صفحه 7 از 50 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 499

موضوع: همه سوالات در مورد هزینه های زندگی در مالزی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی، تحصیل، اجاره منزل.... در مالزی

میگم که با برسی بیشتری بیان اینجا و قبلش با کشوری اروپای يك مقایسه کنین.دوستان به همیگیتون سلام میگم،من الان KL هستم و می‌خوام به همتون يه چیزیو بگم که شمام مثل من بیگدار به آب نزد باشین.بچه ها مالزی اصلا به یون ارزونی که میگن نیست و مسکن هم خیلی‌ خیلی گرون خوصوصا اطراف یوام.چون وضعیت حمل و نقل عمومي چندان جالب نیست گرفتن خونه دور از دانشگاهم اصلا به صرف نیست اینجا فقط هزینه خونه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ رینگیت حالا حساب هزینه چیز هاي دیگرم کنین خرج حداقل ماهی‌ ۲۰۰۰ تا می‌شه.که با همین هزینه می‌شه توی سوئد یا مجارستان تحصیل کرد.من چون خودم گول حرفی بیخدی راجع به ارزونی اینجارو شنیدم اینجا اومدم الان دارم به شماها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی، تحصیل، اجاره منزل.... در مالزی

من شنیده بودم سالی حدود ۱۰ ملیون بیشتر خرج بر نمیداره!!!
    توی این فروم خیلی جاها دیدم میگفتن یه خونه یه خوابه خوب ۴۰۰ تا ۵۰۰ رینگت هست و حتی یه جورائی میشه ۱۵۰ هم گیر آورد این رقم با ۲۰۰۰ تا خیلی فرق داره

سلام به همه دوستان
    من خودم هم قبلا اين قيمت ها رو ديده بودم توي سايت هاي املاك كه توي ويكي معرفي شده(در مورد قيمت ملك و اينا) ولي خوب وقتي از دوستان ميپرسيدم ميگفتن كه ميشه اتاق پيدا كرد ولي خوب بايد اوايل چند ماه بري خوابگاه كه بتوني بچه ها رو بشناسي و بعد از اون بتوني چند نفر كه بتوني باهاشون راحت باشي رو پيدا كني و باهاشون خونه بگيري كه اون موقع مخارج كمتر ميشه تقريبا اجاره خونه بين يك سوم تا يك چهارم ميشه چون خونه ها تقريبا همگي از 3 خوابه به بالا هستن
    در مورد بقيه چيز ها هم طبق قيمت هايي كه ميشه ديد توي سايتاشون(مثلا كامپيوتر و اينا ) از ايران تقريبا 5 تا 10 درصد ارزون تره كلا فكر كنم راحت توجه كنيد كه گفتم راحت ميشه با ماهي 600 تومن زندگي كرد و نيازي به ماهي تقريبا 1يك ميليون و دويست هزار تومن كه اون دوستمون گفتن نباشه
    در ضمن اينا همش منبع شنيداري داره و من خودم هم هنوز مالزي نرفتم پس ممنون ميشم اگر كه حرفام مشكل داره گوشزد كنيد
    در جواب اون دوستمون هم كه راجع به خونه يك خوابه گفتن بايد بگم كه خونه يك خوابه توي هيچ سايتي من نديدم(البته شايد باشه ها) ولي خوب ميشه استوديو گير آورد كه مسلما اجارش از اپارتمان ارزون تره
    با اجازه همگي
    بازم تكرار ميكنم اگر هر جايي از حرفام با حقيقت مغايره دوستان گوشزد كنن

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek
    من شنیده بودم سالی حدود ۱۰ ملیون بیشتر خرج بر نمیداره!!!
    توی این فروم خیلی جاها دیدم میگفتن یه خونه یه خوابه خوب ۴۰۰ تا ۵۰۰ رینگت هست و حتی یه جورائی میشه ۱۵۰ هم گیر آورد این رقم با ۲۰۰۰ تا خیلی فرق داره
    ببينيد علت اينكه هر كسي يك نظري داره درباره هزينه ها و قيمت خونه اين هست كه منابع هركسي متفاوت هست و البته دليل متفاوت بودن نظرات افراد در منابع مختلف 2 دليل دارد .
    اول اينكه در استانها مختلف هزينه ها متفاوت هست و مثلا در KL هزينه زندگي خيلي متفاوت با JB هست بنابر اين هم هزينه خونه و هم خرج مخارج متفاوت هست .
    و دوم اينكه اين هزينه ها كاملا نسبي و بستگي به خود افراد دارد ، كه چطور زندگي كنن چي بخورند كجا برند چطوري برند و خيلي موارد ديگه كه اين باعث ميشه هزينه ها متفاوت باشه.
    اما دركل شما شهر مقصد رو در نظر بگيريد و يه ميانگين از قيمت ها در مثلا KL درنظر بگيريد كه اون تخمين هزينهاتون خواهد بود ، حالارفتين اونجا ديگه بسته به شرايط و نوع زندگي خودتون هزينها بدست مياد.
    خونه هم اغلب 3 خوابه هستند ندرت ، نه اينكه اصلا اما ميگم بندرت پ خوابه پيدا ميشه ، شايدم اصلا پيدا نشه و در نهايت توصيه ميكنم ترم اول حتما خوابگاه بريد تا شرايط و باقي مسائل كاملا دستتون بياد.
    البته باز دوستاني كه الان Malaysia هستند بهتر ميتونن نظر بدند .
    امضا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Molecular Biology & Genetic Engineering/ UPM

