صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 55

موضوع: دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی کشاورزی

پیش فرض پاسخ : دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشورها

شرایط زندگی در آمریکا خوب مسلماً بهتره و این در حالی هستش که شما حداقل کار با درآمد 10 دلار در ساعت رو داشته باشین، وبیمه باشین... الان شرایط پیدا کردن کار در آمریکا خیلی بد شده، این نظر خیلی از دانشجوهای ایرانی اونجاست... ولی با ماهی 1800 یورو در بلژیک صد در صد خیال راحت تری خواهید داشت... البته زندگی در بلژیک همانطور که میدونید از کشورهایی مثل فرانسه،ایتالیا،آلمان،اتری ش و اسپانیا پرهزینه تره... ولی باز هم اگر مسائل مالی براتون اهمیت داره، پس بلژیک به ریسک آمریکا رفتن می ارزه...موفق باشید

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed84 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    راستش من الان دو تا پذیرش دارم، یکی از VUB تو بلژیک با ماهی 1800 یورو، یکی هم از Polytechnic Institute of New York University با فاند فلوشیپ که هزینه های زندگی رو تامین می کنه ولی نمی شه پس انداز کرد. راستش همه می گن بلژیک نرو و حیفه امریکا رو از دست نده و ... خودم هم می دونم که دانشگاه آمریکا شرایط بهتری داره و انتخاب عاقلانه ای هستش. ولی واقعیت اینه که پول زیادی که بلژیک می ده وسوسه کننده است. از طرفی هم امتیازاتی مثل رفت و آمد راحت و بی دردسر به ایران و امکان پس انداز خوب حین تحصیل وجود داره. تا حدی هم پروژه ای که قراره تو VUB روش کار کنم به کار قبلیم نزدیکتره. راستش من به اقامت دایم و کار تو بلژیک فکر نمی کنم. بیشتر به این فکر می کنم که بعد از دکتری برای کار یا Postdoc برم یه کشور مهاجرپذیر. حالا نمی دونم که این کار چقدر راحت باشه؟ فقط ترسم از اینه که برم بلژیک و شرایطش طوری باشه که تو ذوقم بخوره و پشیمون شم که چرا از همون اول آمریکا نرفتم. منمنون می شم اگه بتونین یه راهنمایی بکنین.
    سلام
    اول تبریک!
    دوم اینکه بروکسل فرانسه زبان هست. فرانسه بلدی شما؟ اگر اره که میتونی ارتباط برقرار کنی با مردم . ادمای خوبی هستن بلژیکیها اما هرگز نمیتونی باهاشون ارتباط صمیمانه برقرار کنی و وارد معشون بشی!
    اون پولی که میدن درسته زیاده ولی فکر نکنم به دردسر فرهنگی اینجا بیارزه! من خودم اینجا 2 سال زندگی کردم و واسه هم مستر و هم دکتری با فاند پذیرش دارم از لوون اما دارم میرم کانادا! شما وقتی تو نیویورک زندگی کنی هرکار دیگه ای میتونی بکنی ( اگر نتونی دیگه باید ببینی مشکل کار کجاس!) .
    برو امریکا به پول بلژیک و هیچ کشور اروپایی فکر نکن!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

سلام، من از سه دانشگاه لوون و پلی تکنیک میلان و آخن پذیرش دارم (واسه مستر بدون فاند). به نظرتون کدومش بهتره؟

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

نقل قول نوشته اصلی توسط Tweety نمایش پست ها
    دوستان سلام.

من شخصا بر سر دوراهی انتخاب بین بلژیک و کانادا موندم. البته هنوز برای ویزای هیچکدوم اقدام نکردم ولی از الان می خوام یه مقایسه اولیه داشته باشم. اگه شما هم نظرتون رو بگین، ممنون می شم.

بنده یه اسکالرشیپ با مبلغ 1800 تا 1900 یورو در ماه از K.U.Leuven دارم برای دکترای Computer Science. از طرف دیگه یه پذیرش فول فاند از Ecole Polytechnique de Montreal برای دکترای ریاضی کاربردی با مبلغ 19000 دلار کانادا که 2200 تاش برای شهریه و حدود 1000 تاش برای بیمه می ره. عملا میشه گفت که فاند دانشگاه بلژیکی 1.5 برابر کاناداست. در ضمن هزینه پرواز به بلژیک رو هم دانشگاه قبول می کنه. من خیلی رو این موضوع که کدوم انتخاب بهتر می تونه باشه فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که هر کدوم از انتخابها مزایای خودشون رو دارن به ترتیب زیر:

