نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 281 از 282 نخستنخست ... 181231271272273274275276277278279280281282 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,801 تا 2,810 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

پیش فرض پاسخ : پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrainyman نمایش پست ها
    به سفارت ایمیل بزنید و عنوان کنید که دانشگاه موافت کرد پذبرشتون رو به ترم بعد منتقل کنه. مشخصات اپلیکیشن، سویس نامبر، شماره پاس و... رو ذکر کنید.
    به دانشگاه بگبن جهت تسریع امور نیاز دارین هرچه سریع تر ای تونی رو دریافت کنین
    بعضی از دوستان جهت قانع کردن دانشگاه به موضوع سربازی اشاره میکنن
    ممنونم از پاسختون. ایمیل زدم به سفارت آمریکا در انکارا ... حتی ایمیل دانشگاه رو براشون فوروارد کردم و توش توضیح هم دادم ... من فقط توی ایمیلم کیس نامبر خودمو با اسم و فامیلم و گفتم و بقیه مشخصات رو نگفتم ...

به دانشگاه هم گفتم که برام ای بیست جدید رو بفرستن ..

فقط یه سوال ... بعد از اومدن ایمل تایید از سفارت من باید هر دوتا فرم I20 قبلی و جدید رو با بقیه مدارک از یکی از ادارات پست انکارا (که قبلا موقع ثبت نام مشخص کردم کجا باشه)
    براشون با پست بفرستم .....تمام کارای پیک اپ ویزا با پست ارسال و دریافت میشه .... از طرفی دانشجو باید توی فرم I20 باید امضا کنه .... این دوتا فرم رو تو همون اداره پست امضا کنم و بدم بهشون بدم تا ببرن سفارت؟؟... من نمیدونم کی باید این فرم های I20 قبلی و جدید رو توش امضا کنم؟ ...

Junior Member

دوستان گرامی سلام

من یک پرسش دارم:
    من یک بار ریجکت شدم، به استادم گفتم گفت زودتر دوباره برو سفارت اقدام کن. شوربختانه اولین وقت خالی سفارت 14 ژانویه دقیقا تاریخ شروع کلاس هامه که در i20 آمده. می خواستم ببینم آیا می توانم با نامه late arrival برم سفارت؟ چون جدیدا مطلبی رو خوندم که نگرانم کرد بدین صورت:
    (U) Action on the application must be suspended if the program start date specified in the applicant's Form I-20 or Form DS-2019 is already past or you believe that the applicant will be unable to meet that date. The officer must review the SEVIS record in the Consolidated Consular Database (CCD) to determine whether the designated school official (F,M visas) or responsible officer (J visas) has amended the SEVIS record to change the program start date. If this has not already been done, the applicant must request the official enter a new program begin date in SEVIS that the applicant can meet. You may then issue the visa based on the electronic record. You should enter a case note that the electronic record contains a new program begin date and that the traveler will present the original Form I-20 at the port of entry. CBP accesses the electronic record using the SEVIS number.

حالا اگر حتی دانشگاه تاریخ شروع کلاس هام رو 30 ژانویه بزنه، بعد افسر نمیگه تو ویزات تا اون موقع صادر نمیشه و بنابراین نمی تونی به موقع برسی امریکا، پس بهت ویزا نمی دیم؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط hosha نمایش پست ها
    دوستان گرامی سلام

من یک پرسش دارم:
    من یک بار ریجکت شدم، به استادم گفتم گفت زودتر دوباره برو سفارت اقدام کن. شوربختانه اولین وقت خالی سفارت 14 ژانویه دقیقا تاریخ شروع کلاس هامه که در i20 آمده. می خواستم ببینم آیا می توانم با نامه late arrival برم سفارت؟ چون جدیدا مطلبی رو خوندم که نگرانم کرد بدین صورت:
    (U) Action on the application must be suspended if the program start date specified in the applicant's Form I-20 or Form DS-2019 is already past or you believe that the applicant will be unable to meet that date. The officer must review the SEVIS record in the Consolidated Consular Database (CCD) to determine whether the designated school official (F,M visas) or responsible officer (J visas) has amended the SEVIS record to change the program start date. If this has not already been done, the applicant must request the official enter a new program begin date in SEVIS that the applicant can meet. You may then issue the visa based on the electronic record. You should enter a case note that the electronic record contains a new program begin date and that the traveler will present the original Form I-20 at the port of entry. CBP accesses the electronic record using the SEVIS number.

