صفحه 29 از 39 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط arash619 نمایش پست ها
    دریافت فاند من از طریق پوزیشن معین شده بود.باز هم اگر سئوالی بود در خدمتم.
    ممنون از شما. بابت اخذ پذیرش چه ملاک هائی بیشتر ملاک قرار داده شد، مقاله، معدل، کار پژوهشی...
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnams نمایش پست ها
    ------------------
    سلام
    چند تا مقاله داشتین؟ روی مقاله ها حساسن هرچی کمتر بهتر
    این استاد ما که توی گنت خیلی پایست ساعت 8 صبح به وقت خودشون تیلیف می زنه ناامید نباش ویزات میاد و منم پیگیرم، گفت واسه مسایل سیاسی طولش میدن!
    ما که واسه یک پاریس گردی هم شده میریم ولی اینا علاف می کنن ادما گفتم حداقل شینگن توی پاس بخوره انگار نه انگاز بلژیکه امریکا که نیست !
    من هنوز نفهمیدم UGhent چه جور دانشگاه و شهری هست به Bologna University-Italy می رسه؟
    مال من این بورسه http://www.ugent.be/en/research/funding/phd/bof/dc1
    فرق
    vacancy با
    IWT/BOF چیه؟
    من 4 تا کنفرانس و 3 تا ژورنال داشتم.راستش این فاند من رو خود استاد از دانشگاه گنت به دلیل پوزیشن گرفته من هم در کل فرق بین این فاندها رو نمی دونم .اگه کسی میدونه به ما هم بگه.خیلی ممنون بابت انرژی مثبتتون.ما رو هم با خبر کنید. انشاالله که همسفر شیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط caspain نمایش پست ها
    ممنون از شما. بابت اخذ پذیرش چه ملاک هائی بیشتر ملاک قرار داده شد، مقاله، معدل، کار پژوهشی...
    با تشکر
    بابت پذیرش تا اونجا که میدونم تعداد مقالات و معدل و اون درسهایی که پاس کردید خیلی مهمه و زبانتون هم در حد رایتینگ و اسپیکینگ باید خوب باشه چون وقتی بامن تو اسکایپ مصاحبه کرد خودش سطح زبانم رو فهمید و خود استاد گفت یه نامه به دانشگاه مینویسه که من نیازی به مدرک زبان ندارم. رشته شما چیه؟امیدوارم پیروز باشد

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

بابت پذیرش تا اونجا که میدونم تعداد مقالات و معدل و اون درسهایی که پاس کردید خیلی مهمه و زبانتون هم در حد رایتینگ و اسپیکینگ باید خوب باشه چون وقتی بامن تو اسکایپ مصاحبه کرد خودش سطح زبانم رو فهمید و خود استاد گفت یه نامه به دانشگاه مینویسه که من نیازی به مدرک زبان ندارم. رشته شما چیه؟امیدوارم پیروز باشد
    با سلام
    ممنون از شما. بهتر بود این بحث خارج از این تاپیک مطرح می شد و بهر حال بحث داغ شد و کاریش نمی شه کرد.
    بنده رشته ام مهندسی شیمی است و در حال اقدام برای اسکالرشیپ. با توجه به گفته شما، فاند شما باید از نوع BOF باشد. با توجه به سوال دوستمان برای دانشگاه های بلژیک اپلیکنت ها به دودسته فلاندرز-یوروپین و غیر اروپائی دسته بندی می شوند. بطوریکه اسکالرشیپ IWT شامل حال دسته اول و BOF شامل حال دسته دوم میشود که میزان هر کدام و زمان آن برای دانشجویان دکتری مشخص و تعریف شده است. شما بازهم میتونین از استادتون جویا بشین که فاندتان از نوع BOF است با غیر آن و دوستان را در این انجمن در جریان بگذارید خیلی خوب خواهد بود.
    در رابطه با مدرک زبان تا اونجائی که بنده میدونم مدرک آیلتس با حداقل باند 6.0 رو ادمیشن کامیتی نیاز داره و به استاد مربوط نمی شه. بازهم بهتر است که در این زمینه بیشتر جویا شوین.

