صفحه 44 از 50 نخستنخست ... 3435363738394041424344454647484950 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 499

موضوع: همه سوالات در مورد هزینه های زندگی در مالزی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی در مالزی

پس این همه دانشجوی ایرانی تو مالزی، خرجشونو از کجا در میارن؟

Junior Member

دوست عزیز به عنوان کسی که در مالزی حدود دو سال مشغول کار واقعی طراحی و نظارت معماری (نه مشاغل ایرانی و ویزیتوری و بنگاه و ماست بندی و....) بودم باید خدمت شما عرض کنم که اول اینکه این کارها برای یک نفر از هر 100 نفر هموطن که تشریف میارن اینجا شانس میده و برای دانشجویان (من جمله کیس من )غیر قانونی هستش.....و با خطر دیپورت و جریمه سنگین مواجه هست......به امید کار اینجا نیاین....اما اگر زبان و رزومه قوی دارید و پوست کلفت و کفش آهنی میتونید از طریق سایت jobstreet و ضمیمه روزنامه استار دنبال کار بگردید.......البته تدریس برای دانشجویان دکتری به صورت پاره وقت و تا چند ساعتی در هفته (که اینکه دقیقا چند ساعت رو یادم نمیاد) قانونی هستش.....اما دوست من روی کار در مالزی اصلا و ابدا حساب نکن.....
    البته مواردی رو دیدم که به عنوان T.A یا گرنت های پژوهشی از دانشگاه هم پول گرفتن...اما مبلغ قابل توجهی نیست معمولا.......من بعد از دوران کار تونستم که هزینه تحقیق خودم رو که رقم قابل توجهی هم نبود رو از دانشگاه بگیرم اما نه به عنوان دست مزد....یعنی همه اون مبلغ واقعا خرج کار شد و به دستمزد نرسید......
    NOC:2151، ارسال مدارک: 25.12.2010، دریافت در سیدنی: 5.01.2011، فایل نامبر و ارسال به کوالالامپور: 12.03.2011، ارسال به دمشق: 29.03.2011، دریافت در ورشو: 17.07.2011، درخواست ع س پ :01.09.2011، مدیکال: 12.10.2011، پاسپورت ریکوئست:17.02.2012، دریافت ویزا 12.03.2012 پی آر: 23.04.2012