حالا اگر حتی دانشگاه تاریخ شروع کلاس هام رو 30 ژانویه بزنه، بعد افسر نمیگه تو ویزات تا اون موقع صادر نمیشه و بنابراین نمی تونی به موقع برسی امریکا، پس بهت ویزا نمی دیم؟؟؟؟
    دانشگاه باید تاریخ SEVIS رو آپدیت کنه. اگه کلیرنس نخورید احتمالش هست که بهتون همون روز ویزا بدن که تا آخر ژانویه به کلاس‌ها برسید. ولی‌ با توجه به سختگیری‌های اخیر در مورد ایرانی‌‌ها احتمالش خیلی‌ کمه. فکر کنم defer کنید بهتره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان

من پذیرش بدون فاند دانشگاه ویپچیتا رو گرفتم و فرم I-20 رو برای دوستم که همون دانشگاه و شهره فرستادم تا از مشخصاتش اسکن بگیره بتونم هزینه های Sevis و MRV fee رو پرداخت کنم. چند تاسوال داشتم:

1. آیا اسکن فرم I-20 رو می تونم به سفارت ارایه بدم؟

2.آخرین تاریخ ورود برای دانشچویان اینترنشنال رو زده 14 آگوست تو این فرم. من خواستم بدونم با توجه به اینکه رشته من مکانیکه به این تاریخ میرسم از الان؟

3. در صورتی که وقت سفارت رو در کوتاه ترین زمان ممکن اوکی کنم ولی ویزا بعد از تاریخ 14 آگوست به دستم برسه چه اتفاقی میافته؟ با همون ویزا می تونم اقدام کنم؟ دوباره باید فرم I-20 بگیرم ؟ .......

در کل ممنون می شم هر توصیه ای دارید بگید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط corey_taylor نمایش پست ها
    سلام دوستان

من پذیرش بدون فاند دانشگاه ویپچیتا رو گرفتم و فرم I-20 رو برای دوستم که همون دانشگاه و شهره فرستادم تا از مشخصاتش اسکن بگیره بتونم هزینه های Sevis و MRV fee رو پرداخت کنم. چند تاسوال داشتم:

1. آیا اسکن فرم I-20 رو می تونم به سفارت ارایه بدم؟

2.آخرین تاریخ ورود برای دانشچویان اینترنشنال رو زده 14 آگوست تو این فرم. من خواستم بدونم با توجه به اینکه رشته من مکانیکه به این تاریخ میرسم از الان؟

3. در صورتی که وقت سفارت رو در کوتاه ترین زمان ممکن اوکی کنم ولی ویزا بعد از تاریخ 14 آگوست به دستم برسه چه اتفاقی میافته؟ با همون ویزا می تونم اقدام کنم؟ دوباره باید فرم I-20 بگیرم ؟ .......

در کل ممنون می شم هر توصیه ای دارید بگید
    سلام

۱. عملکرد سفارت‌ها متفاوته. نیازی به اصل I20 ندارن ولی‌ بعضی‌ سفارت‌ها اصرار دارن که باید اصل I20 همراهتون باشه موقع مصاحبه.

۲. اینکه کلیرنس شما چقدر طول بکشه قابل پیشبینی‌ نیست.

۳. بستگی داره چقدر دیرتر از تاریخ I20 ویزای شما اوکی بشه. دانشگها‌ها معمولا چند روز دیرتر رو قبول می‌کنن ولی‌ خیلی‌ از شروع ترم بگذره باید defer کنید. برای توضیح بیشتر میتونید FAQ بالای همین صفحه رو بخونید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    سلام

۱. عملکرد سفارت‌ها متفاوته. نیازی به اصل I20 ندارن ولی‌ بعضی‌ سفارت‌ها اصرار دارن که باید اصل I20 همراهتون باشه موقع مصاحبه.

۲. اینکه کلیرنس شما چقدر طول بکشه قابل پیشبینی‌ نیست.

۳. بستگی داره چقدر دیرتر از تاریخ I20 ویزای شما اوکی بشه. دانشگها‌ها معمولا چند روز دیرتر رو قبول می‌کنن ولی‌ خیلی‌ از شروع ترم بگذره باید defer کنید. برای توضیح بیشتر میتونید FAQ بالای همین صفحه رو بخونید.
    ممنون از پاسخ شما.

شما اطلاع دارید کدوم یک از سفارت های ترکیه، امارات، ارمنستان براشون همراه داشتن اصل فرم اهمیت نداره؟

آیا این امکان وجود داره بدون مراجعه به سفارت ترم رو دیفر کنم؟
    ویرایش توسط corey_taylor : May 25th, 2019 در ساعت 04:48 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط corey_taylor نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما.

