صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 55

موضوع: دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

ببین من واسه هر سه میخوام اقدام کنم اما به نظر من و به این دلیل که دایی من ساکن یک کشور اسکاندیناویه واقعا سطح خیلی بالایی دارن.
    اما از لحاظ هزینه نروژ هزینه زندگیش خیلی بالاست من واسه همین مرحله اول پذیرش گواهی بانکی میخوان که باید واسه سال اول حدود 91000 کرون پول تو حسابت باشه که میشه حدود 17 میلیون پس دو سالت میشه 34یا 35 تومن نهایتا.
    فنلاند هم یه سری از رشته ها شهریه دارن من نمیدونم رشته مد نظرت چیه اما واسه رشته خودم حدود 12000 یورو بود پس دو سالش میشه 30 تومن فقط شهریه کمه کم هم باید 25 تومن خرج کنی چون اسکاندیناویه اونم و همسایه سوئد.
    بلژیک انتخاب خیلی خوبیه به نظر من اما من اطلاع دقیقی ندارم از هزینه زندگی واسه همین نمیتونم الکی آمار بدم.
    سوئد هم که من شخصا هزینشو نمیتونم بدن کسی داشته باشه کشور خفنی مثل نروژ شاید هم بهتر.
    سوئد الان میانگین شهریه ارشد از 18 تومنه تا 50تومن واسه دو سال که بالاترین شهریه مربوط به Karolinska institue واسه رشته ایمونولوژی و باکتری شناسی که رشته منه که با هزینه زندگی خیلی زیاد میشه.
    اما اینو هم بدون کدومشو خودت باهاش راحتری اونو برو.نروژ از سوئد سردتره و تاریکی زیادس داره مثلا یه جایی مثل Trmoso 7 ماهش شبه در سال.
    موفق باشی!

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته ها و دانشگاهها

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidov نمایش پست ها
    ببین من واسه هر سه میخوام اقدام کنم اما به نظر من و به این دلیل که دایی من ساکن یک کشور اسکاندیناویه واقعا سطح خیلی بالایی دارن.
    اما از لحاظ هزینه نروژ هزینه زندگیش خیلی بالاست من واسه همین مرحله اول پذیرش گواهی بانکی میخوان که باید واسه سال اول حدود 91000 کرون پول تو حسابت باشه که میشه حدود 17 میلیون پس دو سالت میشه 34یا 35 تومن نهایتا.
    فنلاند هم یه سری از رشته ها شهریه دارن من نمیدونم رشته مد نظرت چیه اما واسه رشته خودم حدود 12000 یورو بود پس دو سالش میشه 30 تومن فقط شهریه کمه کم هم باید 25 تومن خرج کنی چون اسکاندیناویه اونم و همسایه سوئد.
    بلژیک انتخاب خیلی خوبیه به نظر من اما من اطلاع دقیقی ندارم از هزینه زندگی واسه همین نمیتونم الکی آمار بدم.
    سوئد هم که من شخصا هزینشو نمیتونم بدن کسی داشته باشه کشور خفنی مثل نروژ شاید هم بهتر.
    سوئد الان میانگین شهریه ارشد از 18 تومنه تا 50تومن واسه دو سال که بالاترین شهریه مربوط به Karolinska institue واسه رشته ایمونولوژی و باکتری شناسی که رشته منه که با هزینه زندگی خیلی زیاد میشه.
    اما اینو هم بدون کدومشو خودت باهاش راحتری اونو برو.نروژ از سوئد سردتره و تاریکی زیادس داره مثلا یه جایی مثل Trmoso 7 ماهش شبه در سال.
    موفق باشی!
    آقا دوباره ممنون.
    ولی مگه نمیگید دانشگاههاش مجانید، پس این هزینه های نحصیل که نوشتید چی هستند ؟
    من اصلا نمی تونم هزینه تحصیل بدم، من دارم رزومه ام رو قوی می کنم که حداقل تحصیل واسم مجانی در بیاد ولی با این چیزایی که گفتید واقعا تعجب کردم.
    من یکی از دوستان قدیمم الان داره سوئد مهندسی میخونه و می گفت پول واسه شهریه نمیده، هیچی. و می گفت حداقل زندگی از ماهی 400 هزار شروع میشه تا 1 میلیون.
    والا گیج شدم.
    رشته ام مهندسی راه آهن هستش و میخوام حمل و نقل یا عمران ادامه بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط AMiNENGiNE نمایش پست ها
    آقا دوباره ممنون.
    ولی مگه نمیگید دانشگاههاش مجانید، پس این هزینه های نحصیل که نوشتید چی هستند ؟
    من اصلا نمی تونم هزینه تحصیل بدم، من دارم رزومه ام رو قوی می کنم که حداقل تحصیل واسم مجانی در بیاد ولی با این چیزایی که گفتید واقعا تعجب کردم.
    من یکی از دوستان قدیمم الان داره سوئد مهندسی میخونه و می گفت پول واسه شهریه نمیده، هیچی. و می گفت حداقل زندگی از ماهی 400 هزار شروع میشه تا 1 میلیون.
    والا گیج شدم.
    رشته ام مهندسی راه آهن هستش و میخوام حمل و نقل یا عمران ادامه بدم.
    سوئد دقیق از همین امسال پولی شد.یعنی بچه های ورودیه امسال باید این شهریه هایی که گفته شد رو بدن و اگه دنبال مجانی بودن تحصیل هستین دورش خط بکشین.نروز هم تحصیل مجانیه اما هزینه زندگی زیاده البته نظر دقیق نمیتونم بدم.بلژیک هم بسته به رشته و دانشگاه شهریه فرق میکنه .بعید میدونم کمک هزینه تحصیلی هم بدن.اما از نظر اب و هوا و شب و روز از نروژ بهتره.باز اقدام کنین ایشالله که موفق باشین.

