نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام یک را برتر می دانید؟

رأی دهندگان
343. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آمریکا و کانادا

139 40.52%
  • اروپای غربی

111 32.36%
  • اروپای شرقی

16 4.66%
  • استرالیا

51 14.87%
  • آسیای شرقی

17 4.96%
  • سایر کشورها

9 2.62%
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 75

موضوع: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

سلام /
    گفتم چون بحثه فرهنگیه شاید این عکس که میزان پراکندگی ایدز رو نشون بده تو دید و نظر بعضی افراد تاثیر بزاره!( البته برای من که امریکا و المان رو دوست دارم زیاد جالب نبود ولی خب حقیقتیه....)
    People_living_with_HIV_AIDS_world_map.png
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط ali95120 نمایش پست ها
    سلام /
    گفتم چون بحثه فرهنگیه شاید این عکس که میزان پراکندگی ایدز رو نشون بده تو دید و نظر بعضی افراد تاثیر بزاره!( البته برای من که امریکا و المان رو دوست دارم زیاد جالب نبود ولی خب حقیقتیه....)
    People_living_with_HIV_AIDS_world_map.png
    \
    البته تاین نقشه بر اساس عدد (تعداد جمعیت) نشون میده و به هرحال جمعیت کل کشورها ارقام متفاوتی هست
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

به نظر من الان دیگه واژه مهاجرت مفهوم رو خوب نمیرسونه. به کسانی که میخوان برن و خودم نگاه میکنم. دلایلشون رو تحلیل میکنم و از انگیزه هاشون با خبر میشم. شاید باید به جای واژه مهاجرت از هجرت استفاده کرد. گاه هجرتی مقدس!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    من در زندگی تمام تلاشم رو می کنم تا نسبت به هیچ مساله ای تعصب بی دلیل نداشته باشم.اما چه ما ایرانی ها , اروپایی ها و ... دوست داشته باشن یا نداشته باشن امریکا بهترین کشور برای زندگی , تحصیلات و کار هست.خیلی از کسانی رو می شناسم که چون توانایی همسو بودن با سرعت بالای زندگی در امریکا رو نداشتن و زندگی در اروپا و یا کشورهای آسیایی رو انتخاب کردن سعی می کنن ارزش امریکا رو پایین بیارن.اگه بخوام این قضیه رو بهتر توضیح بدم می تونم داستان معروف ماک زاگربرگ رو اینجا بیارم.بعد از اینکه مارک طراحی های اولیه ی ف.ی.س.ب.و.ک رو انجام داد از ماساچوست به کالیفرنیا رفت چون می دونست برای تثبیت ایدش باید به مرکز کمگانی های بزرگ کامپیوتر بره.به نظرتون اگه مارک در فرانسه و یا انگلستان به این ایده دست پیدا می کرد می تونست این طور به شهرت برسه؟بدون شک برای ادامه ی کارش به امریکا می رفت تا به شهرت بیشتری برسه و یا اینکه در همون کشور می موند تا یه کمپانی موفق اما نه در سطح جهانی رو مدیریت کنه.بر هر حال کسی که می دونه پتانسیل ارائه ی کارها و خدمات جدید رو داره بهترین گزینه و مقصد براش ایالات متحده هست.
    با سلام به دوستان عزیز

آمریکا مزایای مختلف نسبت به کشورهای اروپایی داره که اکثر اونها به خاطر دارا بودن موقعیت باز اقتصادی برای ایده های جدید هست. همچنین آمریکا یک خصوصیت متمایز دارد و آنهم دارا بودن بازار تقاضای بزرگ هست. شما اگر در کشور اروپا باشید جمعیت هدفتون محدود میشه به اون کشور و به سختی می تونید کل اروپا رو با یک ایده هدف قرار بدهید. ولی در آمریکا با کوچکترین ایده ای شما می توانید روی جمعیت میلیونی حساب باز کنید. به همین خاطر طراح شبکه اجتماعی تو آمریکا رشد سریع پیدا کرد.

