صفحه 9 از 39 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 390

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک، رشته‌ها و دانشگاه‌ها (پست مربوط به شانس پذیرش = حذف)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک

سلام دوستان. من به کمک فوری نیاز دارمو. من تو دانشگاههای بلژیک سرچ میکنم رشته خودم(کشاورزی- گیاهپزشکی گرایش بیماری شناسی نمیبیبم)!!! و این خیلی عجیبه!!!کسی اطلاعات جامعی در این زمینه داره. لطفا کمک کنه
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط elham ghasemi نمایش پست ها
    سلام دوستان. من به کمک فوری نیاز دارمو. من تو دانشگاههای بلژیک سرچ میکنم رشته خودم(کشاورزی- گیاهپزشکی گرایش بیماری شناسی نمیبیبم)!!! و این خیلی عجیبه!!!کسی اطلاعات جامعی در این زمینه داره. لطفا کمک کنه
    ممنونم
    گنت دانشگاه کشاورزی اینترنشنالگویا نداره نداره دوستانی که گیاهپزشکی خوندن الان اینجا مستر دارن نماتد شناسی میخونن تو دانشکده علوم

Junior Member

سلام به همگی‌.
    من تازه به جمع شما پیوستم. راستش من از سال ۲۰۰۶ سوئد بودم و اونجا ۲ تا مستر گرفتم. ساله ۲۰۱۰ از گنت واسه دکترا ادمیشن گرفتم و امسال واسه ویزا اقدام کردم. ۱۹ اکتبر امسال مدارکمو دادم واسه ویزا اما تا حالا خبری نیست. به نظر شما این ماجرای سفارت انگلیس تاثیری در کار ما میذاره؟ من اشتباه بزرگی‌ کردم که از سوئد اومدم اینجا ویزا بگیرم، باید از همونجا میرفتم. در ضمن شهر گنت خیلی‌ زیباست، دو بار اونجا رفتم و سوپروازرمو دیدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza76 نمایش پست ها
    سلام به همگی‌.
    من تازه به جمع شما پیوستم. راستش من از سال ۲۰۰۶ سوئد بودم و اونجا ۲ تا مستر گرفتم. ساله ۲۰۱۰ از گنت واسه دکترا ادمیشن گرفتم و امسال واسه ویزا اقدام کردم. ۱۹ اکتبر امسال مدارکمو دادم واسه ویزا اما تا حالا خبری نیست. به نظر شما این ماجرای سفارت انگلیس تاثیری در کار ما میذاره؟ من اشتباه بزرگی‌ کردم که از سوئد اومدم اینجا ویزا بگیرم، باید از همونجا میرفتم. در ضمن شهر گنت خیلی‌ زیباست، دو بار اونجا رفتم و سوپروازرمو دیدم.
    البته اینجا جای این سوال نیست و تاپیک مربوط مشکلات مربوط در گرفتن ویزا پس از تشکیل پرونده بود

منم در شرایطی مشابه هستم و منتظر ویزا. گویا سوئد بودن و نبودن تاثیری در سرعت پرونده نداره و به هر حال فرستاده شده به وزارت کشور تا اونجا بررسی بشه. البته دوستانی که از سوئد اقدام کرده بودن اونها همون یک روزه و یا یک هفته ای جواب گرفتند. شما با وزارت کشور اونجا تماس بگیرین بعد ببینید پروندتون تو infovisa کی تشکیل شده؟ عموما بین ۳ تا ۶ هفته بعد از اون مدت جواب میاد.
    در مورد تاثیر یا نداشتن که اطلاعی ندارم! بسته به سیاست کشور داره!
    Every experience you have and how it makes you feel is a direct result of your perspective on life.

