صفحه 5 از 50 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 499

موضوع: همه سوالات در مورد هزینه های زندگی در مالزی

Banned

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی، تحصیل، اجاره منزل.... در مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط aut.ali
    سلام
    اصلا قبل از اينكه مخارج رو حساب كنين بگين كه ميشه توي خوابگاه زندگي آروم و مخصوصا تميز داشت؟
    يا مثل دانشگاهاي خودمون كثيف و بي نظم و پر از سر و صدا و دود سيگاره؟
    وضعيت خوابگاهاش چطوره؟
    سلام
    اینجا در دانشگاه UPM دو نوع خوابگاه وجود داره که در هر دو نوع شما یک اتاق مستقل دارید و سرویس بهداشتی اینها مشترک هستش، نو ع اول که تقریبا ماهی 350 رینگیت هستش، کاملا شیک و تر و تمیز هستش. که به صورت پبشفرض internatioal offiice اینجا رو به شما پیشنهاد می کنه، ولی ظاهرا حداقل باید 3 تا 5 ماه اقامت کنید اونجا.
    نوع دوم که ماهی 150 رینگیت هستش، از نظر شیکی و تر و تمیری خیلی تعریفی نداره، ولی با اینحال اگر خودت یه دستی به روی اتاق بکشی می شه باهاش کنار اومد.

s_violin
    Guest

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی، تحصیل، اجاره منزل.... در مالزی

من براي دانشگاه اپيت اقدام كردم و ميخوام تو محدوده دانشگاه يعني بوكيت جليل خونه بگيرم. كسي ميدونه هزينه كرايه خونه تو اون منطقه (تكنولوزي پارك) چقدره؟

خونه ها تو كوالا چقدر امنيت دارن؟ آيا بايد وقتي خونه كرايه كرديم -مثله ايران - تمام قفلهاي خونه رو عوض كرد؟ يا نه فقط توكل بكنيم كافيه؟

ApplyAbroad Veteran

پیام قبلی من مال جون بود ولی الان به خاطر وضع اقتصادی دنیا به نفع هست که دلار بیارید. البته تا بعد چی بشه خدا میدونه.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

اين خيلي خوب ميشه كه دوستاني كه الان مالزي هستن بتونن كمكي به بچه هايي كه مثل من هنوز نصفه راه هستن بكنن و براشون با توجه به شرايط و آپشن هايي كه دارند تو وقت خالي شون خونه پيدا كنند من خودم به اين سايت هاي مشاوره املاك كه تو ويكي معرفي شده سر زدم ولي به نظرم چون از لحاظ نظم كاري مالايي ها با ايراني ها تفاوت چنداني ندارند بهتره كه دوستان اقدام كنند و كساني هم كه مشكلشون حل مي شه به نحوي از خجالت دوستاني كه مشكل گشا خواهند بود در خواهند اومد. و اينكه مدير محترم اين تاپيك هيچ ارتباطي به تاپيك هاي ديگه نداره. 8)
    هر جا که باشی آسمون همین رنگه مهم دل خودته نه محیط اطرافت

Junior Member

سلام دوستان

من میخوام بلیط رفت و برگشت بگیرم و توریستی برم مالزی و بعد ویزامو تبدیل کنم به ویزای تحصیلی .
    حالا سوال اینجاست که من تاریخ برگشت رو کی بگیرم ؟
    آیا میشه تو مالزی بلیط برگشت رو پس داد و پولشو گرفت ؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davodi
    سلام دوستان

من میخوام بلیط رفت و برگشت بگیرم و توریستی برم مالزی و بعد ویزامو تبدیل کنم به ویزای تحصیلی .
    حالا سوال اینجاست که من تاریخ برگشت رو کی بگیرم ؟
    آیا میشه تو مالزی بلیط برگشت رو پس داد و پولشو گرفت ؟

