نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: تاثیر نمره دروس جبرانی کارشناسی ارشد در اپلای

Junior Member mehdi67 آواتار ها

پیش فرض تاثیر نمره دروس جبرانی کارشناسی ارشد در اپلای

در بعضی از گرایش های دوره ی کارشناسی ارشد، دانشجوها بایستی تعدادی درس جبرانی رو از درسهای کارشناسی دانشکده های دیگه باید بردارند. نمره ی این درس ها در معدل ارشد تاثیری نداره ولی در لیست نمرات میاد(تو شریف که اینجوریه جاهای دیگه رو نمی دونم)
    می خواستم بدونم آیا این نمرات برای پذیرش مهم هستند؟
    “It’s not knowing what to do; it’s doing what you know.” Tony Robbins"

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

پیش فرض پاسخ : تاثیر نمره دروس جبرانی(کارشناسی ارشد) در اپلای

در تهران هم همین طوره و اتفاقا برای من مشکل ساز هم شده. یک درسی رو که عنوانش همون عنوان رشته ارشدم و رشته ای که می خوام برای PhD اقدام کنم هستش رو یه استادی اومد و به ما داد 14! بعدم که رفتم پیشش که آخه چرا؟ استدلالش این بود که "خب تو معدلت که نیست، حالا بیخیال"! چی بگه آدم؟
    حالا از دوستان اگه کسی تجربه ای، راه حلی، پیشنهادی چیزی داره ممنون میشم.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با یاری مسئول آموزش دانشکده مشکل حل شد! طی مذاکره ای که باهاش داشتم اون درس رو از تو کارنامه ای که برام پرینت گرفت حذف کرد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری مدیرت