Junior Member

مرسی‌ از رهنمایتون. پرونده من ۲۴ اکتبر در infovisa ثبت شده. اما نمیدونم چقدر دیگه باید صبر کرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در بلژيك

براي من خيلي جالب است كه وزارت علوم حتي يكبار به سايت دانشگاه هاسلت مراجعه نكرده است و اين دانشگاه را جزء دانشگاههاي خوب قرار داده است. من خودم براي مقطع دكتري شيمي از اين دانشگاه براي سال2012 ميلادي بهمراه فاند خوب پذيرش گرفتم. نمي دانم اين موضوع كه اين دانشگاه در واقع همان University Center of Limburg هست را چگونه به وزارت علوم اعلام كنم. اگه امكان دارد من را راهنمايي كنيد. يك سوال داشتم و آن اينكه من متأهل هستم. آيا بهتر است الان كه مي خواهم براي گرفتن ويزا اقدام كنم بهمراه خانواده اقدام كنم يا اينكه براي آنها در چند ماه آينده اقدام كنم. خودم نظرم اين هست كه اول تنها بروم و در محيط جا بيوفتم.

Junior Member mehransunstar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_a120 نمایش پست ها
    براي من خيلي جالب است كه وزارت علوم حتي يكبار به سايت دانشگاه هاسلت مراجعه نكرده است و اين دانشگاه را جزء دانشگاههاي خوب قرار داده است. من خودم براي مقطع دكتري شيمي از اين دانشگاه براي سال2012 ميلادي بهمراه فاند خوب پذيرش گرفتم. نمي دانم اين موضوع كه اين دانشگاه در واقع همان University Center of Limburg هست را چگونه به وزارت علوم اعلام كنم. اگه امكان دارد من را راهنمايي كنيد. يك سوال داشتم و آن اينكه من متأهل هستم. آيا بهتر است الان كه مي خواهم براي گرفتن ويزا اقدام كنم بهمراه خانواده اقدام كنم يا اينكه براي آنها در چند ماه آينده اقدام كنم. خودم نظرم اين هست كه اول تنها بروم و در محيط جا بيوفتم.
    با سلام،
    در ابتدا تبريك ميگم بهتون بابت پذيرش و فاند...
    همانطور كه شما فرموديد متاسفانه گروهبندي وزارت علوم منطق درستي نداره و يكبار دانشگاه رو با اسم Limburgs Universitair Centrum جزء گروه ممتاز و بار ديگه با نام Universitet Hasselt در گروه خوب قرار داده، از آنجاييكه من هم مقطع فوق امسال پذيرش گرفتم از اين دانشگاه و هرچند به دلايل نامعلوم هنوز ويزام نيومده...! ولي به وزارت علوم مراجعه كردم و موضوع طبقه بندي اشتباه رو به مسئولش اطلاع دادم و ايشون هم تشكر كرد و گفت واي چه اشتباهي...! در اسرع وقت درستش مي كنيم و تا حالا بعد از 5 ماه خبري نيست... به هرحال مدارك اين دانشگاه مورد تاييد وزارت علوم هست اگر هم دقت كرده باشيد جلوي اسم Universitet Hasselt ننوشته صرفا تا مقطع كارشناسي ارشد (با توجه به شماره رديف 3)... ولي توصيه مي كنم براي اطمينان بيشتر خودتون هم يه پيگيري و كسب اطلاع از وزات علوم داشته باشيد.
    در مورد ويزاي الحاق به همسر هم قانونا شما بايد ابتدا تشريف ببريد اونجا و پس از گرفتن كارت اقامت، اون كارت رو به همراه مداركي دال بر گرفتن منزل رو براي همسرتون بفرستيد تا ايشون بتونن واسه ويزا افدام كنن كه با توجه به شنيده هاي بنده از 2-3 ماه به بالا طول ميكشه...! (البته مدت زمانش طبق شنيده هاست و موثق نيست...!)
    ویرایش توسط mehransunstar : December 12th, 2011 در ساعت 10:52 AM

Junior Member

خيلي ممنون از راهنمايي شما دوست عزيز. من يكي از دوستانم در دانشگاه هاسلت مشغول به تحصيل است. فكر كنم اگر يك نامه رسمي از طرف دانشگاه براي وزارت علوم ارسال شود اين مغايرت نامها هم از بين مي‌رود. چند سوال ديگر داشتم كه اگر برايتان مقدور هست در صورت امكان و اطلاع پاسخ آنها را برايم بنويسيد

