نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام یک را برتر می دانید؟

رأی دهندگان
343. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آمریکا و کانادا

139 40.52%
  • اروپای غربی

111 32.36%
  • اروپای شرقی

16 4.66%
  • استرالیا

51 14.87%
  • آسیای شرقی

17 4.96%
  • سایر کشورها

9 2.62%
صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 75

موضوع: وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

پیش فرض پاسخ : وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام کشور را خوب ارزیابی می کنید؟ چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    دوست عزیز خوب اینجوری که فرمودین باید صورت مساله مشخص بشه که معنی"وضعیت فرهنگی و اجتماعی کدام یک را برتر می دانید؟" دقیقا چیست؟ با توجه به گفته ای شما اگر منظور کار هست خوب مشخصا کانادا قطب تنوع کارهای مختلف هست منتها نکته این هست شما باید در کارت متخصص باشی(بعبات خودمون کاربلد) مطمئن باش کاری که میخوای با مزایای زیادی پیدا میکنی...
    حقیقتش این هست که من با ارادی که توی اوپا و امریکا زندگی میکردند صحبت کردم...کلا از هر کدام نکتهای مثبت و منفی خاصی گتم یعنی همشون خوب مطلق یا بهترین مطلق نیستند....بستگی داره واسه چه هدفی میرید؟
    زندگی اونجا گرون هست یعنی اگر کسی برای زندگی کردن میخواد بره واقعا باید خیلی تلاش کنه .....نکته بعدش شما باید واقعا کار کنید(مثل ادارجات ایران نیست که بین کارشون روزنامه میخونن و....)و وقتی میای خونه خیلی خسته میشی...
    یکی از دوستام که 20 سالی تو المان هست بمن گفت از ته دل و نهایت دوستی هیچ جا مثل ایران نیست ...اینجا پر زرق و برق هست منتها خیلی زندگی سخت هست....
    اروپا و امریکا برای پیشرفت علمی جای خوبی هست بطوریکه واقعا علم رو یاد میگیری ....

مزیت دیگه اون امنیت بالای شغلی و زندگی هست(اگر مثلا بیکار بشی تو اون مدت بیمه بیکاری بهتون تعلق میگیره اما تو ایران فقط یکسال بیمه بیکاری میدن)...
    مقایسه زندگی کانادا و اروپا:
    اروپا خیلی قانونمند تر هست و تطبیق خود با قانون خیلی مشکل هست اما شدنی....بهمین دلیل خود اروپاییها دوست دارن توی امریکا زندگی کنند.
    مثلا برای یک گواهینامه رانندگی توی اروپا شنیدم 1-2 سال باید دنبالش باشی....
    برای تعویض منزل باید شهرداری منطقه را با خبر کنی
    اگر اشغالهای خونه ا بموقع یرون نزاری جریمه میشی و......
    این قانونمندی خیلی خوب هست ولی باید باهاش بتونی کنار بیای

یک دوست داشتم نصیحت خردمندانه خوبی بهم کرد و گفت: شما اگه بخوای زن بگیری اگه از یک مطلقه بپرسی شروع میکنه از ازدواج بد گفتن و اگه از یک زوج موفق بپرسی شروع میکنه تعریف کردن....

مشاوره خوب هست اما هر کسی بنا به هدف خودش باید تجربه کنه و سوال کردن زیاد باعث گمراهی فرد میشه...

پ.ن: اینها (تجربه ها)همش نقل قول از دوستایی که اونجا رفتن بود.

