نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 6 از 282 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2813

موضوع: پرسش های مربوط به Defer و Late Arrival

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : Defer

نقل قول نوشته اصلی توسط pakdelite
    ببین شما برای دیفر کردن، باید I-20 رو پس بقرستی تا یه I-20 جدید برات صادر کنن.
    شما مطمئني؟
    اگه اين طوري باشه اون كسايي كه اصل I-20شون دست سفارته (مثل بچه ها قبرس) چيكار مي كنن اگه لازم بشه defer كنن؟
    تا چندتا از دوستام پارسال defer كردن ولي اصل H-20 اونا دست سفارت بود و دانشگاه براشون I-20 جديد فرستاد.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

To ars

من اون چیزی رو که گفتم عینا نقل قول از دانشگاه هایی بود که دیقر کردم. البته باید اینو در نظر داشته باشید که من قبل از اینکه برم برای مصاحبه با اونا مکاتبه داشتم و براشون توضیح دادم که با توجه به طولانی بودن پروسه security check برای اتباع ایرانی، من قطعا به ترم پاییز نمیرسم و تقاضای دیفر دادم. اونا هم به من گفتن که باید I-20 رو پس بقرستی تا یه I-20 جدید برات صادر شه.

در مورد اون I-20 هم که باهاش رفتم سفارت (دبی) از یه دانشگاه دیگه بود که دیفرش نکردم. اونجا هم که فتوکپیش رو نگه داشتن و اصلشو بهم برگردوندن. در نتیجه اگه لازم باشه که این یکی رو هم دیفر کنم، اصلشو برای دانشگاه پس میفرستم.

در مورد قبرس و اینکه اصل I-20 دست سفارته من اطلاعی نداشتم. احتمالا مشکلی پیش نمیاد، فقط کافیه یه email به دانشگاه بزنن و توضیح بدن که اصل I-20 پیش سفارته و اونا نیاز به دیفر کردن دارن. تجربه دوستای شماهم نشون میده که مشکل خاصی وجود نخواهد داشت ان شاء الله.

farzam2007
    Guest

to packdelite

شما که میتونستی I20 همین دانشگاهی رو که باهاش رفتی مصاحبه دیفر کنی ، چرا الکی I20 یه دانشگاه دیگه رو که اصلا قصد رفتن بهش رو هم نداشتی دیفر کردی ؟! فکر نمیکنی حق بقیه رو ضایع کردی ؟

شما خیلی زود قضاوت کردی. اگه پست های قبلی من رو در topic های مختلف میخوندی اینطور نظر نمیدادی.

نه من حق کسی رو ضایع نکردم. به طور خلاصه بخوام برات توضیح بدم، من از بین پذیرش هایی که داشتم نهایتا با در نظر گرفتن همه جوانب، 4 تا رو جدا کردم که از بینشون انتخاب نهایی رو انجام بدم. با توجه به اینکه تا 3-4 هفته پیش به هر دری میزدم، وقت سفارت گیرم نمیومد، تصمیم گرفتم که برای این 4 تا ایمیل بزنم و تقاضای دیقر کنم. بعد ببینم کدومشون موافقت میکنه و فاند رو هم برام نگه میداره. به هر 4 تا هم گفتم که من موقعیت های دیگه ای هم دارم.

یکیشون که گفت ما نمیتونیم TA رو دیفر کنیم و اگه نتونی بیای میدیمش به یکی دیگه. منم جواب دادم: مبارک نفر بعدی باشه. من که قطعا نمیتونم پاییز بیام.
    دو تاشون موافقت کردن که دیفر کنن. یکی TA و دیگری RA داشتم. بیشتر تو فکر بودم که TA رو برم. از طرفی اونیکه RA بود میگفت یه مشکلی تو فاندش پیش اومده و من (یا هر کس دیگه) خواه ناخواه باید برای ترم spring اقدام کنم. خب پس تا اینجا که حق کسی ضایع نشده.

