نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام یک را برتر می دانید؟

رأی دهندگان
343. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آمریکا و کانادا

139 40.52%
  • اروپای غربی

111 32.36%
  • اروپای شرقی

16 4.66%
  • استرالیا

51 14.87%
  • آسیای شرقی

17 4.96%
  • سایر کشورها

9 2.62%
صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 75

موضوع: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

Question وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

با سلام خدمت عزیران
    دوستان لطفا در این موضوع نظر خود را که برگرفته از اطلاعات ناشی از تجربیات زندگی خود در کشور و یا کشور هاست و یا اطلاعات شما ناشی از تحقیقات صورت گرفته است را با ذکر دلایل مطرح کنید.
    در این موضوع سعی در شناخت نکات مثبت فرهنگی و اجتماعی کشورهای مدنظر شما است. در عین حال می توانید نکات منفی مشاهده شده را نیز ارائه کنید. (به طبع نکات مثبت باید در کفه سنگین تر ترازو قرار داشته باشد!)
    لطفا از مقایسه کشورها و کلی گویی بپرهیزید و در صورتی که چند کشور مختلف رو مناسب می بینید هر کدام را با ذکر دلایل بررسی کنید.
    We are always getting ready to live but never living

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

سلام

به نظرم اصل سوال چند تا اشکال اساسی داره. اول اینکه به یک نوعی داره نژادپرستی رو ترویج می کنه. دوم، انتخاب فرهنگ برتر معنا و مفهوم نداره و صد البته ما در اینجا نه قصد انجام همچین کاری رو داریم و نه صلاحیتش رو.
    سوم اینکه شاید بهتر باشه که صورت سوال اینطور اصلاح بشه که کدوم یک از جوامع به لحاظ فرهنگی و اجتماعی برای دانشجویان ایرانی مناسب تره. اینجور بهتر نتیجه می گیریم.

شاد باشید
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط sardarafra نمایش پست ها
    سلام

به نظرم اصل سوال چند تا اشکال اساسی داره. اول اینکه به یک نوعی داره نژادپرستی رو ترویج می کنه. دوم، انتخاب فرهنگ برتر معنا و مفهوم نداره و صد البته ما در اینجا نه قصد انجام همچین کاری رو داریم و نه صلاحیتش رو.
    سوم اینکه شاید بهتر باشه که صورت سوال اینطور اصلاح بشه که کدوم یک از جوامع به لحاظ فرهنگی و اجتماعی برای دانشجویان ایرانی مناسب تره. اینجور بهتر نتیجه می گیریم.

شاد باشید
    به نظر من چندتا ایراد به پست شما هست! البته جسارت نباشه!
    اول اینکه چرا از دید نژادپرستی به موضوع نگاه میکنید!
    بالاخره یک سری مسائل کلی و استانداردهای بین المللی در ذهن همه افراد بشر هست و براساس اون مسائل کلی میان و کلیت یک فرهنگ رو (نه جزئیاتی رو که در مقابل اون کل ناچیز هستن و یا قسمت کوچیکی رو تشکیل میدن) محک میزنن و مقایسه میکنن
    در واقع میخام بگم این به دید افراد بر میگرده که چه فرهنگی و چه جو اجتماعی رو بهتر میدونن و صد البته دلایلشون هم واضح هست و هم میتونه بیان بشه!
    یه نکته دیگه چرا بگیم برای دانشجویان ایرانی ... چرا نیایم و بگیم جدای از ایرانی بودن و امریکایی بودن کدوم فرهنگ بهتره و معیارها رو رعایت کرده ....
    به نظرم تاپیک خیلی خوبیه! البته اگه به بیراهه کشیده نشه!

من در مورد کلیت فرهنگ، فرهنگ امریکایی و اروپای غربی (فرانسوی) رو میپسندم ولی در مورد فرهنگ کار و بیزینس، فرهنگ امریکایی ها و کانادایی ها رو!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

دوستان سلام
    مقدم بر هر چیز عنوان تاپیک وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟ به نظرم مشکلی نداره چون با دیدگاه افراد سروکار داره!
    همون طور که می دانید در گفت و گوی تمدن ها معیارها و فاکتورهایی مطرح شدند که تقابل فرهنگی رو روی میز مذاکره قرار داده به جای به چالش کشیدن تقابل موجود!!
    به طور مثال نظم انسان ها چه در رفتارها و چه عکس العمل ها از جمله این فاکتور هاست ! در سطح کلان, در بحث های فرهنگی میان تمدن های سنتی و قدیمی همین معیارها به کار برده می شوند تا نقاط ضعف و قوت جوامع رو به چالش بکشند.
    فکر نمی کنم این موضوع هدف دیگه ای رو دنبال کنه هرچند می تونه بحث شخصی باشه که باز در خور احترام هست.
    بحث نژاد پرستی مربوط به دفع برخی جوامع نیست و روی سخنش به دفع انسان هاست. و از دید من بحث نژادپرستی ملیتی نیز در این موضوع جایی نداره!

