صفحه 5 از 75 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 746

موضوع: تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک،

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

سلام به همه دوستانم
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
    من از دانشگاه گنت همین بورس اتحادیه اروپا رو برای مستر گرفتم البته هنوز قطعی نشده غیر رسمی اعلام کردند ترم اولش توی بلژیک و بعدی سوئد ....هزینه سفرو...8000 تا میدن و ماهی 1000 تا هم میدن بعلاوه هزینه دانشگاه
    میخوام بدونم با این مبلغ یک من همسرم و دختر 2 سالمون میتونیم زندگی کنیم مینیمم پولی که باید ببریم چقدره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LILEA نمایش پست ها
    با درود
    خوشحالم كه بلاخره يكي پيدا شد كه تو بژيك باشه من از دانشگاه لي يژ و دانشگاه لون پذيرش دارم و دارم براي ويزا اقدام مي كنم
    بورس ندارم مي خواستم ببينم شما با چه شرايطي ويزا گرفتيد و من كه بورس ندارم بايد چه مداركي را براي ويزا بذارم اين ضامن بايد چه جوري باشه
    مرسي از راهنمايتون
    سلام
    سفارت بلژیک بیشتر از هر مدرک دیگه ای ضامن مالی را چک میکنه.که باید فردی باشه که همون طور که در سایت سفارت اومده بتونه فیش حقوقی ارائه بده و کار ثابت داشته باشه.اگه یکی از خود بلژیک یا اروپا ضمانت کنه.براحتی ویزا میگیرید.بدون هیچ مشکلی.ویزای من یک روزه حاضر شد.روزی که مدارک رو دادم فرداش زنگ زدند و گفتند ویزات حاضره.ضامن مالی من از هلند بود.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

درود، لطفاً بحث های مرتبط با تاپیک رو اینجا وارد کنید، متاسفانه بحث های نامرتبط رو طبق قوانین AA مجبور به حذفشون میشم.

لطفاً مسائل مربوط به ویزا رو در بخش مربوطه پیگیری کنید برای Housing و وسائل لازم و مورد نیاز برای بردن به بلژیک رو هم از این به بعد اینجا دنبال کنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...059#post198059
    پیشاپیش از همکاری همه شما عزیزان ممنونم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Veteran

درود....
    می خواهم شما رو به صورت مختصر با دانشگاه ulb که antwerpen عزیز در اونجا مشغول به تحصیل هستند آشنا کنم

دانشگاه در منطقه فرانسوی زبان بلژیک واقع شده-تاسیس در سال 1834
    در زبان فارسی معنی اش میشه دانشگاه غیر کاتولیک های بروکسل
    این سایتشه که خوب فرانسوی هست:
    http://www.ulb.ac.be/
    سایت انگلیسیش خیلی مختصره و حاوی اطلاعات زیادی نیست و شما باید از مترجم گوگل استفاده کنید:
    http://www.ulb.ac.be/preview1/homepage_uk.html

Course programmes رو هم می تونید در ادرس زیر پیدا کنید:
    http://www.ulb.ac.be/catalogue

دانشکده هاشم ایناست:
    Faculté de philosophie et lettres Faculty of Philosophy and Letters

Faculté de droit/Ecole des sciences criminologiques Faculty of Law / School of criminological

Faculté des sciences sociales et politiques / Solvay Brussels School of Economics and Management Faculty of Social and Political Science / Solvay Brussels School of Economics and Management

Faculté des sciences psychologiques et de l'éducation Faculty of Psychology and Education

Faculté des sciences Faculty of Science

Faculté de médecine Faculty of Medicine

École de santé publique School of Public Health

Institut des sciences de la motricité Institute of Movement Sciences

Institut de pharmacie Institute of Pharmacy

Faculté des sciences appliquées/Ecole polytechnique Faculty of Applied Sciences / Polytechnic

Institut d'études européennes Institute of European Studies

Faculté d'architecture La Cambre - Horta Faculty of Architecture La Cambre - Horta

اطلاعاتی از این دانشگاه در ویکی پدیا:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Univers...e_de_Bruxelles

شب خوش

ApplyAbroad Veteran

درود....

