صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 103

موضوع: تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

دوستان من 7 سال گپ تحصیلی با دوره لیسانس و 4 سال گپ تحصیلی با اتمام دوره کارشناسی ا رشد دارم. اکنون می خوام برای یک مستر دیگر ولی در یک رشته متفاوت اقدام کنم. به نظرتون اگر با مدرک لیسانسم اقدام کنم و برای اون گپ 7ساله سابقه کار سوری جور کنم بهتر است و یا با مدرک مستر اولم اقدام کنم؟
    برای انگلستان می خوام اقدام کنم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

پیش فرض دلایل گپ تحصیلی

با سلام
    جاهای مختلفی دیدم که یکی از دلایل رد شدن در فرآیند پذیرش، گپ تحصیلی هست. میشه این مورد رو بیشتر برام توضیح بدین؟ چرا براشون اینقدر گپ تحصیلی مهمه؟

من سال 91 تز فوق لیسانسمو دفاع کردم و دو سال رفتم سربازی و بعدش به استخدام یک شرکت خصوصی پتروشیمی در عسلویه در اومدم. الان تقریبا چهار ساله اینجا مشغول هستیم و دو را دور مسائل رشته خودمونو، مهندسی شیمی، رو رصد میکنیم. آخه این گپ دیگه تقصیر ما نیست که؟؟؟!!!! رفتیم سر کار برای پول در آوردن. حالا بنظرتون من چه دلایلی برای گپ تحصیلی میتونم بیارم که منطقی باشه؟؟؟

ممنون

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : دلایل گپ تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamrezayi نمایش پست ها
    با سلام
    جاهای مختلفی دیدم که یکی از دلایل رد شدن در فرآیند پذیرش، گپ تحصیلی هست. میشه این مورد رو بیشتر برام توضیح بدین؟ چرا براشون اینقدر گپ تحصیلی مهمه؟

من سال 91 تز فوق لیسانسمو دفاع کردم و دو سال رفتم سربازی و بعدش به استخدام یک شرکت خصوصی پتروشیمی در عسلویه در اومدم. الان تقریبا چهار ساله اینجا مشغول هستیم و دو را دور مسائل رشته خودمونو، مهندسی شیمی، رو رصد میکنیم. آخه این گپ دیگه تقصیر ما نیست که؟؟؟!!!! رفتیم سر کار برای پول در آوردن. حالا بنظرتون من چه دلایلی برای گپ تحصیلی میتونم بیارم که منطقی باشه؟؟؟

ممنون
    همین ها میشه دلایل گپ تحصیلی
    حرفای شما کاملا متین و درسته.
    مشکلی نداره.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

با سلام

ممنون
    زیاد بودن فاصله فارغ التحصیلی با شروع دوره جدید می تواند نشانه ای از پتانسیل دور شدن از دنیای اکادمیک و در نتیجه کاهش رقابت پذیری رزومه از نظر دانشگاه جدید و استاد مربوطه باشد. دورادور مسایل را دنبال کردن البته با درگیر بودن با درس و تحصیل و تحقیق کاملا معنای متفاوتی در تفسیر زمانی فاصله ذکر شده که آنرا گپ تحصیلی می نامند دارد و به همین دلیل است که رقابت پذیری رزومه برای ادامه تحصیل در مقایسه با افرادی که تازه فارغ التحصیل شده یا در ادامه تحصیل قبلی به پذیرش جدید فکر میکنند با افزای این گپ بیشتر میشود. مساله مقصر یا تقصیر نیست مساله داشتن حق انتخاب و محدودیتهای افراد است که آنها را وارد مسیرهای نختلفی از زندگی میکند و شانس ها فرصتها و چالشهای متفاوتی را برایشان رقم میزند. به هرحال افرادی هم با گپ طولانی و رزومه خوب می توانند به ادامه تحصیل حتی با فاند فکر کنند و موفق شوند ولی در حالت جنرال بدون اینکه تقصیر چنین باشد، تقدیر چنین است....
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

ممنون از
    chemistrymaste، واقعاً همینارو بگم کافیه؟

ممنون از gbahrein،
    کسی هست اطرافتون که با وجود گپ تحصیلی، تونسته پذیرش بگیره؟

اگه امکان پذیرش خیلی کم میشه که بریم به فکر پیدا کردن کار باشیم در خارج از کشور. ولی من از یک نفر شنیدم که پیدا کردن کار، سختت از پیدا کردن فرصت تحصیلی دکترا هست.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

