نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین سفارت ها برای بچه های مهندسی مواد؟

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دبی

2 9.52%
  • آنکارا

10 47.62%
  • ایروان

2 9.52%
  • قبرس

0 0%
  • باکو

2 9.52%
  • عشق آباد

8 38.10%
  • تاشکند

1 4.76%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 99

موضوع: وضعیت کلیرینس مهندسی مواد

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : همفکری بین بچه های مهندسی مواد که در مرحله کلرینس ریجکت شدند

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    احسان جان شما الان اروپا هستی؟ کی مصاحبه و ریجکت شدی؟ دلیل (سکشن) ریجکت چی بود؟
    سجاد جان
    من براي اروپا منتظر جوابم
    بورسيه اراسموس موندوس + مهندسي جوش دانشگاه كرانفيلد انگليس + مهندسي پليمر و كامپوزيت دانشگاه اولستر ايرلند + مهندسي متالورژي اسلووني اپلاي كردم.
    من به همون دليل كه گفتم توي پذيرش دانشگاهي رد شدم!!!!! به سفارت نرسيدم كلا!
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

من نطرم اینه که همه ریجکتیها با هم وکیل بگیریم.....زمان داره از دست میره!!!

Banned

درخصوص گرفتن وکیل، چند تا نکته هست:
    1. اینکه ما ریجکتی هابا هم در ارتباطیم و از وضعیت همدیگه مطلعیم، از نظر اونها یک مساله خیلی منفی هستش. بنابراین اقدام دستجمعی ممکنه نتیجه عکس هم بده.
    2. آیا وکیل گرفتن و اعتراض کردن یک اقدام روتین و انجام شدنی هستش؟ یعنی اینکه اساساً توسط وکیل میشه به این وضع اعتراض کرد؟
    3. وکیل گرفتن و اعتراض کردن وضع رو بدتر نمیکنه؟ توجه اونها بیشتر به ما جلب نمیشه؟ بیشتر رو ما زوم میکنن (البته با دید منفی)
    3. به نظر من حتی اگر وکیل گرفتن نتیجه بده، قطعاً از لحاظ زمانی به ترم بهار امسال قد نمیده!

به نظرم باید یه فکر دیگه کرد.

Banned

بچه ها این پست رو ببینید، مصاحبه یکی از بچه های عمرانه تو ایروان:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1014285
    ازش پرسیده متریال ساینس که کار نمیکنی!!!!!
    کارمون تمومه

پیش فرض پاسخ : وضعیت کلیرینس مهندسی مواد

من از بچه هایی بودم که توی اون موج ریجکتی اکتبر افتادم (حدود 20 نفر همزمان از دبی و ایروان) . ماه جون مصاحبه داشتم دبی و بعد از 120 روز با بند 212 (انتقال تکنولوژی) ریجکت شدم از واشنگتن. رشتم مهندسی مواده - ارشد مهندسی جوش شریف-لیسانس سرامیک علم و صنعت- دکتری فول فاند, ریسرچ پلن هم داشتم که توش گفته شده بود به هیچ تکنولوژی حساس و قابل انتقال دسترسی ندارم. سربازی نرفتم و شرکت خصوصی سابقه کار داشتم. اوایل نوامبر رفتم ترکیه واسه مصاحبه مجدد. بعد از یه سخنرانی مفصل 10-15 دقیقه ای. اصلا به آفیسر اجازه ندادم حرف بزنه و همون اول بهش گفتم میشه به من اجازه بدی کلا شرایطمو توضیح بدم گفت حتما , منم شروع کردم به صحبت . در مورد ریسرچ اونجا و اینی که حدود 20 نفرو تو یه هفته ریجکت کردید و ازین حرفا. ریسیرچ پلن جدیدمو دادم بهش باز و گفتم من واسه ترم قبل استاد نداشتم و فاندمو دپارتمان میداده. اما حالا که ریجکت شدم اینا برای مشخص بودن کارم استاد واسم تعیین کردن و کارم هم اینه. ببین اصلا تضمین شدست که کار من به هیچ وجه حساس نیست. کامل نامه رو خوند و سر تکون داد. وسطش من ازش سوال کردم : من از بهترین دانشگاه ایران فارغ التحصیل شدم .به نطرتون غیر منطقیه من بخوام توی دانشگاه بهتر دکتری بگیرم؟ گفت: به هیچ وجه. گفتم موردی پیش اومده که دانشجوی ایرانی جاسوس espionage شناخته بشه که توی این بند 212 از کلمه espionage در مورد ماها استفاده شده؟ گفت تا جایی که من میدونم نه. آخر سر هم بهش گفتم ASM رو میشناسی؟ گفت آره یه موسسه پرستیژ بالا تو دنیاس . بهش گفتم مقاله من امسال تو معتبرترین کنفرانس ASM تو امریکا پابلیش شده حالا به نظر شده این technology import هستش یا Technology export؟!! خلاصه خیلی سعی کردم بفهمونم بهش که اشتباه شده. آخرش گفت مرسی که خودت همه چیو گفتی. بعد گفت که واقعا متاسفه ازین اتفاقی که افتاده. گفت این فقط و فقط به خاطر شرایط سیاسی پیچیده بین ایران و امریکاست که مثل یه ابری شما دانشجو های رو احاطه کره و واشنگتن در موردتون تصمیم میگیره که اینجوری بشه (دقیا جملش این بود) . گفت از نظر من صلاحیت داری بری امریکا و کلی تعریف تمجید کرد ازم و بعد گفت : من فقط یه افسرم توی این پرونده و کاری از دستم بر نمیاد در مورد کیست. همه چی در مورد شماها دست واشنگتنه من فقط میتونم توضیحاتی که دادیو اضافه کنم و کمک کنم. بفرستم باز برای واشنگتن تا ببینیم چی میشه.....آخرشم برگه زرد گرفتم و رفتم توی کلیرنس باز. ازش پرسیدم به نظرت مفیده دانشگاه با واشنگتن تماس بگیره در مورد کیسم. گفت ببین اونجا انقدر شلوغه که اصلا معلوم نیست پروندت زیر دست کیه. فک نمیکنم تاثیری داشته باشه اما ضرر نداره.