با توجه به سوالی که دوستمان پرسیدند دانشگاه گنت یکی از بهترین دانشگاه های بلژیک و گاها تاپ و بالا تر از لوون و جز 100 دانشگاه برتر دنیاست ( بر اساس نوشته QS) بطوریکه اصلا قابل مقایسه با دانشگاه های ایتالیا و سایر کشورهای حاشیه اروپای شرقی نیست!
    موفق باشین

با سلام
    ممنون از شما. بهتر بود این بحث خارج از این تاپیک مطرح می شد و بهر حال بحث داغ شد و کاریش نمی شه کرد.
    بنده رشته ام مهندسی شیمی است و در حال اقدام برای اسکالرشیپ. با توجه به گفته شما، فاند شما باید از نوع BOF باشد. با توجه به سوال دوستمان برای دانشگاه های بلژیک اپلیکنت ها به دودسته فلاندرز-یوروپین و غیر اروپائی دسته بندی می شوند. بطوریکه اسکالرشیپ IWT شامل حال دسته اول و BOF شامل حال دسته دوم میشود که میزان هر کدام و زمان آن برای دانشجویان دکتری مشخص و تعریف شده است. شما بازهم میتونین از استادتون جویا بشین که فاندتان از نوع BOF است با غیر آن و دوستان را در این انجمن در جریان بگذارید خیلی خوب خواهد بود.
    در رابطه با مدرک زبان تا اونجائی که بنده میدونم مدرک آیلتس با حداقل باند 6.0 رو ادمیشن کامیتی نیاز داره و به استاد مربوط نمی شه. بازهم بهتر است که در این زمینه بیشتر جویا شوین.

با توجه به سوالی که دوستمان پرسیدند دانشگاه گنت یکی از بهترین دانشگاه های بلژیک و گاها تاپ و بالا تر از لوون و جز 100 دانشگاه برتر دنیاست ( بر اساس نوشته QS) بطوریکه اصلا قابل مقایسه با دانشگاه های ایتالیا و سایر کشورهای حاشیه اروپای شرقی نیست!
    موفق باشین
    -------------------
    -خوب البته سوالم بیشتر در مورد مقایشه شهر گنت با بلونبا بود و موضوع مقایسه دانشگاه ها هم از لحاظ علمی نبود .... واسه Phd رنکینگ سایت ها اعم از times -QS و ... یک چیز تزیینی و بهتره بگم بزاریم در کوزه ابشو بخورن! گنت حداقل می تونم بگم توی مهندسی مکانیک زیاد تاپ نیستن استاداش که بگیم wow ...زیر 100 تا ....! واسه phd استاد مهمه نه دانشگاه...البته واسه بعضی از دوستان از جمله خودم جدا از مسایل علمی مقدار بورس و شهرش هم مهمه ...ایتالیا که 1300-1400 میده، گنت 1700...حالا نمیدونم خرج و مخارج زندگی چقدره.
    -در مورد زبان واسه phd در گنت.... خود دانشگاه رسما 6.5 می خواد ولی استادت بگه زبانت Ok، داستان حله هیچ مدرکی هم نمی خواد.
    -کسایی که فاند دارن ویزارو می گیرن ولی شاید پیر شن/شیم .... استادی از گنت می گفت امسال توی اپریل یکی ویزاش ریجکت به دلیل امنیتی شد ولی با نامه و صحبت استاد با وزارت خارجه ویزارا گرفت. من که ندیدم کسی با فول فاند ویزاش بپره.

Junior Member

-------------------
    -خوب البته سوالم بیشتر در مورد مقایشه شهر گنت با بلونبا بود و موضوع مقایسه دانشگاه ها هم از لحاظ علمی نبود .... واسه Phd رنکینگ سایت ها اعم از times -QS و ... یک چیز تزیینی و بهتره بگم بزاریم در کوزه ابشو بخورن! گنت حداقل می تونم بگم توی مهندسی مکانیک زیاد تاپ نیستن استاداش که بگیم wow ...زیر 100 تا ....! واسه phd استاد مهمه نه دانشگاه...البته واسه بعضی از دوستان از جمله خودم جدا از مسایل علمی مقدار بورس و شهرش هم مهمه ...ایتالیا که 1300-1400 میده، گنت 1700...حالا نمیدونم خرج و مخارج زندگی چقدره.
    -در مورد زبان واسه phd در گنت.... خود دانشگاه رسما 6.5 می خواد ولی استادت بگه زبانت Ok، داستان حله هیچ مدرکی هم نمی خواد.
    -کسایی که فاند دارن ویزارو می گیرن ولی شاید پیر شن/شیم .... استادی از گنت می گفت امسال توی اپریل یکی ویزاش ریجکت به دلیل امنیتی شد ولی با نامه و صحبت استاد با وزارت خارجه ویزارا گرفت. من که ندیدم کسی با فول فاند ویزاش بپره.
    اینجانب کاملا با شما موافقم چون استاد من زبانم رو ok کرد و دیگه دانشگاه مدرکی ازم نخواست.استاد من قرار شده به اداره مهاجرت ایمیل بزنه اگه خبری شد اطلاع میدم .از استاد شما چه خبر ؟گفته بودید قرار تیلیف بزنن. راسته رشتتون چیه آقا بهنام؟

