صفحه 2 از 39 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - University of Gent, Belgium

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

نقل قول نوشته اصلی توسط hojjati نمایش پست ها
    من به admission department دانشگاه ایمیل زدم آنها گفتند که باید همه مدارکت رو (حتی همونهایی که باید ازاد بشند مثل اصل مدرک فوق و ریز نمرات رو باید بفرستم) در این صورت من به عنوان "دانشجوی این دانشگاه" یک admission letter میدن. یعنی موقع ثبت نام کامل این admission letter رو میدن. حالا من توی یه دور اه افتادم. اگه admission letter دانشگاه رو بگیرم باید مدارکم رو ازاد کنند. برای ازاد کردن مدارک باید به وزارت علومadmission letter دانشگاه رو بدم!!!!!!!!!!!!!!! اما از استادم offer letter دارم حا لا با چه زبونی وزارت رو حالی کنم که این دانشگاه اینجوریه، و نامه ام رو قبول کنه!!!!!!!!
    شما چطور این مراحلو انجام دادین؟؟؟؟؟
    تا جاییکه من میدونم (یعنی تا پارسال) آزاد کردن مدارک ربطی به نامه پذیرش نداره. شما باید با دانشگاه محل تحصیلتون تسویه حساب کنید و اونا بهتون اصل مدارک رو میدن. بعد مدارک رو میبرید وزارت علوم اونجا مهر تایید میزنن (هیچ نامه یا چیز دیگه ای ازتون نمیخوان و همون موقع بهتون میدن) و بعد ترجمه میکنید و میفرستید اینجا. وزارت علوم، نامه پذیرش رو برای صدور معافیت تحصیلی از سربازی ازتون میخواد (البته اگر مشمول باشید) که شما فعلا بهش نیازی ندارید. روند ثبت نام تو اینجا مثل دانشگاههای دیگه هست و مدارک غیرعادی ازتون نمیخوان. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزاد کردن مدارک به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AF%D8%B1%DA%A9

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...
    تبریک میگم دوست عزیز...
    دانشگاه ulb گمونم تو رشته ی شما قوی باشه...مستر اقتصاد می خونید درسته؟میشه رزومه تون رو بگید یا در قسمت نتایج وارد کنید؟امقدار شهریه تون رو هم لطف کنید خیلی خوب میشه

با حرفتون موفقم ولی فکر می کنم خوب یه مزیتی هم هست که فرصتی برای یادگیری فرانسه داشته باشید...
    در قسمت غربی که بیشتر هلندی حرف میزنن دانشگاه های مطرحی فکر کنم به جز گنت و انتورپ(هم اسم نام کاربری تون)نداشته باشه...
    البته در شهر گنت خوب شاید به دلیل دانشجویی بودن شهرش شاید بعضی ها انگلیسی بفهمن ولی مردم عادی فکر نکنم به جز هلندی زبان دیگه ای بلد باشن...

در مورد مخارج میشه یه لیست کوچکی ازش بدید؟شما اگه اشتباه نکنم در بروکسل باید باشید درسته؟اینطور که دوستان در یکی از تاپیک ها میگفت بروکسل نسبت به سایر پایتخت های اروپا نسبتا ارزون هست...درسته؟
    خوابگاه و مسائل دیگه چطور براتون حل شد؟

در مورد کار هم من فکر میکردم یکی از بهترین جاهای کار در اروپاست به دلیل واقع شدن اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از شرکت ها و ....

به هر حال ممنونم از اطلاعاتی که بهمون دادید...
    ممنون میشم در اینده نزدیک از تجربیاتتون برامون بگین...