من فکر میکنم آفیسره واقعا از روی صداقت حرف زد بود. روزای قبلش هم بچه ها رفته بودن گفته بودن دارید فله ای ریجکت میکنید امسال. منم تمام سعیمو کردم بهش بفهمونم که بابا من مشکلی ندارم و فقط میخوام درس بخونم. آفیسر خیلی مهمه در مورد پرونده اگه بشه نظرشو جلب کرد...
    ببینید شرایط الان اصلا خوب نیست و این دیوونه ها از همه جهت وسواس پیدا کردن رو ایرانیا مخصوصا رو مواد و مکانیک . البته اگر ارشدمون رو خارج از ایران خونده بودیم قضیه فرق میکرد به نظرم. دوست من ارشدشو ترکیه خونده بود و هم رشته و هم دانشگاهی من تو U.S. و 40 روزه از ترکیه کلیر شد. در مورد وکیل گرفتن هم نظرم اینه که بد نیست اگه تعدادمون زیاد باشه. ولی ممکنه یکسال هم زمان ببره و دیگه اون موقع پذیرشی باقی نمونده. تا جایی که من میدونم خیلی ازین ریجکتیای امسال باز رفتن مصاحبه و همه تو کلیرنس هستند. شاید اینا آدم شدن. شما که میگی زوم میکنند خب زوم کنند. دیگه میخوان چی کار کنن باهامون؟ آب از سر گذشته برادر.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط haami_h نمایش پست ها
    وسطش من ازش سوال کردم : من از بهترین دانشگاه ایران فارغ التحصیل شدم .به نطرتون غیر منطقیه من بخوام توی دانشگاه بهتر دکتری بگیرم؟ گفت: به هیچ وجه. گفتم موردی پیش اومده که دانشجوی ایرانی جاسوس espionage شناخته بشه که توی این بند 212 از کلمه espionage در مورد ماها استفاده شده؟ گفت تا جایی که من میدونم نه. آخر سر هم بهش گفتم ASM رو میشناسی؟ گفت آره یه موسسه پرستیژ بالا تو دنیاس . بهش گفتم مقاله من امسال تو معتبرترین کنفرانس ASM تو امریکا پابلیش شده حالا به نظر شده این technology import هستش یا Technology export؟!! خلاصه خیلی سعی کردم بفهمونم بهش که اشتباه شده. آخرش گفت مرسی که خودت همه چیو گفتی. بعد گفت که واقعا متاسفه ازین اتفاقی که افتاده. گفت این فقط و فقط به خاطر شرایط سیاسی پیچیده بین ایران و امریکاست که مثل یه ابری شما دانشجو های رو احاطه کره و واشنگتن در موردتون تصمیم میگیره که اینجوری بشه (دقیا جملش این بود) . گفت از نظر من صلاحیت داری بری امریکا و کلی تعریف تمجید کرد ازم و بعد گفت : من فقط یه افسرم توی این پرونده و کاری از دستم بر نمیاد در مورد کیست. همه چی در مورد شماها دست واشنگتنه من فقط میتونم توضیحاتی که دادیو اضافه کنم و کمک کنم. بفرستم باز برای واشنگتن تا ببینیم چی میشه.....آخرشم برگه زرد گرفتم و رفتم توی کلیرنس باز. ازش پرسیدم به نظرت مفیده دانشگاه با واشنگتن تماس بگیره در مورد کیسم. گفت ببین اونجا انقدر شلوغه که اصلا معلوم نیست پروندت زیر دست کیه. فک نمیکنم تاثیری داشته باشه اما ضرر نداره.