والا من هرچی نگاه کردم تضادی بین حرفای شما و خودم پیدا نکردم!
    ولی دیده خیلی رسمی و خشکی داری نسبت به اروپا مثلا کار تو اروپا سخته و....
    این نمود بیرونی و تبلیغاته پسر خوب!ً هیچ کجای دنیا بازده کار 100% نیست/
    اگر میگفتی چین اینجوریه قبول میکردم...
    قوانین سخت اروپا برای اونا اصلا سخت نیست چون سال ها فرهنگ سازی پشتش خوابیده و جریمه های سنگین تنها ناظر بر اجرای صحیح قوانینه!
    گرفتن گواهینامه سخته چون ما ایرانی ها بی فرهنگ ترین راننده ها ی دنیا هستیم! لایی کشی و.... (به شخصه دیدم افراد توریست تو تاکسی های ما سکته میزنن!)
    بیمه ی بیکاری رو با ایران مقایسه کردی که اصلا بحث ایران مطرح نیست اینجا...
    کار تخصصی در کانادا = بلد بودن(!)
    نه! چون اونجا همه کار بلدن و همه تحصیل کرده هستن وگرنه پاشون به مصاحبه هم نمیرسه!
    مشکل کانادا داشتن سابقه ی کار کانادایی...
    مهم نیست چی بلدی یا چقدر! مهم اینه که چند سال تو شرکت های مطرح کانادا کار کردی؟؟؟
    یه تایپیک هست تو سایت به نام اوضاع حقیقی کار در کانادا- حتما بخونش... نظرت کلا عوض میشه....
    دوسته من ما اینجا داریم به هم کمک میکنیم دیدمون از دنیای بیرون از ایران خوب بشه کل کل که نمیکنیم؟
    "
    یک دوست داشتم نصیحت خردمندانه خوبی بهم کرد و گفت: شما اگه بخوای زن بگیری اگه از یک مطلقه بپرسی شروع میکنه از ازدواج بد گفتن و اگه از یک زوج موفق بپرسی شروع میکنه تعریف کردن....
    حقیقتا از لحن حرفتون رنجیدم...
    راستی درمورد المان و اینکه میگن هیچ کجا ایران نمیشه به این دلیل که مردم المان و شمال اروپا مردم سردی هستن و اصلا خودمونی - راحت و... نیستن این درمورد سوئد و سوئیس و فنلاند و دانمارک هم صدق میکنه/
    المان جزو ارزون ترین کشور های اروپاست / مراجعه به تایپیک های مربوط به المان...
    شما تو امریکا کار ثابت به اون معنا نداری/ مراجعه به تایپیک کار در امریکا...
    من نمیگم امریکا بده!
    حقوق خوب + مردم خودمونی + چند فرهنگی + ازادی اجتماعی و....
    همه ی اینا به شرط داشتن کاره! کار خوب + گیرین کارت!= موفقییت...
    راستی درمورد علم! همه جا علم یاد میگیری ولی امریکا کجا و اروپا کجا....
    امریکا نهایت علم دنیاست (ژاپن داره نزدیک میشه کم کم....)
    مثال بزنم؟ هاروارد و MIT و استنفورد و برکلی و کلمبیا و....
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Member

سلام علی اقا....
    باور کن من پستهای قبلی رو نخوندم و اینکه فرمودین از لحن من ناراحت شدین متوجه نشدم من منظوری نداشتم و اصلا طرف صحبتم شما نبودین.....ولی بهر صورت اگه سوئ تفاهمی شده معذرت میخوام....
    من با بیشتر صحبتهای شما کاملا موافقم!! اما.....اونچه از دوستان بسیار بصورت اماری شنیدم:
    × اگر ایران وضعیت گفتگوی تمدنها را پیش بگیره و ارتباط بین الملل را قوی کنه و خیلی وو ووووووووو دیگه که واقعا ,واسه اجرا سختم نیستن ....براحتی توی زمینه علم به اروپا و امریکا برسیم....

استعداد ایرانی فراتر از استعداد های دیگر نقاط هست....
    من خودم بشخصه مخالف اینم بگم داشتم داشتم و بیشتر موافق اینم که بگم دارم دارم ولی ایران اسطوه ای زیادی مثل ابوعلی سینا و...داشته که نمونه اون واقعا پیدا نمیشه.....الان علمی که شما مقایسه میکنید از نظر من مشکل داره مثال زدن فلان دانشگاه و....

مثلا میگم ....الان توی المان یک پزشک تونسته بیمار خودش را که هم ایدز داشته و هم سرطان درمان کنه....ببین کجای امریکا تونسته با این همه دانشگاههای خوبش این کار شاق رو بکنه اتفاقا بیمار هم امریکایی بوده......پس مقایسه یادگیری فقط بصرف هاروارد و ...درست نیست