راجع به نظرسنجی هم از دید من مورد خاصی نداره اگر به همون دیدی که دوستمون در بالا اشاره کردند نگاه کنیم.
    من نوعی اگر جامعه X رو از لحاظ فرهنگی غنی و برتر بدونم این برتر بودن به معنای دفع سایر جوامع نیست بلکه فاکتورهایی در جامعه X مشاهده کردم که اون رو از سایر جوامع ممتاز کرده!!!
    <فسیروا فی الارض> و جملات مشابه که در اکثر کتب دینی و اجتماعی هم وجود داره به دید نژادپرستی یا هر چیز مشابه گقته نشده! منظور اینه که اگر شخصی جامعه ای یا حتی فرهنگی غیر از فرهنگ و جامعه خودش برتر می دونه می تواند جدای از هر گونه میهن پرستی و ... به انتخاب و تغییر بپردازد.
    من به شخصه تنها به خاطر کسب علم عالیه به فکر رفتن به Abroad نیستم ! من به دنبال جامعه و فرهنگی هستم که به دیدگاه من نزدیک تر باشه و با توجه به معیار های من در یک کلام برتر از سایرین باشه!
    مظمئن باشید هر زمان که به جمع بندی کلی راجع به فرهنگ و یا جامعه ای رسیدم حتما میام و در این تاپیک مطرح می کنم تا هم از نقاط ضعف جمع بندی خودم آگاه بشم و هم دیگران از نقاط قوت اون استفاده کنند.

اما به نظر من هم عنوان تاپیک ایراد داره چون من تاحالا نه جایی خوندم و نه شنیدک که برای فرهنگ مردم شاخص وجود داشته باشه
    یا منظور باید وضع socioeconomic باشه که شاخص زیاد هست مثل HDI و امید به زندگی و Happy planet index و.....
    با منظور اینه که شما(ما ایرونیها) کدوم فرهنگ رو دوست داریم که فقط نشون دهنده علاقه ماست

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    اما به نظر من هم عنوان تاپیک ایراد داره چون من تاحالا نه جایی خوندم و نه شنیدک که برای فرهنگ مردم شاخص وجود داشته باشه
    یا منظور باید وضع socioeconomic باشه که شاخص زیاد هست مثل HDI و امید به زندگی و Happy planet index و.....
    با منظور اینه که شما(ما ایرونیها) کدوم فرهنگ رو دوست داریم که فقط نشون دهنده علاقه ماست
    سلام دوست عزیز
    شاید عنوان تاپیک خیلی خشک بیان شده باشه و بردداشت ها بسیار متفاوت از منظور اصلی تاپیک باشه! منظور این نیست که با شاخص های فرهنگی مورد قبول و موجود بیایم از یک فرهنگ و جامعه تعریف کنیم.
    هر کسی با زندگی در هر جامعه ای به یک سری پتانسیل های اجتماعی اون جامعه پی می بره که در نظر اون فرد از برآیند این نکات مثبت میشه به خوب بودن اون جامعه پی برد!
    مثلا یک نکته مثبت جامعه ژاپن نظم در زندگی روزمره و کارهاست! این نکته ی مثبتی از این جامعه است که می تونیم در کنار دیگر ویژگی های مثبت به این نتیجه برسیم (شخصی) که جامعه ژاپن خوب است!!!!
    مسلما این خوب بودن نسبی است!

خود شما که در آمریکا زندگی می کنید یا از زندگی در اون جامعه راضی هستین یا نه ؟! که برای هر دو دلیل دلیل دارین !!! این دلایل می تونه مربوط به شاخص ها باشه می تونه بردداشت ها و معیارهای شخصی خود شما باشه!
    من واقعا تعجب می کنم شما چرا از موضوع تاپیک این بردداشت رو می کنید که باید شاخص گفته بشه!!!
    جهت اطلاع بگم که شاخص ها و معیار های (نام اصلیش به خاطرم نیست دوستان اگر می دونند حتما بگند) فرهنگی وجود داره و بهتر بگم تعریف میشه! برای نمونه میزان نظم یک معیار برای ارزیابی اجتماعی انسان ها تعریف شده! و برای بررسی گاهی از مقایسه هم استفاده میشه. در رشته هایی که به بررسی یک فرهنگ خاص می پردازند از همین معیارها استفاده می کنند.

