صفحه 4 از 50 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 499

موضوع: همه سوالات در مورد هزینه های زندگی در مالزی

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی، تحصیل، اجاره منزل.... در مالزی

سلام
    اولا كه ممنون ببت هزينه هايي كه اوردي
    من ميدونستم كه ايشون مسئول نيستن
    ولي خب او چن سال بود كه اونجا زندگي مي كرد ميخواستم ببينم اين پولي كه ميگه چند درصدش ذخيره احتياطيه و چندرصدش خرجيه
    كه پول زيادي نياريم كه بيخودي خرجش ميكنيم

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی، تحصیل، اجاره منزل.... در مالزی

to shahrouz:
    شما خودتون مالزی تشریف دارین؟؟ واقعا" با ماهیانه 350 هزار تومان در ماه میشه مالزی زندگی کرد؟؟؟ به نظر من این یه چیز کاملا" شحصی هست و نمیشه هیچ رقمی رو براش انتخاب کرد و اگه کسی با همچین مبلغ ماهیانه ایی اینجا زندگی میکنه واقعا" شاهکار میکنه.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

من با اینکه خیلی سعی می کنم جلوی خرجهای اضافه رو بگیرم ولی باز هنوز خیلی تا ماهی 350 هزار فاصله دارم

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    to shahrouz:
    شما خودتون مالزی تشریف دارین؟؟ واقعا" با ماهیانه 350 هزار تومان در ماه میشه مالزی زندگی کرد؟؟؟ به نظر من این یه چیز کاملا" شحصی هست و نمیشه هیچ رقمی رو براش انتخاب کرد و اگه کسی با همچین مبلغ ماهیانه ایی اینجا زندگی میکنه واقعا" شاهکار میکنه.
    درود
    خير من مالزي نيستم
    بله يكي از دوستان من الان اونجا هست و با ماهي 350-400هزار تومان زندگي مي كنه. اون هم به هيچ وجه فاند نداشت.اگر مي خوايد من از ايشون ( اگر موافقت كنند ) ايميلشون رو بگيرم براي شما بذارم.اين كه شما مي فرماييد شخصيه بله شخصيه. تو همين تهران يك نفر با ماهي 50هزار زندگي مي كنه يكي با ماهي 50ميليون!. من اين هزينه ها رو براي اين آوردم كه حداقل مخارج دست بچه ها بياد.
    وقتي حداقل هزينه زندگي تو آمريكا 800هزار تا 1ميليون تومانه خيلي اين رقم عجيب نيست براي كشوري كه همه چيزش نصف آمريكا هزينه بر مي داره.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

سلام دوستان داشتم در مورد دانشگاههای مختلف تحقیق میکردم از جمله مالزی به این مطلب برخوردم میخواستم نظر شما رو هم بدونم
    http://www2.irna.ir/fa/news/view/lin...3521162814.htm
    البته نه تایید میکنم نه رد ولی خوب منو برد تو فکر :
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

ApplyAbroad Veteran

تا حدودی همین جوری هست که توی این لینک مشاهده میشه. بازم بستگی داره به انتظارات خودتون از خودتون و از دانشگاه و کشور ...خیلی ها هم به همین راضی هستن!

Junior Member

تو مالزی چطور میشه خونه کرایه کرد؟
    مثل ایران آژانس املاک دارن؟
    اونجا هم پول پیش می خواد یا فقط اجاره باید بدی؟
    خونه به چند نفر اجاره می دن معمولاً؟
    میگن کرایه خونه اونجا خیلی ارزونه، درسته؟
    میشه تو خونه اجاره کنی و بعداً با کسی شریک بشی؟ اگر مهمان باشه چی؟ (آخه بعضی کشورها مهمون هم حق نداری داشته باشی)
    تو اجاره دادن به چه مسائلی حساسن؟
    لطفاً بچه هایی که مالزی بودند یا هستند یا کلاً هر نوع اطلاعاتی تو این زمینه دارن، اطلاعاتشون رو share کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Process Control, Åbo Akademi University

آره این اطلاعات خیلی لازمه ....

