صفحه 67 از 101 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1003

موضوع: هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل، زندگی و امکانات رفاهی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    دوست عزیز شما شرایطت دقیقا عین منه، با این فرق که من رو ادامه تحصیل هم حساب کردم و چون متاهل هستم، بیشتر میخوام یورو بیارم. در این مورد به نظر من فقط امیدت اول به خودت و دوم به تخصصت باشه. من خودم ۸ سال سابقه کار دارم که ۵ سالش تو شرکت اینترنشنال هست و کار فنی با لول بسیار بالا (اونطور که خودم در جریانم تو خود اروپا هم از هر ده متخصص آی تی، یکی این تخصص رو داره اونم نه در حد اجرایی). راستی بعید هم نیست که همکار باشیم ها .امیدوارم بتونیم به هدفمون برسیم. موفق باشی.

سامان جان شما رزومه کاریت رو ترجمه کردی ؟ البته منظورم Resume or CV نیست منظورم بیمه هات هست ؟
    میدونی رو چه فرمتی باید ببریم ؟

مرسی
    میلاد،
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل، زندگی و امکانات رفاهی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

والا من از تامین اجتماعی کل سوابقمو گرفتم و هنوز ندادم ترجمه. فکر میکنم که بدیم ترجمه و تایید وزارت خارجه و دادگستری بخوره دیگه چیزی کم و کسر نباشه. اگر چیزی غیر از این هم هست لطفا منو هم آپدیت کنین.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad83 نمایش پست ها
    محمود جان همونطورکه سامان عزیز گفت خیلی بستگی داره که چجوری زندگی کنی اما برات چندتا از مخارج رو حدودی میگم که ثابتن

51 یورو برای بیمه ( هر ماه )
    250 یورو ماهی اجاره خونه (بعید میدونم کمتر از این مقدار پیدا بشه ولی اگرم بشه 20 یورو پایین تر .... حداقل برای اولش که از OeAD میگیرید )
    7 تا 9 یورو ماهی برای سیم کارت ( بدون احتساب گوشی ... فرض بر اینکه خودت گوشی داری)
    17.5 یورو هزینه ثبت نام دانشگاه ( دو بار در سال )
    100 یورو هزینه کارت اقامت دانشجویی ( سالی یکبار )
    حدود 437 یورو هزینه کلاس زبان برای هر ترم ( سالی 2 بار )
    هزینه غذا و پوشاک .... کاملا" بستگی به خودت داره و واقعا" نمیشه نظر داد.

تا جایی که میشد و یادم بود نوشتم ... اینها چیزهایی هست که مجبور به پرداختشون در اول ورودت هستی ....
    یکی از چیزهایی که واقعا" هزینه ها رو میبره بالا اجاره خونه هست

موفق باشی
    میلاد،
    17.5 یورو هزینه ثبت نام دانشگاه!
    مگه شهریه هر ترم 750 یورو نشده؟

Smile پاسخ : هزینه های تحصیل، زندگی و امکانات رفاهی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

محمود جان همونطورکه سامان عزیز گفت خیلی بستگی داره که چجوری زندگی کنی اما برات چندتا از مخارج رو حدودی میگم که ثابتن

250 یورو ماهی اجاره خونه (بعید میدونم کمتر از این مقدار پیدا بشه ولی اگرم بشه 20 یورو پایین تر .... حداقل برای اولش که از OeAD میگیرید )
    7 تا 9 یورو ماهی برای سیم کارت ( بدون احتساب گوشی ... فرض بر اینکه خودت گوشی داری)

تا جایی که میشد و یادم بود نوشتم ... اینها چیزهایی هست که مجبور به پرداختشون در اول ورودت هستی ....

موفق باشی
    میلاد،

شهريه هنوز همون ١٧ يورو هست ؟

Junior Member

Cool پاسخ : هزینه های تحصیل، زندگی و امکانات رفاهی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

سلام ذوستان:من ذارم برای ذانشگاه وین اقذام میکنم.ذر مورذ زنذگی ذر اتریش چنذ تا سوال ذارم.لطفا اگر کسی تجربه زندگی با خانواده رو در وین ذاره پاسخ بده:
    ایا اگر من فقط درس بخونم و همسرم کار کنه از پس مخارج بر می ایم؟
    ما یه ذختر 16 ساله ذاریم که سطح علمی بالایی ذاره و مهارتهایی مثل موسیقی.برنامه نویسی.تسلط بالا به زبان انگلیسی.کامپیوترو ریاضی به صورت پیشرفته داره.ایا اتریش هم مثل کشورهایی مثل سوید برای توانایییهای نوجوانان ارزش قایل هست؟بیمه وهزینه تحصیلشون رایگان هست ؟چه امکاناتی برای ذانش اموزان برتر دارن؟
    ایا سیستم اموزشی اتریش مثل المان هست؟
    دخترم الان دوم دبیرستان هست....اونجا توی چه مقطعی میپذیرنش؟
    متشکرم

رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    والا من از تامین اجتماعی کل سوابقمو گرفتم و هنوز ندادم ترجمه. فکر میکنم که بدیم ترجمه و تایید وزارت خارجه و دادگستری بخوره دیگه چیزی کم و کسر نباشه. اگر چیزی غیر از این هم هست لطفا منو هم آپدیت کنین.
    دقيقاً امروز من همين كار رو كردم فقط ازم پرسيدن براي ارائه به كجا ميخواي و من فكر كردم بهترينش سفارت اتريشه
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    17.5 یورو هزینه ثبت نام دانشگاه!
    مگه شهریه هر ترم 750 یورو نشده؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dena نمایش پست ها
    شهريه هنوز همون ١٧ يورو هست ؟
    وقتي كه بري سر كلاس زبان اول البته در صورتي كه احتياج به زبان خوندن داشته باشي، شما دانشجوي غيررسمي محسوب ميشي و فقط همون پول öh رو پرداخت مي كنيد يعني همون ١٧.٥ يورو و ٤٣٧ يورو هم بابت كلاس زبان اما اگر زبانتون در حد ب٢ باشه كه ميري رسمي ثبت نام ميكني يعني ١٧.٥ يورو + ٧٥٠ يورو (تكنيك وين ) كه البته جديداً هم تصويب شده كه دانشجويان ايراني ميتونن بعد از ثبت نام و پرداخت پول نسبت به استرداد شهريه اقدام كنن كه نظر به راي رئيس دانشگاه يا مورد قبول قرار ميگيره ويا رد ميشه ( اين مطالبي رو كه خدمتتون عرض كردم تا به الان اينجوري بوده ولي بعداً قانون جديد بذارن رو نميدونم ...)

موفق باشيد
    ميلاد،

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

موفق باشی
    میلاد،
    خیلی ممنون آقا میلاد بابت اطلاعات کامل
    فقط یه سوال :
    اگه بشه یک مبلغ حدودی برای جمع کل هزینه ها ارائه بدین مثلا برای شهر وین.
    یک عدد برای زندگی مجردی و یکی هم برای متاهلی.
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

دقيقاً امروز من همين كار رو كردم فقط ازم پرسيدن براي ارائه به كجا ميخواي و من فكر كردم بهترينش سفارت اتريشه
    والا از من هم پرسیدند که من هم گفتم برای سفارت اتریش ولی هیچ چیزی که مربوط به سفارت باشه توش ننوشتند. به غیر از مدارکی که دانشگاه میخواد باقی نیاز به تایید سفارت فکر نمیکنم داشته باشه چون مهر دادگشتری و وزارت خارجه داره که همه جا مورد قبوله.

راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به اتریش چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)