صفحه 33 از 38 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 378

موضوع: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های بلژیک

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط kian999 نمایش پست ها
    آقا برای بلژیک در مقطع دکترا زبان فرانسه هم قابل قبول است؟ یا انگلیسیه یا هر دو؟
    دوست گرامي با درود

بستگي دارد به رشته شما و ناحيه ارائه آن رشته. در مناطق فلاندر تقريبا با قاطعيت مي شود گفت به انگليسي است اما در مناطق والووني فرق مي كند و شايد بشود گفت رشته هاي فني به انگليسي و ما بقي به فرانسه.

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member salar_12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک.

با سلام. دوستانِ با تجربه نظر بدن... ممنونم.
    رشته الکترونیک:

کاردانی: غیر انتفاعی-- 15.5
    کارشناسی: غیرر انتفاعی--17.7
    ارشد: دولتی-- 15 الی 16
    زبان: 6
    مقاله: 2تا - IEEE 1 -

لطف می فرمایید بگید آیا پذیرش می گیرم؟ از دانشگاه با چه سطحی؟
    و میزان حقوق(فاند) که احتمال داره بدن به من؟

Junior Member

درود به دوستان

چیزی نمی دونم درباره ی روالِ این پذیرش گرفتن.

خیلی به کمک نیاز دارم.

امیدوارم کسی کمک کنه و منم جبران کنم براش.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی معماری و عمران که تنها عمرانشو چهار نیمسال دارم درسها با نمره هاشونو که به پایان هم نرسونده ام ول کرده ام پس از چهار نیمسال،
    دیگه لیسانس زبان انگلیسی، دانشگاه شیراز؛ معدل 18.60

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : دانشگاه شیراز، معدل 14.80

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: آیلتس، 7.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی : ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : زبان انگلیسی، زبانشناسی و یا رشته های دیگه
    8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : دانشگاه ها را نمی شناسم. دانشگاه برام چندان هم مهم نیست.

9- نکات برجستۀ رزومه: معدل کارشناسی بسیار بالا.

10- میزان فاند مورد انتظار : هرچه بیشتر بهتر. اگه بشه رایگان درس خوند و تنها هزینه ی زندگی داد که بهترینه.

سابقه ی تدریس در دانشگاه: پنج نیمسال دارم.

همچنین تازگی در اندیشه ی خواندن (هرچند نیمه (چند نیمسال)) خواندن ِ یک ارشدِ دیگر در دانشگاه تهران در رشته ی زبانشناسیم، به این امید که کمک کند بهم و مقاله و نیروی علمی در بیاد ازش.

نکته ی برجسته زبان انگلیسیمه که ایلتس 7.5 بالا تر هم می تونم بیارم.

زبانِ آلمانی هم می دانم هنوز آزمونِ رسمی نداده ام براش.

ناامیدم. کسی کمک کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Omeed نمایش پست ها
    درود به دوستان

چیزی نمی دونم درباره ی روالِ این پذیرش گرفتن.

خیلی به کمک نیاز دارم.

امیدوارم کسی کمک کنه و منم جبران کنم براش.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی معماری و عمران که تنها عمرانشو چهار نیمسال دارم درسها با نمره هاشونو که به پایان هم نرسونده ام ول کرده ام پس از چهار نیمسال،
    دیگه لیسانس زبان انگلیسی، دانشگاه شیراز؛ معدل 18.60

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : دانشگاه شیراز، معدل 14.80

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: آیلتس، 7.5

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی : ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : زبان انگلیسی، زبانشناسی و یا رشته های دیگه
    8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : دانشگاه ها را نمی شناسم. دانشگاه برام چندان هم مهم نیست.

9- نکات برجستۀ رزومه: معدل کارشناسی بسیار بالا.

10- میزان فاند مورد انتظار : هرچه بیشتر بهتر. اگه بشه رایگان درس خوند و تنها هزینه ی زندگی داد که بهترینه.

سابقه ی تدریس در دانشگاه: پنج نیمسال دارم.

همچنین تازگی در اندیشه ی خواندن (هرچند نیمه (چند نیمسال)) خواندن ِ یک ارشدِ دیگر در دانشگاه تهران در رشته ی زبانشناسیم، به این امید که کمک کند بهم و مقاله و نیروی علمی در بیاد ازش.

نکته ی برجسته زبان انگلیسیمه که ایلتس 7.5 بالا تر هم می تونم بیارم.

زبانِ آلمانی هم می دانم هنوز آزمونِ رسمی نداده ام براش.

