صفحه 14 از 75 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 746

موضوع: تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

سلام

من چند تا سوال دارم در واقع درخواست راهنمایی ممنون میشم راهنمایی کنید :

1- در دانشگاه لوون نوشته که رشته هوش مصنوعی رو میتونی یک ساله به صورت full-time basis ویا دوساله بصورت part-time basis بگزرونی ... حالا میخوام بدونم تفاوت این دوتا چیه ؟

2- هزینه سالینه تحصیل رو هم اگه من اشتباه نکرده باشم نوشته : Annual Tuition Fee: € 1400 . یعنی هزینه ای یکساله تحصیل در رشته هوش مصنوعی برای مستر حدود 2000000 تومن هست ؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟

3- توی سایت موارد موردنیاز رو اینطوری نوشته :
    A submitted application for the Master of Artificial Intelligence should meet the following criteria:

* You should have successfully obtained a final university degree (or equivalent degree after four years of study).
    * A good knowledge of the English language is required with TOEFL (Computer-based test 213 pt., Internet-based test 79 - 80 pt., Paper-based test 550 pt.) or IELTS (6.5 - 7 pt.)
    * Admission is granted on the basis of your application form that should contain precise information on your academic results, your motivation and language skills and your experience with computers and/or programming languages. Only applicants with good qualifications are admitted to the program.

4- و در مورد اپلای و زمانش هم نوشته : ( البته این برای سال تحصیلی 2010 - 2011 هست :
    Application deadline for the academic year 2010-2011:

• for non-EEA-citizens: preferably before April 1, 2010
    • for non-EEA-citizens living in Belgium with a residence permit: preferably before September 1, 2010
    • for EEA-citizens: preferably before September 1, 2010

میشه واسه من روشن کنید اینو که یعنی دانشگاه لوون برای هوش مصنوعی یکبار در سال ثبت نام میکنه یعنی زمان اپلای ترم بعد آپریل سال 2011 هست؟ ممنون میشم منو از این ابهامات خارج کنید ...

با سپاس ...
    ویرایش توسط sanazf : August 21st, 2010 در ساعت 01:04 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک علم و صنعت

سلام به همه دوستان
    یه سوال دارم. من می خوام برای دکترای مکانیک در دانشگاه Gent اپلای کنم. رزومه بدی هم ندارم (در قسمت نتایج پذیرش هست- لیسانس بوعلی سینا (14.1)، فوق علم و صنعت (16)، 3 تا مقاله ISI یه ژورنال داخلی و 5 تا کنفرانس داخلی و خارجی) ولی یکم عجیبه که هیچ استادی اصلا جواب ایمیل منو نمیده (اصلا تو کل اروپا به جز انگلیس). حتی نمیگن که نمی خواهیم. من از آمریکا ، استرالیا، انگلیس و کره جنوبی انواع پذیرش رو دارم و در بعضی از آنها بورس هم دارم ولی مشکل ویزا (به جز کره) باعث شده روی اروپا فکر کنم. حالا سوال من اینه آیا برای گرفتن پذیرش در دکترا باید حتما با استادی هماهنگ کرده باشم و پروپوزال را با اون نوشته باشم یا اینکه همین جوری مدارک رو بفرستم تا اونها بررسی کنند و پذیرش بدهند؟ آیا موردی را می شناسید که بدون هماهنگی با استاد پذیرش گرفته باشه؟

منون

ممنون
    حامد

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک علم و صنعت

سلام مجدد
    سوال قبلی ن که تا الان بی پاسخ مونده، حلا یه سوال دیگه دارم که لطفا دو تاشو با هم پاسخ دهید. من امروز سفارت بودم برای تایید مدارک که به علت گذشتن تاریخ ترجمه از 6 ماه اون رو تایید نکرد. حالا می خواستم بدونم این خیلی مهمه که توسط سفارت تایید بشه؟ یعنی بدون اون دانشگاه مدارک رو بررسی نمیکنه؟

ممنون

سلام
    این نظری که من میدم راجع به تجربه ام برای دانشگاه لوون هست :
    در سایت دانشگاه برای مدارک شرایط خاصی مثل اینکه بخواین ببرین ترجمه را تائید کنید نگفته و البته از اونجایی که رشته مورد نظرمن به انگلیسی (مستر) هست من فقط مدارکی که از دارالترجمه گرفتم برای دانشگاه با پست فرستادم.
    تا اونجایی که من از تجربه حضورم دم در سفارت دستگیرم شده این تائید مدرک برای اونایی هست که اقامتی اونجا دارن و یا مدرکی را به یکی از سازمانهای دولتی اونجا باید تحویل بدن.
    البته اینم بگم که به طور مثال من که به سفارت مدارکم را تحویل دادم خودش یکی از مدارمکم را که احتیاج به تائید داشت تائید کرد !!