بلژیک:
    1. هوای معتدل ساحلی در مقایسه با آب و هوای بسیار سرد کانادا
    2. نزدیکی به ایران و امکان رفت و آمد آسان و ارزانتر به منزل!
    3. امکان سفر به اروپا بدون دردسر ویزا
    4. کمتر بودن میزان مهاجرین در مقایسه با کانادا که اصولا توسط مهاجرین فتح شده
    5. دوره دکترای مبتنی بر پژوهش و بدون Coursework که البته به نظر خیلیها این یک عیب محسوب میشه
    6. امکان استفاده از سیستم جدید European Blue Card که احتمالا تا حد زیادی مشکل اقامت در اروپا پس از اتمام تحصیلات رو برطرف می کنه.
    7. رنک بالای K.U.Leuven که بهترین دانشگاه بلژیک و بین 60 تا 90 امین دانشگاه دنیاست.

کانادا:
    1. مردم بسیار خونگرم و مهاجرپذیر در مقایسه با بلژیکی ها که به سرد و تودار بودن، دست کم در برخورد اول معروفند.
    2. وسعت بسیار زیاد و تراکم جمعیت بسیار پایین
    3. رواج بیشتر زبان انگلیسی، حتی در مناطق فرانسوی زبان.
    4. فرصتهای بیشتر شغلی در بخش صنعت در مقایسه با بلژیک که به شدت اقتصاد مبتنی بر خدمات داره.
    5. دوره دکترا دارای Coursework شبیه به آمریکا که برای بعضی یک امتیاز محسوب میشه.
    6. هوای آفتابی بیشتر در مقایسه با بلژیک که تقریبا هر روز بارون می باره
    7. امکان مهاجرت آسان و اخذ اقامت بعد از تحصیلات که بلافاصله درهای بازار کار آمریکا رو هم باز می کنه.

البته در مورد خاص من، همونطور که گفتم، بهتر بودن شرایط مالی اسکالرشیپ بلژیکی هم هست که فکر می کنم خیلی مهم باشه. در ضمن این رو هم حتما می دونید که بلژیک در عین حالی که به طرز نفس گیری زیباست، به عنوان کسل کننده ترین کشور دنیا معروفه!

آیا به نظرتون معیار دیگری برای مقایسه هست که من فراموش کردم؟

البته من خیلی علاقمندم بدونم که به طور کلی مخارج زندگی در شهر گنت نسبت به مونترال چطوره؟ حدس من اینه که مونترال باید گرونتر باشه. در واقع چون گنت شهر کوچیکیه، تو اینترنت هیچ مقایسه ای ازش با شهرهای بزرگ در دست نیست.

شخصا ترجیح می دم که اگه تونستم برم بلژیک ولی از این می ترسم که در آینده هر کی رسید بهم بگه که اشتباه احمقانه ای مرتکب شدم.
    من فکر میکنم بر اساس گفته های دوستان، کانادا هم بازار کار خوشایندی نداره. در ضمن اگر شما شهروند بلژیک شوید برای کار در کشور دیگری مثل امریکا مشکل دیگری نخواهید داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط Panizzzz نمایش پست ها
    شک نکن برو نیوزلند...الان شرایط اقامت توی بلژیک خیلی سخت شده و باید 7 سال کار کنی تا بتونی برای PR اقدام کنی تازه اونم معلوم نیست که بهت بدن ...از طرفی هم اون 4 سال دکترا که می خونی جزو سابقه کار حساب نمی کنن یعنی با این حساب شما اگه بری بلژیک 11 سال دیگه می تونی برای PR اقدام کنی...برای کار پیدا کردن هم مشکل خواهی داشت این کشور 2-3 تا زبان رسمی داره فرانسه هلندی و آلمانی ...VUB که توی بروکسل هست پس اگه شما بری احتمالا فرانسه یاد بگیری (هر چند دکترا به زبان انگلیسی هست) اما اگه می خوای کار کنی باید فرانسه یا هلندی یا هر دو را یاد بگیری
    اگه بخوای کمپانی کار کنی عملا می تونی توی قسمت فرانسه نشین می تونی اپلای کنی و قسمت هلندی زبان هلندی می خواد
    اینو بگم که قسمت فرانسه نشین نژادپرست تر هم هستن
    به هر حال اگه به فکر موندن بعد از اتمام تحصیلات هستی دور بلژیک رو خط قرمز بزرگ بکش
    من توی یه سایت خوندم اقامت سه ساله بعد از تحصیل کافیه برای سیتیزنشیپ. شما از اطلاعاتتون چقدر مطمئینید؟