ناامیدم. کسی کمک کنه.
    سلام دوست عزیز

من در مورد رشته شما اطلاعاتی ندارم، اما اینو می دونم که اگه بخوایین پذیرش بگیرین حتما می تونین، فقط باید بگردین و استاد و دانشگاه مناسبش رو پیدا کنین. در این میان فاکتور های زیادی تاثیر گذار هست که شاید فکرش رو هم نکینن. مثلا ممکنه فردی با رزومه خوب از یک دانشگاه نتونه پذیرش بگیره به خاطر اینکه استاد تصمیمی برای گرفتن دانشجو جدید نداره یا ظرفیش تکمیله، یا فعلا پروژه جدیدی نداره، هنوز نتونسته فاندی برای پروژش پیدا کنه و ... . و در همین حال ممکنه یه استاد به دلیل اینکه دقیقه نود پروژش و یا فاندش فراهم شده بخواد دانشجو بگیره که در این موقع معمولا مراجعه می کنه به دانشجوهایی که قبلا بهش برای ادامه تحصیل ابزار علاقه مندی کردن و سعی می کنه از بین اونا بهترین رو انتخاب کنه.( اگر هم که عجله ای نداشته باشه معولا با دادن اطلاعیه دنبال دانشجوی مورد نظرش می گرده).
    در هر حال شما باید دانشگاه ها رو دونه به دونه بگردین و به استاتیدی که به زمینه شما نزدیکترن ایمیل بزنین. و یا از دوستانی که قبلا تو رشته خودتون بودن راهنمایی بگیرین. این کار شاید یکم خسته کننده و طاقت فرسا باشه، اما من مطمئنم در بلند مدت حتما نتیجه می گیرین.

موفق باشید.

با عرض سلام احترام خدمت دوستان عزیز
    به صورت جداگانه شرایط خودم و همسرم رو نشریح میکنم و ممنون میشم از دوستانی که بتونن من رو راهنمایی کنن. چون واقعا نیاز به یک هم فکری و مشورت دارم.
    فارغ التحصیل معماری با معدل 16.5 از دانشگاه سراسری هستم.
    مدرس دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران ( نرم افزار ) 4 دوره و در حال حاضر هم چنان تدریس میکنم.
    مدرس دوره دکوراسیون داخلی خانه صنعت و معدن ایرانیان
    پایان دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران ( 270 ساعت ) ( ارائه مدرک واحد های گذارنده شده به صورت جداگانه از مدرک اصلی )
    مدرک معماری داخلی آکادمی داموس ایتالیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران )
    مدرک کارگاه معماری فراکشتاین مادرید اسپانیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران )
    پایان دوره عالی معماری داخلی و دکوراسیون خانه عمران (160 ساعت و با نمره A+ )
    عضو جامعه مهندسین معماری داخلی ایران
    مقاله ISI یکی دارم.
    طراح یک شرکت معماری حرفه ای که دارای گواهینامه هایی بین المللی متعدد است. ( با سابقه بیمه 1 سال )
    مدرک زبان آیلتس 6.5
    طراحی بیش از 50 پروژه دولتی و غیر دولتی در حوزه معماری داخلی که همگی قابل ارائه هست.
    ----------------------------------------------------
    سوابق تحصیلی همسرم
    کارشناسی معماری معدل 17.5 از دانشگاه سراسری
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه سراسری ترم 3 معدل 19.5 ( یک ترم تا اتمام فارغ التحصیلی )
    مقاله ISI 2 تا
    نمره زبان آیلتس 6.5
    ----------------------------------------------------------------------------
    شرایط هر دو نفر ما در چه سطحی قرار داره ؟
    برای پذیرش و گرفتن فاند در رشته های معماری و معماری داخلی و به طور کلی رشته های مرتبط با حوزه معماری از چه مقدار شانسی برخوردار هستیم ؟
    با توجه به شرایط موجود برای کدام یک از کشورهای زیر میتونم به ترتیب اولویت برای Scholarship اقدام کنم؟
    بلژیک -نروژ - فنلاند - دانمارک - آمریکا - اتریش
    این امکان وجود داره که همسرم به طور مستقیم برای مقطع دکترا پذیرش بگیره یا حتما برای مستر دوم باید اقدام کنه و بعد برای دکترا؟
    اگر من نتونم پذیرش بگیرم میتونم بعد از پذیرش همسرم در مقطع دکترا در برژیک - دانمارک ، فنلاند یا سوئد ، اتریش خودم برای مستر اقدام کنم؟
    -----------------------------------------------------------
    از همه دوستان ممنونم که راهنمایی میکنن
    سپاسگزارم.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hyperpersia نمایش پست ها
    به صورت جداگانه شرایط خودم و همسرم رو نشریح میکنم و ممنون میشم از دوستانی که بتونن من رو راهنمایی کنن. چون واقعا نیاز به یک هم فکری و مشورت دارم.
    مدرس دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران ( نرم افزار ) 4 دوره و در حال حاضر هم چنان تدریس میکنم.
    پایان دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران ( 270 ساعت ) ( ارائه مدرک واحد های گذارنده شده به صورت جداگانه از مدرک اصلی )
    مقاله ISI یکی دارم.
    طراح یک شرکت معماری حرفه ای که دارای گواهینامه هایی بین المللی متعدد است. ( با سابقه بیمه 1 سال )
    مدرک زبان آیلتس 6.5
    طراحی بیش از 50 پروژه دولتی و غیر دولتی در حوزه معماری داخلی که همگی قابل ارائه هست.
    سوابق تحصیلی همسرم
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه سراسری ترم 3 معدل 19.5 ( یک ترم تا اتمام فارغ التحصیلی )
    مقاله ISI 2 تا
    نمره زبان آیلتس 6.5
    برای پذیرش و گرفتن فاند در رشته های معماری و معماری داخلی و به طور کلی رشته های مرتبط با حوزه معماری از چه مقدار شانسی برخوردار هستیم ؟
    با توجه به شرایط موجود برای کدام یک از کشورهای زیر میتونم به ترتیب اولویت برای Scholarship اقدام کنم؟
    این امکان وجود داره که همسرم به طور مستقیم برای مقطع دکترا پذیرش بگیره یا حتما برای مستر دوم باید اقدام کنه و بعد برای دکترا؟
    اگر من نتونم پذیرش بگیرم میتونم بعد از پذیرش همسرم در مقطع دکترا در برژیک - دانمارک ، فنلاند یا سوئد ، اتریش خودم برای مستر اقدام کنم؟
    سپاسگزارم.
    موفق باشید.
    سلام.
    من در رشته معماری از دانشگاه لوون در بلژیک برای مقطع ارشد پذیرش گرفتم و به نظرم شما هم با این رزومه حتما می تونید پذیرش رو داشته باشید. توضیحات رشته معماری رو به صورت کامل در پیغام خصوصی براتون ارسال کردم.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hyperpersia نمایش پست ها
    مقاله ISI یکی دارم.
    مدرک زبان آیلتس 6.5
    سوابق تحصیلی همسرم
    مقاله ISI 2 تا
    نمره زبان آیلتس 6.5
    سپاسگزارم.
    موفق باشید.
    ظرفیت پیام خصوصی شما پر شده و متاسفانه نمی تونم پیامی براتون ارسال کنم. اگه ممکنه پیام هاتون رو پاک کنید. ممنون

