نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا اقامت در كبك پس از اخذ ويزا اجباري است؟ نظر شما چيست

رأی دهندگان
170. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله، تحت هر شرايطي بايد در استان كبك ماند.

9 5.29%
  • خير، مستقيما و بدون لندينگ در كبك ميتوان به استان ديگر رفت.

25 14.71%
  • بله، اما ميتوان بعد از گذشت هفته روز حداكثر تا يكماه به استان ديگر رفت.

42 24.71%
  • بله، اما حتما بايد سه ماه به بالا در كبك ماند و بعد در صورت لزوم به استان ديگر رفت.

54 31.76%
  • بله، اما در صورتي كه از مزاياي دولت كبك استفاده نكنيم، ميتوان بس از ورود بلافاصله به استان ديگر رفت.

40 23.53%
صفحه 4 از 27 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 261

موضوع: ترك كبك به مقصد استاني ديگر پس از اخذ اقامت - آيا اقامت در كبك اجباري است؟

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

پیش فرض پاسخ : ترك كبك به مقصد استاني ديگر پس از اخذ اقامت - آيا اقامت در كبك اجباري است؟

شرايط اخذ شهروندي كانادا:

1. هرکس که در کانادا به دنیا بیاید به شرط اینکه هیچیک از پدر و یا مادر وی در کانادا اقامت دیپلماتیک نداشته باشند تبعه کانادا محسوب می شود و پاسپورت کانادایی دریافت می کند. به تعبیر دیگر تنها فرزندان سفرا و مامورین سیاسی خارجی در کانادا مشمول تابعیت نمی شوند.
    2. هر کس که از پدر یا مادر کانادایی در هر جای دنیا متولد شود کانادایی است. در مورد فرزندان کانادایی هایی که به روش مندرج در بند ۳ این نوشتار تابعیت گرفته اند تابعیت فرزند متولد شده در خارج از خاک کانادا زمانی قطعی می شود که پس از ۱۸ سالگی حداقل یک سال در کانادا اقامت کند.
    3. مهاجرانی که به کانادا آمده اند می توانند درخواست تابعیت کنند.سالانه در حدود یکصدو پنجاه هزار نفر تابعیت کانادایی دریافت می کنند. همه کسانی که اقامت دایم کانادا را داشته باشند در صورت احراز شرایط قانونی می توانند برای دریافت تابعیت کانادایی تقاضای خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تقدیم کنند شرایط لازم برای تقاضا به شرح زیر است:

• داشتن حداقل هجده سال تمام- (برای افراد زیر هجده سال پدر و مادر یا پدر خوانده و مادرخوانده قانونی یا ولی قانونی می توانند درخواست شهروندی کنند و این در صورتی ممکن است که حداقل یکی از آنها شهروند کانادا باشد یا همزمان برای شهروندی اقدام می کند. علاوه بر این فرد زیر هجده سال بایستی اقامت دایم داشته باشد اما احراز شرط سه سال زندگی در کانادا در مورد این دسته از متقاضیان لازم نیست. )
    • حق اقامت دایم در کانادا بدون شرط و یا شک به این معنی که وضعیت اقامتی فرد در دست بررسی مجدد یا مشروط به احراز شرط خاص و یا موضوع حکم اخراج نباشد.
    • افراد بالای هجده سال بایستی در چهار سال قبل از زمان درخواست شهروندي ۱۰۹۵ روز معادل سه سال در کانادا زندگی کرده باشند. زمانی را که فرد پیش از دریافت اجازه اقامت دایم در کانادا زندگی کرده است ممکن است در در محاسبه لحاظ شود.
    • متقاضی بایستی تا حد قابل قبولی به زبان انگلیسی و یا فرانسه آشنا باشد.
    • سابقه کیفری نداشته باشد.
    • دانش کافی در مورد کشور کانادا داشته باشد. مبنای اطلاعات در این زمینه کتابی است زیر عنوان نگاهی به کانادا که برای هر متقاضی یک نسخه ارسال می شود.