دانشگاه هاسلت-تاسیس 1971
    سایت انگلیسی این دانشگاه :
    http://www1.uhasselt.be/en

اکثر دوره ها به زبان هلندی و البته تعدادی دوره به طبان انگلیسی داره که اینها هستند:

Master of Management 60 ECTS credits
    ++++++++++++++++++++
    Master of Applied Economic
    Sciences: Business
    Engineering in MIS 120 ECTS credits
    ++++++++++++++++++++
    Master of Transportation Sciences 120 ECTS credits
    +++++++++++++++++++++
    Master of Transportation Sciences by distance learning 120 ECTS credits
    ++++++++++++++++++++
    Master of Statistics 120 ECTS credits
    +++++++++++++++++++++
    Master of Biomedical Sciences 120 ECTS credits

لیست کل دوره های فوق لیسانس
    http://www1.uhasselt.be/UH/en/Educat...ter-programmes

اطلاعاتی در ویکی پدیا:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hasselt_University

شب خوش

@ جناب خاکپور

از رنکینگ این دانشگاه ها هم خبر دارید؟ حدوداً در رشته مهندسی چطوریه وضعیتشون؟
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt نمایش پست ها
    @ جناب خاکپور

از رنکینگ این دانشگاه ها هم خبر دارید؟ حدوداً در رشته مهندسی چطوریه وضعیتشون؟
    درود بر اقا دانیال عزیز....
    مرد خاکی هستم

در مورد رنکینگ این دانشگاه ها پرسیدید...
    7 دانشگاه در بلژیک از بقیه دانشگاه ها معتبرتر هستند...
    معمولا رنکشون به ترتیب زیره:
    چهار دانشگاه گنت و Leuven و Libre Bruxelles (ULB و Louvain که تقریبا در یک سطح اند ولی خوب گنت و لوون جزو بهترین های بلژیک اند تو رنکینگ جهانی معمولا بین 100-150 جهان هستن...
    بعد دانشگاه Antwerp هست که شهر بندری بسیار مهمی است و رشته ی کشتیرانی اش شنیدم شهرت جهانی داره و دانشگاه Liege که این دو در رده ی 200-300 هستند و در آخر هم دانشگاه Vrije Univ Brussel هست که در رتبه ای بیت 300-400 متغیر هست...

در رشته ی مهندسی وضعیت کم و بیش مشابه بالاست ولی همانطور که antwerpen عزیز اشاره کردن دانشگاه های بلژیک شبکه اینتر قوی با سایر دانشگاه ها داره و مثلا همین ULB جزو شبکه ی Top Industrial Managers for Europe و European Network for Training and Research in Electrical Engineering هستش...کلا به نظر میاد که مهندسی دستی دارن و حتی خودشون ادعا می کنند از کشورهای صاحب نظر و دارنده ی تکنولوژی بالا در صنعت هوا و فضا هستند...
    شما می تونید با مراجعه به همین ویکی پدیا بفهمید که در چه حد هستند و نتایجتون رو با ما به اشتراک بگذارید...

روز خوش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...
    خیلی ممنون بابت در تماس بودنتون+امتیاز برای شما

فکر کنم دوره ای که شما ازش یاد می کنید همون دوره های فوق یکساله است که در صفحات پیش یکی از دوستان بهش اشاره ای داشت...

در مورد شهریه ای که گفتید ایا فاندی یا کمک هزینه ای هم میگیرید؟
    به نسبت دانشگاه های دیگه ای که دیدم شهریه ی بالایی داره ولی فکر کنم به دلیل معتبر بودن این دوره هست که شهریه بالاست...

اینجور که دیدم این دانشگاه چهار کمپ(Solbosch, Plaine, Erasme, Gosselies ) داره...پس با این حساب تو یه شهر دیگه هستید...

