صفحه 8 از 39 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

پذيرش توي مقطع دكتري بلژيك مثل سوئد هست كه بايد منتظر پوزيشن خالي بود؟ كلا پذيرش از بلژيك راحتره از سوئده چون سوئدي ها به دانشجوهاي خودشون بيشتر تاكيد دارن توي مقطع دكتري

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarabio نمایش پست ها
    این یک روال اداری نیست! یک واقعیته برای اینکه من الان اینجا دانشجوی phd هستم با fund کامل! یک سال اینجا زندگی می کنم. این یه هشدار بود حالا خود دانید
    حالا اگر دانشجوی فوق خودشون باشیم و بخوای برای دکتری اقدام کنیم چه اتفاقی میفته؟ براشون فرقی میکنه؟ منظورم اینه شانس دانشجوهای خودشون بیشتر یا نه مهم نیست؟
    شما که خودت داری میگی فاند کامل برای پی اچ دی گرفتی پس اینی که گفتین دو سال درس بخون و بعد با یه مدرک بی ارزش برو یعنی چی؟ دو سال پول به دانشجو میدن برای چی پس؟
    برای قبولی تو این دانشگاه چه معیاری مهمه؟ معدل/مقاله/...؟
    ممنون
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soshianet نمایش پست ها
    پذيرش توي مقطع دكتري بلژيك مثل سوئد هست كه بايد منتظر پوزيشن خالي بود؟ كلا پذيرش از بلژيك راحتره از سوئده چون سوئدي ها به دانشجوهاي خودشون بيشتر تاكيد دارن توي مقطع دكتري
    منظورتون دانشجوی سوئدی هست یا دانشجوی مقاطع قبل در دانشگاهای سوئد؟
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ازاد

سلام دوستان، به کمک فوری نیاز دارم
    من برای یک موقعیت دکترا اقدام کرده بودم و نهایتا اون موقعیت رو به من دادند. ولی تو offer letter دانشگاه که به فرانسوی هم صادر کردن نوشته برای یه research position به شما پذیرش دادیم به عنوان assistant researcher ، این یعنی چی؟ یعنی با دکترا فرق داره؟ اگه فرق داره وزازت علوم همچین چیزی رو قبول می کنه که معافیت تحصیلی بده یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه چطوری میشه پذیرشو از بلژیک defer کرد برا ترم بعد؟ آیا تو اروپا خصوصا بلژیک مثل امریکا و کانادا مرسومه؟ اصلا میشه؟

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

لطفا راهنمايي كنيد
    من يه نامه داشتم از دانشگاه Ghent يه استادش داشتم كه گفته بود ميتونيد وارد دكترا در گروه من بشيد به شرط اين كه فاند بگيريد بعد آدرس چندتا سايت داده بود. من سايت هارو يه نگاهي كردم از دو سه تا چيزي پيدا نكردم ولي يكي كه شرايطش مي خورد مال خود دانشگاه بود كه ددلاينش تموم شده بود بعدي هم مي سال بعد اعلام ميشه. حالا نمي دونم چي كار كنم؟ كسي تا حالا به اين روش فاند گرفته؟ اگه آره منو راهنمايي كنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط goodatflash نمایش پست ها
    طبق تجربه از دوستانی که آنجا تحصیل می کنند این دانشگاه مطرح ترین دانشگاه بلژیک در جوار دانشگاه گنت می باشد! رنک جهانی این دانشگاه نیز نشان از اعتبار بالای این دانشگاه دارد.
    حقوقی هم که این داشنگاه به دانشجوهای دکترا می دهد مطابق استاندارد سایر دانشگاه های بلژیکی بالای ۱۵۰۰ یورو می باشد که به دانشجوها با بکگراند تحصیلی قویتر بالای ۱۷۹۸ یورو (که دوره predoc در نظر گرفته نمی شود برای آنها) می باشد. البته طبق گفته اساتید این حقوق افزایش می یابد.

در مورد این که اینها دنبال دانشجوی مجانی هستند و اروپایی ها رو ترجیح می دن ،‌تجربه ای که در اروپا داشته ام تقریبا همه ممالک جز آلمان و انگلستان و شاید فرانسه همچین فضایی دارند. نگاهی به کادر یک گروه در یک دانشگاه اروپایی نشان می دهد که اساتید تمام وقت این دانشگاه ها عموما از Nativeهای کشور خودشون و به طور ندرت از کشورهای دیگر اروپایی و به طور بسیار نادر از کشورهای دیگر به خصوص ایران می باشد (با چینی ها به خاطر تجارت یه کم بهتر هستند)

برای اطلاع دوستانی که با این دانشگاه آشنایی ندارند.

1-مدرک predoctoral دانشگاه KULeuven تنها جهت ورود به مقطع دکترا برای دانشجو هایی که مدرک Master خودشون رو از nonEEA گرفتن صادر می شه تا سال 89 وزارت علوم این مدرک رو به عنوان Master ارزیابی می کرد و از امسال این کار رو نمی کنه. هیچ جای دیگه هم این کار رو نمی کنه

2-حداقل حقوق برای دانشجویان دکتری غیر اروپایی 70 درصد حقوق یک دانشجوی اروپایی است چیزی حدود 1300€. معمولا predoc ها از ایران selfsupport هستند -من نبودم! به خاطر background قوی!!!!- و باید یکسری course بگذرونن - من نگذروندم باز هم به خاطر background قوی- حداقل حقوق یک predoc می تونه بین 740 تا 900€ باشه 240€ هزینه ثبت نام از غیر اروپایی ها می گیرن و course هایی که می گیرید 100-150€ هزینه دارند.

3- در این دانشگاه بین دانشجوی دانشگاه آزاد و پیام نور (no offense) و دانشجوی دانشگاه تهران تفاوتی نیست و استاد من از doctoral school خواست که برای من استثنا قائل بشن که نشد و من مجبور شدم 6 ماه predoc باشم. البته لازم بگم تفاوت هایی بین مقررات doctoral schoolها وجود داره کم و زیاد داره ولی سوخت و سوز نداره

4- ان شالله میایید می بینید چه گلستانیه

من دانشجوی ترم اخر ارشد بیوتکنولوزی در کشور هندوستان هستم. واسه دکترا می خوام اقدام کنم . ایلتس ۶ تا ۶.۵ هم می تونم بگیرم. میتونم بورس بگیرم ؟ اصلا شرایت واسه گرفتن ویزا چطوره ؟

سلام دوستان. من تازه وارد تاپیک بلژیک شدم. من برای دکترا بیماری شنایسی(کشاورزی-گیاهپزشکی)میخوام اقدام کنم. اما اصلا اطلاعی درمورد دانشگاههای بلژیک ندارم. لطف میکنید لیستی از دانشگاههای بلژیک بدین(یا اسامی دانشگاههایی که رشته کشاورزی دارند)ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of statistics payam noor unuiversity of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus2535 نمایش پست ها
    سلام دوستان، به کمک فوری نیاز دارممن برای یک موقعیت دکترا اقدام کرده بودم و نهایتا اون موقعیت رو به من دادند. ولی تو offer letter دانشگاه که به فرانسوی هم صادر کردن نوشته برای یه research position به شما پذیرش دادیم به عنوان assistant researcher ، این یعنی چی؟ یعنی با دکترا فرق داره؟ اگه فرق داره وزازت علوم همچین چیزی رو قبول می کنه که معافیت تحصیلی بده یا نه؟
    دوست عزیز یعنی شما کمک ریسرچی در ریسرچ کمک میکنی به استادت و در ازای اون پول میگیری .در هر صورت شما دانشجوی دکتری هستی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)