تقاضای شهروندی مورد بررسی قرار می گیرد و متقاضیانی که سن آنها بین ۱۸ تا ۵۴ سال است برای شرکت در امتحان شهروندی فراخوانده می شوند. این امتحان در خصوص اطلاعات اولیه در مورد کشور کاناداست. مواردی نظیر تاریخ، جغرافیا و سیستم سیاسی این کشور مورد سوال قرار می گیرد.
    پس از قبولی در امتحان هر متقاضی بالای چهارده سال بایستی در مراسم مخصوصی که برای اعطای تابعیت برگزار می شود شرکت کند. در این مراسم افراد پس از ادای سوگند شهروندی رسما به عنوان شهروند کانادا شناخته می شوند.
    منبع:
    http://www.cic.gc.ca/english/citizenship/become.asp
    ویرایش توسط imdastyar : October 12th, 2011 در ساعت 01:04 PM
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

Smile پاسخ : ترك كبك به مقصد استاني ديگر پس از اخذ اقامت - آيا اقامت در كبك اجباري است؟

با تشکر از طرح این سوال

وکیل بنده و چند تا وکیل دیگه که من از اونها سوال کردم معتقدند که باید لندینگ در کبک باشه و بعد منع قانونی وجود نداره.

البته با توجه به هزینه کمتر زندگی در کبک شاید خود این ایالت گزینه مناسبی برای اقامت باشد.

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

پیش فرض پاسخ : ترك كبك به مقصد استاني ديگر پس از اخذ اقامت - آيا اقامت در كبك اجباري است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr2012 نمایش پست ها
    با تشکر از طرح این سوال

وکیل بنده و چند تا وکیل دیگه که من از اونها سوال کردم معتقدند که باید لندینگ در کبک باشه و بعد منع قانونی وجود نداره.

البته با توجه به هزینه کمتر زندگی در کبک شاید خود این ایالت گزینه مناسبی برای اقامت باشد.
    در مورد جمله آخرتون، بله كبك هزينه كمتري داره نسبت به ساير استانها ولي به همون نسبت هم دستمزدها پايينتره و زبان فرانستون هم براي پيدا كردن كار بايد فول باشه. اين فرانسه اي كه ما خونديم اصلا كافي نيست. پيشنهاد ميكنم تاپيك "اوضاع واقعي كار در كبك" را بخونيد تا شرايط كار و زندگي در كبك دستتون بياد.

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

دوستان يكي از دوستاني كه پريروز مصاحبه داشته آفيسر در مورد امكان زندگي در خارج كبك بهش اين چنين گفته:

نقل قول نوشته اصلی توسط zaraquebec نمایش پست ها
    من مصاحبه را قبول شدم خیلی خوشالم امیدوارم همتون موافق باشین فقط ۱ ماه فرانسه خوندم خیلی مصاحبه خوب بود افسر خیلی مودب بود فقط اصل لیسانس و مدرک کاری من و شوهرم را نگاه کرد خیلی خوش اخلاق بود آروم صحبت میکرد اصلان نپرسید چرا میخای بری کبک و اخرشم گفت از وقتی رفتی انجااین برگه مهر خورد هرجای کانادا بخای میتونی بری زندگی کنی فقط گفت اگه میخای کبک زندگی کنین خاهش میکنم فرانساتونو تکمیل کنید چند بارم گفت خاهش میکنم البته بگم مصاحبه ما در پارس انجام شد امیدوارم همه موافق باشین این سایت کمک خیلی بزرگی برای من بود
    فكر كنم اين موثق ترين خبريه كه تا كنون در مورد ترك كبك از زبان يكي از آفيسرهاي اداره مهاجرت بدستمون رسيده و تا حدودي خيالمون رو راحت كرده.

Member bolotus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط imdastyar نمایش پست ها
    دوست عزيزم ما مهاجرا كلا با دو تا موضوع طرفيم:
    1. يكي تمديد كارت PR يا همون كارت اقامت دائممون. اين كارت رو ما بعد از لندينگ ميتونيم دريافت كنيم و شرط اوليش فقط لنديگ است، كاربرد مهمي كه داره مجوز ورود و خروج ما به كانادا در سفرهاي بعد است ولي 5 سال بيشتر اعتبار ندارد و بعد از 5 سال اگه هنوز موفق به دريافت پاسپورت كانادايي و شهروني نشديم بايد تمديد بشه. شرط تمديدشم اينه توي 5 سال قبل بيشتر از دوسال خارج از خاك كانادا نبوده باشيم.
    2. دوم اخذ شهروندي كانادا. كه در يك پست جدا كامل توضيح ميدم شرايطشو ولي شرط مهمش اينه كه در چهار سال گذشته قبل از درخواست پاسپورت 1095 روز معادل سه سال، در کانادا زندگی کرده باشيد.
    اميدوارم واضح باشد.
    پس بهتر نيست حالا كه پس از سه سال ميشه شهروند شد پس از ورود به كبك سه سال اونجا درس بخونيم و كار حد پائين هم داشته باشيم و پس از اخذ مدرك تحصيلي كانادايي و پاسپورت كانادايي به استان و يا حتي كشور ديگه مهاجرت كنيم؟
    ارسال مدارك به سوريه: 3May-2011- دريافت: 5 May - -رفرنس نامبر: 10-Aug-/استفاده از ماني اوردر

