صفحه 72 از 75 نخستنخست ... 226263646566676869707172737475 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 746

موضوع: تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

با سلام من تازه با این انجمن آشنا شدم
    لیسانس حقوق از پیام نور هستم و فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی از تهران مرکز با معدل 19 و دارای 3 مقاله یکی علمی پژوهشی و دو تا علمی ترویجی با سن 26 سال 8 سال سابقه کار دانشگاهی دارم که 3 سال آن را کارشناس علمی رشته حقوق خصوصی بودم
    می خواستم بدونم برای full fund گرفتن از چه دانشگاه هایی میتونم اقدام کنم و شرایطش به چه شکل هست اصلا برای حقوق این امکان وجود داره؟
    متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    Manufactoring and Production - Industrial and technical university

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

سلام دوستان
    خواهشا دوستانی که اطلاعات کافی دارن راهنماییم کنن.
    من هنرستانی هستم و بعد اون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در آموزشکده گرفتم. حالا من اگه بخوام بیام بلژیک واسه ارشد. مدرک پیش دانشگاهی میخواد ؟ چون ما کلا پیش دانشگاهی نخوندیم ! اصلا با این مدرک لیسانس می تونم واسه ارشد اقدام کنم یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید
    راستی راجع به هزینه ها هم لطفا بگید.
    مرسی.

لطفا بجای پست تشکر از گزینه +اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید. با تشکر میعاد

.Knowing is not enough we should do what we know

Junior Member

دوستان اگر کسی هست برای پاییز امسال پذیرش داره از بروکسل به من پیام خصوصی بده یا همینجا بگه. همانا انجام چند نفری کارها آسون تر از تنهایی انجام دادنشونه! پیس اوت

Junior Member

[QUOTE=Mia;2220431]
    سلام دوستان
    خواهشا دوستانی که اطلاعات کافی دارن راهنماییم کنن.
    من هنرستانی هستم و بعد اون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در آموزشکده گرفتم. حالا من اگه بخوام بیام بلژیک واسه ارشد. مدرک پیش دانشگاهی میخواد ؟ چون ما کلا پیش دانشگاهی نخوندیم ! اصلا با این مدرک لیسانس می تونم واسه ارشد اقدام کنم یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید
    راستی راجع به هزینه ها هم لطفا بگید.
    مرسی.

سلام. ببینید برای VUB من میدونم که نه برای اپلای و نه برای سفارت مدرک پیش نیازتون نمیشه چون دانشگاه تو منطقه هلندی زبان هست. اما اگر دانشگاه هایی که تو قسمت فرانسوی زبان بلژیک هستند بخوایین برین مثل لوون یا گنت، برای ویزا، اونطور که توی فرم سفارت گفته شده مدرک پیش رو باید داشته باشید. برای اپلایی بازهم بعید میدونم لازم بشه ولی بهتر از سایت دانشگاهی که میخوایید برید اطلاعاتتون رو بروز کنید.
    البته من احتمال میدم که شما میتونید از همون مدرک کاردانی به جای پیش دانشگاهی استفاده کنید اگر برای اپلای و یا سفارت لازم بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nafise_bagheri نمایش پست ها
    با سلام من تازه با این انجمن آشنا شدم
    لیسانس حقوق از پیام نور هستم و فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی از تهران مرکز با معدل 19 و دارای 3 مقاله یکی علمی پژوهشی و دو تا علمی ترویجی با سن 26 سال 8 سال سابقه کار دانشگاهی دارم که 3 سال آن را کارشناس علمی رشته حقوق خصوصی بودم
    می خواستم بدونم برای full fund گرفتن از چه دانشگاه هایی میتونم اقدام کنم و شرایطش به چه شکل هست اصلا برای حقوق این امکان وجود داره؟
    متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام. دوست عزیز تا جایی که من میدونم از بین دانشگاهای بلژیک و حتی کل اروپا، VUB در رشته های علوم انسانی ممتاز هستش. به نظر من اگر شما بتونید سوابقتون رو مستند و تایید رسمی کنید، و نمره بسیار خوبی هم توی زبان داشته باشید چون رشته علوم انسانی هست، با توجه به اینکه معدلتون خیلی خوبه میتونید روی پذیرش با فاند حساب کنید، در هر حال اپلای برای VUB دردسر خاصی هم نداره و میشه تموم کارها رو با اینترنت انجام داد وقتی مدارکتون آماده باشه، در نتیجه امتحانش ضرری نداره وقتی مدارکتوم رو میخوایید به هر حال آماده کنید برای چندتا کشور دیگه. توجه داشته باشید من چون رشته خودم مهندسی هست ممکنه راهی که رفتم کمی فرق داشته با راهی که شما باید بری برای اپلای ولی خیلی نمیتونه متفاوت باشه. در کل به نظر بنده ارزش داره امتحان کنید شانستونو. موفق باشید.