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    چرا دنبال اجازه کار نباشیم؟ یعنی اصلاً کاری نیست واسه دانشجوها؟ من میخوام واسه Ph.D اقدام کنم، شنیده بودم واسه دانشجویان تحصیلات تکمیلی تسهیلات خاصی دارن، یعنی اشتباهه؟!
    اول اینکه کدوم دانشگاه میخواین درس بخونین؟ دوم اینکه چه رشته ای؟
    تو مالزی اگه زرنگ باشین و استاد راهنمای خوب تو دانشگاه گیرتون بیاد و خلاصه استادت از همون اول از خوشت بیاد. میتونی از گرند علمی استاد تا حد 1800 رینگیت دز ماه استفاده کنی. البته بازم میگم به این راحتی ها نیست و مدت زمانش هم بسته به خود استاد داره.هر 6 ماه به 6 ماه ممکنه تمدید کنه و ممکنه نکنه. و کل این قضیه بر میگرده به اون پروژه ای که ور میداری یعنی همون چیزی که قرار هست در دوران دکترا روش کار کنی اگر اون پروژه گرند خوبی داشته باشه یکم چرب زبون باشی میتونی از استاد دیگه حداقل 1000رینگیت رو بگیری.
    من خودم بعضی از دانشجوهارو تو مالزی دیدم که چون استاد از اون دانشجو خوشش اومده هر ماه 1600-1800 رینگیت بهم پول میده حتی برای بیش از 3 سال حتی وقتی که دانشگاه تعطیلات بین ترم هست. حال این خوش اومدن هم دیگه بسته به خود استاد داره ممکنه زیاد به سوابق درسی هم ربط خاصی نداشته باشه.
    مثلا پروژه من گرند داشت و استاد بهم قول مالی 1600 داد ولی تا به امروز حتی 1 رینگیت هم بهم نداده و همش وعده سر خرمن میده در صورتی که بیش از بقیه دانشجوهاش براش کار کردم و با کار من ایشون داره میره امریکا کنفرانس بده.
    در مورد کار بیرون هم اگه اشتباه نکرده باشم بر اساس قانون جدید دانشجو اجازه 20 ساعت کار هفتگی رو داره. حالا کار داریم تا کار که اونم بسته به رشته شما داره که چی بلد هستی.
    فکر نکن اینجا امریکا یا کاناداس که اگه هیچ کاری گیرت نیاد مکدوناد یا کی اف سی هست اونجا که ساعتی بیش از 10 دلار بهت میدن اینجا از این خبرا نیست. نه مک دونالد نه کی اف سی. دیدم بعضی ها تو رستوران های بدون اسم و رسم کار کردن مثل تمیز کردن میز جمع کردن آشغالا یا اینکه بیرون رستوران ایستادن و مشتری جمع کردن برای مغازه ولی به اون ها هم بیشتر از 5 رینگیت در ساعت نمیدن. یه چیز هم که خیلی مهم هست اینه که بیشتر این رستوران ها هم علاقه دارن که کارگر اندولزیایی بگیرن چون زبان هر دو کشو مالایی هست و اون ها بهتر میتونن از پس کار بر بیایند و کم توقع هم هستن.
    کارهایی دیگه مثل آرایشگری هم هست. یکی از دوستای خود من تا از ایران اومد اینجا رفت تو یه آرایشگاه شروع به کار کرد چون حرفه ای بود و الان هم خدارو شکر زندگیش میچرخه. ولی این برای همه نیست. همه که آرایشگر نیستن.
    پس به طور خلاصه زیاد دل به کار نداشته باش مگر همون پولی که ممکن هست از پروژه درسی گیرت بیاد. که اونم هم امکان گرفتنش فقط و فقط بسته به استاد داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrooz00 نمایش پست ها
    اول اینکه کدوم دانشگاه میخواین درس بخونین؟ دوم اینکه چه رشته ای؟
    تو مالزی اگه زرنگ باشین و استاد راهنمای خوب تو دانشگاه گیرتون بیاد و خلاصه استادت از همون اول از خوشت بیاد. میتونی از گرند علمی استاد تا حد 1800 رینگیت دز ماه استفاده کنی. البته بازم میگم به این راحتی ها نیست و مدت زمانش هم بسته به خود استاد داره.هر 6 ماه به 6 ماه ممکنه تمدید کنه و ممکنه نکنه. و کل این قضیه بر میگرده به اون پروژه ای که ور میداری یعنی همون چیزی که قرار هست در دوران دکترا روش کار کنی اگر اون پروژه گرند خوبی داشته باشه یکم چرب زبون باشی میتونی از استاد دیگه حداقل 1000رینگیت رو بگیری.
    من خودم بعضی از دانشجوهارو تو مالزی دیدم که چون استاد از اون دانشجو خوشش اومده هر ماه 1600-1800 رینگیت بهم پول میده حتی برای بیش از 3 سال حتی وقتی که دانشگاه تعطیلات بین ترم هست. حال این خوش اومدن هم دیگه بسته به خود استاد داره ممکنه زیاد به سوابق درسی هم ربط خاصی نداشته باشه.
    مثلا پروژه من گرند داشت و استاد بهم قول مالی 1600 داد ولی تا به امروز حتی 1 رینگیت هم بهم نداده و همش وعده سر خرمن میده در صورتی که بیش از بقیه دانشجوهاش براش کار کردم و با کار من ایشون داره میره امریکا کنفرانس بده.
    در مورد کار بیرون هم اگه اشتباه نکرده باشم بر اساس قانون جدید دانشجو اجازه 20 ساعت کار هفتگی رو داره. حالا کار داریم تا کار که اونم بسته به رشته شما داره که چی بلد هستی.
    فکر نکن اینجا امریکا یا کاناداس که اگه هیچ کاری گیرت نیاد مکدوناد یا کی اف سی هست اونجا که ساعتی بیش از 10 دلار بهت میدن اینجا از این خبرا نیست. نه مک دونالد نه کی اف سی. دیدم بعضی ها تو رستوران های بدون اسم و رسم کار کردن مثل تمیز کردن میز جمع کردن آشغالا یا اینکه بیرون رستوران ایستادن و مشتری جمع کردن برای مغازه ولی به اون ها هم بیشتر از 5 رینگیت در ساعت نمیدن. یه چیز هم که خیلی مهم هست اینه که بیشتر این رستوران ها هم علاقه دارن که کارگر اندولزیایی بگیرن چون زبان هر دو کشو مالایی هست و اون ها بهتر میتونن از پس کار بر بیایند و کم توقع هم هستن.
    کارهایی دیگه مثل آرایشگری هم هست. یکی از دوستای خود من تا از ایران اومد اینجا رفت تو یه آرایشگاه شروع به کار کرد چون حرفه ای بود و الان هم خدارو شکر زندگیش میچرخه. ولی این برای همه نیست. همه که آرایشگر نیستن.
    پس به طور خلاصه زیاد دل به کار نداشته باش مگر همون پولی که ممکن هست از پروژه درسی گیرت بیاد. که اونم هم امکان گرفتنش فقط و فقط بسته به استاد داره.
    بسیار ممنونم از توضیح کاملت دوست عزیز
    من میخوام واسه دانشگاه UPM تو رشته زمین شناسی مهندسی (دانشکده عمران) اقدام کنم. 2 تا استاد هم پیدا کردم که یکیش رئیس دانشکده عمران هست و اون یکی مسئول بررسی مدارک دانشجویان، حالا با این شرایط وضعیت من رو چه جوری ارزیابی می کنی؟
    باز هم ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از توضیح کاملت دوست عزیزمن میخوام واسه دانشگاه UPM تو رشته زمین شناسی مهندسی (دانشکده عمران) اقدام کنم. 2 تا استاد هم پیدا کردم که یکیش رئیس دانشکده عمران هست و اون یکی مسئول بررسی مدارک دانشجویان، حالا با این شرایط وضعیت من رو چه جوری ارزیابی می کنی؟باز هم ممنون
    UPM همچین بگی نگی یکم سخت گرند میده ولی خوب چندتا از دوستای من تو دوره دکترا گرند گرفتن. یه کار ساده انجام بدین خیلی راحت به استاد ایمیل بزنین و بپرسید این پروژه ای که قرار هست انجام بدین گرند هم داره؟ هم برای خود پروژه هم برای خود دانشجو. باهاشون رو دروایسی نداشته باشین بهتون جواب میدن.یکم سمج بشین میتونین از ترم 2 بعد از دفاع پروپوزالتون گرند رو بگیرین. رشته شما فول ریسرچ هست دیگه درسته؟

