بفرست. با همون استاد در تماس باش و بهش بگو که اپلای کردی. احتمالا چون آفر داده خودش تو کمیته هست و میتونه زود کارتو راه بندازه. بعدشم که باید بری دنبال ویزا و معلوم نیست کی بتونی بگیری.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)