نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 266 از 282 نخستنخست ... 166216256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,651 تا 2,660 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

نقل قول نوشته اصلی توسط cavelion نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تاریخ شروع کورس تو آی بیستم 14 سپتامبر بود و کلیرنسم تو 6 اکتبر اومد و پیکاپ 13 اکتبر انجام شد. دانشگاه قبول نکرد دیرتر از 5 اکتبر برسم. با توجه به اینکه ویزام مالتی و دوساله است اول اینکه با یک آی بیست جدید از یه دانشگاه دیگه برای ترم آینده یعنی ژانویه می تونم وارد آمریکا بشم یا باید دوباره برم سفارت واسه مصاحبه؟ دوم اینکه آیا با توجه به اینکه این دانشگاه سال آینده بهم پذیرش داده و ویزام دو ساله است و وقت داره حتی واسه این دانشگاه هم باید دوباره سفارت برم و مصاحبه بشم؟
    ممنون میشم اگر کمکم کنید.
    سلام
    وضعیت شما خیلی مشابه وضعیت من هست با این تفاوت که دانشگاه قبول کرد که ترم بهار رو ثبت کنم و خوشبختانه پذیرش رو به فال 2016 انتقال نداد. بر اساس تجربیات من؛ شما اگر حتی ویزاتون مولتی دو ساله باشه به این معنی نیست که تا دوسال می تونین بدون هیچ گونه مانعی وارد آمریکا بشین. بلکه اولین ورودتون باید حداکثر توی 6 پس از صدور ویزای مولتی صورت بگیره. با این اوصاف شما فقط می تونین ترم بهار یعنی حدود دو ماه دیگه با آی 20 جدید دانشگاهی که ویزا برای اون صادر شده وارد آمریکا بشین که ظاهرا دانشگاه آی 20 برای بهار برای شما صادر نمی کنه. نمی تونین با ویزایی که برای دانشگاه خاصی صادر شده و آی 20 دانشگاه دیگه وارد آمریکا بشین. اینها تجربیات من از اپلای ابراد و اینترنشنال دانشگاه خودم بود. مهراد در این خصوص اطلاعات خیلی دقیق و مفیدی دارن که توی همین سایت ارایه شده؛ تجربیات من رو قبل از اینکه مبنای برنامه ریزی قرار بدین مجددا با دیگران چک کنین.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط cavelion نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تاریخ شروع کورس تو آی بیستم 14 سپتامبر بود و کلیرنسم تو 6 اکتبر اومد و پیکاپ 13 اکتبر انجام شد. دانشگاه قبول نکرد دیرتر از 5 اکتبر برسم. با توجه به اینکه ویزام مالتی و دوساله است اول اینکه با یک آی بیست جدید از یه دانشگاه دیگه برای ترم آینده یعنی ژانویه می تونم وارد آمریکا بشم یا باید دوباره برم سفارت واسه مصاحبه؟ دوم اینکه آیا با توجه به اینکه این دانشگاه سال آینده بهم پذیرش داده و ویزام دو ساله است و وقت داره حتی واسه این دانشگاه هم باید دوباره سفارت برم و مصاحبه بشم؟
    ممنون میشم اگر کمکم کنید.
    شما با همون I20 که براش ویزا گرفتید می‌تونید وارد آمریکا بشید. یعنی‌ موقع ورود باید امکان ثبت نام کردن در همون دانشگاه اولیه رو داشته باشید تا بهتون اجازه ورود به آمریکا بدن. البته بعد از ورود می‌تونید با هماهنگی دانشگاه اولی‌ و دانشگاه دومی‌ فایل سویس رو منتقل کنید به دانشگاه مورد نظر و مستقیما همونجا ثبت نام کنید. ولی‌ نکته مهم همونطور که گفتم اینه که موقع ورود به آمریکا از دانشگاهی که براش ویزا گرفتید I20 معتبر داشته باشید. توضیحات بیشتر در مورد دیفر در FAQ بالای همین صفحه هست. توضیح بیشتر در مورد ترنسفر رو می‌تونید در تاپیک ترنسفر دنبال کنید. در پست‌های قدیمیم در همین تاپیک late arrival هم مقداری در مورد ترنسفر توضیح دادم. حدودا آگوست و سپتامبر ۲۰۱۲.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان
    تجربه خودم از دیفر رو خدمت تون اعلام می کنم. من برای فال پذیرش داشتم و برای ویزا اقدام کرده و کلیر شده بودم ولی مجبور شدم به اسپرینگ دیفر کنم که متأسفانه برای ترم اسپرینگ نامه فاندم به موقع آماده نشد و بر خلاف ترم فال، آی بیست جدید با فاند شخصی صادر شد در حالی که در آی بیست قبلی که برای ویزا اقدام کرده بودم، فاند از طرف دانشگاه بود. این موضوع برای پیکاپ ویزا مشکلی ایجاد نکرده و حتی طی ایمیلی هم که به سفارت زدم چیزی نگفتن و فقط گفتن کپی آی بیست و پاسپورت رو بفرست، با این وجود من گواهی بانک هم برای پیکاپ فرستادم که نمی دونم واقعاً لازم بود یا نه! در هر صورت اگر موردی مشابه من براتون پیش اومد نگران نباشید، ظاهراً اگر همون رشته و همون دانشگاه برید تغییر فاند مشکلی برای پیکاپ ویزا یا ریکلیرنس براتون ایجاد نخواهد کرد. فقط دقت داشته باشد که اگر کلیر شدید و تصمیم دارید دیفر کنید به زمان بندی توجه کنید، طی ایمیلی که سفارت به من زد گفت که شما بعد از تاریخ کلیرنس 90 روز (یا در ایمیل دیگر گفتن 110 روز!!) وقت دارید تا ویزا رو پیکاپ کنید و اگر ویزاتون سینگل باشه 82 روز از تاریخ صدور ویزا اعتبار داره که وارد آمریکا بشید و اگر مالتیپل باشه 2 سال اعتبار داره (درصورتی که باید حداکثر ظرف 5 ماه از تاریخ صدور ویزای مالتیپل هم وارد آمریکا بشید و سویس رو اکتیو کنید، یعنی اینطوری نیست که بذارید 2 سال دیگه برید آمریکا!!)، و مورد آخر اینکه شما تنها 30 روز زودتر از شروع پروگرم که در آی بیست اومده می تونید وارد آمریکا بشید، پس برای پیکاپ باید تمام این زمان بندی ها رو در نظر بگیرید. موضوع دیگه بحث ریکلیرنس هست، سفارت در ایمیل اش به من گفت که هر چه دیرتر ویزا رو پیکاپ کنی شانس ریکلیرنس بیشتره ولی من75 روز بعد تاریخ کلیر شدن پاس رو فرستادم و ریکلیرنس هم نخوردم. برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تجربه خودم از دیفر رو خدمت تون اعلام می کنم. من برای فال پذیرش داشتم و برای ویزا اقدام کرده و کلیر شده بودم ولی مجبور شدم به اسپرینگ دیفر کنم که متأسفانه برای ترم اسپرینگ نامه فاندم به موقع آماده نشد و بر خلاف ترم فال، آی بیست جدید با فاند شخصی صادر شد در حالی که در آی بیست قبلی که برای ویزا اقدام کرده بودم، فاند از طرف دانشگاه بود. این موضوع برای پیکاپ ویزا مشکلی ایجاد نکرده و حتی طی ایمیلی هم که به سفارت زدم چیزی نگفتن و فقط گفتن کپی آی بیست و پاسپورت رو بفرست، با این وجود من گواهی بانک هم برای پیکاپ فرستادم که نمی دونم واقعاً لازم بود یا نه! در هر صورت اگر موردی مشابه من براتون پیش اومد نگران نباشید، ظاهراً اگر همون رشته و همون دانشگاه برید تغییر فاند مشکلی برای پیکاپ ویزا یا ریکلیرنس براتون ایجاد نخواهد کرد. فقط دقت داشته باشد که اگر کلیر شدید و تصمیم دارید دیفر کنید به زمان بندی توجه کنید، طی ایمیلی که سفارت به من زد گفت که شما بعد از تاریخ کلیرنس 90 روز (یا در ایمیل دیگر گفتن 110 روز!!) وقت دارید تا ویزا رو پیکاپ کنید و اگر ویزاتون سینگل باشه 82 روز از تاریخ صدور ویزا اعتبار داره که وارد آمریکا بشید و اگر مالتیپل باشه 2 سال اعتبار داره (درصورتی که باید حداکثر ظرف 5 ماه از تاریخ صدور ویزای مالتیپل هم وارد آمریکا بشید و سویس رو اکتیو کنید، یعنی اینطوری نیست که بذارید 2 سال دیگه برید آمریکا!!)، و مورد آخر اینکه شما تنها 30 روز زودتر از شروع پروگرم که در آی بیست اومده می تونید وارد آمریکا بشید، پس برای پیکاپ باید تمام این زمان بندی ها رو در نظر بگیرید. موضوع دیگه بحث ریکلیرنس هست، سفارت در ایمیل اش به من گفت که هر چه دیرتر ویزا رو پیکاپ کنی شانس ریکلیرنس بیشتره ولی من75 روز بعد تاریخ کلیر شدن پاس رو فرستادم و ریکلیرنس هم نخوردم. برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.
    سلام. ممنون که تجربیات رو اینجا قرار دادین. شما مطمئن هستین که با ویزای مولتی ظرف حداکثر پنج ماه باید وارد آمریکا شد؟ اینترنشنال دانشگاه به من گفته 6 ماه. ممنون میشم ایمیل سفارت رو اینجا قرار بدین؟