Junior Member

سلام من می خوام بدونم اگه کسی که لیسان داره بخواد دوباره با سن 26 سال توی دانشگاه های مجانی درس بخونه؟رشته معماری می خواد بخونه. و کدوم کشور این شرایط رو راحت تر قبول می کنن؟ بلژیک،سوئد،کانادا؟

سلام خدمت تمامی دوستان،

من هم بین انتخاب بلژیک و جاهای دیگه موندم، اما یه سوال که اینجا کمتر مطرح شه بحث نژادپرستی تو اروپا هست، بلژیکیها چطور هستند؟ مثلا آلمانی ها بسیار نژادپرستند و کارهای خوب مال خودشونه معمولا. من یه اعتقد دارم و اونم اینه که جایی که دخترهاشون حاضرن با خارجی دوست بشن و حتی ازدواج کنند نژادپرست نیستند، تو بلژیک چقد دیده میشه که یه ایرانی مثلا دوست دختر هلندی بلژیکی داشته باشه؟ تشکر فراوان
    Ich drucke dir die Daumen

در کل بحث نژاد پرستی سیستماتیک نیست در اروپا، بحث غالب بودن فرهنگی جمعیت local با پیشینه ی بسیار طولانی هست بر مردم تازه واردی که بهشون میگن مهاجر ! بر خلاف اون چیزی که تو ایران از زمان نازی ها تو ذهن بجا مونده ، در آلمان به هیچ عنوان بحثی به عنوان نژاد پرست بودن مردم آلمان وجود نداره ، یا اگه این غلبه ی فرهنگی رو بخواهیم بگیم نژاد پرستی، اونوقت باید بگیم مردم بلژیک و فرانسه و ایتالیا هم به همون اندازه نژاد پرستند!
    ولی کلاً در مورد بلژیک به دلیل اینکه این کشور 3 زبان رسمی داره که + انگلیسی (که بلد بودنش یک باید هست) میشه 4 زبانه و بسیار هم روی زبانهاشون حساس هستن تو هر منطقه ای، نسبت به کشورهای مشابه اطرافش که این شرایط خاص رو ندارن برای integrate شدن و پیدا کردن کار و... جای سخت تری هست، البته غیر ممکن نیست ، ولی اگر هدف نهایی تون از تحصیل مهاحرت هست و گزینه های بهتری هم تو دست دارید، شاید برای مهاجرت بهتر باشه به اونها هم بیشتر فکر کنید. ولی اگر هدفتون صرفاً تحصیل هست ، دیگه نباید زیاد به این مسائل فکر کرد و بلژیک جای بسیار خوبی هست برای تحصیل

Junior Member shima0810 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان من داییم مقیم بلژیکه و خودش دانشگاه لوون رو به من معرفی کرده البته هنوز برای اپلای اقدام نکردم، به نظر شما اینکه بلژیک آشنا دارم و نیازی به اجاره خونه ندارم اینقد مهم هست که سراغ آلمان و ... نرم؟ در مورد زندگی بعد تحصیل هم فکر کنم بشه بعد از دکتری از بلژیک راحت برای جاهای دیگه مثل کانادا رفت، ممنون میشم نظرتون رو بگید.

Junior Member arash_eu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    KU

پیش فرض پاسخ : دو راهی برای انتخاب و مقایسه ی بلژیک با سایر کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان،

من هم بین انتخاب بلژیک و جاهای دیگه موندم، اما یه سوال که اینجا کمتر مطرح شه بحث نژادپرستی تو اروپا هست، بلژیکیها چطور هستند؟ مثلا آلمانی ها بسیار نژادپرستند و کارهای خوب مال خودشونه معمولا. من یه اعتقد دارم و اونم اینه که جایی که دخترهاشون حاضرن با خارجی دوست بشن و حتی ازدواج کنند نژادپرست نیستند، تو بلژیک چقد دیده میشه که یه ایرانی مثلا دوست دختر هلندی بلژیکی داشته باشه؟ تشکر فراوان

به نظرم نژادپرستی یک مشکل جهانی است که در ایران خودمون هم هست. اما اینجا نسبت مردم بااخلاق و بافرهنگ به سایرین بالاتر است و از آرامش برخوردارید. همکار ایرانی من، خانومشون بلژیکی هستند و تا بحال دوبار از ایران بازدید کرده اند و درکل همه جا خوب و بد دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)