haamiجان اولن بهت تبریک میگم بخاطر سابقه درخشان علمی که داشتی.
    ثانیاً ازت ممنونم بخاطر مطالب مفید و مفصلی که برامون بیان کردی.
    ثالثاً ازت ممنونم که رفتی و اونجا حرف دل مارو زدی. راستش من از اینکه تو مصاحبه دومم تو عشق آباد کم حرف بودم خیلی پشیمونم. هرچند فکر نمیکنم تاثیر زیادی داشته باشه. ولی نکته مهم اینه که من تقریباً با اطمینان بالایی میگم که روند مصاحبه بچه های دکتری فنی اینطوره که آفیسر مصاحبه کننده نظرش رو مینویسه و به واشنگتون میفرسته و اونها در مورد ما تصمیم میگیرن. پس اگر آفیسر نظر خیلی مثبتی بنویسه میتونه یه تاثیر کوچیکی داشته باشه. اینکه در مورد ما واشنگتون تصمیم میگیره چیزیه که آلتا هم تو عشق آباد بهم گفت.....بهرحال اگر همه اینطوری از ماجرا دفاع کنن و اگر این حرفها منتقل بشه به واشنگتون شاید اثر بذاره.
    رابعاً کاملاً باهات در خصوص مواد و مکانیک موافقم، ولی به نظر من گیر دادن اینا به مواد بیشتر از مکانیکه. فراموش نکنیم که کسایی بودن که برای مکانیک میرفتن و درجا تونستن که ویزای مالتیپل بگیرن.
    اگر واقعاً تصمیم جمع بر این باشه که وکیل گرفته بشه من حرفی ندارم. ولی کاش میشد قبلش یه حرکتی دیگه مثل ایمیل به سناتور یا مسئولین وزارت امور خارجه یا...... زد. البته هرکاری انجام بشه قطعاً تاثیرش رو ما تا چندین ماه نخواهیم دید.

وكيل گرفتن كمكي نمي كنه من با چند وكيل حرف زدم همشون گفتن چون شما امريكا نيستيد امكان أقامه دعوا نداريد و سفارت اختيار كامل داره. اگر جمع بزرگي صدامون را به گوش مسؤولين وزارت خارجه امريكا برسونيم شايد نتيجه بده

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram1234 نمایش پست ها
    وكيل گرفتن كمكي نمي كنه من با چند وكيل حرف زدم همشون گفتن چون شما امريكا نيستيد امكان أقامه دعوا نداريد و سفارت اختيار كامل داره. اگر جمع بزرگي صدامون را به گوش مسؤولين وزارت خارجه امريكا برسونيم شايد نتيجه بده
    موافقم. این نظر منم هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط RealDream نمایش پست ها
    موافقم. این نظر منم هست.
    ریل جان شما با عدم استفاده از وکیل موافقی یا با رسوندن صدا مون به مسئولین وزارت خارجه آمریکا؟ من که با دومی موافقم. ولی نمیدونم چطور باید اینکار رو بکنیم؟ با ایمیل؟ نامه کتبی؟!!!

من به الن ایر همون موقع که وضعیت اینجوری شد ایمیل زدم. تو پیجش نوشتم. اصلا محل نداد. یکی رو تو وزارت خارجه امریکا پیدا کنید و یه نفر نماینده شه از طرف همه خیلی خوبه. همین الن ایر هم دیده شده که پیگیری کرده واسه بچه ها . اگه جواب ایمیل میده یه نفر نماینده همه شه اطلاعات جمع کنه بده بهش.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)