دوستان يكي از دوستاني كه پريروز مصاحبه داشته آفيسر در مورد امكان زندگي در خارج كبك بهش اين چنين گفته:

نوشته اصلی توسط zaraquebec من مصاحبه را قبول شدم خیلی خوشالم امیدوارم همتون موافق باشین فقط ۱ ماه فرانسه خوندم خیلی مصاحبه خوب بود افسر خیلی مودب بود فقط اصل لیسانس و مدرک کاری من و شوهرم را نگاه کرد خیلی خوش اخلاق بود آروم صحبت میکرد اصلان نپرسید چرا میخای بری کبک و اخرشم گفت از وقتی رفتی انجااین برگه مهر خورد هرجای کانادا بخای میتونی بری زندگی کنی فقط گفت اگه میخای کبک زندگی کنین خاهش میکنم فرانساتونو تکمیل کنید چند بارم گفت خاهش میکنم البته بگم مصاحبه ما در پارس انجام شد امیدوارم همه موافق باشین این سایت کمک خیلی بزرگی برای من بود

فكر كنم اين موثق ترين خبريه كه تا كنون در مورد ترك كبك از زبان يكي از آفيسرهاي اداره مهاجرت بدستمون رسيده و تا حدودي خيالمون رو راحت كرده.
    خوب کسی که یکماه زبان خونده خیلی برداشت شخصی میتونه از یک متن که توسط آفیسر بیان میشه داشته باشه به هر حال این هیچ منبعی نیست .هر کس دوست داره میتونه هر جا بره شما هم که میخوای بری جای دیگه میتونی اما عواقب این موضوع چیزی هست که اینجا در حال بررسی است و قواننینی که کاندیدا را به شکلی ملزم میکنه تا در استان بمونه.و اینکه از 100 نفر شاید 10 نفر مشکل پیدا کنند اما باز هم این موردی نیست که بشه گفت ترک کبک قبل از گرفتن پاس یا مدت زمان سه سال از 5 سال موردی ندارد. در پستهای قبل یک نمونه از موارد که در مورد کارت بیمه بود را برایتان گذاشتم به هر حال از طرق مختلف این التزام را برای مهاجرین گذاشتند که در استان بمانند.

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

ايشون پاريس زندگي ميكنند. :-)

Junior Member AAM6283 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering

در سایت مهاجران کانادا، پاسخ خوبی برای این سئوال دیدم که با شما به اشتراک میگزارم http://www.mohajeran.ca/)
    خیلی از متقاضیان مهاجرت این روزها کبک را به عنوانی راهی سریع برای مهاجرت به کانادا در نظر می گیرند. بعضی ها هم به این خاطر که راه دیگری برای مهاجرت به کانادا ندارند، دوستان و آشنایانشان در کبک زندگی می کنند و یا آنکه زبان فرانسه را بخوبی صحبت می کنند، کبک را انتخاب می کنند [لینک]؛ اما سوال مهم اینجاست که اگر هدف واقعی این افراد زندگی در کبک نباشد و یا به هر دلیلی از حرکت خود پشیمان شوند آیا می توانند بعد از ورود به کانادا به جای کبک در استان دیگری زندگی کنند؟ یا اینکه اصولا می توانند اقامت کانادا را از طریق کبک بگیرند ولی مستقیماً وارد استان دیگری بشوند؟

بگذارید مساله را از چند زاویه بررسی کنیم.