البته این مزیت برای مهاجرین زیاد نمی تونه کمک حال باشد. چون برای هدف قرار دادن این جمعیت متقاضی شما نیاز دارید که اون فرهنگ و زبان رو رو با پوست و استخوان درک کنید. نیازهاشون رو لمس کرده و خدماتتون رو با اون همسو کنید. اکثر کسایی که مهاجرت می کند ( نه همه شان) به دلیل عدم داشتن این شناخت استقاده ی حداقلی از مزیت های آمریکا در این بعد دارند. و بیشتر باید به دنبال کارهای اکادمیک یا موسسه ای بگردند. این مساله کلی نیست و افراد بوده اند که توانسته اند این سد رو بشکند و مهاجرین موفق باشند.

در نتیجه در معادلاتمون برای انتخاب کشور این مزیت آمریکا رو نباید زیاد تاثیر گذار کنیم و بیشتر باید به جنبه های دیگر کشور آمریکا ( ثبات اقتصادی، دانشگاه های برتر و فرهنگ بازتر و ...) توجه کرد.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    البته این مزیت برای مهاجرین زیاد نمی تونه کمک حال باشد. چون برای هدف قرار دادن این جمعیت متقاضی شما نیاز دارید که اون فرهنگ و زبان رو رو با پوست و استخوان درک کنید. نیازهاشون رو لمس کرده و خدماتتون رو با اون همسو کنید. اکثر کسایی که مهاجرت می کند ( نه همه شان) به دلیل عدم داشتن این شناخت استقاده ی حداقلی از مزیت های آمریکا در این بعد دارند. و بیشتر باید به دنبال کارهای اکادمیک یا موسسه ای بگردند. این مساله کلی نیست و افراد بوده اند که توانسته اند این سد رو بشکند و مهاجرین موفق باشند.
    موافقم.
    به اینها باید مشکلات حقوقی و اقامتی و ... رو هم در سالهای اول اضافه کرد. به نظر اکثر کسایی که این سد رو شکستن از سنین پایین وارد آمریکا شدن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

در واقع من ادم هایی رو هم دیدم که تو امریکا موفق شدند و باور کنید سنشون هم کم نبوده ولی خب 4 شاخصه ی مهم داشتن که کمتر تو ما ایرانی ها پیدا میشه!
    1-
    از این ادم های با پشتکار در سطح وحشتناک بالا!!!! (اهل عمل نه در سطح حرف)
    2-
    خوشبین و امیدوار ( وضغعییت روحی مصاعد بسیار مهمه)
    3-
    یک ایده ی فوق الاده ( کلا ذهن خلاق- خداروشکر ما ایرانی ها وضعمون تو این بحث بدک نیست(به گفته ی مارک اشمیت))
    4 -
    اصلا سیاسی نبودن!
    خب هرکس این شرایط رو داشته باشه همه جا پیشرفت میکنه ! ولی به قول دوستمون حالا جامعه ی هدف مطرح میشه!
    لطفا اگه این شرایط رو دارین معطل نکنین و راهی امریکا بشین!
    و هیچوقت هم از تصمیمی که گرفتین پشیمون نشین
    (کورش کبیر)

سلام
    کسی در مورد زندگی در روسیه اطلاعاتی داره
    فرهنگ
    محیط
    مالی

Member

فوق العاده موضوع زیبایی رو انتخاب کردن کاملا کاربردی هست ....چون اگر میخوای بری کشوری درس بخونی باید مدت زیادی اونجا زندگی کنی و لازمه اون اشنایی با فرهنگ همون کشور هست...ایکاش دوستانی که توی هر کشوری تجربه زندگی و داره بیشتر مطلب بنویسن.....

