صفحه 30 از 39 نخستنخست ... 2021222324252627282930313233343536373839 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط caspain نمایش پست ها
    ---ارائه مدرک زبان برای این دانشگاه مانند سایر دانشگاه ها، صرفا به دیارتمان و گروه پژوهشی که افراد متقاضی اپلای می کنن مربوط می شود و قطعا افراد باید پیش از این، این مطلب را از دپارتمان جویا شوند. بنده این بند را صرفا برای نوع خاص اسکالرشیپ دریافت شده از سمت دانشگاه اعلام کردم بطوریکه این کریتریا کلی است و محدود به دپارتمان خاصی نمیشود، نمره ائی است که برای دریافت اسکالرشیپ از سمت دانشگاه اعلام شده است.
    در رابطه با سوالتان، حقیقت کمی فکر می طلبد و از اون سوال های فاندمنتال برای هر فرد متقاضی است، دوست گرامی. همانطور که در پست قبلیم ذکر کردم، موارد بسیاری است که هر فرد متقاضی باید/میتونه برای ادامه تحصیل اش در نظر بگیره: میزان فاند، استاد و گروه پژوهشی، رنک دانشگاه و بقول شما شرایط اب و هوا و امکانات شهری. حال با توجه به خواسته های آتی افراد از آینده شان هر کدوم به نوعی میتونه خودشو بیشتر از سایر پارامترها هایلایت کنه. اگر بیزینس هدف نهائی باشه خوب میران فاند میتونه پارامتر مهمی باشه یا اخذ یه پست داک از یک گروه تحقیاتی عالی باشه، استاد دوره دکتری و دانشگاه حرف اول رو میزنه و... پس با توجه به هدف هر کس باید سری موارد فدای یک مورد خاص شوند که این یک مورد کاملا شخصی است. بنده خودم بشخصه استاد و گروه پژوهشی و دانشگاه برام مهمتر از میزان فاند.

ضمننا ازاونجائی که دیدم اشاره کردین فاند پرتغال 980 یورو پر مانته اگز از سمت FCT باشه و خوب است بدانید که از سال 2010 این موسسه قوانین اش رو کلا تغییر داده بطوریکه تنها شامل حال افراد رزیدنت پرتغال میشه که طبق SEF حداقل 5 سال اقامت در این کشور را نیاز داره. البته شما که عاشق میزان فاند هستین میتونین تو این کشور درس بخونین و فاندی بیش از 2500 یورو در ماه بگیرین اگه با اسکالرشیپ از نوع Marie-Curie همراه با سوپروایزرتان از طریق ارزپا قرار داد بسته باشین.
    ان شاالله که نتایج اخذ ویزا هر چه زودتر اعلام شود و دوستان به نهایت خوشحالی نائل...
    با امید به موفقیت
    ---------------------------------
    اره درسته منم بیخیال پرتغال شدم خیلی دیگه مسخرست، والا
    Marie-Curie خیلی خفنه، دیگه طرف چقدر خفن و خوش شانس باشه بتونه بگیره، من که ایرانی خیلی کم دیدم گرفته باشه

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط behnams نمایش پست ها
    ---------------------------------
    اره درسته منم بیخیال پرتغال شدم خیلی دیگه مسخرست، والا
    Marie-Curie خیلی خفنه، دیگه طرف چقدر خفن و خوش شانس باشه بتونه بگیره، من که ایرانی خیلی کم دیدم گرفته باشه
    ---
    در پرتغال در حال حاضر میتونی فقط ESR بشی که بنظر تا حدودی با توجه به نوع پروژه میتونه خوب باشه...
    جالبه که بگم پارسال تنها دو نفر از ایران تونست این اسکالرشیپو بگیره که اونم یه زوج ایرانی بودن که تو دانشگاه.... پرتغال در حال تحصیلند.
    تو یه گزارشی که اخیرا اعلام شده خوندم که تنها هفت کشور اروپائی ارزش تحصیل عالیه رو دارند و بقیه صرف گرفتن مدرک هستند، که تو این لیست بلژیک رو جز سومین کشور دیدم، جالب بود...

Member kiyarash90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics, K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط caspain نمایش پست ها
    -
    امیدوارم که نتایج اخذ ویزا هر چه زودتر اعلام بشه و دوستان را در این فروم خوشحال کنین.

پیروز باشین.
    تو یه گزارشی که اخیرا اعلام شده خوندم که تنها هفت کشور اروپائی ارزش تحصیل عالیه رو دارند و بقیه صرف گرفتن مدرک هستند، که تو این لیست بلژیک رو جز سومین کشور دیدم، جالب بود...
    ما هم همچنان امیدواریم
    کاسپین عزیز میشه لینک یا منبع گزارشو اگه داری بدی...

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyarash90 نمایش پست ها
    ما هم همچنان امیدواریم
    کاسپین عزیز میشه لینک یا منبع گزارشو اگه داری بدی...
    ----
    دوست گرامی بنده این مطلب رو از گذری نگاه کردم و متاسفانه به لینکش دسترسی ندارم ولی فکر کنم از سمت AEEU گزارش شده بود، اگر لینکشو پیدا کردم حتما برای انجمن پست میکنم. ولی تا حدودی یادمه که انگلیس رتبه اول و بلزیک رتبه سه یا چهار داشت. با امید به خبرهای شاد از اخذ ویزا.
    پیروز باشید...

