صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 62

موضوع: تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

Junior Member thunder آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

من بیمه ام از طریق دانشگاه و هول و هوش 25 دلار درماه و 4 دلار برای دندانپزشکیه و تقریبا خیلی خوب همه چیز رو کاور می کنه... از ابران حتی ارزان تر در میاد( دندانپزشکی و واکسن(مفتی)). همچنین از دوستان کارای دیگه هم کردن ارزون در اومد. من آمریکا هستم.
    *** بیمه من بیمه دانشجو های graduate هست.
    *** در مورد آپاندیس از یکی از دوستان شنیدم که گفت چند سال پیش 13000 دلار بوده که هموه شو بیمه دانشگاه داده و 500-1000 دلار به خودش افتاده که قسطی داده.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    من بیمه ام از طریق دانشگاه و هول و هوش 25 دلار درماه و 4 دلار برای دندانپزشکیه و تقریبا خیلی خوب همه چیز رو کاور می کنه... از ابران حتی ارزان تر در میاد( دندانپزشکی و واکسن(مفتی)). همچنین از دوستان کارای دیگه هم کردن ارزون در اومد. من آمریکا هستم.
    !!
    کدوم ایالت؟ خوش به حالتون
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

دوست عزيز اگر اطلاعات بيشتري داريد ممنون ميشوم كه در اختيار ما قرار دهيد يا سايت خواصي كه بتوان اطلاعات جامع تري دريافت كرد ...

من شنیده بودم که بیمه آمریکا خوب نیست و قابل مقایسه با بیمه مثلا آلمان نیست

این تاپیک خیلی‌ مهم هست. من خیلی‌ نگران مسائل مالی در رابطه با بیماریها هستم و نیاز به اطلاعات دارم اما چرا دوستان اینجا از تجربیاتشون نمیگن که بفهمم چقدر می‌شه به بیمه در کشور‌های مختلف امید داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    *** بیمه من بیمه دانشجو های graduate هست.
    *** در مورد آپاندیس از یکی از دوستان شنیدم که گفت چند سال پیش 13000 دلار بوده که هموه شو بیمه دانشگاه داده و 500-1000 دلار به خودش افتاده که قسطی داده.
    ممکنه اسم بیمه شما رو بدونم؟ آخه 25 دلار در ماه می شه سالی 300 دلار! من حدس می زنم که بقیه هزینه بیمه شما رو دانشگاه کاور می کنه. بیمه معمولی سالی حدود 2000 دلار هست.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

تجربه من برای آمریکا این هست که اگه مریض شدید، اول برید درمانگاه دانشگاه. اونجا اگه لازم باشه شما رو به دکتر یا آزمایشگاه جدید معرفی می کنن. اینطوری هزینه درمانی شما کمتر می شه و بیمه هم بخش زیادی رو تقبل می کنه. اما اگه خودتون برید دکتر ممکنه گرون بشه.

به هر حال، هزینه درمانی توی آمریکا نسبت به کشورهای دیگه خیلی بیشتر هست و بیمه حتما لازم هست.
    در ضمن، تجربه من می گه که دکتر هاشون زیاد کار بلد نیستن! (با عرض معذرت از دکترها!). روال اینه که شما از اول نمی تونید پیش یه متخصص برید. اول باید از یه دکتر معمولی توی درمانگاه دانشگاه یا توی اورژانس شروع کنید.
    کلا اول که دکتر برید، یه پرستار میاد کلی فشار خون و درجه و این جور چیزا رو می گیره. بعدش هم دکتر میاد. اگه مورد عادی مثل سرماخوردگی باشه که یه قرص عادی (که over the counter هست) می نویسه. اما اگه مورد کمی پیچیده باشه، یه سری آزمایش و/یا رادیولوژی می نویسه! خلاصه بعدش که دوباره برگردید پیش دکتر، تازه شما رو معرفی می کنه به یه متخصص. پیش متخصص که برید، بازم فشار خون و درجه این چیزا رو دارید و بعدش دکتر متخصص ممکنه که بازم آزمایش بده. در ضمن، دکتر متخصص ممکنه که با یه بار به نتیجه قطعی نرسه و از شما بخواد یه سری دارو مصرف کنید و مثلا هر ماه یا هر 2 هفته برید پیشش!
    هر کدوم این مراحل هزینه داره.
    این هزینه ها وقتی زیاد می شه که همراه شما (F2) مریض باشه.
    من که خودم شاهد بودم، بیمه برای F2 درصد کمی از هزینه ها رو پوشش می داد (یعنی مثلا ویزیت دکتر و آزمایشگاه رو اصلا نداد. چرا؟ چون بیمه می گفت که از یه حدی به بالا مثلا 500 دلار به بالا رو می دیم نه کمتر!) حال نمی دونم دوستان با این مشکل برخورد داشتن؟ آیا بیمه خوبی برای F2 سراغ دارن؟

در ضمن پدر یکی از دوستان اینجا مریض شد و دوستم مجبور شد bill های مختلف که هر کدوم 1000 یا 2000 دلار بود رو پرداخت کنه.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

بچه ها تجربه دندون پزشکی شما در آمریکا چطور هست؟
    چیزی که من در مورد بیمه دندون خوندم اینه که خیلی از بیمه ها دندون رو پوشش نمی دن و ما باید هزینه جداگانه ای (مثلا 300 دلار در سال) برای بیمه دندون پرداخت کنیم. در این حالت، بیمه دندون حدود 90 یا 80 درصد هزینه پر کردن یا روت کانال رو پرداخت می کنه و باقی رو باید از جیب بدیم. یعنی من حساب کردم دیدم که هزینه دندون پزشکی با بیمه توی آمریکا بیشتر از هزینه دندون پزشکی بدون بیمه توی ایران می شه.

مثلا روت کانال بدون بیمه یه چیزی حدود 1000 تا 2000 دلار (بستگی به ایالت داره) در میاد.

حالا هزینه یه طرف. کار دندون پزشک ها چطور هست؟

من اینجا یک بار رفتم دندونپزشک. یک دندون پر کرد ۱۹۰ دلار . ۸۵ دلار هم پوله ویزیت گرفت.بعد از ۲ ماه که رفتم ایران دکتر بهم نشون داد که خوب پر نکرده. این تجربه من بود .

روت کانال هم فکر کنم حده اقل ۱۰۰۰ دلار میشه

اون دوستتون هم میتونن به بیمارستان نامه بنویسن . خیلی وقت ها قسمتی از پول رو میبخشن
    لطفا از طرح سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید

کدوم کشورها خرج دندان پزشکیشون کمتره؟توی کانادا که افتضاحه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)