صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 62

موضوع: تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

یکی از تجربه هایی که برای من پیش اومد پیچ خوردن زانوم بود. معمولا اکثر دانشگاه های آمریکا دانشجو ها رو یک بیمه نه چندان کاملی می کنند که حداقل میشه مشکل رو برای دکتر دانشگاه نشون داد و ازش مشاوره خواست. منم اولین جایی که رفتم درمانگاه دانشگاه بود. دکتر بعد از معاینه گفت مشکل مینیسک پات هست که احتمالا یک پارگی خفیف داره. بعد شلوارش رو زد بالا و زانوش رو که جراحی شده بود بهم نشون داد گفت این خیلی شایع هست. بعد یک معرفی نامه داد رفتم X-Ray و هزینه اش رو بیمه دانشگاه کاور کرد.
    خلاصه خوشبختانه نتیجه ترک در استخوان دیده نشد و چند روز خونه استراحت کردم تا بتونم راه برم. جالبترین نکته ای که در این قضیه برام پیش اومد، این بود که رفتم Walgreens و یک جفت عصا برای راه رفتن گرفتم. گفت بعد از اینکه خوب شدی بیار همه 40 دلار رو برات بر میگردونیم!
    بعد یک هفته بردم و همه پولم رو برگردوند با وجود اینکه عصایی که به من داده بود نو بود.
    امیدوارم هیچوقت کارتون به بیماری و بیمارستان نکشه

پیش فرض پاسخ : تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

تجربه جالبی بود ولی اگه کار به جراحی بکشه چی؟ حتی من شنیدم گاهی هزینه ها با وجود بیمه یه بالای 30000 تا میرسه ! تو این شرایط شاید بهتر باشه ادم برگرده ایران ;-)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    تجربه جالبی بود ولی اگه کار به جراحی بکشه چی؟ حتی من شنیدم گاهی هزینه ها با وجود بیمه یه بالای 30000 تا میرسه ! تو این شرایط شاید بهتر باشه ادم برگرده ایران ;-)
    یکی از دوستام این اتفاق براش افتاد!

زانوش باید جراحی میشد. ایشون چون وزنش زیاد بود موقع خرید در Walmart زمین خورد و این اتفاق براش پیش اومد. کلا هزینه شامل بستری شدن در بیمارستان و هزینه خود جراحی براش حدود 45000 دلار شد.

یعنی بیمه هیچیشو کاور نکرد یا ایشون بیمه نداشتن ؟ چه بیمه ای میشه کرد که دیگه همچین استرسی نداشته باشیم حدودا چقدر هزینه داره همچین بیمه ای؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

معمولا بیمه هزینه جراحی رو نمیده. در مورد ایشون:
    این دوستمون از walmart می خواست شکایت کنه که چرا زمین خیس بوده و باعث افتادن ایشون شده. تقریبا 80000 دلار خسارت گرفت تا شکایت نکنه.

خوب پس ببینید من یه سوال داشتم ایا تو امریکا بیمارستان دولتی یا خیریه جایی وجود نداره اخه اصلا درامد هاشون به هزینه های درمانیشون جور در نمیاد یا شاید ما تو ایران عادت کردیم که کم هزینه کنیم
    مثلا یه خانواده معمول امریکایی که سالی 50000$ درامد داره وخوب خیلی هم خرج داره چطور میتونه سر یه عمل جراحی کل درامدیکسالشو بده؟؟؟ هزینه زندگیش چی میشه؟
    یا یک دانشجویی که باهزار زحمت از ایران میره و اگه یه دفعه اپاندیسش عود بکنه بایدیه دفعه اونهمه پول اماده کنه؟
    یمک غیر منطقی به نظر نمیاد؟راه حلش چیه؟

تا اونجا که من می دونم در صورتی که بیمار پول نداشته باشه هزینه های بیمارستان رو میشه قسطی پرداخت کرد. اگه دوستان اطلاعات دیگه ای دارن لطفا بگن
    فایل نامبر اول: May 29, 2009 دریافت مدارک در سوریه: Sep. 23, 2009 فایل نامبر دوم با پیگیری: Dec. 23, 2009 کد: 3112 ارسال به ورشو: Dec. 1, 2011 شروع پروسه: Jan. 24, 2012 مدیکال: 2012 ,1 .Aug
    پاسپورت ریکوئست: May 16, 2013
    لندینگ: June 10, 2013

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

خوب پس ببینید من یه سوال داشتم ایا تو امریکا بیمارستان دولتی یا خیریه جایی وجود نداره اخه اصلا درامد هاشون به هزینه های درمانیشون جور در نمیاد یا شاید ما تو ایران عادت کردیم که کم هزینه کنیم
    مثلا یه خانواده معمول امریکایی که سالی 50000$ درامد داره وخوب خیلی هم خرج داره چطور میتونه سر یه عمل جراحی کل درامدیکسالشو بده؟؟؟ هزینه زندگیش چی میشه؟
    یا یک دانشجویی که باهزار زحمت از ایران میره و اگه یه دفعه اپاندیسش عود بکنه بایدیه دفعه اونهمه پول اماده کنه؟
    امریکا رو نمیدونم ولی کانادا همشو بیمه میده...
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Guru

در امریکا بسیاری از شرکتها و محلهای کار بیمه پزشکی خصوصی رو بعنوان بخشی از مزایای شغلی برای کارمندانشون فراهم میکنند و بقیه هم میتونند بیمه پزشکی برای خودشون بخرند. هزینه بیمه بالاست ولی سرسام آور نیست (یکی از دوستانم چند سال پیش میگفت حدود 3-4 هزار دلار در سال برای خودش و خانواده اش درمیاد) دانشجویان بین الملل هم اگر اشتباه نکم باید از طریق دانشگاه بیمه بخرند.

مرسی از اینکه جواب دادین اما 8 ماه پیش من اونو پرسیدم!! فقط مثل اینکه کسانی که تو امریکا سهل انگاری کنن و بیمه نکنن خودشون امکان داره ورشکست بشه چون کارشون از دست میدن و مجبور میشن برای تامین هزینه خیلی به خودشون فشار بیارن

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)