در مورد فرهنگ
    بقول شما اول باید فرهنگ نهادینه بشه و ....با صحبتاتون موافقم
    در مورد صحبتی که کردم و ظاهرا شما بدتون امد "منظورم مطلقه و...."شاید واسه هر کسی گفتم خیلی مثال خوشایندی بودچون بهترین مثال واسه درک موضوع تفاوتها باشه!!!منظورم همین بود و بس
    ببین دوست عزیز و محترم!
    من هم دوست و اشنای زیادی دارم که یا میگن نمیخوایم برگردیم یا بالعکس میگن وای اینجا فلان و بهمان(دقیقا قضیه کار در امریکا و بحران اقتصادی)....منظور من هم همین بود و بس!!!!
    زیبایی این تاپیک در این هست که دوستان تجربه هی خودشونو به اشتراک بزارن

ممنون بابت توضیحات تکمیلی شما...راستی گفته تو امضاتون فوق العاده هست .... موفق باشید
    ویرایش توسط Ignore : February 13th, 2012 در ساعت 03:37 PM

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

در مورد فرهنگ
    بقول شما اول باید فرهنگ نهادینه بشه و ....با صحبتاتون موافقم
    در مورد صحبتی که کردم و ظاهرا شما بدتون امد "منظورم مطلقه و...."شاید واسه هر کسی گفتم خیلی مثال خوشایندی بودچون بهترین مثال واسه درک موضوع تفاوتها باشه!!!منظورم همین بود و بس
    ببین دوست عزیز و محترم!
    من هم دوست و اشنای زیادی دارم که یا میگن نمیخوایم برگردیم یا بالعکس میگن وای اینجا فلان و بهمان(دقیقا قضیه کار در امریکا و بحران اقتصادی)....منظور من هم همین بود و بس!!!!
    زیبایی این تاپیک در این هست که دوستان تجربه هی خودشونو به اشتراک بزارن

ممنون بابت توضیحات تکمیلی شما...راستی گفته تو امضاتون فوق العاده هست .... موفق باشید