و اما از دانشگاه چهارمی TA داشتم. اونا با دیفر موافقت نکردن. ولی استادی که منو میخواست باهام بارها تماس گرفت که هر جوری شده تلاش کنم و از یه سفارتی وقت بگیرم که Fall اونجا باشم و کلی قول و وعده داد. منم بصورت کاملا اتفاقی یه email به دبی زدم و گفتم که از قبرس و ترکیه هرچی تلاش میکنم انگار قسمت نیستش :'( اونا هم جواب دادن که از چند روز دیگه دوباره با ایرانی ها مصاحبه میکنن و یه وقت بهم دادن. منم با I-20 دانشگاه چهارم رفتم اونجا. اگه تا deadline (یک ماه دیگه) clear شم که خب دانشگاه های 2 و 3 رو کنسل میکنم و اونا هم پذیرش میدن به نفر بعدی. شایدم فاند منو بدن به یه نفر که بدون فاند پذیرش داشته. اگرم خدای نکرده clear نشم به موقع، که خب یکی از اونها رو انتخاب میکنم و یکی دیگرو کنسل میکنم.

در کل فکر نمیکنم این وسط به کسی ظلم شه و با اینکه در این مورد نیازی به پاسخ دادن به farzam2007 نمیدیدم، ولی چون حدس زدم که میتونه جنبه آموزنده داشته باشه برای کسایی که از چند جا پذیرش داشتن و یه کم خودبینانه عمل کردن (مثل چند تا از دوستای نزدیک خودم) این پست رو گذاشتم.

به امید موفقیت همه بچه های ایران

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به defer و late arrival را در این تاپیک مطرح نمائید

سلام دوستان
    من يه نمونه late arrival اينجا مي يارم براتون كه اگه خداي نكرده به كارتون اومد استفاده كنيد

July 16, 2008
    Immigration and Customs Enforcement
    US Department of Homeland Security

Dear Sir or Madam
    This letter confirms that Ms.or Mr. ....(SEVIS ID ....) has the authorization of both the department of ..... as well as this office to enter the US until September 2, 2008.This started date has been updated in SEVIS.
    Please contact me if there are any further questions regarding Ms.... program of study here at RPI.
    Sincerely,
    ......
    HAPPINESS

از چه موقعی باید این نامه را داشت. از تاریخی که در فرم I20 است. یا از زمان شروع کلاسها؟! برای من تاریخ I20 جلوتر از کلاسها و معارفه است. در ضمن هنوز از بحث دوستان معلوم نیست اصل نامه لازمه یا اسکن کافیه. اگر اصلش لازمه شاید بد نباشد از الات به دانشگاه بگیم برای محکم کاری بفرست.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    یعنی هیچ کس در فروم از این موضوع اطلاعی نداره؟!
    تاريخ I20 . چون تو فرودگاه فقط I20 سنده. نامه با ايميل هم قبوله و لازم نيست اصل باشه. در اين مورد با دانشگاه صحبت كنيد كه اگه قرار باشه هم چين نامه اي بفرستند چه جوري مي فرستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    از چه موقعی باید این نامه را داشت. از تاریخی که در فرم I20 است. یا از زمان شروع کلاسها؟! برای من تاریخ I20 جلوتر از کلاسها و معارفه است. در ضمن هنوز از بحث دوستان معلوم نیست اصل نامه لازمه یا اسکن کافیه. اگر اصلش لازمه شاید بد نباشد از الات به دانشگاه بگیم برای محکم کاری بفرست.
    فکر میکنم به late arrival نیاز داشته باشین. بنای تاریخ ورود شما تاریخیست که در I20 نوشته شده نه شروع ترم دانشگاه مورد نظر.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

من خودم دو سه روز دیرتر از تاریخ آی20 اومدم و نامه از طریق ای میل هم دانشگاه برام فرستاده بود ولی نه توی فرودگاه ازم پرسیدند چرا دیر اومدی نه بهم گفتند نامه دیر آمدن رو نشون بده.

موفق باشید

به نظر شما نامه ای که با emai بیاد کافیه
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)