صحینهایی که من شندیم امریکا و کانادا بدلیل مهاجر پذیری و در نتیجه وارد شدن فرهنگهای مختلف و share کردن ان تو جامعه شون خوب زندگی راحت تری برای خارجی ها فراهم میکنه اما اروپا بخاطر اینکه فقط فرهنگ خودشون را قبول دارن طبیعتا باید یکسو باشی و بهمین خاطر بخصوص واسه ما ایرانیها سخته....

کلا میگن واسه زندگی امریکا و کانادا برترین هستند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    فوق العاده موضوع زیبایی رو انتخاب کردن کاملا کاربردی هست ....چون اگر میخوای بری کشوری درس بخونی باید مدت زیادی اونجا زندگی کنی و لازمه اون اشنایی با فرهنگ همون کشور هست...ایکاش دوستانی که توی هر کشوری تجربه زندگی و داره بیشتر مطلب بنویسن.....

صحینهایی که من شندیم امریکا و کانادا بدلیل مهاجر پذیری و در نتیجه وارد شدن فرهنگهای مختلف و share کردن ان تو جامعه شون خوب زندگی راحت تری برای خارجی ها فراهم میکنه اما اروپا بخاطر اینکه فقط فرهنگ خودشون را قبول دارن طبیعتا باید یکسو باشی و بهمین خاطر بخصوص واسه ما ایرانیها سخته....

کلا میگن واسه زندگی امریکا و کانادا برترین هستند

اخه دوست عزیز دوتا بحث مطرحه!
    1-ما ایرانی ها کجا بهتر دووم میارییم یا 2- وضعییت فرهنگی در کجا بهتره؟
    مشخصه جایی که توریست و مهاجر زیاد داره با ما راحت کنار میان (چون خودشونم قریب هستن)
    ولی فرهنگ اروپا (مثل تمرکز برای ورزش صبحگاهی ) یا.... از بسیاری جهات بهتره.... (جدا از انگلستان)
    امریکا جامعه ای صنعتی با سرعتی بالا / هزینه ی سنگین و به طبع کار کردن بیشتر برای حقوق بیشتر و...است که عمر یه همچین زندگی نهایت 30 ساله!
    بعدش از نظر جامعه شناسی انسانی شما نیازمند استراحت / سکون ( که تو امریکا همش در حال جابه جایی به خاطر شغل هستی...) / بازنشستگی و مزایای اون هستی....
    نمیگم تو امریکا نمیشه بازنشتگی خوبی داشت ها! ولی لازمه تو نیو یورک با هلیکوپتر شخصی از برج شخصیت بری سن دیه گو به ویلای شخصیت!
    انقدر پول داری دست ماروهم بگیر....
    امریکا رفتن یعنی یک ریسک مرگ و زندگی/
    یا موفق و پولداره پولدار میشی یا تو این قمار میبازی...
    اگر میتونی, امریکا بهترین جای عالم برای نیل به این مقصوده!
    کانادا هم به شخصه خودم جایی که کار نباشه نمیرم... (نظر تخصصی نمیدم چون صاحب نظران زیادی هست که اونا بگن بهتره...)
    کلا میگم برترین جا برای ادم اونجایی که میدونه موفق میشه و ایمان داره میشه....
    (کورش کبیر)

