صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 103

موضوع: تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

خواهش میکنم کار مهمی نبود

ویزا را باید کشور به کشور دید و دوستانی که تجربه نزدیک - نزدیک زمانی منظور هست - همفکری کنند.

برا ی ویزای تحصیلی انگلستان تا به حال که مشکلی نبوده و حداقل برای سپتامبر امسال از دید من حتی سهل تر هم شرایط خواهد شد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط navidnrz نمایش پست ها
    دوست عزیز ، خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتی
    حرف شما صحیح. در مورد ویزا چطور ارزیابی میکنید شرایط رو ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوستان
    به نظر شما وقفه ی 16 ساله بین دیپلم و لیسانس، برای پذیرش در مقطع مستر یا دایرکت phd، یک وزنه ی منفی به حساب میاد و اگر بله چقدر این وزنه سنگین هست؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تاثیر این چنین فاصله ای را دانشگاهها در کنار شرایط دیگر دانشجو بررسی میکنند و اینها هم دانشگاه به دانشگاه میتواند متفاوت باشند.

اگر دیگر شرایط مثل معدل مناسب و نمره زبان و...داشته باشید وقفه برای "پذیرش" شدن از بسیاری از دانشگاههای انگلیسی تاثیری ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما وقفه ی 16 ساله بین دیپلم و لیسانس، برای پذیرش در مقطع مستر یا دایرکت phd، یک وزنه ی منفی به حساب میاد و اگر بله چقدر این وزنه سنگین هست؟
    7

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

سلام دوستان
    من امسال با مصاحبه ارشد همون دانشگاه کارشناسیم (دانشگاه شیراز) قیول شدم ولی زیاد تمایلی به موندن در این دانشگاه ندارم بخاطر سطح علمیش و هزار چیز دیگه... تصمیم گرفتم یک سال برای ارشد بخونم و برم شریف. معدل لیسانسم ۱۷ هستش. سوالم ازتون اینه که آیا به طور کلی توصیه میکنید که این یه سال رو بمونم و سال اینده روی شریف حساب کنم یا اینکه نه همین امسال برم ارشد همین دانشگاه شیراز؟
    آیا این وقفه یک ساله مشکل خاصی ایحاد نمیکنه؟
    و یه چیز دیگه، در صورت ایجاد وقفه یک ساله، باید برای آزاد کردن مدرک همین امسال اقدام کنم یا بعد از ارشد هم زمان هست؟

پیشاپیش سپاس
    رشته ام هم فیزیک هست و میخوام روی حوزه اطلاعات کوانتومی کار کنم.
    ممنونم

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امسال با مصاحبه ارشد همون دانشگاه کارشناسیم (دانشگاه شیراز) قیول شدم ولی زیاد تمایلی به موندن در این دانشگاه ندارم بخاطر سطح علمیش و هزار چیز دیگه... تصمیم گرفتم یک سال برای ارشد بخونم و برم شریف. معدل لیسانسم ۱۷ هستش. سوالم ازتون اینه که آیا به طور کلی توصیه میکنید که این یه سال رو بمونم و سال اینده روی شریف حساب کنم یا اینکه نه همین امسال برم ارشد همین دانشگاه شیراز؟
    آیا این وقفه یک ساله مشکل خاصی ایحاد نمیکنه؟
    و یه چیز دیگه، در صورت ایجاد وقفه یک ساله، باید برای آزاد کردن مدرک همین امسال اقدام کنم یا بعد از ارشد هم زمان هست؟

