صفحه 100 از 101 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1003

موضوع: هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر

با سلام به همه دوستان
    بنده تصمیم دارم همسرم رو به اتفاق دو فرزندم (5 ساله و 9 ساله)جهت تحصیل به اتریش یا آلمان بفرستم.
    از دوستان می خوام که منو در موارد زیر راهنمایی کنن.
    1-اولا بنظر شما انتخاب آلمان بهتره یا اتریش؟
    2-بنظر شما دختر 9 سالم رو هم باشون بفرستم یا بذارم بعد از دیپلم گرفتن بفرستم.
    3-هزینه های ماهیانه(یه عدد راف و نه دقیق)چقدر میشه؟
    4-اگر نکته یا پارامتر مهمی هست که باید در نظر داشته باشم رو هم ممنون میشم یاد آوری کنید.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

سلام دوستان
    من کلا 20000یورو دارم و میخوام لیسانس اقدام کنم
    مطالب دوستان رو خوندم یعنی واقعا بعد از دوسال هم نمیشه یه کار ساده پیدا کرد
    نظافت انبار مارکت و .....

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط ahad116 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کلا 20000یورو دارم و میخوام لیسانس اقدام کنم
    مطالب دوستان رو خوندم یعنی واقعا بعد از دوسال هم نمیشه یه کار ساده پیدا کرد
    نظافت انبار مارکت و .....
    کی گفته نمیشه؟ اگر زبان المانیتون در حد متوسط باشه کار ساده زیاده.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

دوستان چرا کسی از بازار کار رشته های پزشکی نمیگه
    همش حرف ار مهندس هست

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    از کسانی که اتریش اقامت دارن سوال داشتم-
    ۱- من دنبال کار هستم اتریش و حقوقی که پیشنهاد شده بهم بین ۳۵ تا ۴۵ هزار تو سال هس (Gross). حالا میخام بدونم net این محدوده حقوق چقد میشه؟
    ۲- هزینه یه زندگی راحت تو وین ماهانه حدوده چقدره؟
    ۳ - همچنین اینکه من الان ویزای داانشجویی یه کشور دیگه رو دارم. آیا میتونم برای red white red card اتریش با این محدوده حقوق اقدام کنم؟ (رشته م کامیپوتر و مخابرات-شغلم پردازش دیتا هس و زیر ۳۰ سال هستم ) کلا چه نوع ویزایی رو میشه گرفت؟ (چقد حدودا زمان میبره؟)
    ممنون از همگی
    ویرایش توسط G1234 : August 28th, 2018 در ساعت 10:28 PM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط G1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    از کسانی که اتریش اقامت دارن سوال داشتم-
    ۱- من دنبال کار هستم اتریش و حقوقی که پیشنهاد شده بهم بین ۳۵ تا ۴۵ هزار تو سال هس (Gross). حالا میخام بدونم net این محدوده حقوق چقد میشه؟
    ۲- هزینه یه زندگی راحت تو وین ماهانه حدوده چقدره؟
    ۳ - همچنین اینکه من الان ویزای داانشجویی یه کشور دیگه رو دارم. آیا میتونم برای red white red card اتریش با این محدوده حقوق اقدام کنم؟ (رشته م کامیپوتر و مخابرات-شغلم پردازش دیتا هس و زیر ۳۰ سال هستم ) کلا چه نوع ویزایی رو میشه گرفت؟ (چقد حدودا زمان میبره؟)
    ممنون از همگی

1- مبلغ نت رو از این سایت میتونید محاسبه کنید. Brutto معادل gross هستش در آلمانی‌.
    2-بستگی داره راحت رو چی‌ تعریف کنید، اما با تعریف رایجش، اگر به عنوان شاغل بالای ۱۱۰۰-۱۲۰۰ یورو در ماه درامد داشته باشید، کاملا راحت خواهید بود
    3- قأعدتا باید بتونید، اینو اون شرکتی که بهتون جاب آفر داده خودش بهتر میدونه. مدتش هم بستگی داره، بین ۶-۸ هفته ممکنه طول بکشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    1- مبلغ نت رو از این سایت میتونید محاسبه کنید. Brutto معادل gross هستش در آلمانی‌.
    2-بستگی داره راحت رو چی‌ تعریف کنید، اما با تعریف رایجش، اگر به عنوان شاغل بالای ۱۱۰۰-۱۲۰۰ یورو در ماه درامد داشته باشید، کاملا راحت خواهید بود
    3- قأعدتا باید بتونید، اینو اون شرکتی که بهتون جاب آفر داده خودش بهتر میدونه. مدتش هم بستگی داره، بین ۶-۸ هفته ممکنه طول بکشه
    ممنون از لطف شما.
    دوستان یه نکته ای رو عرض کنم برای کسایی که مث من تازه وارد هستن شاید به درد بخوره. حقوق ها در اتریش در ۱۴ قسط پرداخت میشه به جای ۱۲ تا. مثلا اگر حقوق شما سالیانه ۴۲ هزارتاس حقوق ماهانه تون ۳۵۰۰ نخواهد بود و میشه ۳۰۰۰ تا. اینو طبق سایتی که دوستمون هم گذاشتن میشه فهمید.