پیش فرض خرید لپ تاپ در مالزی

سلام دوستان

من می‌خوام قبل از اومدن به مالزی یه لپ تاپ بخرم ولی‌ به نظرتون این کار درسته یا بذارم بیام اونجا خریدم رو بکنم (آخه شنیدم اونجا ارزونتره)؟ کسی‌ این کار رو کرده؟ اگه جوابتون بله هست میشه راهنمائی کنین یه لپ تاپ خوب وایوو از کجا می‌شه خرید (در کووالالامپور)؟

بسیار ممنون

پیش فرض پاسخ : خرید لپ تاپ در مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط Elm
    سلام دوستان

من می‌خوام قبل از اومدن به مالزی یه لپ تاپ بخرم ولی‌ به نظرتون این کار درسته یا بذارم بیام اونجا خریدم رو بکنم (آخه شنیدم اونجا ارزونتره)؟ کسی‌ این کار رو کرده؟ اگه جوابتون بله هست میشه راهنمائی کنین یه لپ تاپ خوب وایوو از کجا می‌شه خرید (در کووالالامپور)؟

بسیار ممنون

آره ؛ حتما از مالزی بخر ، یه کمی ارزون تر از ایرانه و تنوع بیشتری داره ایتجا ، اما جدای قیمت ، گارانتی اینجا رو داشته باشی بهتره .

Member sepanta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Power, The University of Melbourne

عزیزم اینجا ارزون تره . با حدود 900 تومن می تونی یکی بگیری که ابران 1200 قیمتشه.
    برای آنچه که می خواهی تلاش کن وگرنه باید به آنچه که داری بسنده کنی

Junior Member

سلام دوستان ما دو هفته ست که مالزی هستیم و تونستیم خیلی زود خونه بگیریم اینحا توی منطقه ما نزدیک یو پی ام یه خونه سه خوابه فول فرنیش گرفتیم ماهی 1000 رینگیت و در کل خونه خوییه و غیر از یک سری لوارم اشپزخونه چیزی لازم نداشتیم اینجا هزیته ها یه مقدار پایینتر از ایرانه مثل خوراکی و پوشاک و همچینین اونهایی که می خوان لپ تاپ بخرن حتما بیان مالزی بخرن چون هم تنوع زیاده هم قیمت پایینه و هم گیفت های زیادی میدن ببخشید من کیبرد فارسی ندارم همین رو هم به سحتی نوشتم اگه سوالی بود در خدمتم

Junior Member

سلام بچهها من می‌خوام برای دورهٔ ارشد رشتهٔ mba بیام اونجا ولی‌ حتما باید اونجا کار کنم برای اینکه چرخ زندگی‌ بچرخه ۸) من لیسانس روانشناسی بالینی دارم آیلتس ۶ژنرال و دستیاری دندان پزشکی هم واردم با ۲سال سابقه کار و مدرک معتبر آیا به صورت نیمه وقت می‌تونم مشغول شم ؟حالا اگه مرتبط با این چیزا هم نشد آیا کاری واسه یه دانشجوی ایرانی‌ که شهریه و خرج زندگیشو در بیار اونجا هست؟مرسی‌ اگه بمن اطلاعات بدید

rabin2026
    Guest

ببينيد من الان مالزی هستم
    تو puchong زندگی ميکنم اينجا يه خونه 3 خوابه 900 رينگيت هست با تمام وسايل +هر اطاق يه کولر
    اما اينجا تا خود KL با اتوبوس حدود 2 ساعت فاصله داره
    اينجا اجاره ها بالا رفته
    تا جايی که ميدونم يه خونه 3 خوابه در سايبرجايا که نزديک LIMKOKWING و MMU هست حدود 1700 تا 2000 رينگيت در مياد
    تازه اين هزينه با هزينه آب و برق جمع ميشه
    تنها راهی که شايد بتونين 300 يا 400 رينگيت در ماه صرفه جويی کنيد اينه که مجتمع هايی که اتوبوس های دانشگاه به اونجا سرويس ميدن اجاره کنين
    الان برای مثال اينجايی که من هستم از MMU و LIMKOKWING اتوبوس مياد (منظورم اتوبوس خود دانشگاه هست ) که هزينش ماهيانه ميشه حدود 150 رينگيت
    پس اگه فکر ميکنين با 400 دلار ميشه راحت زندگی کرد بايد بگم در اشتباهيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)