ممنون از

ممنون از gbahrein،

اگه امکان پذیرش خیلی کم میشه که بریم به فکر پیدا کردن کار باشیم در خارج از کشور. ولی من از یک نفر شنیدم که پیدا کردن کار، سختت از پیدا کردن فرصت تحصیلی دکترا هست.
    درست متوجه شدین.
    دوست عزیز خیلیا با گپ تحصیلی پذیرش با فاند گرفتن
    نگران نباشین اگه برای کانادا اقدام میکنین، فقط استاد پیدا کنین.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

ممنون از

ممنون از gbahrein،

بستگی به سایر موارد رزومه شما دارد. اگر رزومه ای این حد قوی داشته باشید که با وجود داشتن 4 سال گپ تحصیلی از دانشجویانی که تازگی فارغ التحصیل شده اند جذابیت بیشتری برای استادی که یک یا دو دانشجو نهایتا ممکن است بگیرد داشته باشید می توانید روی این مساله ریسک کنید. اینکه مثلا فارغ التحصیل کدام دانشگاه بوده و چه تعداد مقاله معتبر و نزدیک به فیلد استاد مربوطه داشته باشید که با وجود داشتن اپلیکنتهای مشابه به نظراستاد مورد نظر این ضعف را پوشش دهد، می تواند کمک کند. شانس همواره وجود دارد ولی منظور اینکه اگر قرار است برای این پذیرش هزینه زمانی و مالی کنید باید درصد موفقیت آنرا نسبت به کارهای دیگری که می توانستید به جای آن در این مدت انجام دهید بسنجید. هزینه های مثل دوره زبان و اپلیکیشن فی و ویزا و ... تا زمانی که برای انجام این پروسه لازم است و در عین حال عدم امکان کسب موفقیت در برخی جنبه های شغلی و سرمایه گذاریهای آتی در زندگی از جمله اینهاست که برای هر شخص متفاوت است.
    پیدا کردن کار مساله دیگری است که در فرومهای مربوطه می توانید ببینید. ضمن اینکه در خصوص شانس تحصیلی می توانید رزومه کاملتری از خودتان را در صورت تمایل در تاپیکهای تخصصی تر ارایه دهید تا دوستان اعلام نظر کنند. به شکل کلی بر اساس این اطلاعات نمی توان توصیه ای دقیق کرد .
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

کارشناسی مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست/دانشگاه غیرانتفاعی بینالود مشهد/معدل ۱۸.۰۳/نمره ایلتس ۶ به بالا/یک مقاله کنفرانسی فارسی دا م
    بهمن ۹۳ فارغ التحصیل شدم...میتونم واسه فال ۲۰۱۸ اپلای کنم؟ این گپ تحصیلی فعالیت های هنری انجام میدادم (بازیگری/نمایشنامه نویسی و...)
    چه دلیلی میتونم بیارم واسه این گپ؟ کار مرتبط پیدا نمیکردم!
    برای اینکه این گپ رو بپوشونم، خوبه که واسه ارشد هنر اپلای کنم و بگم ۲ سال رفتم اموزش دیدم؟

سلام
    بین لیسانس و فوق لیسانسم ۱۱ سال فاصله داره. سال ۸۵ لیسانس گرفتم و سال ۹۶ ارشد قبول شدم.
    البته در این ۱۱ سال کار میکردم .و سابقه کار در یک محیط آکادمی را دارم و ۷ سال عضو کمیته اجرایی جشنواره خوارزمی بوده ام.
    وضعیت من را چطور ارزیابی میکنید
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط namjoosadr نمایش پست ها
    سلام
    بین لیسانس و فوق لیسانسم ۱۱ سال فاصله داره. سال ۸۵ لیسانس گرفتم و سال ۹۶ ارشد قبول شدم.
    البته در این ۱۱ سال کار میکردم .و سابقه کار در یک محیط آکادمی را دارم و ۷ سال عضو کمیته اجرایی جشنواره خوارزمی بوده ام.
    وضعیت من را چطور ارزیابی میکنید
    ممنونم
    بقیه فاکتورهای رزومه شما هم مهم هستند. رشته تحصیلی و دانشگاه های قبلی و نوع کار آکادمیک (تدریس، تحقیق، کار آزمایشکاهی مرتبط/غیرمرتبط) و البته موضوع ارشد و مقالات احتمالی
    بدون اینها شانس شما مانند انداختن تیری در تاریکی است که قابل اعتماد نخواهد بود. در کل گپ طولانی برای دکتری به ویژه فاکتور مناسبی نیست هرچند عوامل فوق تعیین کننده در میزان بدتر شدن شانس به مرور خواهند بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)