پیشاپیش سپاس
    رشته ام هم فیزیک هست و میخوام روی حوزه اطلاعات کوانتومی کار کنم.
    ممنونم
    دوست عزیز در نظر داشته باشید دوستان اینجا نظرات شخصی خودشون رو میدهند و در نهایت خود شما هستید که باید انتخاب نهایی رو انجام دهید.
    اول اینکه تبریک بابت قبولی!
    مسلما دانشگاه شریف خیلی معتبرتر از دانشگاه شیراز است ولی این سوال رو از خودتون بپرسید: آیا اگر یکسال دیگه بمونید قطعا شریف قبول خواهید شد؟! آیا تضمینی وجود داره؟!
    من اگر جای شما بودم همین دانشگاه شیراز رو میرفتم. چونکه هیچ تضمینی نمیدم که سال بعد شریف قبول شم. بعلاوه اینکه از آنجاییکه اساتید سنجش بهتری از دانشجوهای لیسانسشون دارن بنابراین شاید این راه رو برام باز کنه که بتونم موفق بشم و رزومه پژوهشی خوبی مهیا کنم برا پذیرش مقطع دکترا در دانشگاه خارجی.
    در مورد آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی باید بگم که شما از تاریخ فارغ التحصیلی بمدت شش ماه وقت دارید در کاریابی ثبت نام کنید و درخواستتون هم در کاریابی مدتی بماند. باز برا اطمینان از قوانین جدید به فروم مربوطه مراجعه کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوست عزیز در نظر داشته باشید دوستان اینجا نظرات شخصی خودشون رو میدهند و در نهایت خود شما هستید که باید انتخاب نهایی رو انجام دهید.
    مسلما دانشگاه شریف خیلی معتبرتر از دانشگاه شیراز است ولی این سوال رو از خودتون بپرسید: آیا اگر یکسال دیگه بمونید قطعا شریف قبول خواهید شد؟! آیا تضمینی وجود داره؟!
    من اگر جای شما بودم همین دانشگاه شیراز رو میرفتم. چونکه هیچ تضمینی نمیدم که سال بعد شریف قبول شم. بعلاوه اینکه از آنجاییکه اساتید سنجش بهتری از دانشجوهای لیسانسشون دارن بنابراین شاید این راه رو برام باز کنه که بتونم موفق بشم و رزومه پژوهشی خوبی مهیا کنم برا پذیرش مقطع دکترا در دانشگاه خارجی.
    در مورد آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی باید بگم که شما از تاریخ فارغ التحصیلی بمدت شش ماه وقت دارید در کاریابی ثبت نام کنید و درخواستتون هم در کاریابی مدتی بماند. باز برا اطمینان از قوانین جدید به فروم مربوطه مراجعه کنید.
    موفق باشید
    من بودم می رفتم شیراز. کلش دو ساله، نصفش را فدای شریف نمی کردم.
    زود برین دکتر شین، سریع زود تند سریع

MARAL_oo
    اینشتین پیر که شد نمی تونست ویولن بزنه، پیانو شروع کرد. بعد یه جا را نمی تونست بزنه گفت : مزارت اینجا چرت و پرت گفته
    یه روز داشت ویولن میزد کنار یه پیانو زن، بعد پیانو زنه نت را گم کرد. اینشتین گفت : باز مثل خر تو کوهستان گم شدی

اینشتین از بتهوون خوشش نمی اومد، باخ را دوست داشت و مزارت را خیلی
    تو تشیع جنازه بتهوون، آهنگ مزارت زدن
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    موفق باشید
    از پاسختون خیلی ممنونم. یک سوال کوچیک دیگه هم دارم. بنظر شما این شیراز موندن نکته منفی در رزومه محسوب نمیشه؟ حس میکنم ممکنه شانس پذیرشم رو کم کنه. آیا اشتباه میکنم؟ استادی که اینجا باهاشون باید کار کنم تمام تحصیلاتشو ایران بوده، سواد آنچنانی هم نداره.
    ویرایش توسط MARAL_oo : August 12th, 2020 در ساعت 09:04 AM

