صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 103

موضوع: تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

پیش فرض پاسخ : تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtiny نمایش پست ها
    سلام دوستان گپ تحصیلی من یکم فرق می کنه،
    به این صورت هست که سال 87 مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک گرفتم ولی مدرک لیسانسم از 94 تا 97 بوده، یعنی گپ بعد از فارغ التحصیلی ندارم.
    توضیح اینکه از 88 تا 94 دانشجو بوده ام ولی انصراف داده ام، رزومه شغلی ندارم
    آیا مورد من هم باز خدشه زیادی در روند اپلای ایجاد می کنه یا نسبت به گپ بعد از فارغ التحصیلی از ضربه کمتری برخورداره؟ آیا امیدی هست
    نه مشکلی نداره . گپ منظور فاصله بین پایان تحصیل و اقدام برای ویزا از سفارته .
    گپ بعد از تحصیل هم موقعی ممکنه مشکل ایجاد کنه که زیاد باشه .

Junior Member

سلام دوستان.
    ما به دلیل کارهای مدارک زبان و بحث معافیت تحصیلی میخوایم دو ترم مرخصی بگیریم تا معافیت تحصیلی مون تمدید بشه و وقت کافی داشته باشیم تا مدارک زبان رو بگیریم
    اما ایا این مرخصی ها و طول کشیدن دوران تحصیل یک پوینت منفی برای اپلای کردن است؟
    يه نفر به ما گفته تعداد ترم ها براي رزومه خيلي مهمه.ايا اين درسته؟

Junior Member

سلام.با مدرک کارشناسی مکانیک علم و صنعت (7سال پیش). و حدود 5.5سال سابقه کار که بیشتر تو زمینه مدیریت فنی خودرو بوده و عضو یه کمیته فنی بین المللی هم هستم برای تدوین استاندارد فنی.آیا این گپ قابل توجیه هست؟2 سال اولو چی بگم؟من برای ارشد میخوندم.درواقع 3 ترم هم خوندم و بخاطر فشار کاری و...رها کردم و نمیخوام اصلا چیزی دربارش بگم.

Junior Member

سلام دوستان.
    من حدود ۵.۵ از زمان فارغ التحصیلی ارشدم میگذره. در واقع بلافاصله بعد از ارشد، دکتری قبول شدم و در یک موسسه تحقیقاتی مشغول کار شدم.
    ولی باوجودیکه خیلی از پایان دکتری م نمونده تو ایران تصمیم به اپلای گرفتم.
    الان هم پذیرش دکتری با فاند و هم مستر مجدد با فاند برای کانادا دارم.
    ۱.مشکلی که هست کار من پروژه ای بود و بیمه نداریم و بهمون مدرک معتبر با مهر و امضا نمیدن ولی میتونم توصیه نامه بگیرم از مدیرام ولی مهر نمیکنن.
    ۲.من به عنوا TA هم کار کردم.
    ۳. سال ۲۰۱۹ هم یه مقاله بین المللی چاپ کردم.
    الان به نظرتون من چطوری میتونم این گپ رو توجیه کنم؟
    و اینکه با این شرایط ریسک ارشد مجدد چقدره؟
    ایا اشاره ای کنم که دانشجوی دکتری بودم ایران؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اینکه چرا شما در این مرحله بالا از تحصیل به این نتیجه رسیده اید را مطمین هستم حتما بسیار با خودتان مرور فرموده اید و بالا پایین کرده اید و امیدوارم بهترین ها فراروی شما قرار بگیرد.

مشکلی که هست کار من پروژه ای بود و بیمه نداریم و بهمون مدرک معتبر با مهر و امضا نمیدن ولی میتونم توصیه نامه بگیرم از مدیرام ولی مهر نمیکنن.

از دید من قرار داد پروژه و توافقات کتبی شما با مجری یا مدیر پروژه یک جایگزین میتواند باشد. قاعدتا در این دست کارها متنی نوشته میشود و شرح وظایفی /شرح خدماتی دارد یا زمان بندی پیشرفت کار دارد.

همینطور حسابی که واریزهای دستمزد به ان انجام میشده میتوانند مدارک جایگزین باشند.

اگر مقاله و پروژه هایی هم که در ان مشغول بودید در یک راستا هستند فکر میکنم شرایط بهتر هم بشود.

