صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 62

موضوع: تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات بیماری در خارج از کشور و درمان آن

سلام دوستان،
    من یک F2 هستم خواستم پاسخگو یکسری سوالات دوستان باشم.
    ۱. اولا هیچ نهادی وظیفه نداره که همراه دانشجو را بیمه کنه پس بیمه در کار نیست مگر اینکه کسی با هزینه شخصی ( ماهانه ۱۰۰-۱۵۰$) خودش رو بیمه کنه.
    ۲. بسته به ایالتی که دارین میاین هزینه های درمانی و حتی بیمه هم متفاوته. ایلاتهایی با اقتصاد قویتر بودجه های بیشتری صرف رفاه درمانی رزیدنس هاشون می کنه.
    ۳. کلا در هر شهری که باشین به احتمال زیاد مراکز درمانی برای اقشار کم درامد هستش فقط ممکنه شلوق باشه و وقت گرفتن ازشون کمی مشکل.
    ۴. بیشتر نگران هزینه دندانپزشکی باشین تا پزشکی! قیمت ها سه برابر ایران بلکه بیشتر هم هست.
    ۵. آموکسی سیلین، آنتی بیونیک یا داروی خاصی اگر مصرف میکنین با خودتون بیارین.
    ۶. یکسری دارو های اور کانتر (بدون نیاز به نسخه پزشک) هم هست که از همه فروشگاها می تونین تهیه کنین مثل اتواع مسکنها، داروهای سرماخوردگی و انواع ساپلامنتها.

خیلی نگران نباشین و بیشتر مراقب سلامتیتون باشین.

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    بچه ها تجربه دندون پزشکی شما در آمریکا چطور هست؟
    چیزی که من در مورد بیمه دندون خوندم اینه که خیلی از بیمه ها دندون رو پوشش نمی دن و ما باید هزینه جداگانه ای (مثلا 300 دلار در سال) برای بیمه دندون پرداخت کنیم. در این حالت، بیمه دندون حدود 90 یا 80 درصد هزینه پر کردن یا روت کانال رو پرداخت می کنه و باقی رو باید از جیب بدیم. یعنی من حساب کردم دیدم که هزینه دندون پزشکی با بیمه توی آمریکا بیشتر از هزینه دندون پزشکی بدون بیمه توی ایران می شه.

مثلا روت کانال بدون بیمه یه چیزی حدود 1000 تا 2000 دلار (بستگی به ایالت داره) در میاد.

حالا هزینه یه طرف. کار دندون پزشک ها چطور هست؟
    دندونتون رو ندید دست دکتر های امریکا....اگه ببینن بیمه دارید یهو ور می دارن 7 تا دندونتون رو پر می کنن بدون اینکه بفهمید چه خبره!
    یه کارایی می کنن عجیب...اینجا پزشکی و دندان پزشکی بیزینسه به خدا!
    نقل قول نوشته اصلی توسط shad_happy58 نمایش پست ها
    من اینجا یک بار رفتم دندونپزشک. یک دندون پر کرد ۱۹۰ دلار . ۸۵ دلار هم پوله ویزیت گرفت.بعد از ۲ ماه که رفتم ایران دکتر بهم نشون داد که خوب پر نکرده. این تجربه من بود .

روت کانال هم فکر کنم حده اقل ۱۰۰۰ دلار میشه

اون دوستتون هم میتونن به بیمارستان نامه بنویسن . خیلی وقت ها قسمتی از پول رو میبخشن
    منم یه دندون پر کردم 150 دلار با بیمه!
    یه دندون هم با بیمه 230 دلار دادم برای عصب کشی....
    رفتم ایران چند ماه پیش گفت: دستش درد نکنه خوب گند زده به دندونت...عصب رو خالی نکرده کامل...برداشته روش رو هم پر کرده!
    حالا تو ایران هم هر دکتری دست نمی زنه یه این دندون که.... گفت فعلاً اگه اذیتت نمی کنه باهاش مدارا کن!
    یعنی خدمات پزشکی و دندون پزشکی امریکا علاوه بر پر هزینه بودنش افتضاحه!
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

سلام دوستان . من تجربه ی یماری که دارم مربوط به ایتالیاست.
    من دل درد خیلی بدی داشتم که هم خونیام منو بردن دکتر(البته باید بگم که اول با اورژانس تماس گرفتن گفتن دیر میرسن باهم هماهنگ کردن و خودمون رفتیم)
    معاینه و تشخص دکتر هزینه نداشت.
    اما دارو ها برای من هزینه داشت.
    یه بار دیگه تو دانشگاه دوباره همون درد سراغم اومد.(سنگ کلیه) اما اینبار با کارت دانشگاه رفتیم دکتر.
    من دانشجو استان ایملیا رومانیا هستم با کارت دانشجویم تو این منطقه جغرافیایی واسه من هیچ هزینه ای نداره. البته این بار دکتر دارو ها رو به اسم دوست ایتالیایم نوشت که من پول دارو هم ندم.
    تو سایت دانشگاه unio.it باید کلمه ASL جستجو بشه تا اسم و ادرس دکترای طرف قرارداد بیان.

دوستان برای بیمه ای که می گیرید حتماً از deductible مطلع بشید...خیلی موضوع مهمی هست.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

در مورد بیمه پزشکی استرالیا کسی چیزی به صورت دقیق می دونه. هر چقدر گشتم نفهمیدم چیا رو پوشش می ده.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    دوستان برای بیمه ای که می گیرید حتماً از deductible مطلع بشید...خیلی موضوع مهمی هست.
    اگه ممکنه کمی بیشتر توضیح دهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط APPLYNA نمایش پست ها
    اگه ممکنه کمی بیشتر توضیح دهید.
    deductible بیمه اون بخشی از صورتحسابه که خودتون میپردازید. مثلا اگر deductible تون 1000 دلار باشه و هزینه بیمارستان یا تعمیر ماشینتون 1500 دلار بشه، هزار دلار اول پای خودتونه و درصد پرداخت بیمه روی 500 دلار اضافی حساب میشه، یا اگر 900 دلار هزینه بیمارستانتون بشه همه اش رو خودتون میدید. هر چی deductible تون رو پایینتر بیاورید مبلغ بیمه ماهانه تون بالاتر میره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    deductible بیمه اون بخشی از صورتحسابه که خودتون میپردازید. مثلا اگر deductible تون 1000 دلار باشه و هزینه بیمارستان یا تعمیر ماشینتون 1500 دلار بشه، هزار دلار اول پای خودتونه و درصد پرداخت بیمه روی 500 دلار اضافی حساب میشه، یا اگر 900 دلار هزینه بیمارستانتون بشه همه اش رو خودتون میدید. هر چی deductible تون رو پایینتر بیاورید مبلغ بیمه ماهانه تون بالاتر میره.
    آیا سیستم تمام بیمه ها اینگونه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط APPLYNA نمایش پست ها
    آیا سیستم تمام بیمه ها اینگونه است؟
    بله 99% بیمه ها دیداکتبل دارن....بجز موارد خاص که برای افراد بالای 65 سال یا افراد کم درامد هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت مالی

سلام به همگی 2 تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید، این که Plan Deductible بیمه دانشگاه به این صورت :
    Preferred Care: $ 200

Non-Preferred Care: $ 400
    یعنی هزینه های بالای 200$ پوشش داده میشه؟
    و 2. اینکه دارویی مثه آسنترا که ضد اضطرابه (البته به عنوان داروی ضد افسردگی هم مصرف میشه) رو میشه با نسخه پزشک برد؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)