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

از پاسختون خیلی ممنونم. یک سوال کوچیک دیگه هم دارم. بنظر شما این شیراز موندن نکته منفی در رزومه محسوب نمیشه؟ حس میکنم ممکنه شانس پذیرشم رو کم کنه. آیا اشتباه میکنم؟ استادی که اینجا باهاشون باید کار کنم تمام تحصیلاتشو ایران بوده، سواد آنچنانی هم نداره.
    به هیچ وجه! ببینید چیزی که شانس پذیرشتون رو کم میکنه نداشتن مقاله پژوهشی هست، معدل پایین هست، نمره زبان پایین هست و .....
    من به کرات دیدم دانشجوهایی که پیام نور مدرک گرفتند و الان دانشجو دکترای کانادا هستند. هم دانشگاهی خودم لیسانسش رو دانشگاه آزاد گرفته بود و الان استاد دانشگاه تو آمریکاست! پس ببینید دانشگاه محل تحصیل خیلی فرق نداره.
    بقول یکی از دوستانم اینجا chemistrymaste: اگر ازتون بپرسند چند دانشگاه معروف تو فیزیک رو تو دنیا نام ببرید شما میگید: هاروارد، ام آی تی و آکسفورد.... ولی بیش از هزار دانشگاه دولتی در آمریکای شمالی هست که شما حتی اسمشم نمیدونید.
    استادای خارجی فقط شریف و تهران رو میشناسند و دیگه هیچ شناختی رو بقیه ندارند...پس فکرتون اصلا درگیر این مسایل نکنید. شما الان معدل لیسانستون خیلی عالیه. اگر بتونید با قدرت تو فوق ادامه بدید و از وقتتون درست استفاده کنید خیلی راحت دانشگاههای رنک بالا پذیرش فول فاند خواهید شد.
    من خودم دانشگاه شیراز بودم مدتی و براحتی میتونید بین دانشکده ها لینک بزنید و مقالاتتون رو بیشتر کنید. بنظرم دانشگاه شیراز راحتتر بتونید رزومتون رو بسازید. بطور مثال چون اساتید شناخت خوبی ازتون دارند و در لیسانس اونجا درخشیدید خیلی راحت میتونید ازشون TA بگیرید و این یعنی تقویت رزومه!
    خسته شدم زیاد نوشتم
    دوباره خاطر نشان میکنم که فقط خود شما باید تصمیم بگیرید و همه دوستان اینجا فقط نظرات شخصیشون رو به اشتراک میگذارند. امیدوارم که هر تصمیمی خودتون میگیرید خیر و صلاحتون درش باشه.
    موید باشید

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

دانشگاه شیراز دانشگاه سطح بالایی هست به نسبت دانشگاههای ایران، حداقلش اینه که اسمش توی رنکینگ QS 2021 هست
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

Junior Member

سلام
    من 25 سال دارم و قصد دارم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام کنم و یکی از نگرانی‌‌ هام گپ تحصیلیه
    من 4 سال مهندسی نرم افزار خوندم ولی بعد 4 سال به علت کم بودن واحدهای گذرانده ام، سنوات به من تعلق نگرفت و اخراج شدم و مدرک معادل کاردانی گرفتم. یک سال بعد از اون سربازی رفتم و این ماه سربازی رو تموم کردم.
    برای دوره‌ های Foundation دانشگاه می خواهم اقدام کنم (چون شانسی برای پذیرش کارشناسی ندارم به نظرم و این دوره‌ های Foundation میتونه یه جورایی راه رو برام بازتر کنه برای ادامه تحصیل)
    گپ من به چه صورت حساب میشه؟ چون برای Foundation میخواهم اقدام کنم، گپ من از سوم دبیرستان حساب میشه یا بعد از 4 سال دانشگاه؟
    2 سال سربازی و 1 سال قبل اون به خاطر تحصیل زبان قابل توجیهه، ولی اون 4 سال دانشگاه به چه صورته؟ با اینکه مدرک نگرفتم قابل توجیهه؟ و این موضوعی که اخراج شدم را اگر مطرح کنم تاثیر منفی زیادی در شانس پذیرش و ویزا خواهد گذاشت؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)