بزار با هم از اول شروع کنیم- نظرت چیه؟
    بحثی که داری ناخواسته باز میکنی خارج از محدوده ی سواد منه/ من نمیتونم درموردش نظر تخصصی بدم باید نظر کامل تر رو از یک جامعه شناس پایه تز دکترا بگیری/ ولی تا جایی که سوادم اجازه میده سعی میکنم کمی ریشه ها ی قضیه رو برات بشکافم....
    من با گفتن ما این بودیم مخالم ولی بحث سره مدرنیسم / پست مدرنیسم / پسا مدرنیسم (ساختار شکن) هست.
    جامعه ی امریکا کشوری صنعتی - منطق اداره ی کشور بر پایه ی اقتصاد - سرمایه داریه یعنی پولدار ها پولدارتر و فقیر ها فقیرتر و بدهکار تر میشن ( تضاد طبقاتی) ولی این سیستم یک خوبی داره اونم تزی که میگه اگر برای پولدار شدن کشورت تلاش کنی باعث پولدارتر شدن خودت میشی در واقع- این کمک میکنه هرکس پولدار باشه به سطح رفاه جامعه کمک کنه (درواقع به خودش کمک کنه) و هرکس پول نداره با کمک علم خودشو پولدار کنه/
    تو این سیستم علم تنها راهیه که شما میتونی خودتو به طبقه ی بالاتر برسونی در نتیجه تولید علم در درجه ی اول قرار میگیره و به علت مهاجر بودن کل امریکا شهروند بودن کم ارزش میشه پس خارجی ها براحتی میتونند جای امریکایی های جنرال رو بگیرن پس تضاد طبقاتی افزایش پیدا میکنه و روابط از بین میره....
    ولی چرا از اروپا میان امریکا؟
    چند دلیل داره1- میزانه علم و ثروت کشور پیشرفته ای مثل امریکا با کشورشون قابل مقایسه نیست و میزان پیشرفت در امریکا برای اونا بیشتر از وطنشونه یعنی با تصور اینکه میتونن با علم به طبقه ی بالاتری بروند و به رفاه بالاتری برسند به امریکا میرن/
    نمیدونم متوجه شدی یا نه؟ یک هرم در حال شکل گرفتنه در این نوع جامعه که در راس اون ثروتمندان هستن (چون صاحبان علم در اختیار اونا هستن برای تولید ثروت بیشتر)
    در این نوع جامعه برای پیشرفت علم قوانینی سریع محکم و با فرهنگ سازی انجام میشه از طرف طبقه ثروتمند برای رازی نگه داشتن طبقات میانی جامعه و پیشرفت بیشتر علم...
    اما اینجا نقطه ای تاریک وجود داره و اون عدم وابستگی به خاکه/ یعنی کسی به عشق میهن نمیجنگه به عشق وطن و کمک به هموطن دنبال علم نمیره و پایه ی روابط پوله!
    امریکایی های طبقه ی پایین با فهمیدن این مسئله خود را در معرض نابودی دیدند و فشار بروی دوششون زیاد شد چون هزینه ها بالا میره و کسانی که علم ضعیف تری دارن حقوق کمتری هم دارن بیشترین صدمه رو میبنند پس شورش میکنند (جنبش 99%)
    نقطه ی مقابل این جامعه کمونیست که به علت جبر و قدرت بی حد و مرض دولت به اهدافش نمیرسه و مردم رو ناراضی میکنه (دولت شوروی که از هم پاشید) البته بحث مارکسیست و کمون اولیه و بورژوا خیلی بیشتر از این چند خطه ولی چون زیاد باهاش کار نداریم زیاد توضیح ندادم/
    اروپا با فهمیدن دلیل مهاجرت نخبه گان در پی رفع اون بر اومد و شروع کرد رفاه بسیار زیادی به طبقات پایین داد (که تو امریکا با 300 میلیون جمعییت شدنی نیست) با اینکار ضمن راضی نگه داشتن جامعه ی فقیر شروع به تولید علم کرد و به علت داشتن عشق به خاک با مشکلات امریکا هم روبه رو نبود
    اروپا به نوعی پست مدرنیسم رسید و با باسازی کلاسیسم برای مردم اروپا و خرج برای طبقات پایین و تولید ثروت با پشتوانه ی مطمعن خوب پیش رفت (سوئد بالاترین امنییت در سرمایه گذاری در تمام دنیا رو داره ) ولی بازم به مشکل خورد!!! چون مردم رو مثل ماشین فرض کرد که غذا میخورن و کار میکنن و میمیرن/ درواقع زن کالا شد و کودک تولید برای کار بیشتر ولی با رفاه نسبی ولی امریکا به این مشکل نخورد چون با تغییر شغل در امریکا + هیجان گاهی بی قانونی سیاهان + شور ونشاط شب در لاس وگاس و کنسرت ها + جنگ های متوالی و.... در کنار جامعه ی پویا و تولید کننده ی علم امریکا مانع از این مشکل شد و امریکا شروع به ایجاد عشق به وطن در بین شهروندان شد! یعنی شروع به حل مشکل کرد! با رسانه و فیلم و..... (مثلا فیلم 3X کاملا عشق به امریکا توش مشخصه!) البته اروپا هم بیکار ننشست و کارهایی کرد....
    حالا ایران!
    شالوده ای از همه ی قبلی ها تازه از نوع دینی! گاهی قبول داره و گاهی رد میکنه ولی در حقیقت جامعه جور دیگه ای پیش میره/
    ولی ایران هنوز اوله راهه یعنی هنوز حتی بستر حرکت به جولو رو نداره! (فرهنگ)
    البته قضاوت درمورد ایران زوده/
    و بازم میگم من صلاحییت نظر تخصصی دادن رو ندارم/
    ایران پشتوانه ی قوی تاریخی+ جامعه ای جوان + فکر خلاق و... رو داره به شرط داشتن بستر مناسب حرکت به جلوی ایران سریع خواهد بود/
    ایران باید تمام مسیر مدرنیسم و پست مدرنیسم و پسا مدرنیسم رو بگذرونه همونطور که غرب گذرونده...
    راه زیادی در پیشه به شرطی که هر نخبه ای رفت خارج کمی علم به کشورش بیاره / ولی اکثرا میرن و فقط زندگی خودشون براشون مهمه ....
    امیدوارم شما و بچه های اپلای ابراد پرچم دار این راه باشین...
    پیروز و موفق باشین...
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Member

در مورد مطالبتون واقعا اینجا باید یک جامعه شناس نظر بده و تو این مورد مطلب بنویسه!

ولی من یکمورد فرهنگی دیگه الان به ذهنم اومد و اونم قانون کپی رایت هست....شما هیچ جا مثل ایران کپی کردن را به این راحتی نمیبینی !!!واسه مصرف کننده خوشاینده و برای تولید کننده ناخوشایند...

واقعا چرا برامون عادت شده که حاصل زحمت یک ارگان-گروه موسیقی یا شرکت نرم افزاری و...با یک کلیک به باد میره...
    و باعث میشه تو همون زمینه هیچ پیشرفتی حاصل نشه....