1. من مداركم را قبلاً به زبان انگليسي ترجمه كرده بودم. آيا لازم است تا مدارك حتماً به زبان فرانسه يا هلندي باشد يا اينكه همين مداركم را ارائه دهم.
    2. آيا بايد فرم خاصي را براي گواهي سلامت از سفارت بگيريم. آيا فرم خام را شما داريد يا اينكه بايد برم سفارت.
    3. معمولاً چه مدتي زمان مي‌برد تا ويزا بدهند. چون استادم بهم گفتم بايد تا ماه چهارم ميلادي اونجا باشم.
    4. من كه بورس تحصيلي دارم آيا لازم است كه گردش مالي هم ارائه كنم؟

Junior Member mehransunstar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_a120 نمایش پست ها
    خيلي ممنون از راهنمايي شما دوست عزيز. من يكي از دوستانم در دانشگاه هاسلت مشغول به تحصيل است. فكر كنم اگر يك نامه رسمي از طرف دانشگاه براي وزارت علوم ارسال شود اين مغايرت نامها هم از بين مي‌رود. چند سوال ديگر داشتم كه اگر برايتان مقدور هست در صورت امكان و اطلاع پاسخ آنها را برايم بنويسيد

1. من مداركم را قبلاً به زبان انگليسي ترجمه كرده بودم. آيا لازم است تا مدارك حتماً به زبان فرانسه يا هلندي باشد يا اينكه همين مداركم را ارائه دهم.
    2. آيا بايد فرم خاصي را براي گواهي سلامت از سفارت بگيريم. آيا فرم خام را شما داريد يا اينكه بايد برم سفارت.
    3. معمولاً چه مدتي زمان مي‌برد تا ويزا بدهند. چون استادم بهم گفتم بايد تا ماه چهارم ميلادي اونجا باشم.
    4. من كه بورس تحصيلي دارم آيا لازم است كه گردش مالي هم ارائه كنم؟
    خواهش ميكنم، شايد گرفتن نامه بتونه كارساز باشه... اما در مورد سئوالات اكثرا جواب اونها در قسمت درخواست ويزاي بلژيك توضيح داده شده اند ولي به اختصار:
    1- چون دانشگاه هلندي زبان است مدارك ترجمه شده به زبان انگليسي مورد قبول سفارت و دانشگاه مي باشد و نيازي به ترجمه آنها به آلماني يا فرانسه نيست...(در نظر داشته باشيد كه اين مدارك بايد به تاييد سفارت بل‍ژيك در ايران برسند تا مورد قبول دانشگاه قرار بگيرن... سفارت مداركي را كه بيش از 6 ماه از ترجمه آنها گذشته است را نپذيرفته و تائيد نمي كند.)
    2- براي گرفتن گواهي سلامت نيازي به گرفتن فرم مخصوص نيست شما فقط كافيه كه به دكتر معتمد سفارت جناب آقاي دكتر هوشنگ نوشاد مراجعه كنيد ايشون فرم رو براي شما تاييد ميكنه و به شما ميده البته بعد از انجام معاينه، آزمايش خون، و راديوگرافي از قفسه سينه.
    3- پروسه گرفتن ويزا از سفارت الان خيلي متفاوت و طولاني شده، قبلا بعضي ها 3-4 روزه هم ويزا گرفتن ولي متاسفانه افرادي هستند مثل من كه الان نزديك به 4 ماهه كه ويزامون نيومده... و اين ميتونه به حساسيت رشته و زمان تشكيل و نقص پرونده مريوط بشه و عوامل ديگري كه ما بي خبريم... (توصيه ميكنم هرچه سريعتر وقت بگيريد و واسه ويزا اقدام كنيد و به دوستتون هم بگيد نامه پذيرش رو واستون با DHL شخصا بفرسته چون مال من رو با پست عادي فرستادن كه 50 روز توي راه بود...!!!)
    4- افرادي كه بورس تحصلي دارند نياز به مدارك ساپورتر و گردش مالي نيست و همون برگه بورس تحصيلي كه همراه نامه پذيرشتون مياد كفايت مي كنه.

سلام
    چه دانشگاهی زو با شرایط زیز به من پیشنهاد میکنید.

لیسانس کامپیوتر :معدل 14.20
    فوق لیسانس اقتصاد:16
    ایلتس :6.5
    مقاله ندارم

برای دکترای اقتصاد میخوام اقدام کنم.ایا شانس بورس یا فاند رو دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)