صفحه 15 از 39 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

با سلام
    کسی میدونه که میزان مالیات واسه کسایی که فاند میگیرن چقدره و اینکه زندگی مجردی توی لوون چقدر هزینه بر هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    قبلا هم اینجا مطرح کردن دوستان که حتی اگر درامد شما معاف از مالیات باشه میتونین به مرجع مربوطه (در اکثر کشورهای اروپایی سیتی هال) مراجعه کنید و برای پرداخت مالیات اقدام کنید. بلژیک بعد از 5 سال دریافت ماهیانه مالیات به شما اقامت دائم میده. توجه کنید که بین اقامت دائم (permanent residence) و گرفتن سیتیزنشپ (citizenship) تفاوت وجود داره. بعد از 5 سال حضور مستمر و پرداخت مالیات اقامت دائم صادر میشه و بعد از این هم 3 سال دیگه باید مستمر در خاک بلژیک حضور داشته باشین (یا اگر مدت کوتاهی خارج شدین بتونین نشون بدین که ارتباط نزدیک داشتین با بلژیک) و برای شهروندی اقدام کنید. ینی کلا 8 سال.
    مشکلی اینجا پیش میاد برای دانشجویان دکترا اینه که با اقامت دائم اکثر موافقت میشه اما به دلایل مختلفی با با شهروندی ممکنه موافقت نکنن.
    با سلام به دوست عزیز
    بنده واسه دکترا پاییز 2012 از لوون پذیرش با فاند گرفتم. البته استاد اکی قطعی داده و منتظر نامه پذیرش هستم. چندتا سوال داشتم که هر کدومو جواب بدی ممنون میشم:
    1- استاد گفته فاندت 1800 یورو هست، آیا این بعد از مالیاته یا نه؟ آیا در قرارداد ذکر میشه باید مالیات بدم یا نه؟ آیا مالیات واسه دانشجوها مقدار مشخصیه؟
    2- واسه زندگی متاهلی این مقدار فاند کفایت میکنه؟
    3- شرایط گرفتن اقامت چجوریه واسه بلژیک؟

ممنون میشم جواب بدی دوست عزیز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arminator نمایش پست ها
    با سلام به دوست عزیز
    بنده واسه دکترا پاییز 2012 از لوون پذیرش با فاند گرفتم. البته استاد اکی قطعی داده و منتظر نامه پذیرش هستم. چندتا سوال داشتم که هر کدومو جواب بدی ممنون میشم:
    1- استاد گفته فاندت 1800 یورو هست، آیا این بعد از مالیاته یا نه؟ آیا در قرارداد ذکر میشه باید مالیات بدم یا نه؟ آیا مالیات واسه دانشجوها مقدار مشخصیه؟

قبل از هر چيز به شما تبريك عرض ميكنم و براي شما آرزوي موفقيت دارم. اول خودم را معرفي كنم كه بنده هم در مقطع دكتري در سال 2012 ميلادي بورس تحصيلي گرفتم. شما در مقطع دكترا اصلاً ماليات پرداخت نمي كنيد و معاف از ماليات هستيد. من تحقيق كردم و اين مقدار براي زندگي متأهلي خوب هست(خودم همين شرايط را دارم). براي اقامت هم بايد اول خودتون برويد و بعد از اينكه اونجا مستقر شديد يك منزل متناسب با شرايط متأهلي بگيريد و از شهرداري منطقه مي آيند و چك مي كنند و بعد از اون همسر شما ميتواند به شما ملحق شود. من اون طوري كه فهميدم اين پروسه 6-4 طول مي كشد. در پايان يك نكته را به شما متذكر شوم كه من نامه پذيرش دانشگاه را بهمراه ساير مدارك در فروردين تحويل دادم و تازه جواب ويزاي من اومده است و تقريباً 70-60 روز طول ميكشد. اگر شما مي خواهيد كه در ترم پاييز اونجا باشيد بايد زودتر مداركتان را آماده كنيد و تحويل سفارت دهيد. در غير اين صورت بعيد به نظر مي رسد كه شما حتي بتوانيد تا آبان ماه هم برويد.

Junior Member

با سلام
    یکی از دوستان من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس زبان فرانسه است... الان می خواد برای دکتری مترجمی زبان انگلیسی و یا فرانسه بخونه
    می شه راهنمایی کنید که آیا بلژیک اصلا این رشته دانشگاهی و در مقطع دکتری داره یا نه؟ و آیا مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟
    و بهتره این رشته رو در فرانسه بحونه یا بلژیک؟ با توجه به این که یک کتاب به زبان انگلیسی ترجمه کرده و چندتا هم مقاله ترجمه کرده آیا شانس گرفتن فاند و هم داره؟