در نهایت باید به این نکته تاکید کنم که در این تاپیک بیشتر از نکات مثبتی که دوستان در یک جامعه دیدند صحبت میشه! برای مثال با اجازه از شما می پرسم ... شما که در جامعه آمریکا هستید آیا این جامعه رو برای خود مناسب میدانید (مسلم نسبی هست) ؟؟ اگر آری چه نکات مثبتی در این جامعه دید که به این نتیجه رسیدید!!؟
    این سوال به شما نظر شما رو بررسی می کنه! در این تاپیک کسی نمی تونه بیاد بگه این برداشت شما اشتباه هست چون نظر شماست! اگر شما شاخص یا معیاری رو بررسی کنید و اشتباها اون معیار رو در مورد جامعه ای بیان کنید اون موقع میشه بحث کرد.

اگر باز هم می بینید که قصد تاپیک با عنوانش نمی خونه پیشنهاد یک عنوان جدید بدید شاید تصحیح شد.

بی نهایت سپاسگزارم

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

در این پست قصد دارم کمی بیشتر از فرهنگ و شاخص های اون صحبت کنم. اما به هیچ وجه قصد ندارم با معرفی این شاخص ها از شما بخوام که از این شاخص ها برای توجیح شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه خاصی استفاده کنید. این پست بیشتر جنبه اطلاع رسانی داره.

ابتدا تعریف یونسکو (UNESCO):

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (UNESCO) که به‌طور خلاصه یونسکو نامیده می‌شود، یکی از سازمان‌های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد است که درسال ۱۹۴۵ تشکیل شد. هدف این سازمان کمک به صلح و امنیت در جهان از راه همکاری بین‌المللی در زمینه‌های آموزشی و علمی و فرهنگی به منظور افزایش احترام به عدالت و قانون‌مداری و حقوق بشر، بر پایه منشور سازمان ملل متحد است.

The United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization is a specialized agency of the
    United Nations. Its stated purpose is to contribute to peace and security by promoting international collaboration through education, science, and culture in order to further universal respect for justice, the rule of law, and the human rights along with fundamental freedoms proclaimed in the UN Charter. It is the heir of the League of Nations' International Commission on Intellectual Cooperation

*شاخصهای فرهنگی یونسکو :
    یونسکو در گزارش جهانی فرهنگ در سال 1998 و 2002 به ارائه شاخصهای فرهنگی کشورهای مختلف جهان همراه با داده های مربوط به آنها پرداخته است. البته این شاخصها به هیچ وجه بر ارزیابی جهانی فرهنگ تدوین نشده اند, زیرا فرهنگ جهان متنوع و پیچیده است. این شاخصها تنها جنبه هایی از فرهنگ جهانی را که به آسانی قابل تشخیص است, نشان می دهد.
    در گزارش سال 1998 یونسکو حدود 125 شاخص معرفی شده که طبقات اصلی شاخصهای ارائه شده به شرح زیر می باشد.

فعالیتهای فرهنگی :
    --- روزنامه- کتاب- کتابخانه
    --- موسیقی
    --- بایگانی و موزه ها
    --- رادیو, تلوزیون, سینما, اینترنت

--- هنرهای نمایشی
    --- تعطیلات عمومی
    --- محوطه های میراث جهانی
    --- تجارت کالای فرهنگی

--- جهانگردی بین المللی
    --- ارتباطات و فناوری جدید

گرایشهای فرهنگی :
    --- رعایت حقوق فردی و اجتماعی توسط افراد جامعه (از مجریان قانون تا مردم عادی)

--- میزان ارزش گذاری و تمایل به کتاب, روزنامه ها و اوراق چاپی, رادیو و تلویزیون, سینما, ارتباط و سفر, اینترنت, مبادلات فرهنگی
    --- پذیرش کنوانسیونهای فرهنگی
    --- پذیرش کنوانسیونهای حقوق بشر
    --- میزان تمایل به ترجمه و انتشار کتاب به زبانهای خارجی
    (ترجمه از زبان اصلی)
    --- نویسندگانی که آثارشان بیشتر ترجمه شده است
    -- میزان اهمیت به محیط زیست و حیوانات
    --- پذیرش کنوانسیونهای میراث فرهنگی