Junior Member

این رزومه فرضی چقدر برای دانشگاه های بلژیک شانس داره؟ اگر کشور دیگه ای رو هم پیشنهاد کنید به صورت پیام خصوصی ممنون میشم.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

کامپیوتر-آزاد-15.5
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    کامپیوتر- دانشگاه تهران - 15.5
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    90
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    310
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    فعلا هیچی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    هیچ
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مستر آمار (کورس های مرتبط با دیتا ساینس+ یادگیری ماشین برای ادامه تحصیل در دوره دکترای یادگیری ماشین)
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    ترجیح اول آمریکا ولی هیچ الزامی نیست.
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    گرنت پژوهشی برای تز - تدریس در دانشگاه
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

فول فاند

Junior Member

با سلام
    من مدرک لیسانس فیزیک هسته ای از دانشگاه رازی دارم.
    بیشتر علاقه من در رشته معماری هست(کارشناسی)
    خواستم بپرسم چه شانسی واسه پذیرش گرفتن در کارشناسی معماری و یا ارشد فیزیک وجود داره
    وضعیت زبان باید چطور باشه
    و هزینه ها هم تقریبا واسم مهمه
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid32 نمایش پست ها
    با سلام
    من مدرک لیسانس فیزیک هسته ای از دانشگاه رازی دارم.
    بیشتر علاقه من در رشته معماری هست(کارشناسی)
    خواستم بپرسم چه شانسی واسه پذیرش گرفتن در کارشناسی معماری و یا ارشد فیزیک وجود داره
    وضعیت زبان باید چطور باشه
    و هزینه ها هم تقریبا واسم مهمه
    با تشکر
    سلام من در خصوص فیزیک هسته ای اطلاعی ندارم اما پذیرش در رشته کارشناسی معماری فکر نمی کنم سخت باشه، من خودم پذیرش ارشد معماری دارم از دانشگاه لوون. هزینه کارشناسی معماری هم تا جایی که من می دونم مثل ارشدش سالی 890 یورو هست. البته انگار بعضی دانشگاه ها دارن از سال 2017 گرون می کنن شهریه ها رو. بازم باید سایت دانشگاه ها رو چک کنید.
    موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)