ممنون
    معمولاً بلیط رفت و برگشت رو یکساله می گیرن بچه ها که موقع برگشت برای سال بعد ازش استفاده کنن. چون بلیط رو نمیشه اینجا پس داد و باید فرستاد ایران به همون آژانسی که بلیط رو ازش گرفتید. البته این رو در مورد پروازهای خارجی مثل امارات و قطر مطمئنم ولی راجع به ایران ایر از دفترشون بپرسید. راجع به پس دادن هم باید بگم که به نظرم پس دادنش فایده ای نداره و مبلغی که ازش کم می کنن و باقیموندش ارزشش رو نداره که این کارو بکنید. من پس دادم و پشیمون شدم. بهتره که یکساله بگیرید و خیال خودتون رو راحت کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadfallahi
    اين خيلي خوب ميشه كه دوستاني كه الان مالزي هستن بتونن كمكي به بچه هايي كه مثل من هنوز نصفه راه هستن بكنن و براشون با توجه به شرايط و آپشن هايي كه دارند تو وقت خالي شون خونه پيدا كنند من خودم به اين سايت هاي مشاوره املاك كه تو ويكي معرفي شده سر زدم ولي به نظرم چون از لحاظ نظم كاري مالايي ها با ايراني ها تفاوت چنداني ندارند بهتره كه دوستان اقدام كنند و كساني هم كه مشكلشون حل مي شه به نحوي از خجالت دوستاني كه مشكل گشا خواهند بود در خواهند اومد. و اينكه مدير محترم اين تاپيك هيچ ارتباطي به تاپيك هاي ديگه نداره. 8)
    خونه چیزی نیست که کسی دیگه بخواد براتون بگیره ، باید خودتون باشید ببینید ، محیط خونه ، محله ، و .... خیلی چیزای کوچیک موقع خونه گرفتن مهم میشه ،

سلام
    یه چیزایی می خواستم در مورد بلیط بگم، تا دوستانی که می خواین بیاین راحتر تصمیم بگیرن.
    اول اینکه سعی کنین بلیطتون الکترونیکی باشه، تا اگه خواستین کنسل کنین مجبور نشین بفرستینش ایران.
    دوم اینکه من خودم بلیط دوسره یکساله گرفته بودم، اون موقع به من گفته شده بود که اگه یکسره بگیری ممکنه تو فرودگاه مالزی مشکل واست پیش بیاد، ولی اینجا اومدم دیدم که خیلی از بچه ها بلیط یکسره گرفتن و مشکلی هم واسشون پیش نیومده. به نظر من هم اگه کسی یکسره بگیره خیلی به نفعش هست (البته به شرطی که با ویزای دانشجویی بیاد و آفر لتر هم دستش باشه، نه با ویزای توریستی).
    اینجا هم که اومدین میتونین برین سفارت و یه نامه واسه هواپیمایی هما بگیرین واسه تخفیف. (البته می گن تخفیفش 50 درصده ولی کمتره. یه رفت و برگشت ایران تقریبا 550 تومن می شه). از این تخفیف هم سالی یکبار می تونین استفاده کنین.
    موفق باشین

Member sepanta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Power, The University of Melbourne

کسی تازگی سفارت نرفته شنیدم به تازگی با بلیط یک طرفه هم ویزا دانشجویی صادر میشه . اگه اطلاع دقیقی کسی داره بگه.
    برای آنچه که می خواهی تلاش کن وگرنه باید به آنچه که داری بسنده کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta
    کسی تازگی سفارت نرفته شنیدم به تازگی با بلیط یک طرفه هم ویزا دانشجویی صادر میشه . اگه اطلاع دقیقی کسی داره بگه.

قبلا هم صادر میشد ، البته اینو در نظر داشته باشید که ویزای دانشجویی صادر نمیشه ، یه مهر ورود میزنه که 3 ماه اعتبار داره و بعدا باید از طریق immigration دانشگاه ویزای دانشجویی بگیرید که به صورت استیکر تو پاستون میخوره و از موقع تحویل پاس به immigration دانشگاه در حدود 1تا 2 ماه طول میکشه .

یه نکته خواستم بگم ، اینکه دوستان سعی کنن موقع ورود براشون 1 ماه اقامت بخوره اینطوری ویزای دانشجوییتون خیلی زود تر آماده میشه وگرنه باید صبر کنن تا مدت اقامتی که توی پاس موقع ورود به مالزی میخوره تموم شه بعد ویزای دانشجویی بگیرن ، اینم در نظر بگیرید اگه ویزا دانشجویی نداشته باشید ، گواهینامه ، دبیت کارت و ... نمی تونید داشته باشید.

من موقع ورودم 1 ماهه زد و ، 1 ماه صبر کردم مدتش expire شه و حدود 1 ماه و نیم خود ویزا طول کشید تا حاظر شه . یکی از دوستانم توی فرودگاه 3 ماهه زده بودند براش ، 3 ماه الاف بود تا پاسش رو بگیرن بفرستن واسه ویزا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)