صرف نظر از تفاوت کم و زیاد میزان سطح کیفیت و خدمات اجتماعی بینن اروپای غربی، اسکاندیناوی، امریکای شمالی
    به نظر من کشوری ادم خوب می تونه توش زندگی کنه که علاوه بر اینکه مردمش با خارجی ها مشکلی نداشته باشند و خارجی پذیرفته باشند ، اینه که شما زبان اون کشور را خوب بلد باشید (که درمراحل بعد فرهنک اون کشور را یاد می گیریم پرا که با زبان در ارتباط است) تا از رادیو و رسانه های اونها سر در بیارید، ببنید موضوعات روز چیه و مردم دغدغشون چیه که بتونید با مردم همگام بشید و با جامعه بجوشید و فقط و فقط دورخوددمون و ایرانی دیگه نپریم،
    و در مورد ورزش انتخابات، فیلم و موسیقی ، سرگزمی ها و.. صحبت اون کشور با خارجی های دیگه و مردم محلی صحبت کنیم، اخر هفته با هم برید بیرون، پیک نیک، به مهمونی های همدیگه بریم، و....

خب برای کسی که المانی ، فنلاندی، سوئدی، فرانسوی هلندی بلژیکی، نروژی بلد نیست کجا ها می مونن؟
    Whether you think you can or think you can't, you are right
    Henry Ford

جستجوی نتایج پذیرش http://www.applyabroad.org/forum/adm....php?do=search

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

كاملا با امير سام موافقم بعد در مورد اروپا زبان اول كه انگليسي نيست!زبانهاي اول اروپا آلماني و فرانسه هستن!(كل اسكانديناوي بيست مليون جمعيت نداره)مگر انگلستان(كه كو پولو كو ويزا؟!)براي اروپا به نظرم بايد يك زبان ديگه رو بياموزيم كامل!ترجيحا يكي از اين دو تا!توجه بفرماييد كه زبان بخشي از فرهنگه.حالا اين سوال تاپيك ديگه خيلي كليه به نظرم.آخه فرهنگ هزار تا سطح داره و ششصد تا تعريف!دين،هنر،زبان،ادبيات و ... .شما ببينيد هر كدوم چقدر بحث دارن.البته در اين شكي نيست كه اروپا كلا از حيث فرهنگي جنرال بسيار بالاتر از آمريكاست.چرا كه آمريكا هويتش رو اصلا از اروپا گرفته...انقلاب صنعتي اروپا در اونجا كامل شده،انگليسي ها و فرانسوي ها دانش و صنعت آمريكا رو به اينجا رسوندن.اروپا سابقه ي هزاران سال تمدن و انسانگرايي داره كه روي آخريش خيلي تاكيد دارم!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    البته در اين شكي نيست كه اروپا كلا از حيث فرهنگي جنرال بسيار بالاتر از آمريكاست.چرا كه آمريكا هويتش رو اصلا از اروپا گرفته.
    البته این خیلی جای بحث داره. امریکا اصولا بر اساس فرهنگ آزادمنشی و آزادیخواهی اجتماعی و استقلال فردی بنا شده که از این نظر جلوتر از اروپاست. ولی خوب از نظر هنر و ادبیات و نظیر اون مسلما هیچ جا با اروپا برابری نمیکنه. کلا بستگی به این داره که چه فاکتوری برای شما مهم باشه.

Member

یک چیز دیگه هم هست....هر شخصی سلیقه متاوتی داره...من بشخصه از زندگی صنعتی خوشم نمیاد....زندگی کاملا ماشینی برام جالب نیست: مثل امریکا در عوض اروپا زندگی از حالت ماشینی نسبت به امریکا دور هست...
    واقعا فاکتورهای زیادی وجود داره که بسته به اخلاق و روحیه هر فردی متفاوته و نمیشه جواب سوالو سادگی بگیم!!!!!!!!
    خوبی امریکا اینه که انقدر تفاوت فرهنگی و تنوع افراد داریم که ما ایرانی ها احساس غریبی نسبت به اروپا را ندار...اما تو اروپا ما ایرانی ها یا بهتر بگیم خارجی با غیر خارجی تفاوت واضحی داره....

