نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام یک را برتر می دانید؟

رأی دهندگان
343. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آمریکا و کانادا

139 40.52%
  • اروپای غربی

111 32.36%
  • اروپای شرقی

16 4.66%
  • استرالیا

51 14.87%
  • آسیای شرقی

17 4.96%
  • سایر کشورها

9 2.62%
صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 75

موضوع: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

شنیدم آلمان از لحاظ اقتصادی خیلی شرایط خوبی داره و کنار اومدن با فرهنگش کمی دشواره... از آمریکا و کانادا بسیار تعریف میشه.. من می خوام بدونم وضعیت دانشجوی ایرانی در این کشورها و کشور های دیگه چطوری است؟؟؟
    من نه عاشق هستم .. نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من... من خودم هستم و یک حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد...و خدا می داند سادگی از ته دلبستگی ام پیدا است...من نه عاشق هستم و نه آلوده به افکار پلید... من به دنبال نگاهی هستم که مرا از پس دیوانگی ام میفهمد...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط emy نمایش پست ها
    شنیدم آلمان از لحاظ اقتصادی خیلی شرایط خوبی داره و کنار اومدن با فرهنگش کمی دشواره... از آمریکا و کانادا بسیار تعریف میشه.. من می خوام بدونم وضعیت دانشجوی ایرانی در این کشورها و کشور های دیگه چطوری است؟؟؟
    كليت اين موضوع به تعريف شما از فرهنگ بستگي داره. جزئيات زندگي مردم هر كشور فرهنگ اون كشور رو تشكيل ميده. مثلا در ايران حجاب از نظر بعضيها يك هنجار اجتماعي (فرهنگي) محسوب ميشه و از نظر خيليها يكي از نشانه هاي بي فرهنگي.
    در مورد وضع دانشجو ها هم سوالتون خيلي كليه. بفرماييد وضعيت دانشجوها از چه لحاظ در كدام كشور در كدام دانشگاه چطوريه.

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

خب من منظورم دقیقا ... بحث زندگی دانشجویی است ...
    اینکه مردمش مهاجر پذیر باشن .. با امثال من کنار بیان و دوستانه باشن...
    اصولا وقتی می گن با فرهنگ... یعنی اینکه .. احترام بذارن .. لبخند بزنن و بپذیرنت! حالا هر عقیده ای که شخص داره ... واسه ی خودت هست و باید بهش احترام گذاشت ! و هر نژاد و یا هر مذهبی که هست .. یکی علاقه داره با حجاب میشه... یکی هم دوس نداره! خوشش نمیاد... اینا مربوط به خود شخص است!
    .
    .
    حق با شماست سوالم کلی بود...
    من نه عاشق هستم .. نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من... من خودم هستم و یک حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد...و خدا می داند سادگی از ته دلبستگی ام پیدا است...من نه عاشق هستم و نه آلوده به افکار پلید... من به دنبال نگاهی هستم که مرا از پس دیوانگی ام میفهمد...

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

سلام
    به نظر من این تاپیک عنوانش خیلی کللیه،
    خیلی هم جهانشموله
    در سطح افرادی مث ما نیست که بخوایم این همه دنیا رو طبقه بندی کنیم.
    پیشنهاد من مبنی بر اتمام بحثه، اگر شما سوالی در مورد کشور خاصی دارید، از ساکنین اون کشور یا تو تاپیک های اونجا بپرسین.
    آزادی عقیده و طرز پوشش تقریبن همه جای دنیا رعایت میشه و نگران نباشید.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

درود

بچها اساسا این تاپیک واسه این ایجاد شد که افرادی که اطلاعات خوب و علمی و تجربی دارند بیاند و پست ارسال کنند و اصلا هدف سوال در مورد کشور ها نیست بلکه سوال ها باید در چارچوب فرهنگ ها و شرایط اجتماعی کشورها باشه!