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش =

سلام دوستان
    توی همین پست ها میخوندم دوستانی بودند که استاد به دانشگاه نامه نوشته براشون و سطح زبانشون رو اوکی کرده که دانشگاه مدرک زبان نخواد ازشون. حالا من مشکل مشابهی دارم اگر همفکری کنید ممنون میشم. استاد با من هم در اسکایپ مصاحبه کرد و بعد از یک هفته نهایتن به من گفتند که ما شما رو انتخاب کردیم برای این پوزیشن و حالا برو و مراحل درخواست و ثبت نام رو در دانشگاه با کمک منشی ما طی کن. القصه منشیه ایمیل زد و لینک اپلای واسه دانشگاه و مدارک لازم رو فرستاد. توی اون مدارک نمره زبان میخواد .من به منشیه ایمیل زدم که تو ایران سخت و دیر به دیر میشه که جای خالی برا امتحان پیدا کنی و ممکنه دیر شه . توی یک خط فقط نوشته که : (Yes, you have to upload all other required documents as well (as far as I know. خلاصه توجهی به عز و جز من نکرده حالا به نظر شما اگر خودم به استاد مربوطه که بام مصاحبه کرد ایمیل بزنم و بخوام برام نامه به دانشگاه بنویسه ، پر رو بازی نیست؟ یا راه حل دیگه ای به نظر دوستان با تجربه مشابه می رسه تا کمک کنن به من؟
    ممنون

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش =

نقل قول نوشته اصلی توسط azin_b نمایش پست ها
    سلام دوستان
    توی همین پست ها میخوندم دوستانی بودند که استاد به دانشگاه نامه نوشته براشون و سطح زبانشون رو اوکی کرده که دانشگاه مدرک زبان نخواد ازشون. حالا من مشکل مشابهی دارم اگر همفکری کنید ممنون میشم. استاد با من هم در اسکایپ مصاحبه کرد و بعد از یک هفته نهایتن به من گفتند که ما شما رو انتخاب کردیم برای این پوزیشن و حالا برو و مراحل درخواست و ثبت نام رو در دانشگاه با کمک منشی ما طی کن. القصه منشیه ایمیل زد و لینک اپلای واسه دانشگاه و مدارک لازم رو فرستاد. توی اون مدارک نمره زبان میخواد .من به منشیه ایمیل زدم که تو ایران سخت و دیر به دیر میشه که جای خالی برا امتحان پیدا کنی و ممکنه دیر شه . توی یک خط فقط نوشته که : (Yes, you have to upload all other required documents as well (as far as I know. خلاصه توجهی به عز و جز من نکرده حالا به نظر شما اگر خودم به استاد مربوطه که بام مصاحبه کرد ایمیل بزنم و بخوام برام نامه به دانشگاه بنویسه ، پر رو بازی نیست؟ یا راه حل دیگه ای به نظر دوستان با تجربه مشابه می رسه تا کمک کنن به من؟
    ممنون
    با سلام

در این زمینه اگر استادتون سطح زبان شما رو تائید کرده در این مرحله کفایت میکنه. شما باید این قضییه رو با استاد مربوطه در جریان بگذارین که ایشون با دپارتمان پذیرش ایمیل بزنن و مورد شما رو گوش زد کنن که مدرک زبان شما ریووک کنن. چون تنها راه منطقی و کارامد از طرف استاد مربوطه و تائید ابشان است. در غیر اینصورت ارائه مدرک زبان برای شما در این مقطع الزامی است.
    پیروز باشید

سلام
    اینا تو سایتشون(KU Leuven ) زدن مینیم نمره برای تافل 79 هستش ولی نوشتن ممکنه برای دکتری بیشتر بشه و برید تو قسمت دکتری ها نگاه کنید. تو اون قسمت من هرچی نگاه کردم ندیدم جایی نوشته باشه مینیمم نمره رو. ;کسی اطلاعی داره؟

Junior Member

سلام دوستان، از وقتی که برای پاسخ میذارید واقعا ممنون

من به یک استاد تو گنت واسه یه موقعیت دکتری رزومم رو ایمیل زدم بعد از سه روز جواب داد و یکسری مدارک رو خواسته آماده کنم شامل:
    - a reference letter by each of these 3 reference persons
    1)آیا برای توصیه نامه میشه یه نامه رو به امضای سه استاد رسوند یا حتماباید 3 نامه جدا باشه؟ لزومی به confidential بودنش هم هست ؟

- a transcript or copy of your mark sheets of your masters (clearly indicating how the marking system should be interpreted (what is the range of scores for excellent - very good - good - average - etc
    2) من مدرکم الآن آماده نیست و گواهی موقتم زوتر از یک ماه دیگه نمیتونم بگیرم، برای اعلام ریز نمراتم چی کار میتونم بکنم؟ در مورد marking system چطور؟ حتی اگه ترجمه رسمی هم بکنم فکر نمیکنم بنویسند کدوم نمره عالی و کدوم متوسط هست؛ چطور میشه به صورت رسمی بیان کرد که مثلا در سیستم ایران 19 نمره عالی هست؟