Senior Member ahmadlove آواتار ها

با سلام به دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_a120 نمایش پست ها
    قبل از هر چيز به شما تبريك عرض ميكنم و براي شما آرزوي موفقيت دارم. اول خودم را معرفي كنم كه بنده هم در مقطع دكتري در سال 2012 ميلادي بورس تحصيلي گرفتم. شما در مقطع دكترا اصلاً ماليات پرداخت نمي كنيد و معاف از ماليات هستيد. من تحقيق كردم و اين مقدار براي زندگي متأهلي خوب هست(خودم همين شرايط را دارم). براي اقامت هم بايد اول خودتون برويد و بعد از اينكه اونجا مستقر شديد يك منزل متناسب با شرايط متأهلي بگيريد و از شهرداري منطقه مي آيند و چك مي كنند و بعد از اون همسر شما ميتواند به شما ملحق شود. من اون طوري كه فهميدم اين پروسه 6-4 طول مي كشد. در پايان يك نكته را به شما متذكر شوم كه من نامه پذيرش دانشگاه را بهمراه ساير مدارك در فروردين تحويل دادم و تازه جواب ويزاي من اومده است و تقريباً 70-60 روز طول ميكشد. اگر شما مي خواهيد كه در ترم پاييز اونجا باشيد بايد زودتر مداركتان را آماده كنيد و تحويل سفارت دهيد. در غير اين صورت بعيد به نظر مي رسد كه شما حتي بتوانيد تا آبان ماه هم برويد.
    این دوستمون کاملا درست میگن. اما در مورد صدور ویزا اینطور نیست که همیشه اینقدر طول بکشه. البته باید در اولین فرصت مدارک رو تحویل بدین اما ممکنه حتی دو سه هفته ای هم جواب بدن!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    این دوستمون کاملا درست میگن. اما در مورد صدور ویزا اینطور نیست که همیشه اینقدر طول بکشه. البته باید در اولین فرصت مدارک رو تحویل بدین اما ممکنه حتی دو سه هفته ای هم جواب بدن!
    اين زمان بررسي كه در مورد من اتفاق افتاد. البته يكي ديگر از دوستان كه در مقطع دكتري عمران پذيرش گرفته بود همين مدت زمان بررسي را از سفارت شنيد و گفتند كه جديداً مدت بررسي بيش از دو ماه است. علت اين زمان زياد همين اين است كه مدارك شما براي اداره مهاجرت بلژيك ارسال ميشود. در هر صورت بايد زودتر مدارك را تحويل دهيد تا پروسه ويزاي شما شروع شود.

با سلام به دو دوست عزیز
    هنوز نامه پذیرش بنده آماده نشده وگرنه هرچی سریعتر کارارو کنیم بهتره. شما روند کار رو میدونین؟ مثلا اگر تا اخر تیر نامه به دستم برسه احتمالش هست آخر شهریور اکی شه؟ راستی با توجه به مشکلات اخیر ایران و اروپا سختگیری ویزا هست الان ممکنه ویزا بهم ندن؟
    سوال آخر اینکه تا قبل اینکه نامه پذیرشم بیاد چکارا میتونم کنم کارام زودتر ردیف شه با توجه به اینکه پاسپورت هم ندارم؟
    مرسی از دوستان عزیز

Senior Member ahmadlove آواتار ها

با سلام به دو دوست عزیز
    هنوز نامه پذیرش بنده آماده نشده وگرنه هرچی سریعتر کارارو کنیم بهتره. شما روند کار رو میدونین؟ مثلا اگر تا اخر تیر نامه به دستم برسه احتمالش هست آخر شهریور اکی شه؟ راستی با توجه به مشکلات اخیر ایران و اروپا سختگیری ویزا هست الان ممکنه ویزا بهم ندن؟
    سوال آخر اینکه تا قبل اینکه نامه پذیرشم بیاد چکارا میتونم کنم کارام زودتر ردیف شه با توجه به اینکه پاسپورت هم ندارم؟
    مرسی از دوستان عزیز
    این پست رو باید تو قسمت ویزا بزارین.
    اگر به قسمت جواب ویزاهای پارسال نگاه کنین میبینین که بعضی ها چند روزه صادر شده بعضی ها چندماه! این دیگه دست اوناس!
    شما الان ترجمه های مورد نیاز رو اماده کن که وقتی پاس رو گرفتی فورا بری سفارت.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

با سلام من این متن را دوباره ارسال کردم چون پاسخی برایش ندیدم.. ممنون می شوم اگر جواب مرا بدهید
    یکی از دوستان من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس زبان فرانسه است... الان می خواد برای دکتری مترجمی زبان انگلیسی و یا فرانسه بخونه
    می شه راهنمایی کنید که آیا بلژیک اصلا این رشته دانشگاهی و در مقطع دکتری داره یا نه؟ و آیا مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟
    و بهتره این رشته رو در فرانسه بحونه یا بلژیک؟ با توجه به این که یک کتاب به زبان انگلیسی ترجمه کرده و چندتا هم مقاله ترجمه کرده آیا شانس گرفتن فاند و هم داره؟

سلام ميتونم بپرسم شما كدوم دانشگاه بودين تو ايران و رزومه خوبي داشتين؟ مدرك زبان چطور؟ الان اونجا شهريه ميدين؟ اخه ميگن دوره دكتري فاند داره؟ مرسي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)