تعهد شما به استان کبک
    وقتی فرم های مهاجرتی را پر می کنید به استان کبک تعهد می دهید که این استان را برای زندگی انتخاب کرده اید. اصولا اگر غیر از این باشد برای دولت کبک دلیلی باقی نمی ماند که مهاجرت شما را تایید کند. در مورد کارآفرینان Entrepreneurs این تعهد پررنگ تر جلوه می کند چون باید در کبک تجارتی راه بیاندازند و شرایط خاصی را فراهم کنند تا اقامتشان قطعی شود. در مورد سایر روش های مهاجرت هم چنین تعهدی مستقیم یا غیر مستقیم توسط فرد مهاجر پذیرفته می شود. برای مثال در روش Permanent Workers (کارکنان دائمی) که بسیار شبیه روش متخصصین (کارکنان ماهر) فدرال Federal Skilled Worker است، در فرم مهاجرتی کبک متن زیر آمده است که باید آن را با امضای خود تایید کنید.

I DECLARE that I wish to live in Québec within the framework of and abiding by its common values, and that I want to learn French, if I do not speak it already.

ترجمه این جمله به قرار زیر است:

“من اعلام می دارم که مایلم در کبک و در چارچوب ارزش های مشترک آن زندگی کنم، و اینکه چنانچه با زبان فرانسه آشنایی ندارم آن را فرا خواهم گرفت.”

همان طور که ملاحظه می کنید تعهد به زندگی در کبک و حتی ارزش های مشترک آن و زبان فرانسه به وضوح در متن فرم تقاضانامه آمده است و توسط متقاضی امضا و پذیرفته می شود.

قوانین چه می گویند؟
    از دو زاویه قوانین مهاجرتی کانادا به تعهد ماندن در کبک مرتبط می شوند. یک زاویه “ناراستی” Misrepresentation است. طبق ماده ۴۰ قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا Immigration and Refugee Protection Act اگر فردی هنگام تقاضای مهاجرت دروغ بگوید و یا واقعیتی را که منجر به تغییر تصمیم گیری درباره پرونده مهاجرتی اوست پنهان کند، مرتکب “ناراستی” یا Misrepresentation شده است. طبق بند دوم همان ماده، این فرد اگر خارج از کانادا باشد تا دو سال اجازه ورود به کانادا نخواهد داشت و اگر داخل کانادا باشد، از کانادا اخراج و تا دو سال هم حق بازگشت به کانادا ندارد. این ماده قانونی شامل حال افراد مقیم دائم و حتی شهروندان کانادا هم می شود. در مورد دو دسته اخیر اول حق اقامت دائم و شهروندی آنها باطل می شود و سپس از کانادا اخراج می شوند.

اگر از این زاویه به مساله نگاه کنیم، چنانچه کسی از همان ابتدا که برای مهاجرت به کبک اقدام می کند، اصلا قصد زندگی و مهاجرت به کبک را نداشته باشد و هدف او استفاده از کبک برای رسیدن به نقطه دیگری از کانادا باشد، مرتکب Misrepresentation شده و اگر دستش رو شود، او را از کانادا اخراج می کنند و تا دو سال او را به کانادا راه نمی دهند. بدیهی است در بیشتر مواقع این افراد وقتی دستشان رو می شود که به کانادا بیایند و به جای کبک بلافاصله (و یا حتی در لحظه ورود) به استان دیگری وارد شوند.

بگذارید از زاویه دیگری هم قضیه را ببینیم. طبق بند دوم ماده ششم “منشور حقوق و آزادی های کانادا” The Canadian Charter of Rights and Freedoms هر شهروند یا مقیم دائم کانادا اجازه دارد در هر استانی که مایل بود زندگی و یا کار کند. نظر به اینکه منشور فوق بخشی از قانون اساسی Constitution Act 1982 کاناداست، هیچ قانونی در کانادا قابل تصویب نیست که بتواند بالادست آن باشد. به عبارت دیگر اداره مهاجرت یا هیچ یک از استان های کانادا نمی توانند قانونی تصویب کنند که این حق را از مهاجران استانی بگیرند (مگر آنکه این مهاجران تا مدتی ویزای مشروط دریافت کنند و مقیم دائم نباشند). بنابراین وقتی شما به عنوان مهاجر کبک وارد این استان می شوید یا به اصطلاح “لند” Land می کنید، با توجه به اینکه مقیم دائم Permanent Resident کانادا هستید قانوناً اجازه دارید در هر کجای کانادا زندگی کنید.

تکلیف چیست؟
    اول از همه به نظر من اگر به کبک مهاجرت می کنید، واقعا کبک را برای زندگی خودتان انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا مردم به کبک مهاجرت می کنند و مسایلی کلی درباره کبک نوشته “چرا مهاجرت به کبک” را مطالعه فرمایید.