اینجانب کاملا با شما موافقم چون استاد من زبانم رو ok کرد و دیگه دانشگاه مدرکی ازم نخواست.استاد من قرار شده به اداره مهاجرت ایمیل بزنه اگه خبری شد اطلاع میدم .از استاد شما چه خبر ؟گفته بودید قرار تیلیف بزنن. راسته رشتتون چیه آقا بهنام؟
    ------------------
    از استاد که هیچ خبر فعلا
    مهندسی مکانیک

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

-------------------

- در راستای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در خارج از کشور موارد زیادی هست که افراد باید مد نظر قرار بدن، که در این زمینه بنظر رتبه علمی استاد و سطح آکادمیک دانشگاه از بقیه موارد حائز اهمیت تر می باشد. اگر شما موقعیت شهر براتون مهم تره بنظرم هاوائی برای شما میتونه گزینه مناسب تری باشه، شهر ساحلی با چند تا دانشگاه در لیست USNEWS. بنده رنکینگی رو که معرفی کردم براساس نوشته خود دانشگاه و QS بود و نگفتم که این دانشگاه در تمامی رشته و گرایشها حرف اول میزنه و اصلا عالی، صرفا اعلام یک رتبه براساس سایتها بود. دانشگاه گنت در تمامی رشته ها و گرایشها در این سطح نیست صرفا مثل سایر دانشگاههای دیگر که ارزیابی آنها براساس ملاک و معیار های خاص خودشان است ازجمله، تعداد هیات غلمی، مقالات و کار پژوهشی و ...که دراین زمینه منابع متعددی از جملهUSNW,QS,ARWU,THE وجود دارد که THE از سایرین معتبر تر است. خوب است بدانید که MIT با داشتن رتبه اول (مثل گنت!) در تمامی رشته های مهندسی تاپ و اول نیست، این گروه پإوهشی و استاد است که با دانشگاهی اسم و رسم میدهد و یکسری دیگز از مسائل جانبی.

در رابطه با نمره و مدرک آیلتس بنده لینکی اعلام کردم که شرایط و حداقل آن گزارش شده است. اگر دقت بفرمائید! Overal Band برای آیلتس 6.0 گزارش شده است نه 6.5!
    اگر در این زمینه سوالی دیگر هست خوشحال میشم بتونم کمک کنم.
    http://www.ugent.be/en/teaching/stud...anguagephd.htm
    امیدوارم که نتایج اخذ ویزا هر چه زودتر اعلام بشه و دوستان را در این فروم خوشحال کنین.

پیروز باشین.

- در راستای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در خارج از کشور موارد زیادی هست که افراد باید مد نظر قرار بدن، که در این زمینه بنظر رتبه علمی استاد و سطح آکادمیک دانشگاه از بقیه موارد حائز اهمیت تر می باشد. اگر شما موقعیت شهر براتون مهم تره بنظرم هاوائی برای شما میتونه گزینه مناسب تری باشه، شهر ساحلی با چند تا دانشگاه در لیست USNEWS. بنده رنکینگی رو که معرفی کردم براساس نوشته خود دانشگاه و QS بود و نگفتم که این دانشگاه در تمامی رشته و گرایشها حرف اول میزنه و اصلا عالی، صرفا اعلام یک رتبه براساس سایتها بود. دانشگاه گنت در تمامی رشته ها و گرایشها در این سطح نیست صرفا مثل سایر دانشگاههای دیگر که ارزیابی آنها براساس ملاک و معیار های خاص خودشان است ازجمله، تعداد هیات غلمی، مقالات و کار پژوهشی و ...که دراین زمینه منابع متعددی از جملهUSNW,QS,ARWU,THE وجود دارد که THE از سایرین معتبر تر است. خوب است بدانید که MIT با داشتن رتبه اول (مثل گنت!) در تمامی رشته های مهندسی تاپ و اول نیست، این گروه پإوهشی و استاد است که با دانشگاهی اسم و رسم میدهد و یکسری دیگز از مسائل جانبی.

در رابطه با نمره و مدرک آیلتس بنده لینکی اعلام کردم که شرایط و حداقل آن گزارش شده است. اگر دقت بفرمائید! Overal Band برای آیلتس 6.0 گزارش شده است نه 6.5!
    اگر در این زمینه سوالی دیگر هست خوشحال میشم بتونم کمک کنم.
    http://www.ugent.be/en/teaching/stud...anguagephd.htm
    امیدوارم که نتایج اخذ ویزا هر چه زودتر اعلام بشه و دوستان را در این فروم خوشحال کنین.

