صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65

موضوع: اقامت پس از اتمام تحصیلات در بلژیک

Senior Member ahmadlove آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از اتمام تحصیلات در بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط smotamed نمایش پست ها
    یکی از بندهای ویزای دانشجویی بلژیک تعهد اکید هست به بازگشت به ایران بعد از اتمام تحصیل،دوستانی که تو بلژیک تحصیل کردن و تجربشو دارن میشه راهنمایی کنن که آیا فردای فارغالتحصیلی باید برگشت ایران یا اینکه چند ماهی مهلت میشه گرفت برای دنبال کار بودن؟
    کارت اقامت شما رو سال به سال تمدید میکنن. معمولا از وقتی که اقدام میکنین تا سپتامبر یا اکتبر سال بعدش. حالا شما اگر جون امتحانات رو تموم کنین حداکثر 3 تا 4 ماه وقت دارین کار پیدا کنین. بعدش قانونا باید بلژیک رو ترک کنین چون مهلت جستجوی کار نمیدن!
    موفق باشین
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

سلام برای اقامت در کشور بلژیک از فامیل درجه 1 که شغلش ازاد هستش میتونه برای من job offer بفرسته.من و همسرم شغلمون سفال گری و کار لعاب هستش و در تهران کلی نمایشگاه گزاشتیم .میخوام بدونم ازچه راهی میتونم استفاده کنم برای اقامت.البته همسرم در antwerpen تحصیل کرده در رشته سرامیک

نقل قول نوشته اصلی توسط katy62 نمایش پست ها
    سلام برای اقامت در کشور بلژیک از فامیل درجه 1 که شغلش ازاد هستش میتونه برای من job offer بفرسته.من و همسرم شغلمون سفال گری و کار لعاب هستش و در تهران کلی نمایشگاه گزاشتیم .میخوام بدونم ازچه راهی میتونم استفاده کنم برای اقامت.البته همسرم در antwerpen تحصیل کرده در رشته سرامیک
    به هرصورتی که اینجا وارد بشین فرقی نمیکنه!باید 5 سال کار کنین و ماهیانه مالیات پرداخت کنین تا بتونین برای اقامت اقدام کنین.
    موفق باشید
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام
    پس اخرین و درست ترین جواب شما میتونید توی دوره تحصیلی واسه کارت اقامت اپلای کنید به شرطی که برید و درخواست بدبد که مالیات پرداخت کنید ومحتمل هست که با 3 سال دانشجو دکتری بودن بهتون این کارت را ندن و بایستی کار پیدا کرد تو اون فرجه زمانی ....
    حالا کلا کشور خوبی هست؟ مثلا نسبت به استرالیا کدوم بهتر هست؟ غیر از بحث زبان... رشته بنده مکانیک هست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    سلام
    پس اخرین و درست ترین جواب شما میتونید توی دوره تحصیلی واسه کارت اقامت اپلای کنید به شرطی که برید و درخواست بدبد که مالیات پرداخت کنید ومحتمل هست که با 3 سال دانشجو دکتری بودن بهتون این کارت را ندن و بایستی کار پیدا کرد تو اون فرجه زمانی ....
    حالا کلا کشور خوبی هست؟ مثلا نسبت به استرالیا کدوم بهتر هست؟ غیر از بحث زبان... رشته بنده مکانیک هست
    دانشجوی دکتری مالیت نمیده. در مورد اینکه داوطلبانه بشه مالیات داده اطلاعات موثقی اینجا پیدا نکردم متاسفانه. فرجه زمانی کار پیدا کردن بعد از تحصیل هم ندارین اینجا!
    به هیچ وجه نه اینجا نه کل اروپا رو با استرالیا کانادا یا امریکا مقایسه نکنید. هرکدوم از اونها رو دارید به هیچ وجه به اینجا فکر نکنید!
    موفق باشید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام
    من برای بورسیه دکتری دانشگاه Universities in Liège دارم اپلای میکنم و احتمال زیاد بورس بشم چون رزومه قوی دارم.... میخوام بدونم این فاند پروژه ای که میدن چقدر هستش و اگر صرفه جویی کنیم چقدر میشه سیو کرد.... این شهر برای رشته مکانیک کار زیاد داره به نظرشما؟ کلا بلژیک کشور خوبی هست نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حتی استرالیا؟ ایلتس میخواد واسه ویزا یا دانشگاه؟ البته زبانم خوبه اما ایلتس ندادم هنوز....
    شما الان بلژیک هستید؟ استرالیا را خودم دوست دارم اما مشکل اینجاست که تحریم هستیم و نمیشه ریسک ویزا را قبول کرد....
    اگر امکان داره راهنمایی کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    دانشجوی دکتری مالیت نمیده. در مورد اینکه داوطلبانه بشه مالیات داده اطلاعات موثقی اینجا پیدا نکردم متاسفانه. فرجه زمانی کار پیدا کردن بعد از تحصیل هم ندارین اینجا!
    به هیچ وجه نه اینجا نه کل اروپا رو با استرالیا کانادا یا امریکا مقایسه نکنید. هرکدوم از اونها رو دارید به هیچ وجه به اینجا فکر نکنید!
    موفق باشید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

اگر با غیر تبعه بلزیکی ازدواچ کنی و بچه دار شی هم اقامت نمیدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط antwerpen نمایش پست ها
    در مورد دوره دکتری در بلژیک هم کارت اقامت یک ساله شما تا زمانی تمدید میشود که قرارداد دارید.بعد از اتمام دوره دکتری کارت اقامت شما به هیچ وجه تمدید نمیشود مگر آنکه کار ثابت با مقدار حقوق مشخصی داشته باشید.
    دریافت اقامت دائم در بلژیک مانند اکثر کشورهای اروپایی فقط از طریق ازدواج با تبعه ممکن است.
    یا اینکه پنج سال به طور قانونی کار کرده و مالیات داده باشید.

Junior Member

تو بلژیک قانون منع ججاب داریم؟
    مثلا میشه بدون مشکل تو دانشگاه لوون با حجاب اسلامی تحصیل کرد؟

Member kiyarash90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics, K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط rosaeidi نمایش پست ها
    تو بلژیک قانون منع ججاب داریم؟
    مثلا میشه بدون مشکل تو دانشگاه لوون با حجاب اسلامی تحصیل کرد؟
    سلام
    بله منع قانونی نداره...
    Lest YOU forget who YOU really are!!!
    زین دوهزاران من و ما ای عجبا من چه منم ××گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم
    قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن ×××ظلمات است بترس از خطر گمراهی

آیا مهلتی بعد از اتمام تحصیلات ( مثلا برای مستر ) برای پیدا کردن کار داده میشه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)