صفحه 11 از 39 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

من دانشجوي كارشناسي ارشد IT خواجه نصير هستم با معدل 17 فوق و 15.5 ليسانس و يك مقاله ژورنال ISI و يك كنفرانس داخلي و چون ترم 4 هستم احتمالا يك مقاله ژورنال و يك كنفرانس ديگه هم بدم جند تا سئوال دارم، هزينه واسم خيلي مهم است.1- همه دانشجو هاي دكترا توي بلژيك حقوق ميگيرن ؟ من شانسي دارم ؟ بعدا مي تونم اقامت بگيرم ؟ چه مقدار مي تونم فاند بگيرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط programmingir نمایش پست ها
    من دانشجوي كارشناسي ارشد IT خواجه نصير هستم با معدل 17 فوق و 15.5 ليسانس و يك مقاله ژورنال ISI و يك كنفرانس داخلي و چون ترم 4 هستم احتمالا يك مقاله ژورنال و يك كنفرانس ديگه هم بدم جند تا سئوال دارم، هزينه واسم خيلي مهم است.1- همه دانشجو هاي دكترا توي بلژيك حقوق ميگيرن ؟ من شانسي دارم ؟ بعدا مي تونم اقامت بگيرم ؟ چه مقدار مي تونم فاند بگيرم؟
    دوست عزیز مقدار فاند و اینکه به شما تعلق میگبره یا نه کاملا به استادتون بستگی داره.شمابایدبرای استاد مورد نظر شرایطتون رو بفرستین اگه استاد به شما اجتیاچ داشته باشه و از نظر مالی خوب باشه میتونه شما رو ساپورت کنه و گاهی هم میگن بیا اما من پول ندارم که بدم..در مورد اقامت هم باید 5 سال اینجا باشین تا بتونین برای اقامت 5 ساله بعدی اقدام کنین.بعدش(یعنی 10 سال)اگه کار داشته باشین اقامت دائم به احتمال

Junior Member davooddayyany آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد- آزاد کرج

سلام دوستان
    من یه سوال داشتم من دانشجو کارشناسی ارشد کرج مهندسی مواد هستم می خواستم بدون من با شرایط زیر شانس گرفتن پدیرش با فاند کامل رو دارم پروژه من درباره نانوکامپوزیت های زمینه فلزی (چه دانشگاهایی در این زمینه کار می کنند)
    معدل لیسانس 16.73 معدل فوق لیسانس 16.82
    دو مقاله ISI(یکی از دوره لیسانس و دیگری فوق لیسانس) البته دو مقاله دیگر هم دارم می نویسم ولی شما کلا همین دوتا رو حساب کنید
    سه مقاله کنفرانسی (یکی داخلی و بقیه بین المللی)
    IELTS=7
    خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davooddayyany نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال داشتم من دانشجو کارشناسی ارشد کرج مهندسی مواد هستم می خواستم بدون من با شرایط زیر شانس گرفتن پدیرش با فاند کامل رو دارم پروژه من درباره نانوکامپوزیت های زمینه فلزی (چه دانشگاهایی در این زمینه کار می کنند)
    معدل لیسانس 16.73 معدل فوق لیسانس 16.82
    دو مقاله ISI(یکی از دوره لیسانس و دیگری فوق لیسانس) البته دو مقاله دیگر هم دارم می نویسم ولی شما کلا همین دوتا رو حساب کنید
    سه مقاله کنفرانسی (یکی داخلی و بقیه بین المللی)
    IELTS=7
    خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون
    احتمال گرفتن پدیرش در همه جای دنیا وجود داره شک نکنید با استادای مربوطه و مورد علاقه تماس بگیرید

سلام بچه ها کسی میدونه که بلژیک دکتری نفت داره یا نه؟؟

سلام دوستان گرامی
    من واسه دکترا برای یک پوزیشن دانشگاه هاسلت Hasselt University اپلای کردم. بعد از مدتی استاد این ایمیل رو برایم ارسال کرد.
    After an evaluation of the applicants based on the provided information, I can inform you that you are still in the running for the position of PhD in traffic safety at Hasselt University. However, in order to make a final decision, I hereby give you some assignment (consisting of 2 parts):

دو تا تمرین به من داده بود و من هم واسش انجام دادم. این به چه معنی هستش؟ و قراره تا هشتم ماه می به من اعلام کنه که به من آفر میده یا نه.
    این هم سوابق من هست:
    دوتا مقاله کنفرانس- یک مقاله ژورنال- 5سال سابقه کار- یک سال تدریس- رزومه مناسب- مدرک زبان نداشتم.