سلام دوستان. اگر لطف کنین من رو راهنمایی کنین ممنون میشم.یه درس این ترم دارم که به عنوان پیشنیاز بهم دادن.نمرش داخل کارنامه ذکر میشه. ولی جزء معدل حساب نمیشه.اسم درس روش تحقیق.به نظر شما وقت بزارم واسه خوندنش.اخه وقتم خیلی کمه.واسه همین میخواستم بیشتر وقتمو بزارم رو بقیه درسا که معدلم رو بالا نگه دارم.از این میترسم که چون درسه روش تحقیقه موقع پذیرش گرفتن که ریز نمراتم رو میفرستم یه نقطه ضعف حساب بشه.اخه اونا که نمیدونن من واسه اینکه وقت نداشتم و جزء معدل حساب نمیشده نمره بالایی نگرفتم؟کلا موقع ترجمه کردن ریزنمراتم نمره هایی که مربوط به درسایی هست که به عنوان پیشنیاز بهم دادن هم ترجمه میشه؟یعنی نمرات درسای پیشنیاز حذف نمیشه موع ترجمه؟دوستان اگر راهنماییم کنید ممنون میشم.اخه این درسه داره کل وقتموو میگیره؟این رو هم در نظر بگیرید که لیسانس من مدیریت نبوده.و معدل لیسانسم14.90شده.به همین خاطر معدل ارشدم خیلی میتونه مهم باشه.جون ثابت میکنه من تو رشته مدیریت ممیتونم موفق باشم.اگر این درسس پیشنیاز موقع ترجمه حذف میشه میخوام واسش وقتمو تلف نکنم.پیشاپیش از راهنماییهاتون خیلی خیلی تشکر میکنم.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط KAMRANZAHEDFAR نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگر لطف کنین من رو راهنمایی کنین ممنون میشم.یه درس این ترم دارم که به عنوان پیشنیاز بهم دادن.نمرش داخل کارنامه ذکر میشه. ولی جزء معدل حساب نمیشه.اسم درس روش تحقیق.به نظر شما وقت بزارم واسه خوندنش.اخه وقتم خیلی کمه.واسه همین میخواستم بیشتر وقتمو بزارم رو بقیه درسا که معدلم رو بالا نگه دارم.از این میترسم که چون درسه روش تحقیقه موقع پذیرش گرفتن که ریز نمراتم رو میفرستم یه نقطه ضعف حساب بشه.اخه اونا که نمیدونن من واسه اینکه وقت نداشتم و جزء معدل حساب نمیشده نمره بالایی نگرفتم؟کلا موقع ترجمه کردن ریزنمراتم نمره هایی که مربوط به درسایی هست که به عنوان پیشنیاز بهم دادن هم ترجمه میشه؟یعنی نمرات درسای پیشنیاز حذف نمیشه موع ترجمه؟دوستان اگر راهنماییم کنید ممنون میشم.اخه این درسه داره کل وقتموو میگیره؟این رو هم در نظر بگیرید که لیسانس من مدیریت نبوده.و معدل لیسانسم14.90شده.به همین خاطر معدل ارشدم خیلی میتونه مهم باشه.جون ثابت میکنه من تو رشته مدیریت ممیتونم موفق باشم.اگر این درسس پیشنیاز موقع ترجمه حذف میشه میخوام واسش وقتمو تلف نکنم.پیشاپیش از راهنماییهاتون خیلی خیلی تشکر میکنم.
    سلام دوست عزیز،
    تمام درس هایی که در کارنامه هستند در ترجمه اش هم هستند. به همین دلیل شما این درس ها رو هم شوخی نگیر، گرچه چون تو معدل نیستن اهمیتشون کمتر از درس های اصلیه. اما درس روش تحقیق به طور کل موضوع دیگه ایه. شما حتما رو این درس وقت بذار و خوب هم بخونش به چند دلیل:
    یکی اینکه شما که میخوای ادامه تحصیل بدی یعنی تصمیم گرفتی آدم آکادمیکی باشی و اولین و مهمترین ابزار کار آکادمیک و پژوهشی، دونستن روش تحقیقه. بخصوص برای شما که رشته ات نه تنها مدیریت نبوده بلکه کلا تو حوزه علوم انسانی نبودی این اهمیت تشدید میشه. و بهترین زمان برای یاد گرفتن روش تحقیق همین الانه که درسش رو داری.
    دو اینکه شما برای اپلای نیاز به سابقه پژوهشی داری و باید مقاله بدی. برای مقاله نوشتن هم لازمه روش تحقیق رو خوب بدونی وگرنه کارهات مثل خیلی ها میره به سمت کمیت گرایی بدون اینکه یک خروجی با کیفیت داشته باشه.
    سوم اینکه شما حداقل می خوای تز ارشدت رو بنویسی دیگه و برای اون هم باز نیاز داری به روش تحقیق.
    مورد آخر از لحاظ اهمیت هم اینکه نمره این درس که تو کارنامه شما هم هست و ریپورت میشه برای دانشگاه هایی که مدارکت رو میفرستی یجورایی نشون دهنده دانش روش تحقیق شماست که یکی از ملاک های اصلیِ اونها برای دادن پذیرش به یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی هست. بخصوص اگر برای PhD یا دوره های Research-based بخوای اپلای کنی.
    واسه همین شما حتما این درس رو جدی بگیر وگرنه در آینده پشیمون خواهی شد.
    موفق باشی

Junior Member mehdi67 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidM نمایش پست ها
    با یاری مسئول آموزش دانشکده مشکل حل شد! طی مذاکره ای که باهاش داشتم اون درس رو از تو کارنامه ای که برام پرینت گرفت حذف کرد!
    سلام. ممکنه بگین چطور این کار رو انجام دادین؟ من سه تا درس جبرانی دارم که دوتاش خیلی خیلی خوب بودن و این آخریه ممکنه زیاد خوب نشه. میخوام بدونم میشه فقط همونی که بد شدم رو حذف کنم؟
    “It’s not knowing what to do; it’s doing what you know.” Tony Robbins"

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi67 نمایش پست ها
    سلام. ممکنه بگین چطور این کار رو انجام دادین؟ من سه تا درس جبرانی دارم که دوتاش خیلی خیلی خوب بودن و این آخریه ممکنه زیاد خوب نشه. میخوام بدونم میشه فقط همونی که بد شدم رو حذف کنم؟
    سلام مهدی جان، اصولا این کار انجام نمیشه! ولی من به خاطر رابطه خوبی که با مسئول آموزش دانشکده مون داشتم و با صحبتایی که باهاش کردم و توضیحاتی که دادم قبول کرد که به طور کاملا محرمانه فقط اون یک درس رو در پرینت کارنامه ام حذف کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)