در مورد مخارج در پست قبلیتون اشاره کرده بودید به نسبت بقیه اروپا بد نیست...درسته...یه سوالی که برام پیش اومد اینه که ایا ما هر چی از پایتخت بلژیک یعنی بروکسل دور بشیم مخارج کمتر میشه یا انچنان تفاوت محسوس نیست؟
    سلام
    دوره های یکساله دوره های مستر معمولی هستند برای اینکه دانشجو سریعتر بتونه وارد بازار کار بشه معمولا وارد این دوره ها میشه.بعد دوره یک ساله شما باید یک پوزیشن دکترا پیدا کنید و گرنه مدت اقامت شما تمدید نمیشه.
    خیر دوره من 5 ساله هست که در یک دکترال اسکول در ulbتشکیل میشه.دو سال اول مستر پیشرفته هست و اگر نمره ها به حد مجاز برسه و خود دانشجو هم مایل باشه همون دوره رو ادامه میده و تز رو در سه سال همون جا انجام میده و دکترا میکیره.اگر نخواد هم ادامه بده بعد 2 سال با مدرک مستر درسشو خاتمه میده. شهریه دانشگاهها به نسبت جایی مثل هلند که کمنر 8000 تا برای مستر هست خیلی کمتره.اما به نسبت اسکاندیناوی که رایگان هست بله زیادهو
    کمپوسها همه در خود بروکسل هستند.
    ویرایش توسط halandoon : March 14th, 2010 در ساعت 05:23 PM

ApplyAbroad Veteran

درود...
    با سپاس از توجه تان...

آیا به نظرتون سطح دانشگاه های بلژیک بالاست و برای ادامه تحصیلات در خود بلژیک و خارج از اون به مشکلی بر نمیخوریم؟
    در واقع میخام بدونم شما که چند صباحی است اونجا درس میخونید به نظرتون نظام اموزشی خوب و قوی داره؟
    در مورد شهریه یادمه تو فایل دانشگاه لوون نوشته بود که شهریه ها برای دانشجویان جهان سوم کمتر از خود دانشجویان بلژیکی و خارجی پیشرفتهع حساب میشه...نمی دونم حال تا چقدر درسته؟
    در مورد مقایسه با هلند شما کاملا درست میگید...واقعا بلژیک از این نظر سرتره ولی خوب هلند در نزد مردمان غیر خودی کشوری پیشرفته و باز معرفی شده و حتی خودتون برای ادامه تحصیلات بهش اشاره کرده بودید...ولی خوب از طرفی هم شنیدم بلژیک واقعا کشور عالیه و ناشناخته مونده
    شما به نظرتون واقعیت چیست؟
    چرا از بلژیک به جز در مطبوعات و سایت هاشون تعریفی نمیشه...

با سپاس

ApplyAbroad Veteran

توضیحاتی در مورد بلژیک از زبان سایت .topuniversities.com

--------------------------
    مورد اول:گفته بهترین گزینه برای انتخاب بروکسله اگه به علوم سیاسی علاقه دارید یا مناسبات جهانی!
    If you intend to study Political Science or International Relations, Brussels is probably your place. With 20,000 people working in the EU offices on any given day, you will have a better chance of meeting influential people who may be able to help you find related jobs after graduation, whether you intend to remain in Brussels, or relocate abroad.

مورد دوم:در مورد شهر انتورپ گفته که من قبلا اشاره کرده بودم که شهر بندری است و فوق العاده معروف از این نظر...اینجا به معروف بودن این شهر از لحاظ مد روز اشاره شده
    If fashion is your thing, look no further than Antwerp ' Europe's best-kept secret and diamond capital of the world. This creative outlet in the Flemish centre of Belgium has bred such famous designers as Ann De Meulemeester, Dirk Bikkemberg and Dries Van Noten, and is home of the impressive MoMu (Mode Museum) fashion museum. Subsequently, Antwerp is a great place if you want to study fashion. The prestigious Antwerp Fashion Academy is probably THE fashion institute to attend ' some of the school's graduates have gone on to lead the international fashion scene.

Belgium is a small country that places a big emphasis on higher education. Five universities rank in the top 200 of the QS World University Rankings™

*

Katholieké Universiteit LEUVEN
    *

Université catholique de LOUVAIN (UCL)
    *

University of Ghent
    *

Université Libre de BRUXELLES (ULB)
    *

University of ANTWERP

روز خوش

علاقه مندی ها (Bookmarks)