نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 276 از 282 نخستنخست ... 176226266267268269270271272273274275276277278279280281282 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,751 تا 2,760 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

با سلام به دوستان و ممنون از راهنمایی همه
    من تاریخ I20 برای 15 اگوست بود و چون همچنان در کلیرنسم، با دیفرم موافقت شد ولی خب گفتند I20 جدید اواخر سپتامبر صادر می شود و در صورت امکان با همان شماره سویس صادر میکنند.حالا سوال من اینه که :چون شنیدم که یک ماه بعد از 15 اگوست شماره سویس من بسته می شود. با این وضعیت که تا صدور I20 جدید بیش از یک ماه می شود، چه اتفاقی برای سویس من پیش میاد، ایا باید کاری بکنم؟ ایا باید به سفارت خبر بدم؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط abshapply نمایش پست ها
    سلام جناب مهراد
    با توجه به این که تاکید می شه که بعد از دیفر توی I20 جدید هیچ چیز به غیر از تاریخ نباید تغییر کنه این سوال برای من پیش اومده ممنون می شم لطف کنید اگر ممکنه منو کمک کنید: وقتی دانشگاه بعد از دیفر آی ۲۰ جدید صادر می کنه هزینه ها ممکنه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار از آی بیست قبلی بیشتر باشه ٫ این مساله برای پیکاپ کسایی که سلف فاندن مشکل ایجاد می کنه یا نه؟ آیا احتمال ریکلیرنس وجود داره؟ و این که آیا لازمه که موقع پیکاپ بنک استیتمنت جدید براشون بفرستیم؟

خیلی ممنون
    سلام
    تغییرات مختصر در فاند اهمیت نداره. به خصوص برای شما که هزینه تون رو خودتون میدید. مشکل موقعی هست که تغییرات اساسی باشه، مثلا مقدار فاند یا منبع فاند تغییر اساسی بکنه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaani نمایش پست ها
    با سلام به دوستان و ممنون از راهنمایی همه
    من تاریخ I20 برای 15 اگوست بود و چون همچنان در کلیرنسم، با دیفرم موافقت شد ولی خب گفتند I20 جدید اواخر سپتامبر صادر می شود و در صورت امکان با همان شماره سویس صادر میکنند.حالا سوال من اینه که :چون شنیدم که یک ماه بعد از 15 اگوست شماره سویس من بسته می شود. با این وضعیت که تا صدور I20 جدید بیش از یک ماه می شود، چه اتفاقی برای سویس من پیش میاد، ایا باید کاری بکنم؟ ایا باید به سفارت خبر بدم؟
    فعلا غیر از اطلاع دادن به سفارت در مورد اصل دیفر کردن لازم نیست کار خاصی بکنید. بعدش هم که I20 جدید اومد، اگه شماره سویس تغییر کرده بود، پرداخت سویس رو انتقال میدید به شماره سویس جدید و اسکن I20 جدید رو برای سفارت می فرستید. تغییر شماره سویس قبل از صدور ویزا مشکلی ایجاد نمی کنه. مشکل وقتی هست که شماره سویس بعد از صدور ویزا تغییر کنه. البته همون هم قابل حله. برای توضیح بیشتر FAQ بالای همین صفحه رو ببینید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    فعلا غیر از اطلاع دادن به سفارت در مورد اصل دیفر کردن لازم نیست کار خاصی بکنید. بعدش هم که I20 جدید اومد، اگه شماره سویس تغییر کرده بود، پرداخت سویس رو انتقال میدید به شماره سویس جدید و اسکن I20 جدید رو برای سفارت می فرستید. تغییر شماره سویس قبل از صدور ویزا مشکلی ایجاد نمی کنه. مشکل وقتی هست که شماره سویس بعد از صدور ویزا تغییر کنه. البته همون هم قابل حله. برای توضیح بیشتر FAQ بالای همین صفحه رو ببینید.
    ممنون از راهنماییتون، فقط یک سوال دیگر دارم و اونم اینه که علت اینکه باید به سفارت باید اطلاع بدیم چی هست؟ بازم ممنون از راهنمایی عالیتون.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaani نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون، فقط یک سوال دیگر دارم و اونم اینه که علت اینکه باید به سفارت باید اطلاع بدیم چی هست؟ بازم ممنون از راهنمایی عالیتون.
    علت خاصی نداره. فقط بهشون میگید دیفر کردید که بدونن از رفتن به دانشگاه منصرف نشدید. بعضی سفارتها اگه بهشون اطلاع ندید که دیفر کردید و زمان I20 بگذره ممکنه فکر کنن که رفتن شما به اون دانشگاه منتفی شده و پرونده شما رو ببندن.

در ضمن اگه در مورد تجربه مصاحبه خودتون در تاپیک سفارت مربوطه بنویسید خوبه. اشتراک تجربیات به بقیه دوستان کمک می کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    سلام
    تغییرات مختصر در فاند اهمیت نداره. به خصوص برای شما که هزینه تون رو خودتون میدید. مشکل موقعی هست که تغییرات اساسی باشه، مثلا مقدار فاند یا منبع فاند تغییر اساسی بکنه.
    خیلی ممنون از راهنماییتون.
    فقط یه سوال دیگه این که چون آی تونی دوباره صادر شده لازمه که برای پیکاپت بنک استیتمنت رو بدم به سفارت؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abshapply نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون.
    فقط یه سوال دیگه این که چون آی تونی دوباره صادر شده لازمه که برای پیکاپت بنک استیتمنت رو بدم به سفارت؟
    بستگی به گیر بودن سفارت داره. ولی فکر نمی کنم بخوان. اگه گواهی بانکی شما خیلی قدیمی باشه (بیشتر از ۶ ماه) قبل از همه خود دانشگاه گیر میده برای صدور I20 جدید. وقتی دانشگاه گواهی بانکی جدید نخواد، بعیده سفارت گیر بده.

