صفحه 4 از 75 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 746

موضوع: تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

نقل قول نوشته اصلی توسط saloomeh57 نمایش پست ها
    من بلژیک هستم.سوالاتتون رو بپرسید.تا حدی که بلد باشم جواب میدم.
    درود...
    خیلی خوشحالم یکی از بچه های اون ور در این فروم پیدا شد

میشه بگید کدوم شهر هستید و در کدوم دانشگاه و مقطعی پذیرش گرفتید با چه شرایطی؟

ایا راضی هستید و کلا نظرتونو در مورد ادامه تحصیل در اونجا بگید؟
    اگه میشه در مورد مخارج و اب و هوا و امکان کار در اونجا بگید....

با سپاس

Junior Member

من با لوون تماس گرفتم و با خانم مریلین سومرس منشی artificial intelligence صحبت کردم. مستر 60 واحدی در واقع master after master هست و بیشتر بچه های فوق لیسانس رو پذیرش میکنه بچه های لیسانس باید رزومه فوق العاده ای داشته باشن تا پذیرش بشن

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kasramsh نمایش پست ها
    من با لوون تماس گرفتم و با خانم مریلین سومرس منشی artificial intelligence صحبت کردم. مستر 60 واحدی در واقع master after master هست و بیشتر بچه های فوق لیسانس رو پذیرش میکنه بچه های لیسانس باید رزومه فوق العاده ای داشته باشن تا پذیرش بشن
    درود دوست عزیز...
    اطلاعات بسیار مفیدی دادید....
    ایا شما قصد انتخاب این رشته رو داشتید؟
    عملا یعنی به شما گفتند که بچه های لیسانس حق انتخاب این رشته رو ندارن یا خیلی شانس کمی دارن؟

من فکر میکردم با توجه به اینکه بعضی از این دوره ها حتی دو ساله هم هست و با توجه به اینکه لیسانس فکر کنم در اونجا 3 ساله است بچه های ایرانی می تونن در این دوره ها هم شرکت کنن...

راستی در مورد شهریه ی این دانشگاه چیزی نپرسیدید؟

روز خوش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...
    خیلی خوشحالم یکی از بچه های اون ور در این فروم پیدا شد

میشه بگید کدوم شهر هستید و در کدوم دانشگاه و مقطعی پذیرش گرفتید با چه شرایطی؟

ایا راضی هستید و کلا نظرتونو در مورد ادامه تحصیل در اونجا بگید؟
    اگه میشه در مورد مخارج و اب و هوا و امکان کار در اونجا بگید....

با سپاس
    سلام

من دانشگاه universite libre de bruxelles هستم. البته این یک دانشگاه فرانسوی زبان هست اما دپارتمانی که من هستم (مرکز تحقیقات پیشرفته در اقتصاد و آمار اروپا) دوره به زبان انگلیسی هست.

بهتون توصیه میکنم اگر قصد اومدن به بلژیک رو دارین از دانشگاههای فلاندرن یا قسمت هلندی زبان بلژیک پذیرش بگیرید.دلایلش زیاده یکی این که در اون قسمت مردم و دانشگاهها کاملا با انگلیسی صحبت کردن راحت هستن.اما بروکسل و در کل والونی فقط فرانسه صحبت میشه.تمام برنامه های دانشگاه .ایی میل ها .سمینارها و برنامه ترم و واحدها و همه چی به فرانسه است و اصلا روی خوشی در انگلیسی صحبت کردن نشون نمیدهند.
    امکان کار کردن که اصلا صحبتشو نکنید مردم خودشون شدیدا مشکل بیکاری دارن.هوا بد نیست.مخارج خیلی بالاست اما به نسبت بقیق اروپا بد نیست.

اگر قصد اومدن به اروپا رو دارین به هلند یا نروز بیشتر فکر کنید.

میشه یک نفر در مورد همه چیز توضیح بده ؟؟ خرج و مخارج , زندگی و ..... کلا همه چیز مرسی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط antwerpen نمایش پست ها
    سلام

من دانشگاه universite libre de bruxelles هستم. البته این یک دانشگاه فرانسوی زبان هست اما دپارتمانی که من هستم (مرکز تحقیقات پیشرفته در اقتصاد و آمار اروپا) دوره به زبان انگلیسی هست.

بهتون توصیه میکنم اگر قصد اومدن به بلژیک رو دارین از دانشگاههای فلاندرن یا قسمت هلندی زبان بلژیک پذیرش بگیرید.دلایلش زیاده یکی این که در اون قسمت مردم و دانشگاهها کاملا با انگلیسی صحبت کردن راحت هستن.اما بروکسل و در کل والونی فقط فرانسه صحبت میشه.تمام برنامه های دانشگاه .ایی میل ها .سمینارها و برنامه ترم و واحدها و همه چی به فرانسه است و اصلا روی خوشی در انگلیسی صحبت کردن نشون نمیدهند.
    امکان کار کردن که اصلا صحبتشو نکنید مردم خودشون شدیدا مشکل بیکاری دارن.هوا بد نیست.مخارج خیلی بالاست اما به نسبت بقیق اروپا بد نیست.