ارزوی موفقیت برایتان دارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط asemaniha نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من حدود ۵.۵ از زمان فارغ التحصیلی ارشدم میگذره. در واقع بلافاصله بعد از ارشد، دکتری قبول شدم و در یک موسسه تحقیقاتی مشغول کار شدم.
    ولی باوجودیکه خیلی از پایان دکتری م نمونده تو ایران تصمیم به اپلای گرفتم.
    الان هم پذیرش دکتری با فاند و هم مستر مجدد با فاند برای کانادا دارم.
    ۱.مشکلی که هست کار من پروژه ای بود و بیمه نداریم و بهمون مدرک معتبر با مهر و امضا نمیدن ولی میتونم توصیه نامه بگیرم از مدیرام ولی مهر نمیکنن.
    ۳. سال ۲۰۱۹ هم یه مقاله بین المللی چاپ کردم.
    الان به نظرتون من چطوری میتونم این گپ رو توجیه کنم؟
    و اینکه با این شرایط ریسک ارشد مجدد چقدره؟
    ایا اشاره ای کنم که دانشجوی دکتری بودم ایران؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان. من تو یکی از برنامه های پذیرش این جمله رو دیدم:
    For taking admission in the university, candidates must have a previous year degree
    این به معنی اینه که آحرین مدرک تحصیلی لزوما باید مربوط به سال گذشته باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tojar نمایش پست ها
    دوست من تا جايي كه بنده اطلاع دارم وقفه هر جا زياد مهم باشه و بايد توجيه بشه، تو گرفتنه خوده پذيرش اثري نداره. دو سال كه اصلا فاصله زياد نيست و خيلي از دوستان با همين وقفه و يا حتي با زمان‌هاي خيلي بيشتر پذيرش گرفتند. تنها مسئله‌اي كه دوستان هميشه روي اون فكر مي‌كنند و سعي در توجيه اين وقفه دارن براي ويزا هست و اينكه آفيسره ويزا رو توجيه كنن كه قصد مهاحرت نيست و وقفه‌ةاي تحصيلي هم عموما بهترين توجيهش آماده كردنه مقاله براي اخذ پذيرش هست.
    در اين وقفه شما هم اذعان به اين مي‌كنيد كه براي امتحان‌ةاي زبان خودتون رو آماده مي‌كرديد و مقاله‌هاتون رو مي نوشتيد. زياد استرس به خودتون نديد. من 11 ماه از فارغ التحصيليم ميگذشت و پذيرش گرفتم و در فرآيند ويزا هم خدا رو شكر مشكلي نبود. دو سال كه اصلا فاصله زيادي نيست.
    سلام دوست عزیز
    منظورتون ازینکه آفیسر رو توجیه کنیم که قصدمون مهاجرت نیست چیه؟ یعنی نشون بدیم صرفا علاقه تحصیلی داریم و دلایل اجتماعی و ... تاثیری در انتخابمون نداشته؟؟

Junior Member

سلام به همه دوستان
    بنده سال 92 فارغ التحصیل شدم. یکسال فاصله افتاد تا سربازیم و دو سال هم امریه سربازی. بعدش ارشد خوندم اما هنوز تمومش نکردم. با این حساب الان 7 سال وقفه تحصیلی دارم. بنظرتون شانسی دارم؟ مثلا در مورد ارشد ناتمام آیا مشکل جدی پیش میاد؟ معدلم تعریفی نداره مقاله هم ندارم اما زبانم خیلی خوبه
    البته ارشد رو میتونم تموم کنم اما اونهم معدل بالایی نداره و بدون مقاله. بطور کل دانشگاه لیسانسم در زمینه رشته ام معتبر محسوب میشه و اینکه زبانم خیلی خوبه. ممنون میشم تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

با این حساب الان 7 سال وقفه تحصیلی دارم. بنظرتون شانسی دارم؟

وقفه برای پذیرش در خیلی از کشورها مساله جدی ای ایجاد نمیکند. ویزا و .. مساله دیگری هستند ولی صرف وقفه تحصیلی معمولا مانع پذیرش شدن دانشجو نیست مسایل مالی و زندگی و ...برای هر کس هست و دانشگاهها از ان اگاهند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط navidnrz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بنده سال 92 فارغ التحصیل شدم. یکسال فاصله افتاد تا سربازیم و دو سال هم امریه سربازی. بعدش ارشد خوندم اما هنوز تمومش نکردم. با این حساب الان 7 سال وقفه تحصیلی دارم. بنظرتون شانسی دارم؟ مثلا در مورد ارشد ناتمام آیا مشکل جدی پیش میاد؟ معدلم تعریفی نداره مقاله هم ندارم اما زبانم خیلی خوبه
    البته ارشد رو میتونم تموم کنم اما اونهم معدل بالایی نداره و بدون مقاله. بطور کل دانشگاه لیسانسم در زمینه رشته ام معتبر محسوب میشه و اینکه زبانم خیلی خوبه. ممنون میشم تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

با این حساب الان 7 سال وقفه تحصیلی دارم. بنظرتون شانسی دارم؟

وقفه برای پذیرش در خیلی از کشورها مساله جدی ای ایجاد نمیکند. ویزا و .. مساله دیگری هستند ولی صرف وقفه تحصیلی معمولا مانع پذیرش شدن دانشجو نیست مسایل مالی و زندگی و ...برای هر کس هست و دانشگاهها از ان اگاهند.

پایدار باشید
    دوست عزیز ، خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتی
    حرف شما صحیح. در مورد ویزا چطور ارزیابی میکنید شرایط رو ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)