اتابک عزیز,
    در این تاپیک کسی قصد طبقه بندی دنیا رو نداره ! و نیاز هم نیست که جهان شمول باشه!
    خاصیت فروم اینه که ما می تونیم راجع به چیزهایی بحث کنیم که ممکنه در تخصص ما نباشه ولی با علم و یا تجربه اندک همراه باشه! اکثریت بحث های این فروم راجع به پذیرش و سفارت و ... هست که درصد زیادی از ما تخصصی جز تجربه محدود نداریم و میایم راحت نظرمون رو میگیم.
    اگر کسی حتی تا به حال فقط به یک کشور رفته و شرایط اجتماعی و فرهنگی اونجا رو مثبت ارزیابی کرده و یا جنبه هایی از اون فرهنگ را خوب دیده می تونه بیاد و اون جنبه ها و معیارها رو توصیف کنه در این تاپیک تا بقیه هم استفاده کنند.
    حتی نیاز نیست که حتما کسی تجربه کرده باشه در این خصوص! من به وفور مقاله های فرهنگی و اجتماعی رو دیدم که به ارزیابی فرهنگ ها و شرایط اجتماعی کشورها پرداخته و دوستان می تونند با خوندن اون ها جمع بندی از اطلاعاتشون رو در اینجا در اختیار بقیه بگذارند.
    We are always getting ready to live but never living

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

If we consider the question as a indicator for human developmental Index then Scandinavian countries are the best places to live but you have to be accepted in their close human circles as an immigrant( The Matter of Being Accepted in a Pure Society).But countries like USA, Canada , Australia and New Zealand are an appropriate place for new comers cuz of their multinational environment.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

به نظر من آدم هر جا باشه، مهم اینه که خونش با چی رنگی تر می شه،
    یه جا یکی حال می کنه دختر/پسر بازی کنه،
    یه جا حال می کنه آکادمیک باشه،
    یه جا پول جمع کنه،

همه اینا به شخصیت یه آدم بستگی داره و اینکه چقدر می تونه از زندگی راضی باشه با توجه به شرایطی که داره...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    بله از اخلاق و رفتار آلمانی ها اطلاع دارم.آلمانی ها به نژاد آریایی خودشون افتخار می کنن و با وجود ضدیت زیادی که بین سطح زندگی مردم و صنعت آلمان وجود داره اما همیشه در صدر قطب های علمی و صنعتی اروپا قرار داشتن
    اما الگوهای من همیشه چند تا از دوستان و اشنایانم هستن که به محض ورود به کلان شهر های امریکا مثل نیویورک و شیکاگو تا حدامکان از گروه های ایرانی فاصله گرفتن و تلاش خودشون رو برای دوباره شروع کردن و حتی دوباره متولد شدن اغاز کردن.هرچند ایرانی های عزیزی که در شهرهایی مثل لوس انجلس زندگی می کنن هم محترم هستن اما افرادی رو دیدم که به شدت تلاش می کنن تا خودشون رو به گروه های ایرانی نزدیک کنن و هیچ تلاشی برای ارتبا با سایر فرهنگ ها انجام نمی دن
    يعني سطح زندگي در آلمان زير خط فقره؟آخه مي فرماييد "ضديت"؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member adelarch آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.arash نمایش پست ها
    درود

بچها اساسا این تاپیک واسه این ایجاد شد که افرادی که اطلاعات خوب و علمی و تجربی دارند بیاند و پست ارسال کنند و اصلا هدف سوال در مورد کشور ها نیست بلکه سوال ها باید در چارچوب فرهنگ ها و شرایط اجتماعی کشورها باشه!
    موافقم
    حتما نیازی نیست که نظرات دوستان ، اینجا تبدیل به یک قرارداد و عهدنامه و بشه و دیگران ملزم به قبولش باشن.
    هدف اینه که هرکس دیدگاه خودشو بنویسه و بقیه با توجه به شرایط خودشون به جمع بندی برسن .
    توجه کنین که به شماره 19 رسیدیم و غیر از یکی دو مورد خبری از جواب به سوال اصلی نیست

Junior Member

واقعا بهتر نیست اینطور سختگیرانه با این موضوع برخورد نکنیم!بالاخره آدم با توجه به دیده ها ,شنیده ها , خونده ها و استدلالهای ذهنی خودش یه نظری درباره ی جاهای مختلف داره و قرارم که نیست از گفته ها علیه کسی استفاده بشه!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)