شما اطلاع دارید کدوم یک از سفارت های ترکیه، امارات، ارمنستان براشون همراه داشتن اصل فرم اهمیت نداره؟

آیا این امکان وجود داره بدون مراجعه به سفارت ترم رو دیفر کنم؟
    در مورد اینکه اصل I20 رو موقع مصاحبه میخوان یا نه باید ایمیل بزنید از خود سفارت بپرسید.

defer کردن مساله بین شما و دانشگاه هست، نه سفارت. لطفا FAQ بالای همین صفحه رو برای توضیح بیشتر ببینید.

سلام دوستان

من برای ترم پاییز 2019 فاند کامل دارم از دانشگاه و با توجه به وقت پر سفارت ها میدونم که احتمال زیاد به این ترم نمیرسم. ولی با استادم صحبت کردم و شرایط رو براش توضیح دادم و بهش گفتم امکانش هست فاند منو به ترم بعد انتقال بده یا نه، به من گفت که نمی تونم قول بدم ولی شانست رو واسه سفارت در ماه ژولای( حدود 16ام )متحان کن ( تاریخ شروع کلاس ها 13 آگوست هست). من از این جهت که کورسوی امیدی برای انتقال فاندم وجود داشته باشه می خام سفارت برم. سوالی داشتم اینکه اتفاقی که میافته اینکه کلیرنس من بعد از شروع ترم میاد و دانشگاه هم late arrival نمیده. در این صورت می خاستم بدونم چه اتفاقی میافته با توجه به اینکه می خوندم کلیرنس 120 روز اعتبار داره و ترم بعد بیشتر از 4 ماه دیگه شروع میشه؟ آیا دوباره باید برم سفارت و یه نامه I-20 جدید ببرم و همه مراحل رو از اول انجام بدم؟ در صورتی که نتونم برای I-20 ترم جدیدم فاند بگیرم آیا مشکل ساز نمیشه؟( I20 قدیم با جدید واسه پیکاپ ویزا مقایسه نمیشه واسه تامین هزینه ها؟).
    ممنون

Junior Member

سلام،

من اول برای ترم بهار ۲۰۱۹ قرار بود وارد بشم که به دلیل administrative processing اون ترم رو از دست دادم، و حالا هم به نظر می رسه ترم پاییز ۲۰۱۹ رو هم به دلیل طولانی شدن فرآیند از دست خواهم داد.

الآن دانشگاه به من گفته که دیگه ورودم رو defer نمیکنه برای ترم بعدی، و باید reapply کنم. همچنین دانشگاه دیگه برای ترم بهار قبول نمیکنه و اگر بخوام باید برای ترم پاییز ۲۰۲۰ دوباره اپلای کنم.

سؤالم این هست که اگر درخواست ویزای من یک زمانی در طی ماههای آینده clear بشه، آیا من میتونم از همون ویزا برای ورود به دوره بعدی هم استفاده کنم؟ یا این که در هر صورت SEVIS ID من تغییر خواهد کرد و مجبور به درخواست دوباره ویزا و تکرار تمام این مراحل خواهم بود؟‌

ممنون میشم راهنمایی کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    سلام،

من اول برای ترم بهار ۲۰۱۹ قرار بود وارد بشم که به دلیل administrative processing اون ترم رو از دست دادم، و حالا هم به نظر می رسه ترم پاییز ۲۰۱۹ رو هم به دلیل طولانی شدن فرآیند از دست خواهم داد.

الآن دانشگاه به من گفته که دیگه ورودم رو defer نمیکنه برای ترم بعدی، و باید reapply کنم. همچنین دانشگاه دیگه برای ترم بهار قبول نمیکنه و اگر بخوام باید برای ترم پاییز ۲۰۲۰ دوباره اپلای کنم.

سؤالم این هست که اگر درخواست ویزای من یک زمانی در طی ماههای آینده clear بشه، آیا من میتونم از همون ویزا برای ورود به دوره بعدی هم استفاده کنم؟ یا این که در هر صورت SEVIS ID من تغییر خواهد کرد و مجبور به درخواست دوباره ویزا و تکرار تمام این مراحل خواهم بود؟‌

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    اگه شرایط پذیرش جدید و فاند و I20 نسبت به I20 قبلی‌ تغییر قابل ملاحظه نداشته باشه، تغییر شماره سویس خیلی‌ مهم نیست و میتونید پرداخت سویس رو منتقل کنید به شماره سویس جدید. برای توضیح بیشتر میتونید FAQ بالای همین صفحه رو ببینید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)