راجع به dependent چطور؟ dependent باید چنانچه مولتی دوساله داشته باشه؛ ظرف مدت حداکثر پنج ماه وارد آمریکا بشه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط NMTehrani نمایش پست ها
    سلام. ممنون که تجربیات رو اینجا قرار دادین. شما مطمئن هستین که با ویزای مولتی ظرف حداکثر پنج ماه باید وارد آمریکا شد؟ اینترنشنال دانشگاه به من گفته 6 ماه. ممنون میشم ایمیل سفارت رو اینجا قرار بدین؟
    من توی یکی از فورم های خارجی خوندم 5 ماه! حالا اگه اونا بهتون گفتن 6 ماه که دیگه حرفی نداره، ولی مطمئناً دو سال فرصت برای ورود اول ندارید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    من توی یکی از فورم های خارجی خوندم 5 ماه! حالا اگه اونا بهتون گفتن 6 ماه که دیگه حرفی نداره، ولی مطمئناً دو سال فرصت برای ورود اول ندارید.
    من در آیین نامه های وزارت خارجه چیزی در مورد این محدودیت ۵ ماه و ۶ ماه برای ورود به آمریکا ندیدم. اگه FAQ بالای این صفحه رو بخونید (و همچنین صفحات قبلی این تاپیک و تاپیک ویزای مالتیپل)، مواردی داشتیم که با فاصله زیاد از زمان صدور ویزا وارد آمریکا شدن. مهم اینه که برای ترم جدید I20 معتبر داشته باشید و شماره سویس اون I20 با شماره سویس توی ویزا مطابقت داشته باشه و فایل سویس در زمان ورود به آمریکا بسته نشده باشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member naturalbb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل- تربیت مدرس + دانشگاه تهران

سلام دوستان. اگه کسی از یک دانشگاه پذیرش بدون فاند بگیره و دیفر کنه، پذیرشش سر جای خودش میمونه؟ یعنی امکان داره که برای ترمی که دیفر کرده ریجکتش کنن؟ امیدوارم سوالم خیلی بدیهی نباشه

سلام دوستان
    من پذیرش با فاند برای اسپرینگ دارم ولی هنوز i-20 دست من نرسیده به علاوه وقتهای سفارت هم تا 7-8 دسامبر پره
    بنظرتون من باید دیفر کنم یا برم دنبال مصاحبه سفارت؟

خواهش میکنم پستمو پاک نکن دیگه نمیدونم مرتبط تر از اینجا کجا باید بپرسم. خیلی جوابش واسم مهمه

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پذیرش با فاند برای اسپرینگ دارم ولی هنوز i-20 دست من نرسیده به علاوه وقتهای سفارت هم تا 7-8 دسامبر پره
    بنظرتون من باید دیفر کنم یا برم دنبال مصاحبه سفارت؟

خواهش میکنم پستمو پاک نکن دیگه نمیدونم مرتبط تر از اینجا کجا باید بپرسم. خیلی جوابش واسم مهمه
    برای مصاحبه ویزا نیازی به اصل i-20 نیست و با کپی هم میتونی بری سفارت. برای وقت گرفتن هم که فقط شماره SEVIS لازمه. بهتره هر چه زودتر واسه ویزا اقدام کنی و در صورتی که به این ترم نرسیدی دیفر کنی. الان زوده واسه دیفر کردن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط naturalbb نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگه کسی از یک دانشگاه پذیرش بدون فاند بگیره و دیفر کنه، پذیرشش سر جای خودش میمونه؟ یعنی امکان داره که برای ترمی که دیفر کرده ریجکتش کنن؟ امیدوارم سوالم خیلی بدیهی نباشه
    دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. بعضی جاها از شما انتظار دارن که دوباره برای پذیرش اپلای کنید. جواب این سوال رو فقط همون دانشگاه می تونه به شما بگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)