صفحه 99 از 101 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1003

موضوع: هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط parpar_72 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    دوستان هزینه زندگی برای یک ماه در اتریش به چه صورت هست؟ کسی هست که اتریش ساکن باشه و بهم اطلاعات دقیق بده؟
    متشکرم
    سلام دوست عزیز. هرچند درباره این موضوع به کرات صحبت شده و شما میتونید از نظرات سایر دوستان هم استفاده کنید، بنابر تجربه و نظر خودم هزینه ماهانه زندگی نرمال برای یک نفر در اتریش (مثلا در وین) از حدود 850 تا 1100 یورو در نوسانه. من این عدد رو با احتساب هزینه های کلی مربوط به اجاره خوابگاه، بیمه، بلیت مترو، کلاس زبان (با توجه به افزایش اخیر شهریه اش) و هزینه های جزئی شامل خورد و خوراک و شارژ سیم کارت و... خدمتتون عرض میکنم.

درود و عرض ادب سوالاتی در خصوص زندگی در وین و هزینه ها د اشتم
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرماین
    1- اجاره آپارتمان دو خوابه در یک منطقه متوسط وین چقدر هست؟
    2- هزینه خوراک و حمل ونقل و ...هزینه های زندگی برای هر نفر به طور متوسط خوب چقدر هست؟
    4-هزینه خرید اتوموبیل معقول در حد 206 خودمون از چه قیمتی شروع میشه؟
    5- آیا خرید اتوموبیل مقرون به صرفه هست؟
    6- برای کسی که سفالگر و مجسمه ساز هست و زبان انگلیسی و آلمانی در حدی می دونه موقعیت کاری هست؟
    7- بازار هنر و آموزش هنر چطور هست؟
    8- بازار کار آموزش زبان انگلیسی چطور هست؟
    9- با میلغ 4000 یورو در ماه یک خانواده پدر و مادر و دو فرزند میتونن زندگی متوسطی داشته باشند؟
    ...
    با سپاس
    منتظر تجارب شما دوستان هستم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط asalmaknoon نمایش پست ها
    درود و عرض ادب سوالاتی در خصوص زندگی در وین و هزینه ها د اشتم
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرماین
    1- اجاره آپارتمان دو خوابه در یک منطقه متوسط وین چقدر هست؟
    2- هزینه خوراک و حمل ونقل و ...هزینه های زندگی برای هر نفر به طور متوسط خوب چقدر هست؟
    4-هزینه خرید اتوموبیل معقول در حد 206 خودمون از چه قیمتی شروع میشه؟
    5- آیا خرید اتوموبیل مقرون به صرفه هست؟
    6- برای کسی که سفالگر و مجسمه ساز هست و زبان انگلیسی و آلمانی در حدی می دونه موقعیت کاری هست؟
    7- بازار هنر و آموزش هنر چطور هست؟
    8- بازار کار آموزش زبان انگلیسی چطور هست؟
    9- با میلغ 4000 یورو در ماه یک خانواده پدر و مادر و دو فرزند میتونن زندگی متوسطی داشته باشند؟
    ...
    با سپاس
    منتظر تجارب شما دوستان هستم.

1- حدود 800-900 یورو در ماه.
    2- برای هر نفر زمانی معنی داره که فرد جداگانه زندگی کنه. برای اعضای خانواده 4 نفره لزومن هزینه زندگی یک فرد ضرب در 4 نمیشه و میتونه کمتر بشه.
    4 و 5- هزینه اتومبیل زیاد هستش و بیشتر از پول خود اتومبیل، هزینه نگهداری و مالیات و عوارض بالاس و اگر داخل شهر وین زندگی کنید، عملن نیازی به داشتن
    اتومبیل نیس چون خطوط مترو و تراموا و اتوبوس بیشتر از حد تصورتون منظم و خوب کار میکنن و دسترسی به همه نقاط شهر ممکنه. ولی برای کسانی
    که در حومه شهر زندگی میکنن، ممکنه اتومبیل بهتر باشه.

6-7 این هم بستگی به شرایط هنرمند داره و اینکه بتونه جایی پیدا کنه که نیازی داشته باشن به مجسمه ساز یا مثلن بتونه کسی رو پیدا کنه
    که قرارداد ببنده و مجسمه هاش رو برای فروش به مغازه اون فرد بفرسته یا خیر. در حالت کلی باید سرچ کنید ببینید همچین گالزی هایی وجود دارن یا خیر.