پیش فرض پاسخ : دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

دوست عزیز اون آقایی که دوست شماست سوئده قبل از 2011 تحصیلاتشو شروع کرده مگه نه؟!واسه همینه پول نمیده.من نمیدونم رزومه شما چقدر قویه و اینکه نمره زبانتون چنده؟!اگه آیلتس رو بالای 6.5 میگیری و رزومه و معدلت بالای 17 اینا باشه و دنبال تحصیل مجانی هستی به نظر من واسه کانادا یا آمریکا اقدام کنی بهتره.اروپا تحصیلات رایگاه نداره مگر اینگه واسه همین بلژیک اقدام کنی که هزینه تحصیلش کمتره.
    پیشنهاد بعدی هم اینکه اگه آلمانی یا فرانسه بلدی یعنی میتونی مدرکشو بگیری اون دو تا کشور هم هزینشون کمه.من یکی از دوستام پاریس درس میخونه میگه سالی 7 تومن خرج کنی اصلا نمیخواد کار هم بکنی فقط بشین ئرستو بخون و تفریح هم در کنارش.
    تنها کشوری که دانشگاهاش پولی نیست همون نروژه!تازه اونا هم یه هزینه کوچولو مثلا 300 یا 400 کرون بابت installment fees اول هر ترم میگیرن ولی خب اینو بدون که واقعا هزینه زندگی بالاست.حتی دوستانی که رفتن گفتن ما از ایران لوازم التحریر میخریم اینقدر که نروژ گرونه.
    و واقعا هم حق دارن.4 5 میلیون جمعیت داره روی دریای نفت هم خوابیدن دیگه خودت بقیشو حساب کن!

Junior Member

سلام در مورد پذیرس گرفتن در مسترهای دندانپزشکی در دانشگاه لون کسی اقدام کرده ؟اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم در اختیار من بذارین من تازه اپلی کردم

Junior Member

سلام دوستان
    اگه یکی بگه متوسط شهریه دانشگاههای بلژیک چقدر ممنون می شم

نقل قول نوشته اصلی توسط shz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه یکی بگه متوسط شهریه دانشگاههای بلژیک چقدر ممنون می شم
    دوست عزیز متفاوته بسته به دوره دانشگاه و رشته فرق میکنه باید برین سرچ کنین ببینین کدوم دانشگاه رشتخ شما رو به زبان مورد نظرتون داره بعد ببینین شهریش چقدره

Junior Member

سلام دوستان، کسی میدونه تو رشته های Biology و Molecular medicine دانشگاه katholieke Universiteit Leuven، Belgium سرتره یا University of Zurich؟
    انتخاب بین ایندو دانشگاست. (البته شرایط زندگی هم مهمه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiva نمایش پست ها
    سلام دوستان، کسی میدونه تو رشته های Biology و Molecular medicine دانشگاه katholieke Universiteit Leuven، Belgium سرتره یا University of Zurich؟
    انتخاب بین ایندو دانشگاست. (البته شرایط زندگی هم مهمه)
    در مورد اینکه شرایط زندگی رو مطرح کردین نظر میدم.صد در صد سوئیس بهتره.به هر حال حرف اول رو تو دنیا میزنه.البته اگه هزینه براتون مسئله نباشه چون به همون حد هم هزینه زندگیش خیلی بالاست

Senior Member pafj آواتار ها

سلام، دانشگاه Aalto فنلاند ، NTNU نروژ ، ULB و VUB بلژیک. کدوم بهتره در رشته مهندسی شیمی ارشد ؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)