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali95120 نمایش پست ها
    اخه دوست عزیز دوتا بحث مطرحه!
    1-ما ایرانی ها کجا بهتر دووم میارییم یا 2- وضعییت فرهنگی در کجا بهتره؟
    مشخصه جایی که توریست و مهاجر زیاد داره با ما راحت کنار میان (چون خودشونم قریب هستن)
    ولی فرهنگ اروپا (مثل تمرکز برای ورزش صبحگاهی ) یا.... از بسیاری جهات بهتره.... (جدا از انگلستان)
    امریکا جامعه ای صنعتی با سرعتی بالا / هزینه ی سنگین و به طبع کار کردن بیشتر برای حقوق بیشتر و...است که عمر یه همچین زندگی نهایت 30 ساله!
    بعدش از نظر جامعه شناسی انسانی شما نیازمند استراحت / سکون ( که تو امریکا همش در حال جابه جایی به خاطر شغل هستی...) / بازنشستگی و مزایای اون هستی....
    نمیگم تو امریکا نمیشه بازنشتگی خوبی داشت ها! ولی لازمه تو نیو یورک با هلیکوپتر شخصی از برج شخصیت بری سن دیه گو به ویلای شخصیت!
    انقدر پول داری دست ماروهم بگیر....
    امریکا رفتن یعنی یک ریسک مرگ و زندگی/
    یا موفق و پولداره پولدار میشی یا تو این قمار میبازی...
    اگر میتونی, امریکا بهترین جای عالم برای نیل به این مقصوده!
    کانادا هم به شخصه خودم جایی که کار نباشه نمیرم... (نظر تخصصی نمیدم چون صاحب نظران زیادی هست که اونا بگن بهتره...)
    کلا میگم برترین جا برای ادم اونجایی که میدونه موفق میشه و ایمان داره میشه....
    دوست عزیز خوب اینجوری که فرمودین باید صورت مساله مشخص بشه که معنی"وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام یک را برتر می دانید؟" دقیقا چیست؟ با توجه به گفته ای شما اگر منظور کار هست خوب مشخصا کانادا قطب تنوع کارهای مختلف هست منتها نکته این هست شما باید در کارت متخصص باشی(بعبات خودمون کاربلد) مطمئن باش کاری که میخوای با مزایای زیادی پیدا میکنی...
    حقیقتش این هست که من با ارادی که توی اوپا و امریکا زندگی میکردند صحبت کردم...کلا از هر کدام نکتهای مثبت و منفی خاصی گتم یعنی همشون خوب مطلق یا بهترین مطلق نیستند....بستگی داره واسه چه هدفی میرید؟
    زندگی اونجا گرون هست یعنی اگر کسی برای زندگی کردن میخواد بره واقعا باید خیلی تلاش کنه .....نکته بعدش شما باید واقعا کار کنید(مثل ادارجات ایران نیست که بین کارشون روزنامه میخونن و....)و وقتی میای خونه خیلی خسته میشی...
    یکی از دوستام که 20 سالی تو المان هست بمن گفت از ته دل و نهایت دوستی هیچ جا مثل ایران نیست ...اینجا پر زرق و برق هست منتها خیلی زندگی سخت هست....
    اروپا و امریکا برای پیشرفت علمی جای خوبی هست بطوریکه واقعا علم رو یاد میگیری ....

مزیت دیگه اون امنیت بالای شغلی و زندگی هست(اگر مثلا بیکار بشی تو اون مدت بیمه بیکاری بهتون تعلق میگیره اما تو ایران فقط یکسال بیمه بیکاری میدن)...
    مقایسه زندگی کانادا و اروپا:
    اروپا خیلی قانونمند تر هست و تطبیق خود با قانون خیلی مشکل هست اما شدنی....بهمین دلیل خود اروپاییها دوست دارن توی امریکا زندگی کنند.
    مثلا برای یک گواهینامه رانندگی توی اروپا شنیدم 1-2 سال باید دنبالش باشی....
    برای تعویض منزل باید شهرداری منطقه را با خبر کنی
    اگر اشغالهای خونه ا بموقع یرون نزاری جریمه میشی و......
    این قانونمندی خیلی خوب هست ولی باید باهاش بتونی کنار بیای

یک دوست داشتم نصیحت خردمندانه خوبی بهم کرد و گفت: شما اگه بخوای زن بگیری اگه از یک مطلقه بپرسی شروع میکنه از ازدواج بد گفتن و اگه از یک زوج موفق بپرسی شروع میکنه تعریف کردن....

مشاوره خوب هست اما هر کسی بنا به هدف خودش باید تجربه کنه و سوال کردن زیاد باعث گمراهی فرد میشه...

پ.ن: اینها (تجربه ها)همش نقل قول از دوستایی که اونجا رفتن بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)