اما حال فرض کنید که هدف اصلی شما مهاجرت به کبک بوده است، نه جای دیگر و در ضمن ویزای شما به کبک مشروط نیست. اگر بعد از ورود به این استان و مدتی زندگی در آن (مثلا سه تا شش ماه) واقعاً به این نتیجه می رسید که نمی توانید در کبک سر و سامان بگیرید، در آن صورت آزاد هستید به هر نقطه ای از کانادا کوچ و زندگی کنید.

در پایان تأکید می کنم که اگر از ابتدا قصد زندگی در کبک ندارید به هیچ وجه برای مهاجرت به این استان اقدام نکنید. ضمن اینکه حرکت شما خلاف قانون است، باعث می شوید افرادی که واقعاً قصد زندگی در این استان را دارند مدت بیشتری در صف مهاجرت به این استان باقی بمانند یا سخت گیری های بیشتری در مورد آنها اعمال می شود.

اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست
    فایل نامبر: ژانویه ۲۰۱۱ مصاحبه:

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

نقل قول نوشته اصلی توسط AAM6283 نمایش پست ها
    در سایت مهاجران کانادا، پاسخ خوبی برای این سئوال دیدم که با شما به اشتراک میگزارم http://www.mohajeran.ca/)
    ...
    در فرم مهاجرتی کبک متن زیر آمده است که باید آن را با امضای خود تایید کنید.

I DECLARE that I wish to live in Québec within the framework of and abiding by its common values, and that I want to learn French, if I do not speak it already.

ترجمه این جمله به قرار زیر است:

“من اعلام می دارم که مایلم در کبک و در چارچوب ارزش های مشترک آن زندگی کنم، و اینکه چنانچه با زبان فرانسه آشنایی ندارم آن را فرا خواهم گرفت.”

همان طور که ملاحظه می کنید تعهد به زندگی در کبک و حتی ارزش های مشترک آن و زبان فرانسه به وضوح در متن فرم تقاضانامه آمده است و توسط متقاضی امضا و پذیرفته می شود.
    ...
    ممنون از اطلاع رساني شما،
    ولي در تفسير متن بالا اشتباها تمايل را به تعهد تفسير كرده است. ما تمايل خود را به زندگي در كبك اعلام ميكنيم و تعهدي نميدهيم. نكته همينجاست. كافيست ما با لنديگ در كبك و اقامت كوتاه مدت تمايل خود را نشان دهيم و سپس ميتوانيم با ذكر دليل محكمه پسند خارج شويم. در ابتدا تمايل داشتيم ولي پس از حضور در محيط واقعي و تحقيق به اين نتيجه رسيديم كه نميتوانيم در آنجا پيشرفت كنيم.

Junior Member AAM6283 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering

ممنون از اطلاع رساني شما،
    ولي در تفسير متن بالا اشتباها تمايل را به تعهد تفسير كرده است. ما تمايل خود را به زندگي در كبك اعلام ميكنيم و تعهدي نميدهيم. نكته همينجاست. كافيست ما با لنديگ در كبك و اقامت كوتاه مدت تمايل خود را نشان دهيم و سپس ميتوانيم با ذكر دليل محكمه پسند خارج شويم. در ابتدا تمايل داشتيم ولي پس از حضور در محيط واقعي و تحقيق به اين نتيجه رسيديم كه نميتوانيم در آنجا پيشرفت كنيم.
    منم کاملا با این حرف موافقم و هیچ حکمی برای اجبار به زندگی در کبک در مهاجرت اسکیل ورکر وجود نداره و همه کاملا آزاد هستند که هرجا میخوان اقامت کنن، ولی از طرفی این پاسخ زیبا بود که با دیگران به اشتراک گذاشتم.
    البته با بخشیش که میگه اگر نمیخواین برید کبک فرصت رو از بقیه نگیرید تا حدودی مخالفم برای اینکه شاید قوانین فدرال به خیلی ها امکان مهاجرت نده، البته مطمئنم بعد از دیدن شرایط مونترال نسبت به تورنتو و آشنایی با شیرینی زبان فرانسه همین خیلی ها واقعا در کبک موندگار خواهند شد
    اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست
    فایل نامبر: ژانویه ۲۰۱۱ مصاحبه:

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)