سلام آزاده جون ... میشه بیشتر از تجربیاتت واسه دانشگاه لوون بگی رشته ات چیه؟ آیا بورس گرفتی یا نه؟ کی اقدام کردی؟ نمره زبانت چند بود؟ مقاله داشتی یا نه ؟ ....و کلا شرایطت رو بگی که باعث پذیرشت شد...
    ممنون از لطفتون ...

تجربه من درباره دانشگاه لوون :
    من برای مستر رشته Urbanism and Strategic Planning بدون فاند پذیرش برای پاییز 2010 دارم و در حال حاضر منتظر گرفتن ویزا هستم.
    من در ماه مارس 2010 کلیه مدارکم را فرستادم و همچنین داخل وبسایت آپلود کردم. یک مبلغ 50یورو هم باید برای اپلیکیشن فی میدادم که متاسفانه راهی جز کمک گرفتن از یک آشنا در بلژیک برای پرداختش پیدا نکردم!!
    من نه مقاله داشتم و نه نمره زبان بالا !!!! فقط رزومه ام در رشته معماری قابل توجه بود
    هزینه دانشگاه 5600یورو در سال - هزینه زندگی 7900یورو در سال
    امیدوارم بخشی از سوالات به جوابشون رسیده باشن

ApplyAbroad Veteran

درود

در مورد تایید مدارک توسط سفارت اگر دانشگاه مورد نظر برای اپلای در اون رشته به این تایید(legalized by Embassy)تاکید کرده باید تایید کنید...

مثلا در مورد گنت می دونم که میخاست و من هم تایید کردم...

روز خوش

سلام

ممنون آزاده جون .... میشه بگین این رزومه خوب شما چی بود البته جسارت منو ببخشید میخوام فرآیند پذیرش واسم روشن شه که چه شرایطی داشتین شما؟ با وجودیکه میگین نمره زبان خوب، مقاله هم نداشتین، پس رزومه خوبتون چی بوده؟معدل بالا داشتین؟میشه بپرسم شما دانشگاه آزاد بودین یا سراسری؟ آخه من شنیدم دانشگاه آزاد بودن زیاد واسشون جالب نیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ...

راستش واسم تعجب داره که مستر رشته ای مثل هوش مصنوعی در یکسال 1400 یورو هست که اگه یورو رو 1500 هم حساب کنیم میشه : 2100000 تومن که از هزینه ارشد آزاد در ایران خیلی خیلی کمتر هست ... ؟!!؟؟!!!!!؟؟؟؟>> هزینه تحصیل در دانشگاه رتبه 65 دنیا ... اینقدر ارزون هست ؟!؟!؟؟!؟!؟ این واقعیت هست یا نه شوخیه؟ برای همه این مبلغ هست؟

من در طی نامه ای که برای دانشگاه لوون فرستادم به من گفتن کمک هزینه تحصیلی داریم و برای دریافت بورسیه باید مدارک رو بررسی کنیم و مقاله یک عنصر مثبت در پذیرش هست .... ... فقط چیزی که من یادم رفت بپرسم این بود که مدرک دانشگاه آزاد ایران قابل قبول هست و شرط معدل چیه؟ کسی از دوستان دانشگاه آزاد بوده که اپلای کرده باشه واسه کاتولیک لوون؟ که منو راهنمایی کنه؟ من خیلی خیلی ممنون و سپاسگزار میشم ...

با سپاس ....
    ویرایش توسط sanazf : August 23rd, 2010 در ساعت 09:28 PM

سلام
    سانازجان رشته با رشته خیلی فرق میکنه و نمیتونی این صحبتهای من و به بقیه رشته ها هم ارجاع بدی.
    من فارغ التحصیل دانشگاه سراسری هستم و در رشته معماری portfolio خیلی تاثیر گذار هست که به معنی نمونه کاره و GPAام هم بالای 3 !!!
    من دیدم بچه هایی که از لوون و گنت پذیرش دارن و فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستن اما باید پیداشون کنی

Junior Member

خانم ساناز:
    من برای master فیزیک از لوون برای همین پاییز 2010 پذیرش گرفتم، البته قصد دارم برم آلمان و منتظر ویزای آلمان هستم
    لیسانس رو آزاد علوم تحقیقات خوندم و IELTS 6.5 .

حتی هزینه application fee رو هم نداده بودم ولی برام پذیرش رو فرستاند ولی توش نوشته بود که باید بعدا پرداخت کنم.

خانم آزاده:
    می تونم بپرسم که گرفتن ویزای بلژیک حدودا چقدر طول می کشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)