صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55

موضوع: دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

پیش فرض دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

ببینید من در رشته
    nanotechnology
    در
    Leuven, Belgium

پذیرفته شدم

منم سوال دارم میخوام ببینم اینجا نسبت به سوئد بهتره یا نه ...
    من بالشخصه
    برای
    Erasmus
    اقدام کرده بودم که رد شدم ولی به جاش این دانشگاه بعنوان یکی از دانشگاههای پارتنر منو قبول کرده
    ولی نمیدونم چه کنم
    اینم شرایطشه:

سالی 1500 یورو خرج دانشگاه و ماهی 750 یورو خرج زندگی...

Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

نقل قول نوشته اصلی توسط djmamal
    منم سوال دارم میخوام ببینم اینجا نسبت به سوئد بهتره
    به نظر من برو سوئد (شک نکن !!)

سلام
    من الان سئول هستم، برای یک تحقیق دعوت شدم اسدانیا، احتمالا بتونم دکترا همونجا بمونم
    البته لوون بلژیک هم شاید بتونم برم، اما هنوز دعوت نشدم؛ کسی از اونجا خبر داره؟
    تو 2 هفته بهم ویزا اسدانیا میدن - نمیدونم می ارزه منتظر طرف بلژیکی وایسم؟ (من فرانسه بلدم)
    مردم اونجا (بلژ ) گرم هستند؟
    اینجا هر روز تو لب lab بحث داریم سر هر چی، آدمای بسته ای هستند (حداقل اونا که من دیدم)
    شنیدم اونورها با مسلمون ها خوب نیستند اما اینجا از این نظر مشکلی نیست، درسته؟
    راستی ویزای کوتاه مدت بلژیک رو همونجا میشه بلند مدت کرد؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

سلام
    من یه سوال داشتم ممنون میشم اگه نظرتون و بگید
    من یه بورس کوتاه مدت تحقیقاتی دارم در حدود 5000 پوند که قرار بود برای مخارج سفر و غیره در دانشگاه تگزاس، امریکا استفاده بشه که متاسفانه نتونستم ویزا بگیرم.
    موسسه ساپورت کننده پیشنهاد کرد که این گرنت رو به یه کشور اروپایی انتقال بدم، به چند استاد ایمیل زدم که یه نفر از بلژیک و دو نفر از المان و سه نفر از انگلیس جواب مثبت دادن، که یکی از اونها از دانشگاه کمبرج و از یه گروه بسیار مهم بین المللی هست. با مطالبی که در مورد ویزا انگلیس خوندم و اینکه باید برای visitor student اقدام کنم که بسیار هم مشکل هست می خواستم نظر شما رو بدونم. فکر میکنید بهتر هست که از انگلیس صرفنظر کنم چون ریسک ویزا داره و زمان بر هست و با ترم های پاییز که من برای دکتری چند دانشگاه اقدام کردم تداخل پیدا میکنه و یا اینکه ارزشش داره؟ من باید یکی از این کشورها رو انتخاب کنم تا پروپوزال جدیدیمو اماده کنم. و ایا اطلاعی دارید که برای یه دوره 5 ماهه چه نوع ویزایی لازم هست؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میذارید.

ApplyAbroad Superstar

Hi.
    This Topic about belguim is very silent , Anybody can to me about accomodation in Belguim?
    I have a question again.... Which country has cheap accomodation cost? France or Belguim?

Best Regards.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    Hi.
    This Topic about belguim is very silent , Anybody can to me about accomodation in Belguim?
    I have a question again.... Which country has cheap accomodation cost? France or Belguim?

Best Regards.
    Hi
    what infromation do you want to know? If you meant the cost of living, it would be about 600 Euro for a single person in Leuven, Belgium; However, it mostly depends on which city you are going to live. For example, Paris and Brusseles are more expensive cities rather than other cities in Belgium and/or France, and this is mainly due to renting a suitable house. ... .
    Regards,

Junior Member Tweety آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aero-Sharif

دوستان سلام.