8- برای کسانی که زبان دومشون انگلیسی بوده خیلی کار سختیه. چون در اکثر کشورهای اروپایی، زبان انگلیسی از ابتدا در سیلابس درسی مدارس وجود داره
    و افراد معمولن میتونن انگلیسی حرف بزنن، برای بهبودش هم ترجیح میدن به مدارس زبانی که مربی های native دارن مراجعه کنن. در نتیجه کار سختیه. ولی
    ممکنه یک ایرانی در ایران به طور مسلط و قوی و با روشهای روز دنیا اموزش انگلیسی میداده. ممکنه بتونه جایی کار پیدا کنه.

9- شاید بشه گفت 50-60 درصد این مبلع هم میشه زندگی متوسطی برای یه خانواده 4 نفره داشت. به شرط نداشتن اتومبیل و داشتن ویزای دانشجویی برای
    پدر یا مادر که بتونه ازون طریق کل خانواده رو با پرداخت حدود 60 یورو در ماه بیمه کنه.

Junior Member

سلام دوستان
    موقیت دکترا در شهر لینز با 2600 یورو ماهیانه 14 بار در سال
    یک نفر هستم ولی خونه نمی خوام مشترک باشه
    دو تا سوال دارم:
    1) خونه شخصی (آشپزخونه و سرویس بهداشتی شخصی) با امکانات (لوازم و اینترنت) در شهر لینز چقدر هزینش میشه ماهیانه؟
    2) چقدر مالیات باید پرداخت کرد برای 2600 یورو؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط starex نمایش پست ها
    سلام دوستان
    موقیت دکترا در شهر لینز با 2600 یورو ماهیانه 14 بار در سال
    یک نفر هستم ولی خونه نمی خوام مشترک باشه
    دو تا سوال دارم:
    1) خونه شخصی (آشپزخونه و سرویس بهداشتی شخصی) با امکانات (لوازم و اینترنت) در شهر لینز چقدر هزینش میشه ماهیانه؟
    2) چقدر مالیات باید پرداخت کرد برای 2600 یورو؟

1- این موارد بستگی به محلی که خونه میگیرید هم داره. در بعضی شهرهای اتریش، محل دانشگاه ممکنه از مرکز شهر دورتر باشه. بعداگر شما در مرکز شهر
    خونه بگیرید و مجبور شید هزینه ی حمل و نقل هم بپردازید. اگر مشکل مالی ندارید، منزل رو نزدیک محل دانشگاه بگیرید که نخواید هزینه حمل و نقل روزانه بدید.
    در مورد شهر لینتز هم این هزینه بیشتر از 750-800 یورو در ماه نخواهد شد. بستگی ب متراژ خونه هم داره البته.برای یک خونه 50 متری طبق سایتهای مسکن،
    نزدیک دانشگاه چیزی حدود ماهی 700 یورو باید کرایه بدید که به این مبلغ سرویسهایی مثل اینترتت هم اضافه میشه.

2- ازین سایت مبلغ نهایی بعد از کسر مالیات (netto) قابل محاسبه هست. باید گزینهoberösterreich رو انتخاب کنید و مبلغ 2600 یورو رو بنویسید.
    میزان حقوق رو بهتون میده. برای این مبلغی که گفتید حدود 800 یورو بیمه و مالیات کسر میشه، و چیزی که هرماه دریافت خواهید کرد 1800 یورو در ماه خواهد بود.
    https://onlinerechner.haude.at/bmf/b...o-rechner.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    1- این موارد بستگی به محلی که خونه میگیرید هم داره. در بعضی شهرهای اتریش، محل دانشگاه ممکنه از مرکز شهر دورتر باشه. بعداگر شما در مرکز شهر
    خونه بگیرید و مجبور شید هزینه ی حمل و نقل هم بپردازید. اگر مشکل مالی ندارید، منزل رو نزدیک محل دانشگاه بگیرید که نخواید هزینه حمل و نقل روزانه بدید.
    در مورد شهر لینتز هم این هزینه بیشتر از 750-800 یورو در ماه نخواهد شد. بستگی ب متراژ خونه هم داره البته.برای یک خونه 50 متری طبق سایتهای مسکن،
    نزدیک دانشگاه چیزی حدود ماهی 700 یورو باید کرایه بدید که به این مبلغ سرویسهایی مثل اینترتت هم اضافه میشه.