Junior Member

سلام
    من مدرک مترجمی زبان انگلیسی دارم و میخوام برای رشته MBA گرایش Marketing اپلای کنم برای دوره مستر. در بلژیک و به طور کلی دانشگاه های خارجی(اروپا) میشه چنین پذیرشی گرفت ؟ منظورم تغییر رشته هست مثل ایران که از هر لیسانسی میشه ارشد یه رشته دیگه رو امتحان داد .
    به طور کلی در بلژیک یا اروپا چند مرتبه در سال پذیرش صورت میگیره ؟ بستگی به دانشگاه داره یا کلا یه تاریخ خاصی همه دارن ؟
    مرسی

Junior Member Aryasahar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Antwerpen University

نقل قول نوشته اصلی توسط fdcsgroup نمایش پست ها
    سلام
    من مدرک مترجمی زبان انگلیسی دارم و میخوام برای رشته MBA گرایش Marketing اپلای کنم برای دوره مستر. در بلژیک و به طور کلی دانشگاه های خارجی(اروپا) میشه چنین پذیرشی گرفت ؟ منظورم تغییر رشته هست مثل ایران که از هر لیسانسی میشه ارشد یه رشته دیگه رو امتحان داد .
    به طور کلی در بلژیک یا اروپا چند مرتبه در سال پذیرش صورت میگیره ؟ بستگی به دانشگاه داره یا کلا یه تاریخ خاصی همه دارن ؟
    مرسی
    سلام دانشگاه گنت میدونم که بدون بک گراند رشته های مدیریتی ارشد قبول نمیکنه .اما دانشگاه ازاد بروکسل یکی از رشته های ارشدش در شاخه مدیریت کلا مخصوص بچه هایی هست که کارشناسی متفاوتی خوندند. تا جایی که میدونم برای ارشد یک بار در سال و دد لاین هم داره برای اپلای اما دکترا مثلا در دانشگاه لوون leuven اپلایش دد لاین نداره اصلا. در مورد کشور های دیگه نمی دونم

Junior Member Aryasahar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Antwerpen University

برای رشته های مهندسی بهترین دانشگاه های بلژیک گنت ولوون هست .
    شرایط دانشگاه گنت برای بانکداری و مدیریت اون جور که من فهمیدم هفت خان رستمه، نمره زبان 110 به بالا میخواد و میدونم امتحان ورودی داره کلا داستانه !
    دانشگاه لوون هم هم جی مت میخواد ،هم زبان . حداقل نمره جی مت رو تا جایی که میدونم اعلام نکردند ، نمره زبانشم حداقل 98 به بالاس تافل البته، شعبه دپارتمان بیزیس ها هم بروکسله و دوتا ساختمان تو مرکز شهر پایتخته و از کل دانشگاه که تو شهر لوون هست جداست .
    تا سال های پیش خوب و گل و بلبل بودند با دانش اموز های خارجی اما از الان سخت میگیرند و راحت ریجکت میکنند .
    فعلا دوستانه ترن دانشگاهی که رفتم Vub هست ، روز اپن دانشگاه بسیار خوش برخورد و مودب بودند کلی همه دوس داشتند کمکت کنند از دانشجو تا کارمند دانشگاه .
    برخورد دانشگاه گنت کارمنداش هم خوب بود و کلی باحال بودند اما چون در رقابت شدیدی با دانشگاه لوون هست داره خودشو میکشه بهتر شه از لوون خیلی سخت میگیرن .
    دانشگاه لوون کلی رفت و امد داشتم ،لوون یه شهر کوچیک شیک هست با مردم نچسب )) کارمنداش نچسب در اغلب موارد و کلا من دانشجو هندی ای که تو سیستمشون دیدم باحال و کمک حال دیدم بقیه نچسب !
    شهر بروکسل هم خونه گرونه اما خورد خوراک و لباس بدونی کجا بخری ارزونه کلی کنسرت و کافه ارزون داره میشه توش خیلی خوش گذروند ، شب ها خیابون های مرکز شهر به علت افراد مست امن نیست یکهو دیدی چهارتا جوون پول هاتو دزدیدن رفتن!
    دانشگاه لیج و انورپن هم در اولویت های بعدی هستن که اگه فاند دادن اره ارزش دارن برای اپلای . کلا خوش میگذره اقدام کنید )

هزینه تحصیل برای مقطع کارشناسی در بلژیک چقده ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Highway and Transportation Engineering- UPM

سلام دوستان
    اگر بخوام در بلژیک دندانپزشکی بخونم چه مدارکی لازمه؟
    آیا ایران مدرکش رو قبول داره؟
    هزینه زندگی و تحصیل چقدره؟
    چه زبانی باید یاد داشته باشم؟
    اگر میشه جواب بدید
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)