روز خوش
    سلام
    دوره ای که من هستم مستر پیشرفته هست که نیازی به اپلای مجدد برای دکترا نداره و با معدل خوب میشه در صورت علاقه همان جا وارد دوره دکترا شد.یو ال بی جز شبکه اینتر هست و با دانشگاههای برتر اروپا joinهست و میشه در هر کدوم از اونها ادامه داد.شهریه این دوره برای غیر اروپایی ها 4800 یورو و برای اروپایی ها 800 یورو هست .چون همسرم سیتی زن هست من هم 800 یورو دادم.مردم فلاندرن بیشتر شهرها که من دیدم انگلیسی براحتی صحبت میکنن و مشکلی نیست.در کل آدهمای بهتری هست تا فرانسوی زبانها.هاسلت و لوون هم دانشگاههای خوبی هستند.
    یادگیری فرانسه نیاز به زمان و هزینه داره و به همین راحتی هم نیست.
    بروکسل ارزان نیست اتفاقا به دلیل اینکه خیلی از مدیران شرکتهای مهم و سیاست مدارها و ..زندگی میکنن سطح زندگی بالاست و شهر ارزانی به حساب نمی یاد.
    خیر.من بروکسل زندگی نمی کنم.
    بدترین قسمت در مورد بلژیک همین پیدا کردن مسکن هست.اگر دیر ویزا بگیرید یا به هر دلیلی نتونید از خوابگاه استفاده کنید باید شخصا دنبال مسکن بگردید.
    در مورد ریز هزینه ها نمیتونم چیز زیادی بگم چون شخصیه و به زندگی فرد بستگی داره.اگه یک نفر باشید حداقل 200 یورو خورد و خوراک و 500 یورو فقط اجاره یک استودیو بدون اینترنت و وسایل در نظر بگیرید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط antwerpen نمایش پست ها
    سلام
    دوره ای که من هستم مستر پیشرفته هست که نیازی به اپلای مجدد برای دکترا نداره و با معدل خوب میشه در صورت علاقه همان جا وارد دوره دکترا شد.یو ال بی جز شبکه اینتر هست و با دانشگاههای برتر اروپا joinهست و میشه در هر کدوم از اونها ادامه داد.شهریه این دوره برای غیر اروپایی ها 4800 یورو و برای اروپایی ها 800 یورو هست .چون همسرم سیتی زن هست من هم 800 یورو دادم.مردم فلاندرن بیشتر شهرها که من دیدم انگلیسی براحتی صحبت میکنن و مشکلی نیست.در کل آدهمای بهتری هست تا فرانسوی زبانها.هاسلت و لوون هم دانشگاههای خوبی هستند.
    یادگیری فرانسه نیاز به زمان و هزینه داره و به همین راحتی هم نیست.
    بروکسل ارزان نیست اتفاقا به دلیل اینکه خیلی از مدیران شرکتهای مهم و سیاست مدارها و ..زندگی میکنن سطح زندگی بالاست و شهر ارزانی به حساب نمی یاد.
    خیر.من بروکسل زندگی نمی کنم.
    بدترین قسمت در مورد بلژیک همین پیدا کردن مسکن هست.اگر دیر ویزا بگیرید یا به هر دلیلی نتونید از خوابگاه استفاده کنید باید شخصا دنبال مسکن بگردید.
    در مورد ریز هزینه ها نمیتونم چیز زیادی بگم چون شخصیه و به زندگی فرد بستگی داره.اگه یک نفر باشید حداقل 200 یورو خورد و خوراک و 500 یورو فقط اجاره یک استودیو بدون اینترنت و وسایل در نظر بگیرید.
    درود...
    خیلی ممنون بابت در تماس بودنتون+امتیاز برای شما

فکر کنم دوره ای که شما ازش یاد می کنید همون دوره های فوق یکساله است که در صفحات پیش یکی از دوستان بهش اشاره ای داشت...

در مورد شهریه ای که گفتید ایا فاندی یا کمک هزینه ای هم میگیرید؟
    به نسبت دانشگاه های دیگه ای که دیدم شهریه ی بالایی داره ولی فکر کنم به دلیل معتبر بودن این دوره هست که شهریه بالاست...

اینجور که دیدم این دانشگاه چهار کمپ(Solbosch, Plaine, Erasme, Gosselies ) داره...پس با این حساب تو یه شهر دیگه هستید...