اگر قصد اومدن به اروپا رو دارین به هلند یا نروژ بیشتر فکر کنید.
    درود...
    تبریک میگم دوست عزیز...
    دانشگاه ulb گمونم تو رشته ی شما قوی باشه...مستر اقتصاد می خونید درسته؟میشه رزومه تون رو بگید یا در قسمت نتایج وارد کنید؟امقدار شهریه تون رو هم لطف کنید خیلی خوب میشه

با حرفتون موفقم ولی فکر می کنم خوب یه مزیتی هم هست که فرصتی برای یادگیری فرانسه داشته باشید...
    در قسمت غربی که بیشتر هلندی حرف میزنن دانشگاه های مطرحی فکر کنم به جز گنت و انتورپ(هم اسم نام کاربری تون)نداشته باشه...
    البته در شهر گنت خوب شاید به دلیل دانشجویی بودن شهرش شاید بعضی ها انگلیسی بفهمن ولی مردم عادی فکر نکنم به جز هلندی زبان دیگه ای بلد باشن...

در مورد مخارج میشه یه لیست کوچکی ازش بدید؟شما اگه اشتباه نکنم در بروکسل باید باشید درسته؟اینطور که دوستان در یکی از تاپیک ها میگفت بروکسل نسبت به سایر پایتخت های اروپا نسبتا ارزون هست...درسته؟
    خوابگاه و مسائل دیگه چطور براتون حل شد؟

در مورد کار هم من فکر میکردم یکی از بهترین جاهای کار در اروپاست به دلیل واقع شدن اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از شرکت ها و ....

به هر حال ممنونم از اطلاعاتی که بهمون دادید...
    ممنون میشم در اینده نزدیک از تجربیاتتون برامون بگین...

روز خوش

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

طبق قوانین موجود Applyabroad، ایمیل دادن برای اطلاع دادن و خبر رسانی در AA ممنوعه، متاسفانه مجبور به حذف ایمیل دوستمون شدم، لطفاً ایمیل نگذارید و همین جا بحث کنید.
    با تشکر فراوان.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

با درود
    خوشحالم كه بلاخره يكي پيدا شد كه تو بژيك باشه من از دانشگاه لي يژ و دانشگاه لون پذيرش دارم و دارم براي ويزا اقدام مي كنم
    بورس ندارم مي خواستم ببينم شما با چه شرايطي ويزا گرفتيد و من كه بورس ندارم بايد چه مداركي را براي ويزا بذارم اين ضامن بايد چه جوري باشه
    مرسي از راهنمايتون

سلام
    ممنون از راهنمایی تون .. من هم رشته لیسانسم مهندسی کامپیوتر هست و برای ارشد هوش مصنوعی میخوام اقدام کنم. البته مقاله هم دارم که همشون در مورد شبکه های عصبی و تشخیص الگو .. هست . و کنفرانس IEEE و ژورنالهای ISI هست ... امیدی هست بهم بورس بدن؟ بورس خیلی خیلی واسم مهمه... تا دیروز فرصت داشته ... چه بد شانسیه ... سری بعد اپلای کیه... ؟ یه ماه آوریل نوشته؟ یعنی اون موقع هم هست؟>
    بازم ممنون و موفق و شاد باشید /.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - University of Gent, Belgium

اون آوریل برای کسانیه که ویزا احتیاج ندارند. ظاهرا شما از اکتبر تا ژانویه هر سال میتونید به دانشگاه ایمیل بزنید و درخواست کنید فرم رو براتون بفرستند. بعد مراحل رو طبق چیزی که توی فرم ها نوشته شده طی میکنید و تا قبل از ماه مارس میرسونید به دست دانشگاه. بعد دیگه تصمیم گیری میکنند و اگر قبول شدید بهتون گفته میشه که مراحل بعدی چجوریه.
    خب اینکه چقدر شانس دارید رو من نمیتونم نظری بدم ولی احتمالا برای نمرات درسی و زبان یک حد و حدودی میگذارند و شما باید اون حداقل ها رو داشته باشید تا وارد رقابت با بقیه بشید. بعد از اون دیگه هرچی رزومتون قوی تر باشه شانستون بیشتر میشه. اینجا اطلاعاتی در این مورد میتونید پیدا کنید
    http://www.ugent.be/en/teaching/admi...oma/manaba.htm
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)