من شخصا بر سر دوراهی انتخاب بین بلژیک و کانادا موندم. البته هنوز برای ویزای هیچکدوم اقدام نکردم ولی از الان می خوام یه مقایسه اولیه داشته باشم. اگه شما هم نظرتون رو بگین، ممنون می شم.

بنده یه اسکالرشیپ با مبلغ 1800 تا 1900 یورو در ماه از K.U.Leuven دارم برای دکترای Computer Science. از طرف دیگه یه پذیرش فول فاند از Ecole Polytechnique de Montreal برای دکترای ریاضی کاربردی با مبلغ 19000 دلار کانادا که 2200 تاش برای شهریه و حدود 1000 تاش برای بیمه می ره. عملا میشه گفت که فاند دانشگاه بلژیکی 1.5 برابر کاناداست. در ضمن هزینه پرواز به بلژیک رو هم دانشگاه قبول می کنه. من خیلی رو این موضوع که کدوم انتخاب بهتر می تونه باشه فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که هر کدوم از انتخابها مزایای خودشون رو دارن به ترتیب زیر:

بلژیک:
    1. هوای معتدل ساحلی در مقایسه با آب و هوای بسیار سرد کانادا
    2. نزدیکی به ایران و امکان رفت و آمد آسان و ارزانتر به منزل!
    3. امکان سفر به اروپا بدون دردسر ویزا
    4. کمتر بودن میزان مهاجرین در مقایسه با کانادا که اصولا توسط مهاجرین فتح شده
    5. دوره دکترای مبتنی بر پژوهش و بدون Coursework که البته به نظر خیلیها این یک عیب محسوب میشه
    6. امکان استفاده از سیستم جدید European Blue Card که احتمالا تا حد زیادی مشکل اقامت در اروپا پس از اتمام تحصیلات رو برطرف می کنه.
    7. رنک بالای K.U.Leuven که بهترین دانشگاه بلژیک و بین 60 تا 90 امین دانشگاه دنیاست.

کانادا:
    1. مردم بسیار خونگرم و مهاجرپذیر در مقایسه با بلژیکی ها که به سرد و تودار بودن، دست کم در برخورد اول معروفند.
    2. وسعت بسیار زیاد و تراکم جمعیت بسیار پایین
    3. رواج بیشتر زبان انگلیسی، حتی در مناطق فرانسوی زبان.
    4. فرصتهای بیشتر شغلی در بخش صنعت در مقایسه با بلژیک که به شدت اقتصاد مبتنی بر خدمات داره.
    5. دوره دکترا دارای Coursework شبیه به آمریکا که برای بعضی یک امتیاز محسوب میشه.
    6. هوای آفتابی بیشتر در مقایسه با بلژیک که تقریبا هر روز بارون می باره
    7. امکان مهاجرت آسان و اخذ اقامت بعد از تحصیلات که بلافاصله درهای بازار کار آمریکا رو هم باز می کنه.

البته در مورد خاص من، همونطور که گفتم، بهتر بودن شرایط مالی اسکالرشیپ بلژیکی هم هست که فکر می کنم خیلی مهم باشه. در ضمن این رو هم حتما می دونید که بلژیک در عین حالی که به طرز نفس گیری زیباست، به عنوان کسل کننده ترین کشور دنیا معروفه!

آیا به نظرتون معیار دیگری برای مقایسه هست که من فراموش کردم؟

البته من خیلی علاقمندم بدونم که به طور کلی مخارج زندگی در شهر گنت نسبت به مونترال چطوره؟ حدس من اینه که مونترال باید گرونتر باشه. در واقع چون گنت شهر کوچیکیه، تو اینترنت هیچ مقایسه ای ازش با شهرهای بزرگ در دست نیست.

