صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: ورود به بلژیک و تجربیات اولیه سفر

پیش فرض ورود به بلژیک و تجربیات اولیه سفر

سلام
    به نظرم وجود این تاپیک در بخش کشور بلژیک خیلی مفید خواهد بود.

دوستان میتونن تجربیات خودشون رو از همون آغاز سفر به بلژیک، در فرودگاه و شهر بروکسل و همین طور جابجایی تا شهرهای دیگه بلژیک ،مسایل مربوط به تمدید ویزا ، پیدا کردن جا و راههای مناسب برای جابجایی در شهر و ... رو با بقیه به اشتراک بذارن.
    در ضمن چون پرواز مستقیم تهران-بروکسل وجود نداره به نظرم تجربیات پرواز و توقف در کشورهای مختلف تا رسیدن به مقصد، برای کسانیکه تا بحال تجربه سفر به بلژیک رو نداشتن خیلی خوب خواهد بود.

Member latino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

پیش فرض پاسخ : ورود به بلژیک و تجربیات اولیه سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh2 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم وجود این تاپیک در بخش کشور بلژیک خیلی مفید خواهد بود.

دوستان میتونن تجربیات خودشون رو از همون آغاز سفر به بلژیک، در فرودگاه و شهر بروکسل و همین طور جابجایی تا شهرهای دیگه بلژیک ،مسایل مربوط به تمدید ویزا ، پیدا کردن جا و راههای مناسب برای جابجایی در شهر و ... رو با بقیه به اشتراک بذارن.
    در ضمن چون پرواز مستقیم تهران-بروکسل وجود نداره به نظرم تجربیات پرواز و توقف در کشورهای مختلف تا رسیدن به مقصد، برای کسانیکه تا بحال تجربه سفر به بلژیک رو نداشتن خیلی خوب خواهد بود.
    به نظر منم ایجاد این تاپیک ضروریه. منم از بروکسل پذیرش گرفتم. خیلی ممنون میشم از بچه هایی که اونجا هستن تجربیاتشونو به اشتراک بذارن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence - KU Leuven

من اواسط ترم یه فکری تو سرم بود که یک فیلم کوتاهی درست کنم برای بچه‌هایی که قصد دارند امسال به لوون بیایند. خیلی تصویر واضحی از کاری که می‌خواستم بکنم نداشتم. پیش خودم فکر کرده بودم که یک سکانس پیوسته بگیرم از لحظه‌ی پیاده شدن از قطار تا مرکز شهر. حس می‌کردم آدم اگر یک بار جایی را که قرار است برود از قبل دیده باشد شاید نگرانی کمتری داشته باشد. بعد فکر کردم کل جاهایی که معمولاً در بدو ورود باید رفت را هم نشان بدهم، که به گمانم می‌شود اداره‌ی بین‌الملل و دفتر ثبت‌نام. یک نما هم از شهرداری نشان بدهم. این‌ها را البته خود آدم به سادگی می‌تواند پیدا کند. ولی فکر کردم آدم اگر از قبل تصویری از روز اول حضورش داشته باشد، خیالش آسوده‌تر است.

بعد با خودم گفتم یک قسمتی را هم اختصاص بدهم به اطلاعاتی که دانستنش روزهای اول ممکن است مؤثر واقع شود. مثلاً اینکه چطور می‌شود دوچرخه‌ای را کرایه کرد و چیزهایی از این دست.

به بچه‌های ایرانی لوون پیام دادم و این ایده رو باهاشون مطرح کردم. لطف کردند ومنابع خیلی مفیدی رو معرفی کردند و یه سری پیشنهادهای خوبی هم دادند. کیوان عزیز خیلی محبت کرد و هم در مورد ساخت فیلم نظر داد، هم اجرای بخش دوم فیلم رو به عهده گرفت. من خودم اصلاً سابقه‌ی تصویربرداری نداشتم. اینه‌ که کار با مشکلاتی همراهه. البته کیوان یه عکاس هنرمنده و اگه وقت کافی داشت، کل زحمت بخش‌های تصویربرداری رو می‌انداختم رو دوش اون و مطمئناً کار خیلی تمیزتر از این در می‌اومد (راستش این کاریه که قصد دارم چند ماه دیگه انجام بدم!). پس این فیلم فعلاً یک نسخه‌ی اولیه است.

بعد از این که فیلم آماده شد، دوباره از بچه‌های ایرانی خواستم که نظرشونو بگن. نظرات خوبی دادند که قرار شد اونا رو توی نسخه‌ی بعدی فیلم بگنجونیم. فقط یه نکته‌ که خیلی مهم بود و از قلم افتاده بود رو اینجا تأکید کنم: «برای اجاره‌ی خونه لازمه که با صاحبخونه‌ها تماس‌ تلفنی بگیرید. توی اداره‌ی اِسکان یه سری تلفن هست که می‌تونید از اونا برای تماس رایگان استفاده کنید».

لینک‌های فیلم‌ها رو می‌گذارم این پایین. فیلم با کیفیت بالاتر روی یوتوب هست. برای تسهیل دسترسی، یک نسخه‌ی کم‌حجم‌تر هم روی سایت ایرانی آپارات گذاشتیم. دقت داشته باشید که فیلم دو بخش دارد. اگرچه فیلم‌ها درباره‌ی لوون هست، شاید کلاً دیدنش برای بچه‌هایی که سایر شهرهای بلژیک هم می‌خوان برن خالی از لطف نباشه. فقط اگه به نظرتون مفید اومد لطفاً به دوستای دیگه‌ای هم که می‌دونین دارن میان خبر بدین. اگه هم نکته‌ای به نظرتون لازم رسید که توی نسخه‌ی بعدی فیلم گنجونده شه یا اصلاح بشه، بی‌زحمت اطلاع بدین.