2- ازین سایت مبلغ نهایی بعد از کسر مالیات (netto) قابل محاسبه هست. باید گزینهoberösterreich رو انتخاب کنید و مبلغ 2600 یورو رو بنویسید.
    میزان حقوق رو بهتون میده. برای این مبلغی که گفتید حدود 800 یورو بیمه و مالیات کسر میشه، و چیزی که هرماه دریافت خواهید کرد 1800 یورو در ماه خواهد بود.
    https://onlinerechner.haude.at/bmf/b...o-rechner.html

ممنون بابت پاسخ سریع
    خونه خیلی کوچک ولی شخصی مدنظرمه نزدیک دانشگاه JKU در لینز. اگر سایتی برای اجاره آنلاین یا حداقل دیدن خونه ها هست لطفا معرفی کنید.
    من دقیقا نمی تونم حدس بزنم. به نظرتون میشه ماهی 600 یورو سیو کرد؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط starex نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخ سریع
    خونه خیلی کوچک ولی شخصی مدنظرمه نزدیک دانشگاه JKU در لینز. اگر سایتی برای اجاره آنلاین یا حداقل دیدن خونه ها هست لطفا معرفی کنید.
    من دقیقا نمی تونم حدس بزنم. به نظرتون میشه ماهی 600 یورو سیو کرد؟
    در اتریش پیدا کردن خونه به صورت آنلاین کار ساده ای نیست، ممکنه سرتون کلاه بره یا اینکه هزینه زیادی به عنوان کمبیسیون مجبور بشید بدید.
    بهترین گزینه همیشه استفاده از خوابگاههای هر دانشگاه هستش.مگر اینکه دلیل خاصی داشته باشید که بخواید خونه بگیرید.
    هزینه سوئیت های 1 نفره چیزی حدود 450 یورو در ماه هستش که همه چیز رو شامل میشه. هم تمیزه و هم دارای اشپزخونه و امکانات و وسایل اولیه هستش.
    برای دانشگاه شهز لینتز این خوابگاه قیمتها رو اینجوری نوشته:
    http://www.studentenwerk.at/site/de/linz/zimmer/einbett
    البته لینتز کمی نسبت به وین گرونتر هست
    ولی نه اون قدر که تاثیر زیادی بذاره، در صورتی که منطقی خرج کنید، بله حتی ممکنه بیشتر از این مبلغی هم که گفتید بتونید پس انداز کنید.
    ویرایش توسط mahdi2010 : February 20th, 2017 در ساعت 07:23 PM

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر

با سلام

دوستان بنده یه ملک دارم تهران که 1 میلیارد ارزش داره تو فکر این هستم که بفروشم و یه واحد کوچیک یا یه ویلایی کوچیک بخرم

تو اتریش یه ملک 100 متر ویلایی معمولا چقدر قیمتش میشه؟؟؟ یا یه واحد 70 متری چقدر هست ؟؟ معمولا متری چند هست ؟

به نظر من اونجا باید ارزونتر از تهران باشه....الان تو تهران از متری 7میلیون شروع میشه تا 15 تومن حتی بالاتر ( به قول یه کارشناسه زمین تهران از سوییس گرونتره ))
    خیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنید.

Junior Member 85223501 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nimahandsomboy نمایش پست ها
    با سلام

دوستان بنده یه ملک دارم تهران که 1 میلیارد ارزش داره تو فکر این هستم که بفروشم و یه واحد کوچیک یا یه ویلایی کوچیک بخرم

تو اتریش یه ملک 100 متر ویلایی معمولا چقدر قیمتش میشه؟؟؟ یا یه واحد 70 متری چقدر هست ؟؟ معمولا متری چند هست ؟

به نظر من اونجا باید ارزونتر از تهران باشه....الان تو تهران از متری 7میلیون شروع میشه تا 15 تومن حتی بالاتر ( به قول یه کارشناسه زمین تهران از سوییس گرونتره ))
    تو اینترنت سرچ کنید
    100 تا 200 هزار تا به بالا بستگی به شهر و منطقه داره
    وقتی اقامت دایم ندارید خرید خونه به چه دردتون می خوره؟!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط nimahandsomboy نمایش پست ها
    با سلام

کدام کارشناسی گفته زمین در تهران گرانتر از سوییس هست؟
    و همچنین کدام کارشناسی گفته خونه از 7 تومان شروع میشه در تهران؟
    شاید شما بالا شهر نشین هستید.
    هیچ وقت خانه خودتان را فروخته و به مملکت خارجی نرید. اتریش نباشه بهشت باشه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)