3)استاد معلوم نکرده که باید این مدارک رو پست کنم یا نه، میشه همه مدارک رو (شامل توصیه نامه) برای این استاد خودم ایمیل کنم؟

Member kiyarash90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics, K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan21ho نمایش پست ها
    سلام دوستان، از وقتی که برای پاسخ میذارید واقعا ممنون

من به یک استاد تو گنت واسه یه موقعیت دکتری رزومم رو ایمیل زدم بعد از سه روز جواب داد و یکسری مدارک رو خواسته آماده کنم شامل:
    - a reference letter by each of these 3 reference persons
    1)آیا برای توصیه نامه میشه یه نامه رو به امضای سه استاد رسوند یا حتماباید 3 نامه جدا باشه؟ لزومی به confidential بودنش هم هست ؟

- a transcript or copy of your mark sheets of your masters (clearly indicating how the marking system should be interpreted (what is the range of scores for excellent - very good - good - average - etc
    2) من مدرکم الآن آماده نیست و گواهی موقتم زوتر از یک ماه دیگه نمیتونم بگیرم، برای اعلام ریز نمراتم چی کار میتونم بکنم؟ در مورد marking system چطور؟ حتی اگه ترجمه رسمی هم بکنم فکر نمیکنم بنویسند کدوم نمره عالی و کدوم متوسط هست؛ چطور میشه به صورت رسمی بیان کرد که مثلا در سیستم ایران 19 نمره عالی هست؟

3)استاد معلوم نکرده که باید این مدارک رو پست کنم یا نه، میشه همه مدارک رو (شامل توصیه نامه) برای این استاد خودم ایمیل کنم؟
    سلام
    1- کافیه شما به هر یک از اساتید بگید اونا خودشون نامه رو مینویسن و میذارن تو پاکت مهر و موم میکنن و البته اگر هم خیلی تنبل باشن میگن متنشو خودت آماده کن. بهرحال باید محرمانه باشه
    2- باید برین از دانشگاه بخواین که نمرهاتون ترجمه کنه مهر بزنه بذاره تو پاکت.(آموزش دانشگاه ها عموما اینکار رو انجام میدن) اگر درستونم تموم شده باشه نمره هارو بدین وزارت علوم مهر بزنه بعد بدین دارالترجمه اونا بقیه کارارو میکنن شما نگران نباشید
    3- اینارو قطعا باید پست کنید! موقع اپلای جایی که دارین مدارکو آپلود میکنید همونجام نوشته به چه آدرسی باید پست کنید. این استاد شما گویا فکر میکنه شما روند اپلای رو بطور رسمی شروع کردید. اگه هنوز شروع نکردید اینکارو بکنید
    Lest YOU forget who YOU really are!!!
    زین دوهزاران من و ما ای عجبا من چه منم ××گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم
    قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن ×××ظلمات است بترس از خطر گمراهی

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyarash90 نمایش پست ها
    سلام
    1- کافیه شما به هر یک از اساتید بگید اونا خودشون نامه رو مینویسن و میذارن تو پاکت مهر و موم میکنن و البته اگر هم خیلی تنبل باشن میگن متنشو خودت آماده کن. بهرحال باید محرمانه باشه
    2- باید برین از دانشگاه بخواین که نمرهاتون ترجمه کنه مهر بزنه بذاره تو پاکت.(آموزش دانشگاه ها عموما اینکار رو انجام میدن) اگر درستونم تموم شده باشه نمره هارو بدین وزارت علوم مهر بزنه بعد بدین دارالترجمه اونا بقیه کارارو میکنن شما نگران نباشید
    3- اینارو قطعا باید پست کنید! موقع اپلای جایی که دارین مدارکو آپلود میکنید همونجام نوشته به چه آدرسی باید پست کنید. این استاد شما گویا فکر میکنه شما روند اپلای رو بطور رسمی شروع کردید. اگه هنوز شروع نکردید اینکارو بکنید
    در ادامه حرف دوستمان، ریکام ها باید کاملا مجزا و کافیدنشیال باشند با مهر دانشگاه و امضا استاد. در این مورد شما باید از استاد مربوطه جویا بشین که مدارک صرفا برای شخص خودشون نیاز است یا برای دانشگاه. بنظر استاد مدارک مورد نیاز برای اپلای دانشگاه رو به شما گفته که باید آماده کنید. در این مورد مدارک باید کاملا رسمی و ترجمه شده به آدرس دانشگاه ارسال بشه. برای بررسی شخصی استاد مدارک غیر رسمی و اسکن ریکام ها کفایت میکنه. شما بهتره در مورد فاننشیال ساپورتینگ با استاد مربوطه بحث داشته باشین، گرچه اسکلارشیپ برای ام. اس. سی ها در دانشگاه گنت برای 2014 اخیرا باز شده.
    پیروز باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)