من فقط می دونم پول جلو نمیگرن فقط 2 ماه اجاره رو جلو میگیرن و هر وقت خواستی بلند شین هم 1 ماه جلوتر باید بگی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ernesto83s
    تو مالزی چطور میشه خونه کرایه کرد؟
    مثل ایران آژانس املاک دارن؟
    اونجا هم پول پیش می خواد یا فقط اجاره باید بدی؟
    خونه به چند نفر اجاره می دن معمولاً؟
    میگن کرایه خونه اونجا خیلی ارزونه، درسته؟
    میشه تو خونه اجاره کنی و بعداً با کسی شریک بشی؟ اگر مهمان باشه چی؟ (آخه بعضی کشورها مهمون هم حق نداری داشته باشی)
    تو اجاره دادن به چه مسائلی حساسن؟
    لطفاً بچه هایی که مالزی بودند یا هستند یا کلاً هر نوع اطلاعاتی تو این زمینه دارن، اطلاعاتشون رو share کنند.
    -اینجا برای خونه پیدا کردن مخصوصا" اطراف upm راحته! چون انتخاباتون تقریبا" محدوده و یک سری آژانس هایی توی مایه های همون املاکی خودمون!! هستند که البته کارشون فقط مربوط به آپارتمان های خودشونه. یعنی هر آپارتمانی تقریبا" برای خودش یه office داره که شما برای اجاره منزل باید به همون office که توی خود همون ساختمون هستند باید مراجعه کنید.
    -معمولا" پول 2 ماه اجاره رو به علاوه حدوده 500RM رو به عنوان deposit ازتون میگیرند که اون 500 تا مربوط میشه به پول آب و برق و .. که وقتی میخواین خونه رو پس بدید و قبضی رو پرداخت نکرده باشین از اون کم میکنند. و موقع بلند شدن هم میتونید پولتون رو بگیرید.
    -تا جایی که من میدونم تعداد افراد زیاد براشون مهم نیست. ولی اگه بخواین خونه share کنید بیشتر از 3 نفر نمیشه چون خونه ها 3 خوابه هستند و قاعدتا" هرکس به یک اتاق احتیاج داره.
    -اجاره خونه نسبت به ایران اینجا ارزونه. ولی اگه نسبت به مالزی بخواین حساب کنید نخیر! بخاطر اینکه اینا هم ایرانی ها رو شناختن و ازشون پول میگیرن!!! خونه با شرایط خوب و جایی که ایرانی هم باشه و جاهایی که بیشتر دانشجوها هستند از حدوده700 تا 1200 رینگت میشه پیدا کرد.( البته ممکنه ارزونتر هم پیدا کنید!)
    -منظورتون از شریک بودن اگه همون share کردنه، بله! خیلی ها هستند که خونه اجاره کردند و هم خونه ایی شون رفته و ترم بعد یکی دیگه اومده جاش! اینا دیگه بستگی داره به قراردادهای بین هم خونه ایی ها و ربطی به office نداره. در مورد مهمان هم که اینجا همیشه از ایران براشون مهمون میاد!! و تا حالا من برخورد نکردم و نشنیدم که اجازه نداشته باشن مهمون بیارن!
    -منظورتون از حساس بودن رو هم متوجه نشدم!! اگه پول بدین قضیه حله! اگه حساسیت خاصی منظورتونه بفرمایی تا توضیح بدم. فقط معمولا خونه رو موقع پس دادن چک میکنن که توی ایران هم این موضوع هست که اگه خسارتی دیده باشه از deposit تون کم میکنن.

** در ضمن من این تاپیک رو با چند تا تاپیک دیگه ترکیب کردم اگه صفحه اول و چند ارسال اول رو بخونید هم یه کمکی بهتون میکنه.

Junior Member

سلام
    اصلا قبل از اينكه مخارج رو حساب كنين بگين كه ميشه توي خوابگاه زندگي آروم و مخصوصا تميز داشت؟
    يا مثل دانشگاهاي خودمون كثيف و بي نظم و پر از سر و صدا و دود سيگاره؟
    وضعيت خوابگاهاش چطوره؟
    من آن مرغ سخندانم كه گر خاكم بر افشانند ; هنوز آواز مي آيد كه سعدي در گلستان است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)