نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: معدل پایین دانشجو در عین حال معدل پایین دانشکده دانشجو!! راه حل؟!!

Junior Member knowledge آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

Angry معدل پایین دانشجو در عین حال معدل پایین دانشکده دانشجو!! راه حل؟!!

سلام من یه مشکلی داشتم.میخوام اهل فن جواب بدند.. معدل کارشناسی من پایینه (حدود 13.5) در عین حال معدل دانشکدمون هم پایینه.. معدل من حدودا 85% معدل شاگرد اولمونه.این موضوع توجیهی برای ضعیف نبودن من برای توضیح به استادای خارج به حساب میاد؟ چه طور این موضوع رو براشون روشن کنم و جا بندازم که استادای دانشکدمون براشون افت داشت بالای 15 به کسی بدند!!!؟ :-) لطفا نظر بدید ممنون
    we never get what we want.we never want what we get!
    we never like what we have.Still we live,still we love,still we hope:THIS IS LIFE

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : معدل پایین دانشجو در عین حال معدل پایین دانشکده دانشجو!! راه حل؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط knowledge نمایش پست ها
    سلام من یه مشکلی داشتم.میخوام اهل فن جواب بدند.. معدل کارشناسی من پایینه (حدود 13.5) در عین حال معدل دانشکدمون هم پایینه.. معدل من حدودا 85% معدل شاگرد اولمونه.این موضوع توجیهی برای ضعیف نبودن من برای توضیح به استادای خارج به حساب میاد؟ چه طور این موضوع رو براشون روشن کنم و جا بندازم که استادای دانشکدمون براشون افت داشت بالای 15 به کسی بدند!!!؟ :-) لطفا نظر بدید ممنون
    اگر جزو مثلا 20 درصد بالای دانشکده هستید میتونید بنویسید top 20% یا top 10% و نظیر اون. اگر مدرک هم از دانشکده ارائه بدین که چه بهتر. ولی در هر حال این استدلال فقط برای دانشکده های تاپ مثل شریف و تهران جواب میده. 20% تاپ بودن در یک دانشکده پائین خیلی کمک نمیکنه.

پیش فرض پاسخ : معدل پایین دانشجو در عین حال معدل پایین دانشکده دانشجو!! راه حل؟!!

ببینید این موضوع معمولاً توجیه شدنی نیست، چون مدارکی از شما میخوان ریز نمرات شماست، و همراه اونا نامه توضیحی قبول نمیکنن، من همیشه به دوستانی که این مشکلو دارند این توصیه رو می‌کنم که به جای اصرار به توجیه نقاط ضعف در رزومه، سعی‌ کنن نقاط قوت رو برجسته کنن (مثلا بعضی‌ از دوستان توی SOP توضیح میدن مریض بودن ! یا استادای سخت گیر داشتن یا مشکل خانوادگی داشتن!) که اصلا این کار توصیه نمی‌شه، شما اگر از دانش گاه‌های مطرح و شناخته شده باشید، مطمئن باشید سال‌های قبل اونا applicant هایی داشتند از دانشگاه شما که معدل خوبی‌ داشتند، پس نمی‌تونید بگید استاد سخت گیر بوده!، چون مثل نقضش قبلا بوده! اگر هم دانشگاه شما مطرح نیست، توجیه کردن این مساله یه جورایی مثل این میمونه که شما خودتون به BOLD شدنش کمک کردین!
    من پیشنهاد می‌کنم، سعی‌ کنید بجای توجیه این مورد، نقاط قوت خودتون رو BOLD کنید و روشون مانوور بدین، مثل publication خوب، نمره GRE بالا (بالای ۱۲۵۰ و ۱۳۰۰ کمک خوبی‌ به جبران کردن معدل پایین می‌کنه اگر واسه USA اپلای می‌کنید)، نمره زبان خوب، و موارد دیگه.. اگر چه معدل، مخصوصاً معدل لیسانس واقعا اثر گذار هست در نتیجه کار.. موفق باشید.

Junior Member knowledge آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

Angry پاسخ : معدل پایین دانشجو در عین حال معدل پایین دانشکده دانشجو!! راه حل؟!!