شخصا ترجیح می دم که اگه تونستم برم بلژیک ولی از این می ترسم که در آینده هر کی رسید بهم بگه که اشتباه احمقانه ای مرتکب شدم.
    زندگی من / مثل جمع کردن بادام از پای نارون هاست / اساسا انتگرالش صفر است

نقل قول نوشته اصلی توسط Tweety نمایش پست ها
    دوستان سلام .....
    دوست عزیز به نکات بسیار خوبی اشاره کردید! خیلی نکته بین و دقیق بودید

من خودم قراره برم بلژیک ولی از کانادا پذیرشی ندارم که آن option رو داشته باشم

در مورد بلژیک من هنوز خبری در مورد استفاده از blue card نشنیدم
    ولی این نکات رو داشته باشید که زبان اول و دوم بلژیکی ها فرانسوری و هلندی هست . اگز به این زبان ها اشنایی نداشته باشید پیدا کردن کار سخت تر خواهد بود

یک نکته ای که من در تجربه اروپا تحصیل کردن داشتم این بود که شما به اساتید دانشگاههای اروپا (همین Kuleuven) نگاهی بیندازید به ندرت اساتید ایرانی می بینید ولی در کانادا این کاملا متفاوت است . این رو من به عنوان معیاری برای adoptablity آن کشور در جذب ایرانیان می سنجم.

البته از بلژیک فارغ التحصیل شدن امکان ادامه در postdoc رو در آمریکا حتما دارد

دوما شما نگاهی به رنک دانشگا هها به صورت کلی دارید ولی عواملی بسیار بسیار مهمتر از رنک دانشگاه مثلا قدرت استاد (‌مانند HR indexاستاد و چه مقالاتی در کدام ژورنالها دارند ۰۰ گروه و یا پروژه با کدام سازمانها و دانشگاهها و یا شرکت ها در تماس خواهید بود و....)

من مثلا در IMEC مشغول خواهم بود که مثلا چون درامسال از طرف ieee جایزه معروفی برده بالطبع این شرکت هم اکنون در اوج و پر از فرصت ها خواهد بود...

اگر قصد مهاجرت شما قوی تر از قصد تحصیل شما هست کانادا را توصیه می کنم!
    Every experience you have and how it makes you feel is a direct result of your perspective on life.

Junior Member Tweety آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aero-Sharif

پیش فرض پاسخ : دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

مرسی به خاطر نظری که دادید. البته من منظورم این بود که با فرض مساوی بودن شرایط علمی اساتید که در مورد من تقریبا هر دو انتخاب در یک سطحه.

یه چیزی که در مورد PHD در اروپا میشه گفت اینه که با شما به عنوان یه پرسنل تحقیقاتی نگاه می کنن و نه یک دانشجو که می تونه یک مزیت باشه. در واقع PhD در اروپا شبیه PostDoc در آمریکای شمالیه.

درسته که موندن و جذب شدن در اروپا خیلی سختتر از کاناداست ولی در صورتیکه این کار رو بتونی انجام بدی، اونوقت ممکنه احساس رضایت بیشتری بدست بیاری! حداقل در مورد من اینجوریه.

اروپا قطعا از لحاظ فرهنگی بکرتر از کانادای فتح شده توسط مهاجرینه. و این به نظر من یک امتیازه.

در مورد Blue Card درسته که هنوز تو بلژیک و اکثر جاها پیاده سازی نشده و لی احتمالا تا چهار سال دیگه میشه.

با تمام این تفاصیل من هم فکر می کنم که کانادا انتخاب عاقلانه تریه! خیلی حیفه. بلژیک به طرز نفسگیری زیباست!
    زندگی من / مثل جمع کردن بادام از پای نارون هاست / اساسا انتگرالش صفر است

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

ممنون از راهنمایی دوستان.

یه سوال: میتونید بگید در حال حاضر بین کشور های نروژ، فنلاند و بلژیک کدوم کشور از نظر سطح دانشگاه و زندگی (هزینه های مناسب، غذا، جا واسه زندگی...) ایده آل هست ؟
    در کل کدوم کشور دانشگاههاش راحتتر پذیرش میدند و هزینه های تحصیل کمتره.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)