صفحه 4 از 39 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

من دیپلم 11 ساله دارم (سوم دبیرستان رو تموم کردم) و مدرک زبان ندارم , آیا بلژیک انتخاب خوبیه ؟؟ می ارزه اقدام کنم ؟؟!!

ببخشید من یه سوال در مورد ترجمه مدارک دارم !
    میخواستم ببنم مدارکی که به فرانسه ترجمه میشه هم باید مهر وزارت خارجه و دادگستری بخوره یا فط خود سفارت بلژیک تایید میکنه؟

سلام به همگی دوستان
    من دانشجوی دکتری در دانشگاه فردوسی مشهد هستم. برای یه فرصت 6 ماهه تحقیقاتی از یکی از اساتید در دانشگاه گنت بلژیک دعوت نامه گرفتم. هزینه های اقامتم به عهده وزارت علومه. الان می خوام واسه ویزا واسه خودم و همسرم اقدام کنم ولی یکسری سوال تو ذهنم هست و کلاً پروسه اخذ ویزا شفاف نیست برام. آیا کسی هست که تا حالا برای یه فرصت مطالعاتی یا همون sabbatical term رفته باشه بلژیک؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک علم و صنعت

سلام به همه دوستان
    اول یه خبر میدم و بعد یه سوال می پرسم. خبرم اینه که موقع ارسال مدارک لازم نیست که نمرات و مدرک تحصیلی رو تایید کنید (در مورد دانشگاه گنت) ( اینو از دانشگاه پرسیدم و اگه خیلی وقت نداشتید یا مثل من تاریخ ترجمتون از 6 ماه عبور کرده بود دیگه هزینه اضافی نکنید). حالا سوالم از اول این فروم رو خوندم ولی نتیجه درستی در مورد هزینه دانشگاه در مقطع دکترا (تاکید می کنم دکترا نه فوق لیسانس) در مهندسی مکانیک چقدر هست؟ بچه ها هم از 80 یورو نام بردند هم 1500 و هم بالاتر که همه برای فوق لیسانس بود. در مورد دکترا فرقی می کند؟

ممنون
    حامد (پدر اپلای ایران)

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود ...
    شما بالاخره موفق شدید از استادتان نامه ی پذیرش بگیرید؟
    نتایج پیگیری هایتان چه شد؟

از استادتان نپرسید فوق را میخاهد یا لیسانس و فوق رو با هم؟

در مورد legalised deploma به نظرم اگر دانشنامه تان اماده نیست یه نامه یا گواهی پایان تحصیلات مهر دار بگیرید و بعد با مدرک لیسانستون ببرید سفارت بلژیک و اونجا تایید کنید....
    در تاپیک مربوط به بلژیک قشنگ توضیح دادم...

ریزنمره ی تایید دادگستری هم حتما مهر خارجه خورده دیگه؟چون تا اونجایی که می دونم اول وزارت خارجه است و بعد دادگستری....

روز خوش

سلام
    این جایی که در مورد بلژیک توضیح دادین دقیقا کجاست؟
    مرسی

پیش فرض تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

سلام دوستان
    یه سوال راجع به pre doctoral داشتم . می خواستم بدونم این دوره توی لوون یکساله است یا دوساله ؟ آیا خودشون کورس اعلام می کنن یا من باید یه پروپوزال داشته باشم و با یه استاد اونجا مکاتبه کنم ؟

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط sorkhpost1357 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال راجع به pre doctoral داشتم . می خواستم بدونم این دوره توی لوون یکساله است یا دوساله ؟ آیا خودشون کورس اعلام می کنن یا من باید یه پروپوزال داشته باشم و با یه استاد اونجا مکاتبه کنم ؟
    Generally, you should check with your doctoral school. There is a PDF which brings regulations for each school. Below is the regulation of ARENBERG DOCTORAL SCHOOL:
    The Faculty Doctoral Committee decides on the amount of course work and project research. The requirements
    should amount to between 12 and 48 ECTS of assessable course work and between 3 and 12 ECTS of project
    research, which must be presented orally.

P.S. Each semester basically demands taking 30 ECTS of course work.
    ECTS= European Credit Transfer System

سلام. خواستم ببینم شانس من برای گرفتن پذیرش دکترا در دانشگاه های بلژیک چطوریه؟ رشته operations research

2 مقاله در کتفرانس خارجی و داخلی و یک ژورنال خارجی
    5 سال سابقه کار در یک شرکت معتبر بعنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره
    CV مناسب
    1 سال تدریس در دانشگاه
    فوق لیسانس آزاد کرمانشاه GPA:15.01
    لیسانس آزاد یزد. معدل 14.67
    غیر از بلژیک شانس پذیرش ( بین سوئیس- هلند-فرانسه) نظر شما چیه؟
    من مدرک زبان ندارم ولی دارم فرانسه تو خونه می خونم. و اگر بشه اونجا برم زبان بخونم.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط operationsrese نمایش پست ها
    سلام. خواستم ببینم شانس من برای گرفتن پذیرش دکترا در دانشگاه های بلژیک چطوریه؟ رشته operations research

2 مقاله در کتفرانس خارجی و داخلی و یک ژورنال خارجی
    5 سال سابقه کار در یک شرکت معتبر بعنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره
    CV مناسب
    1 سال تدریس در دانشگاه
    فوق لیسانس آزاد کرمانشاه GPA:15.01
    لیسانس آزاد یزد. معدل 14.67
    غیر از بلژیک شانس پذیرش ( بین سوئیس- هلند-فرانسه) نظر شما چیه؟
    من مدرک زبان ندارم ولی دارم فرانسه تو خونه می خونم. و اگر بشه اونجا برم زبان بخونم.
    سلام
    البته فقط بخشي از سوال شما به اين تاپيك مربوط هست ولي من جواب ميدم تشخيص با مدير محترم اين بخش هست
    سابقه كاري و تحقيقاتيتون خيلي خوبه ولي معدل و سطح دانشگاهتون يكم پايينه. توي بلژيك بيشتر دانشگاههاي خوبش توي منطقه هلندي زبانش هستن البته منطقه فرانسوي زبان هم دانشگاه كم نداره. به نظر من شانستون اگر زبان فرانستون تكميل باشه، توي فرانسه يا قسمت فرانسوي بلژيك از بقيه جاهايي كه اشاره كردين بيشتره. ولي با توجه به معدلتون، يه كم فاند گرفتن سخته و اينكه احتمالا بين اتمام فوق ليسانس و زمان اپلاي براي دكتري فاصله زياد افتاده. ولي نگران نباشين. شانس دارين.
    سعي كنين همزمان با زبان خوندن، جستجوي وسيعي رو توي دانشگاههاي اروپا و جاهاي ديگه كه علاقه‌مندين (بجز كانادا كه بنظرم شانسي ندارين اونجا) شروع كنين.
    در ضمن زياد روي خوندن زبان تو اونجا حساب نكنين. بايد پايه زبانتون رو همينجا قوي كنين.
    موفق باشين

سلام. با یه استاد مرتبط در دانشگاه kul بلژیک ارتباط گرفتم و از ایشان در خواست فاند کردم البته با ارائه CV و سایر مدارک. اون استاد بعد از چند مدت حدود 1 ماه به من ایمیل زد و یه لینک رو به من معرفی کرد و گفت تا 20 روز وقت داری اپلای کنی.
    منظورش چیه ؟ یعنی منو پذیرفته؟ و به من فاند میده. البته عنوان تحقیقاتش رو هم برام فرستاد و گفت که من به دو محقق نیاز دارم.! من هم اپلای کردم.
    نظرتون چیه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)