High Quality / Large Size

Youtube:
    part1:
    http://www.youtube.com/watch?v=mQIFf...ature=youtu.be

part2:
    http://www.youtube.com/watch?v=Kt_k8...ature=youtu.be

.................................................. .................................................. .................................................. ..

Low Quality / Small Size

Aparat
    part1:
    http://www.aparat.com/v/8abb9e50b420...b7917b6e268980

part2:
    http://www.aparat.com/v/ee30b5039622...d77ce593269022

4shared
    part1:
    http://www.4shared.com/video/8QSlahW...Day_part1.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence - KU Leuven

یکی از منابع خیلی عالی که در زمان تهیه‌ی این فیلم توسط دوستان به من معرفی شد، مجموعه‌ی «راهنمای دانشجویی در کشور بلژیک» بود. اول که صفحه‌ی نخست این راهنما را در یک سایت دولتی دیدم، حسب تجربه و پیش‌ذهنیت خیلی خوش‌بین نبودم. ولی وقتی شروع به خواندن بخش‌های مختلف این راهنما کردم، دیدم انصافاً بهتر از این نمی‌شد کار را در آورد. خواندن همه‌ی بخش‌هایش را خیلی توصیه می‌کنم.

http://www.fr-iranscholarship.com/mo...showpage&pid=2

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های بلژیک

ممنونم دوست عزیز مرتضی 379

همیشه به داد من رسیدید شما

من روزای اخر در تهران دلارامو به یورو تبدیل نکردم فقط یه مقدار کمی از دلار به یورو تبدیل کردم - به دلیل قیمتهای عجیب و غریب در تهران - سوالم اینه که ایا خود بانک این تبدیل را انجام می دهد یا خیر ؟ در سایت دانشگاه گنت گفته فرودگاه و مراکز اصلی راه اهن - یعنی من میتونم ایستگاه Gent-Sint-Pieters railway station دلارامو تبدیل کنم ؟
    سوال دوم اینه که بلیط اتوبوس از کجا خریداری میشه ؟

Junior Member

بخام بیام بلژیک چطوری میتونم اقامت بگیرم؟شرایطش چیه؟میشه بگین.

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط lalehrafati نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز مرتضی 379

همیشه به داد من رسیدید شما

من روزای اخر در تهران دلارامو به یورو تبدیل نکردم فقط یه مقدار کمی از دلار به یورو تبدیل کردم - به دلیل قیمتهای عجیب و غریب در تهران - سوالم اینه که ایا خود بانک این تبدیل را انجام می دهد یا خیر ؟ در سایت دانشگاه گنت گفته فرودگاه و مراکز اصلی راه اهن - یعنی من میتونم ایستگاه Gent-Sint-Pieters railway station دلارامو تبدیل کنم ؟
    سوال دوم اینه که بلیط اتوبوس از کجا خریداری میشه ؟
    شما به هیچ عنوان تو فرودگاه و راه آهن پولتون رو تبدیل نکنین که خیلی به ضررتون میشه.فقط یه مقدار یورو داشته باشین که رسیدین پول همراهتون باشه بعدش میتونین تو بانک یا مراکزی که پول تبدیل میکنن پولتون رو چینج کنین.تو گنت جایی هست که خیلی مناسب پول رو تبدیل میکنه.من پیشنهادم اونجاست که از بانک هم بهتره.راستش ادرس دقیق رو نمیدونم چون خودم با کسی رفتم اما میتونم از دوستان بخوام که راهنماییتون کنن.
    شما فرودگاه که رسیدین میرین پایین ترین طبقه و بلیط قطار میگیرین برای گنت.وقتی رسیدین گنت تو ایستگاه قطار نزدیک در خروجی سمت راست تون یه مغازه هست (که نوشیدنی و سیگار و مجله...میفروشه) از اون یه بلیط 10 سفره اتوبوس بگیرین(9 یورو)این بلیط رو برای اتوبوس و ترانوا داخل شهری میتونین استفاده کنین.اگر نداشت بیرون استیشن دستگاه هست که میتونین از دستگاه بلیط تک سفره یا ده سفره و...بگیرین.اگه هم باز موفق نشدین از خود راننده میتونین بلیط بگیرین (2یورو)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک

دوستان حاظر در بلژیک ، میخواستم بدونم برکسل شهر قشنگی برای توریستی دیدن هست یا نه !؟ ممنون میشم بهم پاسخ بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط monmoni نمایش پست ها
    دوستان حاظر در بلژیک ، میخواستم بدونم برکسل شهر قشنگی برای توریستی دیدن هست یا نه !؟ ممنون میشم بهم پاسخ بدید
    بله شهر قشنگیه.اما اگه هدف فقط توریستی اومدنه به نظر من پاریس برین خیلی بهتره.البته خوبیه بروکسل اینه که به راحتی با قطار میتونین برین امستردام،پاریس و کلن که 1.5 فقط طول میکشه.

وقت بخیر باشه بچه ها هر جای دنیا که هستین
    من در مورد اجاره خونه تو Liége می خوام بدونم و کجا های شهر قشنگتر و بهتره برای اجاره خونه و قیمتهای اجاره البته، من از اسپانیا دارم می یام ، باید یخ بزنم اونجا نه ؟ دانشگاه لژ باید برم ، و اینکه فکر کنم پرواز رایان ایر باید بگیرم !!!!!!!!
    مقسی بوکوو

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)