یک چیز دیگه هم هست....هر شخصی سلیقه متاوتی داره...من بشخصه از زندگی صنعتی خوشم نمیاد....زندگی کاملا ماشینی برام جالب نیست: مثل امریکا در عوض اروپا زندگی از حالت ماشینی نسبت به امریکا دور هست...
    واقعا فاکتورهای زیادی وجود داره که بسته به اخلاق و روحیه هر فردی متفاوته و نمیشه جواب سوالو سادگی بگیم!!!!!!!!
    خوبی امریکا اینه که انقدر تفاوت فرهنگی و تنوع افراد داریم که ما ایرانی ها احساس غریبی نسبت به اروپا را ندار...اما تو اروپا ما ایرانی ها یا بهتر بگیم خارجی با غیر خارجی تفاوت واضحی داره....

نمیدونم دقیقا زندگی ماشینی که می گید چه چیزی هایی تو ذهنتون هست
    مثلا اگر زندگی ماشینی اینه غذای فسد فودی بخوری، غذای های پروسس شده تو فروشگاه بخری بری خونه فرتی درست کنی، همیشه وقت کم داشته باشی، صبح ها با مترو بری سر کار و عصر برگردی خونه، و... باشه، می خوام بگن اروپا و امریکا و حتی ایران نداره از این لحاظ
    الان زندگی تو تهران هم کاملا ماشینی و همه چی فوری و اکسپرسی شده، تو اروپا و امریکا هم همینه، جهانی شدن همینه دیگه داره اتفاق می یوفته،(یعنی اینه به حای اینکه 40 دقیقه توی اشپزخونه باشی پای فیسبوک هستی) الان مثلا یک مارک سیب زمینی اماده تو کل اروپا داره توزیع می شه،
    این خود فرد که سبک زندگی و سرعت زندگی را تعیین می کنه
    هم تو ایران هم تو غرب می شه وقت گذاشت و غذای خوب خورد، به سمت مصرف گرایی نرفت و برای کار و پول هول نزد و...
    البته توی ایران چه بخوای نخوای باید واسه پول همیشه دوید، چیزی که توی اروپا و امریکا اینجوری نیست و با یک شغل و به صورت استاندارد همه چیز فراهم می شه
    توی امریکا هم شهر های کوچیک هستند که اروم هستند و میوه و سبزیجات محلی خرید و مدلی که می خوای زندگی کنی
    Whether you think you can or think you can't, you are right
    Henry Ford

جستجوی نتایج پذیرش http://www.applyabroad.org/forum/adm....php?do=search

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirSam نمایش پست ها
    نمیدونم دقیقا زندگی ماشینی که می گید چه چیزی هایی تو ذهنتون هست
    مثلا اگر زندگی ماشینی اینه غذای فسد فودی بخوری، غذای های پروسس شده تو فروشگاه بخری بری خونه فرتی درست کنی، همیشه وقت کم داشته باشی، صبح ها با مترو بری سر کار و عصر برگردی خونه، و... باشه، می خوام بگن اروپا و امریکا و حتی ایران نداره از این لحاظ
    الان زندگی تو تهران هم کاملا ماشینی و همه چی فوری و اکسپرسی شده، تو اروپا و امریکا هم همینه، جهانی شدن همینه دیگه داره اتفاق می یوفته،(یعنی اینه به حای اینکه 40 دقیقه توی اشپزخونه باشی پای فیسبوک هستی) الان مثلا یک مارک سیب زمینی اماده تو کل اروپا داره توزیع می شه،
    این خود فرد که سبک زندگی و سرعت زندگی را تعیین می کنه
    هم تو ایران هم تو غرب می شه وقت گذاشت و غذای خوب خورد، به سمت مصرف گرایی نرفت و برای کار و پول هول نزد و...
    البته توی ایران چه بخوای نخوای باید واسه پول همیشه دوید، چیزی که توی اروپا و امریکا اینجوری نیست و با یک شغل و به صورت استاندارد همه چیز فراهم می شه
    توی امریکا هم شهر های کوچیک هستند که اروم هستند و میوه و سبزیجات محلی خرید و مدلی که می خوای زندگی کنی
    تحلیل جالبی بود اما منظورم این نبود

دقیق دقیق=Far from green life
    از طبیعت دور شدن و هر چی نگاه میکنی اطرافت ساختمون های اسمان خراشه.......منزجر کننده هست........

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)