مدیریت: سوال شما باعث جوابی شد که از موضوع بحث خارج شدیم... پاسخ مربوطه حذف گردید.
    ویرایش توسط zohrefadaee : February 13th, 2012 در ساعت 08:04 PM

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

سلام، دوستان من دو هفته ست که با استادی در UM در تماسم، و نظرش رو کامل جلب کردم، گفته بهم RA و Scholarship میده.
    اما تا حالا ازش راجع به مقدار دقیقش نپرسیدم،
    به نظرتون باید چقدر بهم بده در سال که هم شهریه دانشگاه و هم کل هزینه هام رو پوشش بده؟
    دوره من Master of Computer Science بصورت Mixed mode در همون دانشگاه UM خواهد بود.
    یه حداقل و حداکثر مقدار میخوام، بسیار ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

تخمین و ارزیابی خودم رو بگم که نگید تاپیک رو نخوندی، خوبم خوندم! :دی
    هزینه ارشد mixed mode در UM، کل 4 ترم: 21500 رینگیت
    هزینه زندگی هم ماهی 1300 رینگیت در نظر گرفتم
    پس سالی میشه => (21500/2) + (12*1300) = 26450 رینگیت یا به عبارتی 9000 $
    همچین ارزون هم نیستا، ولی خب ! :دی
    یعنی همچین پولی به من میده !؟
    دوستان منطقیه حسابم؟ با این رقم یه زندگی دانشجوییه نه بد و نه خوب میشه؟ من اهل تفریح هم نیستم، فقط درس و دانشگاه.
    همه ی هزینه ها رو منظورمه (دانشگاه، غذا، مسکن، حمل و نقل، لباس، و ...)
    ممنون
    ویرایش توسط Rezace : February 22nd, 2012 در ساعت 02:13 AM

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینقدر کسی نظر نداد که خود استاده ج داد !
    میگه وقتی RA میگیریمت شهریه ات رو میتونیم حذف کنیم واست !
    حقوق ماهانت بسته به عملکرد خودت حد اکثر میتونه 2000 RM باشه، بطور میانگین هم 1500 RM هست.
    منتظر نظراتتون هستم دوستان.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    اینقدر کسی نظر نداد که خود استاده ج داد !
    میگه وقتی RA میگیریمت شهریه ات رو میتونیم حذف کنیم واست !
    حقوق ماهانت بسته به عملکرد خودت حد اکثر میتونه 2000 RM باشه، بطور میانگین هم 1500 RM هست.
    منتظر نظراتتون هستم دوستان.
    بله دوست عزیز اگه جای دیگه مد نظرت نیست خوبه
    1500 معقوله
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سلام بچه ها . . من پستهای قبل رو خوندم . . اما من میخوام الان که ارز وضعیتش اینجوری شده ببینم اگه کسی اونجا هست هزینه ها به چه صورته ؟ میانگین ماهی چقد میشه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)