صفحه 5 از 39 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

نقل قول نوشته اصلی توسط operationsrese نمایش پست ها
    سلام. با یه استاد مرتبط در دانشگاه kul بلژیک ارتباط گرفتم و از ایشان در خواست فاند کردم البته با ارائه CV و سایر مدارک. اون استاد بعد از چند مدت حدود 1 ماه به من ایمیل زد و یه لینک رو به من معرفی کرد و گفت تا 20 روز وقت داری اپلای کنی.
    منظورش چیه ؟ یعنی منو پذیرفته؟ و به من فاند میده. البته عنوان تحقیقاتش رو هم برام فرستاد و گفت که من به دو محقق نیاز دارم.! من هم اپلای کردم.
    نظرتون چیه ؟
    جوابتون رو توي پيام خصوصي كه داده بودين، دادم. موفق باشين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط doostjoon نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مرسی از لینک هائی که دادید این هم لینک مربوط به دانشگاههای بلژیک
    http://www.iranian.be/services/university.htm

ولی من متوجه نشدم که برای تحصیل فوق لیسانس در بلژیک از کجا باید شروع کرد بهتره کارمونو به دفاتر اعزام دانشجو بسپریم یا خودمون اقدام کنیم
    با وجود شهریه ای شدن سوئد امیدی برای اونجا نیست چون سالانه 12 تا 15 میلیون هزینه دانشگاهه که بغیر از هزینه های زندگیه
    کسی هست به من بگه کدوم دانشگاههای بلژیک مهندسی کامپیوتر یا مدیریت داره و چقدر شهریه داره
    ممنون می شم
    شما اگر برای دانشگاه VUB در همان رشته کامپیوتر اقدام کنید شهریه ی بسیار کمی پرداخت می کنید اما هزینه زندگی در بروکسل کمی با باقی شهرهایش متفاوت است حومه بروکسل و شهرهای اطراف به نسبت ارزان تر هستند.حتی در خود بروکسل مناطقی که مربوط به ترکها و عربها محله های ارزان تری است.در مورد رفتار اروپایی هم باید بگویم کلا به جز اسپانیا و شاید کمی هم ایتالیا ان پیوند های رفتاری که در ایران داشتید را در این جا جستجو نکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

پیش فرض تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

از راهنماییت ممنونم،اگه تو هر یک از مراحل به مشکل برخوردم بازم بهتون زحمت میدم.
    یه سوال، این که میگن گرفتن پذیرش برای Ph.D دانشگاه گنت، زمان خاصی نداره و هر زمانی میشه اپلای کرد، درسته؟ در اینصورت احتمال دریافت full fund توی ترم پاییز بیشتره یا بهار؟ چون دانشجوی فوق هستم و هنوز دفاع نکردم (فقط پایان نامه باقی مونده، بخاطر سربازی نگهش داشتم) بدون دانشنامه میشه پذیرشو گرفت و بعدش دانشنامه رو فرستاد؟
    ویرایش توسط DDF : March 23rd, 2011 در ساعت 02:32 AM

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    از راهنماییت ممنونم،اگه تو هر یک از مراحل به مشکل برخوردم بازم بهتون زحمت میدم.
    یه سوال، این که میگن گرفتن پذیرش برای Ph.D دانشگاه گنت، زمان خاصی نداره و هر زمانی میشه اپلای کرد، درسته؟ در اینصورت احتمال دریافت full fund توی ترم پاییز بیشتره یا بهار؟ چون دانشجوی فوق هستم و هنوز دفاع نکردم (فقط پایان نامه باقی مونده، بخاطر سربازی نگهش داشتم) بدون دانشنامه میشه پذیرشو گرفت و بعدش دانشنامه رو فرستاد؟
    1-Ya,that's right. 2-You may get admission, but you'll need it finally.

با سلام. من برای دو پوزیشن در دانشگاه KUL بلژیک اپلای کردم. البته این دو پوزیشن با صلاحدید اساتید مربوطه آن د انشگاه باید اپلای کرد، نه اختیاری. چون باید استاد اول شرایط متقاضی رو بررسی کنه در رزومه ارسالی هست. در فرایند اپلای همه مدارک ها رو از من می خواست مانند cv-motivation-fhoto- وغیره. البته اطلاعات مربوطه دیگری ازم خواست مانند سطح زبان فرانسه و انگلیسی که در سه گزینه ضعیف - متوسط و خوب. ولی از مدرک زبان انگلیسی و فرانسه خبری نبود جز الزامات نبود. و فقط در پوزیشن این جمله رو آورده بود:
    • A decent knowledge of written and spoken English is required.