Junior Member

سلام دوستان
    از کسانی که چند سالی هست اتریش زندگی میکنند سوال داشتم . خوشجال میشم تجربیاتتون رو در میون بذارین:
    من رشتم کامپیوتر و شبکه هس. تو ایتالیا ارشد خوندم. حاالا یه کار پیدا کردم اتریش که به نظرم کار جالبی هس و حقوق خوبی هم داره و میخام ببینم با توجه به رشته من حتی با اینکه این کار خیلی خوب به نظر میرسه اشتباهه که قبولش کنم؟ چون خیلی میشنوم که آلمان بهتر هس (ولی تا حالا موقعیت کاری جالبی که همه چیش اکی باشه تو آلمان رو پیدا نکردم)
    نظر شما چیه؟ صبر کنم تا کار خوب تو آلمان برام پیدا شه؟ یا اتریش هم جای خوبیه برای زندگی و اقامت گرفتن دایم؟
    کلا اگه مقایسه ای برای این دو کشور انجام بدین با توجه به موقعیت من خیلی ممنون میشم. چون خیلی نگران هستم که چه تصمیمی بگیرم!
    اگه اطلاعات دیگه ای لازم دارین که مشورت بدین حتما بگین تا بنویسم

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اتریش

سلام، یه سوال در مورد بیمه و خدمات درمانی دارم؛ از دوستانی که اتریش هستن و یا اطلاع دارن ممنون میشم واقعا کمکم کنن
    من میخوام برای دکتری اقدام کنم، همسر من بیماری ام اس داره که دو هفته یکبار آمپولی تزریق میکنه.
    آیا بیمه اجباری دانشگاه شامل حال بیماری ام اس همسرم هم میشه؟ اگه نه هزینه بیمه کردنش چقدره تقریبا که بتونه با خیال راحت آمپول هاش رو بگیره
    واقعا بدجوری ذهنمون رو درگیر کرده.ممنون میشم کمک کنید
    اگه از یه جایی معتبر بتونید اونجا سوال کنید و منو مطئن کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط G1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از کسانی که چند سالی هست اتریش زندگی میکنند سوال داشتم . خوشجال میشم تجربیاتتون رو در میون بذارین:
    من رشتم کامپیوتر و شبکه هس. تو ایتالیا ارشد خوندم. حاالا یه کار پیدا کردم اتریش که به نظرم کار جالبی هس و حقوق خوبی هم داره و میخام ببینم با توجه به رشته من حتی با اینکه این کار خیلی خوب به نظر میرسه اشتباهه که قبولش کنم؟ چون خیلی میشنوم که آلمان بهتر هس (ولی تا حالا موقعیت کاری جالبی که همه چیش اکی باشه تو آلمان رو پیدا نکردم)
    نظر شما چیه؟ صبر کنم تا کار خوب تو آلمان برام پیدا شه؟ یا اتریش هم جای خوبیه برای زندگی و اقامت گرفتن دایم؟
    کلا اگه مقایسه ای برای این دو کشور انجام بدین با توجه به موقعیت من خیلی ممنون میشم. چون خیلی نگران هستم که چه تصمیمی بگیرم!
    اگه اطلاعات دیگه ای لازم دارین که مشورت بدین حتما بگین تا بنویسم
    سلام از نظر زندگی اتریش هم خیلی جای خوبیه و این را در نظر بگیرید که کار پیدا کردن همیشه هم راحت نیست و تجربه کاری خیلی مهمه. از نظر اقامت دایم گرفتن اتریش به این صورت هستش که باید حتما ۶ سال اینجا زندگی کنید و از این ۶ سال ۳سال کار مرتبت با رشته تون را داشته باشید. آلمان فکر کنم تعداد سالهاش کمتر هستش ولی مطمن نیستم چند سال.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)