تمام 125 شاخص فرهنگی به راحتی قابل تشخیص هستند و هر کدام در یکی از دسته های بالا قرار می گیرد. اما این شاخص ها تمام معیار ها را مشخص تخواهند کرد.
    به طور مثال: نظم به عنوان یک شاخص اصلی در برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی و چگونگی رعایت حقوق افراد خود را نشان می دهد.
    در صورت تمایل می تونم شاخص های جامعه های دیگه رو هم معرفی کنم اما به صورت دسته بندی!
    منبع: گزارش یونسکو + ویکی پدیا + کتاب های مدیریت فرهنگی

در نهایت از دوستان عزیزی که در جامعه ای خارجی زندگی می کنند یا اطلاعاتی راجع به جامعه ای دارند خواهشمندم از این تاپیک برای سهیم کردن دیگران در نظرات شون راجع به عقاید و رفتارهای آن جامعه استفاده کنند. این کار هم به دیگران کمک خواهد کرد و هم به خود!

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

به علت فضای فوق العاده سوسیالیستی کشورهای اسکاندیناوی عده ی زیادی رو می بینیم که به خاطر برخوردرای از حقوق شهروندی بی نظیر به این کشور میرن.من با اینکه به شخصه علاقه ای به زندگی در این کشور ها ندارم و معتقدم امریکا تمام معیارهای مورد نظرم رو داره اما زندگی در این سه کشور رو برای کسانی که می خوان به حقوقشون احترام گذاشته بشه و به حقوق دیگران احترام بذارن پیشنهاد می کنم
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    به علت فضای فوق العاده سوسیالیستی کشورهای اسکاندیناوی عده ی زیادی رو می بینیم که به خاطر برخوردرای از حقوق شهروندی بی نظیر به این کشور میرن.من با اینکه به شخصه علاقه ای به زندگی در این کشور ها ندارم و معتقدم امریکا تمام معیارهای مورد نظرم رو داره اما زندگی در این سه کشور رو برای کسانی که می خوان به حقوقشون احترام گذاشته بشه و به حقوق دیگران احترام بذارن پیشنهاد می کنم
    البته یکی از مسایلی که من به شخصه مواجه شدم و حتی یک دانشجوی آلمانی هم در موردش اظهار نظر کرد. شما در این کشور به راحتی وارد حلقه های کوچک اجتماعیشان نخواهید شد. این هم ربطی به اینکه از خاورمیانه هستید ندارد بلکه مساله کلی هست. حتی دانشجوی آلمانی با سه سال زندگی در اونجا این نظر رو به من انتقال داد. آمریکا و کانادا به دلیل وجود درصد بالای مهاجر این مشکل را ندارند. البته این دانشجوی آلمانی از شرایط بی نظیر زندگی ( با وجود آلمانی بودن ) تعریف کرد.

کشورهای جنوب اروپا هم به دلیل فرهنگ بازشان ( که ناشی از تماسشان با اسلام و مردم خاورمیانه بوده) از این نظر با آمریکا قابل مقایسه هستند ولی خوب آمریکا از نظرهای دیگر خیلی فاصله دارد.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

بله از اخلاق و رفتار آلمانی ها اطلاع دارم.آلمانی ها به نژاد آریایی خودشون افتخار می کنن و با وجود ضدیت زیادی که بین سطح زندگی مردم و صنعت آلمان وجود داره اما همیشه در صدر قطب های علمی و صنعتی اروپا قرار داشتن
    اما الگوهای من همیشه چند تا از دوستان و اشنایانم هستن که به محض ورود به کلان شهر های امریکا مثل نیویورک و شیکاگو تا حدامکان از گروه های ایرانی فاصله گرفتن و تلاش خودشون رو برای دوباره شروع کردن و حتی دوباره متولد شدن اغاز کردن.هرچند ایرانی های عزیزی که در شهرهایی مثل لوس انجلس زندگی می کنن هم محترم هستن اما افرادی رو دیدم که به شدت تلاش می کنن تا خودشون رو به گروه های ایرانی نزدیک کنن و هیچ تلاشی برای ارتبا با سایر فرهنگ ها انجام نمی دن
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)