Junior Member

سلام آقای مهرداد
    ممنون از راهنمایی های مفیدتون
    من سوالم در مورد بسته شدن فایل I20 در سیستم SEVIS و اون قضیه سی روز بعد تاریخ I20 است.
    start date من روز 17 آگوست بود، اما استادم به من کمک کرد و تونستم آنلاین ثبت نام کنم. حالا هم استاد به من گفته هر موقع ویزا رو گرفتم برم. حالا اگه من بعد از 17 سپتامبر (سی روز بعد از I20) بخوام ویزا رو بگیرم و برم، باید یه I20 جدید از دانشگاه بگیرم و ببرم سفارت یا دانشگاه میتونه همین I20 من رو تو سیستم SEVIS اصلاح کنه ؟
    اگر اصلاح پذیره باید به دانشگاه بگم همون start date رو تو سیستم SEVIS اصلاح کنه ؟

خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

دوستان یه نکته ای رو بگم: من بعد از کلیر شدنم که چند روز بعد از تاریخ شروع برنامه توی فرم DS2019 بود به سفارت ایمیل زدم و پرسیدم که برای پیک آپ آیا باید فرم DS2019 جدید (اصل یا کپی) و یا نامه late arrival (اصل یا کپی) بفرستم. گفتن یکی از اینها کفایت میکنه. دوباره گفتم که اصلش رو باید ارائه بدم که جواب دادن فعلا کپیش رو ایمیل کن ببینیم چی میشه.
    چون نامه late arrival زودتر آماده میشد من از دانشگاه درخواست کردم که اسکن این نامه رو برام بفرستن. دلیل دوم این هست که کارمند مربوطه تو دانشگاه گفت که فرستادن اسکن DS2019 که امضا شده هست غیر قانونی هست و ایشون نمیتونه این کار رو بکنه. فقط میتونه فرم رو دوباره صادر کنه و بعد امضا اصلش رو برام بفرسته. بنابراین من درخواست نامه رو دادم. با فرستادن اسکن این نامه با یک ایمیل به سفارت اونها اطلاع دادن که کپی نامه برای پیک آپ کافیه. توی نامه گفته شده که من هر موقع که برم میتونم برنامه رو شروع کنم و اگر نیاز باشه اونها تاریخ شروع رو تو سیستم سویس عوض میکنن. چون من نتونستم تو موعد سی روزه سویس برم ازشون خواستم که تو سیستم سویس تاریخ رو عوض کنن. آقای مهراد هم من رو راهنمایی کردن که نامه برای ورود به آمریکا کافی هست چون مامور به سیستم نگاه میکنه و تاریخ رو اونجا چک میکنه و نیاز مبرمی به اصل DS2019 نیست.
    تا به حال من هر ایمیلی به سفارت زدم جواب دادن و راهنمایی کردن. حتی بعد از صدور ویزا در مورد سینگل یا مالتیپل بودن هم سوال کردم که کامل جواب دادن. فقط قبل از کلیر شدن جواب هایی که میفرستادن دیفالت بود!!!
    همگی موفق باشید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط goal6666 نمایش پست ها
    سلام آقای مهرداد
    ممنون از راهنمایی های مفیدتون
    من سوالم در مورد بسته شدن فایل I20 در سیستم SEVIS و اون قضیه سی روز بعد تاریخ I20 است.
    start date من روز 17 آگوست بود، اما استادم به من کمک کرد و تونستم آنلاین ثبت نام کنم. حالا هم استاد به من گفته هر موقع ویزا رو گرفتم برم. حالا اگه من بعد از 17 سپتامبر (سی روز بعد از I20) بخوام ویزا رو بگیرم و برم، باید یه I20 جدید از دانشگاه بگیرم و ببرم سفارت یا دانشگاه میتونه همین I20 من رو تو سیستم SEVIS اصلاح کنه ؟
    اگر اصلاح پذیره باید به دانشگاه بگم همون start date رو تو سیستم SEVIS اصلاح کنه ؟

خیلی ممنون
    باید تاریخ I20 رو در سیستم سویس آپدیت کنن قبل از اینکه ۳۰ روز از تاریخ I20 بگذره. البته بعید می دونم تاریخ رو یک ماه عقب بندازن. فوقش حدود ۲ هفته تاریخ رو تغییر بدن. اینکه استادتون کلی گفته هر وقت ویزا گرفتید می تونید برید کافی نیست. استادتون باید با قسمت سویس دانشگاه (همون قسمتی که I20 رو صادر کرده) هماهنگ کنه. اونها هستن که تعیین میکنن تا چه تاریخی می تونید وارد آمریکا بشید و اگه از اون دیرتر بشه باید دیفر کنید. برای توضیح بیشتر FAQ بالای همین صفحه رو بخونید.

در ضمن ثبت نام کردن بدون ویزا برای کسی که برای اولین بار وارد آمریکا میشه کار عاقلانه ای نیست. در پستهای قبلی همین تاپیک در موارد مشابه توضیح بیشتر دادم. توضیح مختصر اینکه اگه ویزاتون به موقع حاضر نشه و دانشگاه واحدهای شما رو به دلیل تاخیر زیاد حذف کنه، جریمه ناشی از حذف دیرهنگام به عهده خودتون می افته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)