آیا حتما باید مدرک داشته باشی.در فرایند پذیرش تاثیر داره که مدرک داشته باشی یا خیر. این رزومه من هستش:
    2 مقاله در کنفرانس خارجی و داخلی - 1 مقاله ژورنال - 5 سال سابقه کار فول تایم و 2 سال پارت تایم - معدل فوق لیسانس 15.01 - معدل لیسانس 14.67 - cv قابل قبول - 1 سال تدریس در دانشگاه . با توجه به اینکه دفاعیه در دکترا به زبان فرانسه هست آیا حتما باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشی؟ نقش استاد در دانشگاه kul چقدر در گرفتن پذیرش تاثیر داره؟
    در مورد ویزای بلژیک هم لطفا منو راهنمایی کنید چون پروژه استاد در اول سپتامبر شروع میشه. چقدر طول میکشه من بتونم ویزا بگیرم. مدت اعتبار ویزای دکترا چقدره. البته نسبت به هند و اسپانیا. با این اوصاف پذیرش می گیرم در رشته مدیریت تولید و عملیات.
    مرسی از راهنمایی بی دریغ شما دوست عزیز

دکترا در دانشگاه های بلژیک میشه بدون مدرک زبان پذیرش گرفت. با فاند یا بدون فاند؟

سلام من قبلا هم این سئوال رو پرسیدم ولی جواب قانع کننده دریافت نکردم. من برای 2 position در دانشگاه KUL مقطع دکترا، البته با نظر قبلی اساتید اونجا اپلای کردم با شرایط ذیل:
    2 مقاله در کنفرانس خارجی و داخلی
    - 1 مقاله ژورنال
    - 5 سال سابقه کار فول تایم و 2 سال پارت تایم
    - معدل فوق لیسانس 15.01 - معدل لیسانس 14.67
    - cv مناسب
    - 1 سال تدریس در دانشگاه
    چقدر احتمالش هست که استاد در این دانشگاه با توجه به شرایط فوق منو بپذیره؟ نقش استاد چقدر در گرفتن پذیرش تاثیر داره؟
    آیا این دانشگاه با این شرایط دانشجو خارجی رو OFFER میکنه؟
    مرسی

پیش فرض تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

با سلام. من واسه دکترا در دانشگاه هاسلت البته در پوزیشن معرفی شده اپلای کردم ولی الان حدود 5 ماه است که جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید. به چه کسی باید ایمیل بزنم تا جواب زودتر بگیرم. البته اینو هم بگم دکترا همراه با اسکلارشیپ هستش. قبلا به من گفته بودند که زمان بر هست این پروسه. این شرایط من هست آیا پذیرش میشم. در رشته مدیریت لجستیک و تحقیق در عملیات: لطفا سطح دانشگاه هاسلت نسبت به سایر دانشگاههای بلژیک چگونه است؟

1- دو مقاله کنفرانس بین المللی خارجی و داخلی
    2- یک مقاله ژورنال خارجی
    3- 5 سال سابقه کار مدیریت
    4- یک سال سابقه تدریس
    5- معدل فوق لیسانس15.01
    6- البته مدرک زبان رو ابشنال تعیین کرده بودند. من هم ندارم
    لطفا راهنمایی کنید. مرسی

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام. من واسه دکترا در دانشگاه هاسلت البته در پوزیشن معرفی شده اپلای کردم ولی الان حدود 5 ماه است که جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید. به چه کسی باید ایمیل بزنم تا جواب زودتر بگیرم. البته اینو هم بگم دکترا همراه با اسکلارشیپ هستش. قبلا به من گفته بودند که زمان بر هست این پروسه. این شرایط من هست آیا پذیرش میشم. در رشته مدیریت لجستیک و تحقیق در عملیات: لطفا سطح دانشگاه هاسلت نسبت به سایر دانشگاههای بلژیک چگونه است؟

2- یک مقاله ژورنال خارجی
    4- یک سال سابقه تدریس
    5- معدل فوق لیسانس15.01
    لطفا راهنمایی کنید. مرسی
    معمولا در این زمینه بعضا دانشگاه ها زیاد طولش میدن. با استادتون مکاتبه کنید اگه ایمیل هم جواب نمیدن بهترین راه اینه که خودتون تماس بگیرید باهاشون.
    موفق باشید

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها

2- یک مقاله ژورنال خارجی
    4- یک سال سابقه تدریس
    5- معدل فوق لیسانس15.01
    لطفا راهنمایی کنید. مرسی
    دانشگاه هسلت جزو دانشگاه های تاپ بلژیک نیست اما دانشگاه خوبی، گرچه در دوره دکتری امکانات آزمایشگاهی و استاد راهنما از همه مهمتره. اما اگر قصد برگشت به کشور و دارید مدارک این دانشگاه بر اساس آنچه که در سایت وزارت علوم اومده (http://www.msrt.ir/sites/grad_dept/book.aspx) فقط تا کارشناسی ارشد قابل ارزشیابی هست و دکتری این دانشگاه و ارزشیابی نمی کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)