Junior Member

من هم براي دكتري دانشگاه بلژيك اقدام كردم. اين شرايطي كه شما فرموديد براي من هم بود. اونها يك ليست بلند از متقاضيان دارند و به بررسي مداركها مي پردازند. بعد از بررسي اوليه يك تعدادي را كنار ميگذارند و يك ليست كوتاه تهيه مي كنند و چند سوال براي اونها مي فرستند. بعد ا اينكه پاسخ ها را براي اونها فرستاد دوبار بررسي ميشود و يك ليست نهاي بدست مي آيد كه براي ما پنج نفر بود كه با شما زماني را set ميكنند و با شما مصاحبه مي كنند و از بين مثلاً 5 نفر يك نفر انتخاب ميشود و طي يك ايميل براي همه متقاضيان نهايي اعلام ميكنند كه چه كسي براي اون موقعيت دكترا انتخاب شده است.

Junior Member

راستي يادم رفت در مورد رزومه شما بگويم كه رزومه شما خوب هست و نگران نباشيد. اينكه مدرك زبان نداريد اشكال نداره. اگر استاد شما را تأييد كند و از مصاحبه سربلند بيرون بياييد، بورس به شما ميدهند

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_a120 نمایش پست ها
    راستي يادم رفت در مورد رزومه شما بگويم كه رزومه شما خوب هست و نگران نباشيد. اينكه مدرك زبان نداريد اشكال نداره. اگر استاد شما را تأييد كند و از مصاحبه سربلند بيرون بياييد، بورس به شما ميدهند
    سلام با تشكر از راهنمايي شما.
    در مصاحبه چه مواردي پرسيده مي شود؟ و آيا دانشگاه هاسلت كه من انتخاب كردم چطور دانشگاهي است به لحاظ رتبه و كيفيت دانشگاه؟ آيا اگر ايران دكترا قبول شوم خوبه اينجا برم يا هاسلت؟

Junior Member

اينكه شما قصد تحصيل در خارج از كشور را داريد بايد براي خودتان مشخصي باشد نه اينكه هر چه پيش آيد، خوش آيد. اينجا شما بايد تحصيل كنيد و تمام زمان خود را براي خواندن دكترا بگذاريد و ممكن است در زندگي به مشكلات مالي هم بر بخوريد اما اونجا وقتي شما بتوانيد بورس دكترا بگيريد با خيال راحت تمام حواس و تمركز خود را معطوف به كار در مقطع دكتري مي كنيد. اين را بايد خودتان تصميم بگيريد. در مورد دانشگاه هم بگويم كه اين دانشگاه در سايت وزارت علوم جزء دانشگاههاي خوب قرار دارد و مدرك آن تا مقطع دكترا مورد تأييد وزارت علوم هست. البته اين موضوع را بگويم كه اسم قبلي اين دانشگاه لينبورگ بود كه اسم جديد آن هاسلت شده است ولي از اونجا كه در وزارت علوم يك نفر نيست كه اين موضوع را دقت كند، الان اگر شما به ليست دانشگاههاي مورد تأييد كشور بلژيك در وزارت علوم نگاه كنيد دانشگاه لينبورگ جزء دانشگاههاي عالي قرار دارد در حالي كه دانشگاه هاسلت جزء دانشگاههاي خوب است اين در حالي هست كه از سال 2003 ميلادي اسم دانشگاه لينبورگ به هاسلت تغيير كرد. حالا شما بايد به اين وزارت علوم چه جوري ثابت كنيد كه بابا اين دانشگاه هاسلت، همان دانشگاه لينبورگ هست هنوز كسي نتونسته اين مسئله را تغيير دهد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)