در مورد مخارج در پست قبلیتون اشاره کرده بودید به نسبت بقیه اروپا بد نیست...درسته...یه سوالی که برام پیش اومد اینه که ایا ما هر چی از پایتخت بلژیک یعنی بروکسل دور بشیم مخارج کمتر میشه یا انچنان تفاوت محسوس نیست؟

اینجور که گفتید خونه پیداکردن باید خیلی مشکل باشه و موردها گرون...یعنی یه استودیوی کوچک مثلا 11 متری بدون اینترنت و مبله نشده 500یورو ماهی آب میخوره؟حتما سپرده هم داره که اونم حساب نکردید...حالا خونه باشه دیگه خیلی باید زیاد بشه...مثلا کم کم 700-800 یورو..درسته؟
    اینجوری که خیلی گرون میشه...
    پس با این حساب باید دنبال خوابگاه ها باشیم...
    در مورد خوابگاه های دانشجویی باید بعد اینکه ویزا گرفتیم اقدام کنیم یا همین الان هم میشه اقدام کرد؟
    البته فکر کنم همه ی سایت های خانه و استودیو و اپارتمان های دانشجویی هلندی یا فرانسوی باشه که اینم مشکل رو دوچندان می کنه...

با سپاس

Junior Member

Thank you for your attention, I think you made a little mistake, If some one has military service problem, he can not release his diploma and he should persuade his university that he is accepted at higher level of education,
    Any way I have solved this problem with a offer letter from my perspective promoter, at the moment I have received 2 email, first one is from administrative departments regarding to PhD scholarship that I achieved and one email from admission desk in order to apply for PhD.
    I have some queries concerning to these emails.
    firstly would you please tell me may I send my Bsc diploma and BSc and MsC transcripts and a letter of appreciation from my university that is shown I am graduated and ranked first between all of master students at the end of my master of science period instead of MSc diploma in order to apply for PhD however I will submit my MsC diploma for final enrollment at UGent?
    I do not have much time to release my MsC diploma . I think it seems too time consuming to do at this limited time that I have

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lord_thunderbolt نمایش پست ها
    تا جاییکه من میدونم (یعنی تا پارسال) آزاد کردن مدارک ربطی به نامه پذیرش نداره. شما باید با دانشگاه محل تحصیلتون تسویه حساب کنید و اونا بهتون اصل مدارک رو میدن. بعد مدارک رو میبرید وزارت علوم اونجا مهر تایید میزنن (هیچ نامه یا چیز دیگه ای ازتون نمیخوان و همون موقع بهتون میدن) و بعد ترجمه میکنید و میفرستید اینجا. وزارت علوم، نامه پذیرش رو برای صدور معافیت تحصیلی از سربازی ازتون میخواد (البته اگر مشمول باشید) که شما فعلا بهش نیازی ندارید. روند ثبت نام تو اینجا مثل دانشگاههای دیگه هست و مدارک غیرعادی ازتون نمیخوان. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزاد کردن مدارک به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AF%D8%B1%DA%A9
    Thank you for your attention, I think you made a little mistake, If some one has military service problem, he can not release his diploma and he should persuade his university that he is accepted at higher level of education,
    Any way I have solved this problem with a offer letter from my perspective promoter, at the moment I have received 2 email, first one is from administrative departments regarding to PhD scholarship that I achieved and one email from admission desk in order to apply for PhD.
    firstly would you please tell me may I send my Bsc diploma and BSc and MsC transcripts and a letter of appreciation from my university that is shown I am graduated and ranked first between all of master students at the end of my master of science period instead of MSc diploma in order to apply for PhD however I will submit my MsC diploma for final enrollment at UGent?
    I do not have much time to release my MsC diploma . I think it seems too time consuming to do at this limited time that I have
    ویرایش توسط halandoon : March 22nd, 2010 در ساعت 08:14 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من پارسال اردیبهشت ماه دفاع کردم و مرداد بلژیک بودم. زمانی که مدارکم رو برای دانشگاه ارسال کردم (یعنی اواخر اسفند) خب مسلما ریزنمرات کامل و مدرک فوق رو نداشتم و دانشگاه بهم اکیدا توصیه کرد که وقتی برای ثبت نام حضوری میای دانشگاه باید ترجمه تایید شده مدرک فوق و ریزنمرات کامل رو داشته باشی وگرنه ثبت نام انجام نخواهد شد. مدرک فوق من ۱ هفته قبل از اینکه بیام آماده شد و بنابراین در این مورد به مشکل برنخوردم (بماند که چقدر این در و اون در زدم تا مدرکم رو آماده کنند حتی بالاسر اون کسی که خوشنویسی میکرد وایسادم تا بمحض اینکه تموم شد ببرم امضا کنم).
    در مورد اینجا باید بگم که بشدت روی اجرای قوانین تاکید دارند. ولی بهمون نسبت هم به توصیه استاد احترام میگذارند. یعنی ممکنه اگر استادتون باهاشون صحبت کنه موافقت کنند که اصل مدرک فوق رو بعدا بهشون بدید. در مورد مدرک شاگرد اول بودنتون من بعید میدونم کمکی بکنه ولی بد نیست با خودشون در میان بگذارید.
    ویرایش توسط halandoon : March 22nd, 2010 در ساعت 08:13 PM