اگه بتونم از استادای دانشکدمون یه رکامندیشن بگیرم که توش به این نکته اشاره شده باشه چی؟(مثلا معدل دانشکدمون و هم قید کنه و...) کلی چیز نوشتم ولی الان پاکش کردم....!! آدم میسوزه وقتی میبینه کلی زحمت میکشه و دانشگاه سراسری قبول میشه و از شانس بدش کلی استاد عقده ای و... و... و...... به تورش میخوره .یکی دیگه هم صاف میره دانشگاه آزاد و با معدل 19.6 راحت میاد بیرون و راحت پذیرش میگیره و راحت ........... آآآآآآآآآه بگذریم !! :-(
    we never get what we want.we never want what we get!
    we never like what we have.Still we live,still we love,still we hope:THIS IS LIFE

اگه بتونم از استادای دانشکدمون یه رکامندیشن بگیرم که توش به این نکته اشاره شده باشه چی؟(مثلا معدل دانشکدمون و هم قید کنه و...) کلی چیز نوشتم ولی الان پاکش کردم....!! آدم میسوزه وقتی میبینه کلی زحمت میکشه و دانشگاه سراسری قبول میشه و از شانس بدش کلی استاد عقده ای و... و... و...... به تورش میخوره .یکی دیگه هم صاف میره دانشگاه آزاد و با معدل 19.6 راحت میاد بیرون و راحت پذیرش میگیره و راحت ........... آآآآآآآآآه بگذریم !! :-(
    شما وقتی‌ از دانشگاه ریز نمرات رو میگیرید، خود دانشگاه معدل دانشکده و بخش رو قید می‌کنه..... حالا باز اگه استادتون قبول می‌کنه این موضوع رو توضیح بده ضرر نداره، اما شما با معدل پایین، بدون قوی کردن سایر نکات، با توجه به اینکه من حدس میزنم دانشگاهتون هم زیاد مطرح نیست، شانس زیادی ندارید.... باید سایر قسمت هارو قوی کنید..... ضمنا من شرایط شمارو کاملا درک می‌کنم... ولی‌ شما سعی‌ کن تو گذشته نمونی و به فکر چاره باشید....موفق باشید.

Member Arash_11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

شما میتونی رزومه قوی بنویسی (البته اگه Qualification داشته باشی از بعضی جاها) یا حتی یه سابقه کار خوب و مهارت تو نرم افزارهای خاص میتونه شانستون رو خیلی ببره بالا .بودن کسانی که با 12.5 accept گرفتن

آدم میسوزه وقتی میبینه کلی زحمت میکشه و دانشگاه سراسری قبول میشه و از شانس بدش کلی استاد عقده ای و... و... و...... به تورش میخوره .یکی دیگه هم صاف میره دانشگاه آزاد و با معدل 19.6 راحت میاد بیرون و راحت پذیرش میگیره و راحت ........... آآآآآآآآآه بگذریم !! :-(
    دانشگاه آزاد هم به این راحتی نیست معدل آوردن حداقل زمان ما که نبود یک مشت آدم عقده ای و صفر کیلومتر آورده بودن به عنوان استاد ! که فکر می کردند هرچه نمرات کلاس پایین تر باشه افتخار بیشتری نصیبشان میشه و کلاس کاری شان بالا میره !

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

آدم میسوزه وقتی میبینه کلی زحمت میکشه و دانشگاه سراسری قبول میشه و از شانس بدش کلی استاد عقده ای و... و... و...... به تورش میخوره .یکی دیگه هم صاف میره دانشگاه آزاد و با معدل 19.6 راحت میاد بیرون و راحت پذیرش میگیره و راحت ........... آآآآآآآآآه بگذریم !! :-(
    سلام
    دانشگاه آزاد اکثر جاها اینطور نیست
    چون اکثر استاد‌ها تازه استاد شدن کلی‌ عقده دارن
    مثال میزنم برات،این ترم استاد مکانیک خاک از ۶۰ دانشجو ۵۹ نفرو انداخت، بعدش ۲ نمره داد که نصف قبول شدن،یعنی‌ نصف افتادن،نصف ۱۰ شدن. یا استاد پی‌ هم به این شکل و...
    اکثر دانشگاه آزاد ها معدل دانشجوها زیر ۱۴ ،۱۵ هست.

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Junior Member

بعض از دانشگاه ها نامه ی توضیحی برای کم بودن معدل قبول می کنند، مثل minnesotta و virginia. نمره ی بالا ی GRE هم کمک می کنه، ولی اگه خیلی به پیش زمینه ی تحصیلیت اطمینان داری می تونی GRE Subject توی رشته ی خودت یا ریاضی بدی. نمرش اگه بالا باشه معدلو کم رنگ می کنه. بعضی از دانشگاه ها نوشتند که اگر چند واحد ارشد بگیرید و نمره ی خوبی از اونها بدست بیارید نشون میده که توانایی گذروندن دوره های دانشگاهشون رو دارید.