پیروز باشین.
    -------------------------------------
    در مورد زبان که گفتم اصلا مهم نیست که مدرک داری یا نه ،مهم استاده که تایید کنه، چون حتما باید اول با استاد مکاتبه کرد! 6 درسته ولی بستگی داره واسه کدوم دپارتمان اپلای می کنید بعضی ها بیشتر می حوان، حالا یک سوالی شما باشی می ری King Abdullah University of Science and Technology
    با سالی 30000$ با یک استاد تاپ از استنفورد اومده یا میری گنت با سالی 19000یورو با یک استاد معمولی؟
    هاوائی )))))) مشکل 2 تاست استاد خوب نداره پول خوب نمی ده مثل پرتغال که 998 تا میده اخه اینم شد فاند!
    با این اوضاع، بچه های مهندسی که اکثرا ماهها باید تو کف ویزا بمونن

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

-------------------------------------
    در مورد زبان که گفتم اصلا مهم نیست که مدرک داری یا نه ،مهم استاده که تایید کنه، چون حتما باید اول با استاد مکاتبه کرد! 6 درسته ولی بستگی داره واسه کدوم دپارتمان اپلای می کنید بعضی ها بیشتر می حوان، حالا یک سوالی شما باشی می ری King Abdullah University of Science and Technology
    با سالی 30000$ با یک استاد تاپ از استنفورد اومده یا میری گنت با سالی 19000یورو با یک استاد معمولی؟
    هاوائی )))))) مشکل 2 تاست استاد خوب نداره پول خوب نمی ده مثل پرتغال که 998 تا میده اخه اینم شد فاند!
    با این اوضاع، بچه های مهندسی که اکثرا ماهها باید تو کف ویزا بمونن

---ارائه مدرک زبان برای این دانشگاه مانند سایر دانشگاه ها، صرفا به دیارتمان و گروه پژوهشی که افراد متقاضی اپلای می کنن مربوط می شود و قطعا افراد باید پیش از این، این مطلب را از دپارتمان جویا شوند. بنده این بند را صرفا برای نوع خاص اسکالرشیپ دریافت شده از سمت دانشگاه اعلام کردم بطوریکه این کریتریا کلی است و محدود به دپارتمان خاصی نمیشود، نمره ائی است که برای دریافت اسکالرشیپ از سمت دانشگاه اعلام شده است.
    در رابطه با سوالتان، حقیقت کمی فکر می طلبد و از اون سوال های فاندمنتال برای هر فرد متقاضی است، دوست گرامی. همانطور که در پست قبلیم ذکر کردم، موارد بسیاری است که هر فرد متقاضی باید/میتونه برای ادامه تحصیل اش در نظر بگیره: میزان فاند، استاد و گروه پژوهشی، رنک دانشگاه و بقول شما شرایط اب و هوا و امکانات شهری. حال با توجه به خواسته های آتی افراد از آینده شان هر کدوم به نوعی میتونه خودشو بیشتر از سایر پارامترها هایلایت کنه. اگر بیزینس هدف نهائی باشه خوب میران فاند میتونه پارامتر مهمی باشه یا اخذ یه پست داک از یک گروه تحقیاتی عالی باشه، استاد دوره دکتری و دانشگاه حرف اول رو میزنه و... پس با توجه به هدف هر کس باید سری موارد فدای یک مورد خاص شوند که این یک مورد کاملا شخصی است. بنده خودم بشخصه استاد و گروه پژوهشی و دانشگاه برام مهمتر از میزان فاند.

ضمننا ازاونجائی که دیدم اشاره کردین فاند پرتغال 980 یورو پر مانته اگز از سمت FCT باشه و خوب است بدانید که از سال 2010 این موسسه قوانین اش رو کلا تغییر داده بطوریکه تنها شامل حال افراد رزیدنت پرتغال میشه که طبق SEF حداقل 5 سال اقامت در این کشور را نیاز داره. البته شما که عاشق میزان فاند هستین میتونین تو این کشور درس بخونین و فاندی بیش از 2500 یورو در ماه بگیرین اگه با اسکالرشیپ از نوع Marie-Curie همراه با سوپروایزرتان از طریق ارزپا قرار داد بسته باشین.
    ان شاالله که نتایج اخذ ویزا هر چه زودتر اعلام شود و دوستان به نهایت خوشحالی نائل...
    با امید به موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)