Junior Member

من پارسال اردیبهشت ماه دفاع کردم و مرداد بلژیک بودم. زمانی که مدارکم رو برای دانشگاه ارسال کردم (یعنی اواخر اسفند) خب مسلما ریزنمرات کامل و مدرک فوق رو نداشتم و دانشگاه بهم اکیدا توصیه کرد که وقتی برای ثبت نام حضوری میای دانشگاه باید ترجمه تایید شده مدرک فوق و ریزنمرات کامل رو داشته باشی وگرنه ثبت نام انجام نخواهد شد. مدرک فوق من ۱ هفته قبل از اینکه بیام آماده شد و بنابراین در این مورد به مشکل برنخوردم (بماند که چقدر این در و اون در زدم تا مدرکم رو آماده کنند حتی بالاسر اون کسی که خوشنویسی میکرد وایسادم تا بمحض اینکه تموم شد ببرم امضا کنم).
    در مورد اینجا باید بگم که بشدت روی اجرای قوانین تاکید دارند. ولی بهمون نسبت هم به توصیه استاد احترام میگذارند. یعنی ممکنه اگر استادتون باهاشون صحبت کنه موافقت کنند که اصل مدرک فوق رو بعدا بهشون بدید. در مورد مدرک شاگرد اول بودنتون من بعید میدونم کمکی بکنه ولی بد نیست با خودشون در میان بگذارید.
    Thank you for your attention, I asked this question from the admission desk, she told me there is no problem for submitting my MSc diploma after coming there, also she told me my perspective promoter can speed up this process, would you please tell me if I send my documents by 1st April, How long does this process take time?
    Furthermore I am sending some documents for administrative department in order to get the BOF scholarship that was granted for my perspective promoter, How long does this process take?
    Finally I am married, would you please tell me what should I do for bringing my wife with me to the gent?

Junior Member
    رشته و دانشگاه

Thank you for your attention, I asked this question from the admission desk, she told me there is no problem for submitting my MSc diploma after coming there, also she told me my perspective promoter can speed up this process, would you please tell me if I send my documents by 1st April, How long does this process take time?
    Furthermore I am sending some documents for administrative department in order to get the BOF scholarship that was granted for my perspective promoter, How long does this process take?
    Finally I am married, would you please tell me what should I do for bringing my wife with me to the gent?
    در مورد مدت زمانیکه طول میکشه بستگی داره که مدارک رو در چند مرحله ازتون بخوان. مثلا من اول همه مدارک مورد نیاز رو که خودشون گفته بودن فرستادم ولی بعدا ایمیل زدن که یک مدرک دیگه (که جزو مدارک خواسته شده نبود) آماده کنم و بفرستم. پروسه ثبت نام برای من حدود ۳ ماه طول کشید.
    در مورد همسرتون: شما اول میایید اینجا ساکن میشید و نامه میزان درآمد و کارت اقامت و نامه شهرداری (مبنی بر مناسب بودن خونتون برای زندگی دو نفر) رو دریافت میکنید و میفرستید برای همسرتون. مدت زمان این پروسه کاملا بستگی داره که چقدر طول بکشه شما خونه پیدا کنید و کی برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنید. بدترین زمان برای این کارها ماه های آگوست و سپتامبره. چون کلی دانشجوی جدید میاد و همه کارهای اداری بشدت طولانی میشن. اگر تو این زمان بیایید ممکنه حتی ۴-۵ ماه طول بکشه تا مدارکتون کامل بشه. بهرحال بعدا همسرتون این مدارک و بقیه مدارک مثل سند ازدواج و ... رو میبرن سفارت و اونا براشون ویزا صادر میکنند. مدارک مورد نیاز رو میتونید در بخش ویزای الحاق به همسر تو این لینک ببینید:
    http://www.diplomatie.be/tehran/defa...p?id=31&mnu=31

Junior Member

در مورد مدت زمانیکه طول میکشه بستگی داره که مدارک رو در چند مرحله ازتون بخوان. مثلا من اول همه مدارک مورد نیاز رو که خودشون گفته بودن فرستادم ولی بعدا ایمیل زدن که یک مدرک دیگه (که جزو مدارک خواسته شده نبود) آماده کنم و بفرستم. پروسه ثبت نام برای من حدود ۳ ماه طول کشید.
    در مورد همسرتون: شما اول میایید اینجا ساکن میشید و نامه میزان درآمد و کارت اقامت و نامه شهرداری (مبنی بر مناسب بودن خونتون برای زندگی دو نفر) رو دریافت میکنید و میفرستید برای همسرتون. مدت زمان این پروسه کاملا بستگی داره که چقدر طول بکشه شما خونه پیدا کنید و کی برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنید. بدترین زمان برای این کارها ماه های آگوست و سپتامبره. چون کلی دانشجوی جدید میاد و همه کارهای اداری بشدت طولانی میشن. اگر تو این زمان بیایید ممکنه حتی ۴-۵ ماه طول بکشه تا مدارکتون کامل بشه. بهرحال بعدا همسرتون این مدارک و بقیه مدارک مثل سند ازدواج و ... رو میبرن سفارت و اونا براشون ویزا صادر میکنند. مدارک مورد نیاز رو میتونید در بخش ویزای الحاق به همسر تو این لینک ببینید:
    http://www.diplomatie.be/tehran/defa...p?id=31&mnu=31
    ممنون از راهنمایتون، داشتن بورسیه BOF من در رابطه با همسرم کمک نمیکنه؟ یعنی هیچ راهی نیست که با هم بریم؟ اخه کل خانواده همسرم سوئد هستن نمیشه تنهاش بزارم که کل کارارو انجام بده اینجا، اگه زودتر از اومدنم خونه بگیرم تا ثیری نداره؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از راهنمایتون، داشتن بورسیه BOF من در رابطه با همسرم کمک نمیکنه؟ یعنی هیچ راهی نیست که با هم بریم؟ اخه کل خانواده همسرم سوئد هستن نمیشه تنهاش بزارم که کل کارارو انجام بده اینجا، اگه زودتر از اومدنم خونه بگیرم تا ثیری نداره؟؟؟؟
    تا جاییکه من میدونم بلژیک این ویزاها رو داره: تحصیلی، توریستی، تجاری، الحاق به همسر. مدارک مورد نیاز برای صدور این ویزا ها رو هم تو همون سایت سفارت میتونید پیدا کنید. طبق قوانین سفارت همسر شما چون مدارک مربوط به ویزای الحاق رو نداره پس نمیتونه این ویزا رو بگیره (قبلا نوشتم چه مدارکی میخوان). این اطلاعاتی بود که من داشتم. حالا شاید بشه خانواده همسرتون براشون دعوتنامه بفرستن و به عنوان سوئد بیان بلژیک (البته برای 3ماه) ولی در اینصورت من نمیدونم از اینجا هم میشه برای ویزای الحاق به همسر اقدام کرد یا نه. شما میتونید خونه رو زودتر بگیرید و البته اینجا باید کسی باشه که دنبال کارهای اداری گرفتن نامه باشه ولی بهرحال کارت اقامت هم جزو مدارک مورد نیاز هست که دیگه باید خودتون اینجا باشید و اقدام کنید. در کل نوع بورسیه روند الحاق همسر رو تغییر نمیده چون سفارت مدارکی میخواد که اگر همسرتون اونا رو نداشته باشند بهشون ویزا داده نمیشه. البته مسلما من به همه قوانین سفارت هم آشنا نیستم و فقط تجربیاتی که داشتم رو دارم میگم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)