صفحه 3 از 101 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1003

موضوع: هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_abd نمایش پست ها
    هزینه تحصیل مهندسی در اتریش حدود 380 یورو است

اگر دانش کافی برای زبان المانی نداشته باشی، تا وقتی که به دانش برسی، باید کلاس بری که این کلاس ها رو هم خود دانشگاه برگزار می کنه، هر موقع که از امتحان المانی نمره قبولی بگیری میری سر کلاس های اصلی دانشگاه (این ها رو برای دانشگاه JKU مطمئن هستم)

اتریش بدرد مهندسی نمی خورد هم اصلا قبول ندارم.

هزینه زندگی با خوابگاه حدود 550 تا 700 یورو در ماه است
    البته فکر می کنم که دانشگاه تکنولوژی گراتس توی رشته های مهندسی خوب باشه منظورم graz univerbsity of technology
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

من اتریش رو پیشنهاد نمیکنم چون مراحل ویزا دادنشون خیلی طولانیه.
    من خودم الان بیشتر از 3 ماهه که منتظر ویزا هستم !
    احتمال اینکه قبول بشی بستگی به این داره که چندتا دانشجو میخوان و ازین تعداد چندتا بومی و چندتا خارجی میخوان.
    ولی به نظر من اول کشورهای دیگه رو بررسی کن، اگه به جایی نرسیدی اونوقت رو این فکر کن
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی (طراحی فرآیند نفت) / تهران جنوب

من اتریش رو پیشنهاد نمیکنم چون مراحل ویزا دادنشون خیلی طولانیه.
    من خودم الان بیشتر از 3 ماهه که منتظر ویزا هستم !
    احتمال اینکه قبول بشی بستگی به این داره که چندتا دانشجو میخوان و ازین تعداد چندتا بومی و چندتا خارجی میخوان.
    ولی به نظر من اول کشورهای دیگه رو بررسی کن، اگه به جایی نرسیدی اونوقت رو این فکر کن

سپاس از راهنمایی تون، پذیرش این دانشگاه هنر وین دو مرحله ای هست، مرحله یکم آثار درخواست کننده رو ارزیابی می کنند، اگه تایید بشه آزمون حضوری برگزار میشه.

+ درباره ویزا چه مشکلاتی محتمل هست؟ یعنی برای دانشجوی ایرانی سختگیری میشه؟ و آیا ممکنه ترم تحصیلی شروع بشه اما ویزا داده نشه؟

سپاس.
    چه سوژه ای! چه خیالی! چه حس زاویه داری!
    ... و خلق یک اثر و اقتباسهای همیشه!

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

احتمال ریجکتشون خیلی کمه ولی خیلی دیر جواب میدن.ممکنه از 3 ما تا 6 ماه طول بکشه
    این سختگیری فقط برای ایرانیا نیست و کلاَ اونجایی که ویزا رو صادر میکنه خیلی کنده
    بله، اینکه بعد از شروع ترم برسی اونجا ، یک اتفاق معمولیه
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    شما نباید موارد استثنایی و به همه موارد تعمیم بدین. بله موارد بسیار اندکی هستند که فرد بدون مقاله و یا حتی نمره زبان پایین پذیرش گرفته اما تونسته قابلیت های دیگه ای که استاد لازم داشت و به اثبات برسونه. اما در اکثریت موارد مقاله، زبان و کلاً رزومه خوب حرف اول و میزنه.
    اگر قرار بود به همین راحتی که شما میگین بدون مقاله و ... بشه پذیرش گرفت پس این دانشگاه ها دانشجویان خوبی نباید داشته باشن و خروجی نهاییشون خوب نخواهد بود در صورتی که می دونیم این طوری نیست.
    نکته خیلی مهم دیگه ای هم که هست این که اون ها واسه PhD می خوان پول خرج کنن، یعنی فاند بدن و وقتی مسئله پول در میون باشه به همین راحتی ها هر کسی و انتخاب نمی کنن. از همه این موارد بگذریم اون استاد دنبال کسی می گرده که تو اون مدت 3 یا 4 سال بتونه کار انجام بده که بعد از اون خروجی هم برای خودش و هم برای دانشگاه داشته باشه.
    اینجا پذیرش دکتری با کار و بدون کار فرق داره.. دکترای بدون پول رو به همه میدن تقریبا میمونه پولی که اونم گفتم به استاد و رشته و زمان اپلی کردن بستگی داره...بنده تعداد زیادی دانشجوی متوسط رو میشناسم که بدون مقاله اینجا پذیرش پزیشن دکترا گرفتن...زمانی که خودم گرفتم در کل 6 نفر اقدام کرده بودن...این مواردی که من میگم کاملا هم استثنا نیست ...از درون سیستم چیزهایی رو میبینید که از بیرون قابل دیدن نیست
    واسه اون پی اچ دی ها پول زیادی خرج نمیشه...اونها کار 40 ساعته میکنن و 1400 تا میگیرن که برای کسی که مستر داره کمه...فاند نیست کاره...
    در مورد استاد وقتی پرفسور باشه و جایگاه سیاسیش محکم خودش که سالی 1 پیپر نمیده هیچ شما رم میکنه کد زن سافت ور تجاریش.....بله باورش سخته
    ویرایش توسط haniehmoshki : May 23rd, 2011 در ساعت 04:03 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط omidai نمایش پست ها
    خوب خانم هانیه اگه اینجوری هست . چرا دوستانمون در فروم های دیگه اینهمه تلاش می کنند که با یک عالمه مشکلات در کشورهای دیگه دانشگاهای با رنکهای 200 و 300 رو پذیرش بگیرند. می تونند خیلی راحت وارد دانشگاه وین با رنک دو رقمی بشن و به زبان انگلیسی PHD بگیرند .و اگه استادای دانشگاه وین انقدر سطحی نگر هستند چطوری این دانشگاه دهمین دانشگاه اروپاست.
    رنک معیارهای مختلفی داره...اینها چندین استاد با جایزه نوبل داشتن...این اونها رو بالا میاره...دوستان با زبان انگلیسی راحت نمیتونن اینجا پزیشن دکترا بگیرن چون همونطور که گفتم این پزیشن برای جم کردن کارهای اداری و کارهاییه که پرفسور ترجیح میده انجام نده...استاد سطحی نگر همه جا هست...رنک وین هم 2 رقمی نیست والا اینجا که خودشون هر سال در حال شیون اند که داریم پس رفت میکنیم در رنکینگ....

نقل قول نوشته اصلی توسط Natalie نمایش پست ها
    ممنون هانيه جان
    من با سه تا از دانشگاها مكاتبه كردم ولي خودتون هم كه ميدونيد معمولا با تاخير جواب ميدن خواستم اينجا حداقل از دوستاني كه اطلاعات بيشتري دارن سريعتر جواب بگيرم. در مورد زبان هم اينجا تصميم دارم خصوصي بگيرم اونطور كه صحبت كردم ميتونم چندماهه به سطح خوبي برسم حداقل تا گرفتن ويزا.
    عجله اي براي اومدن ندارم اما ميخوام مطمئن بيام و انتخابم درست باشه ... نرم جلو بعد ببينم نميشه !!!و وقتم برام ارزش داره اونايي كه درگير اپلاي هستن ميدونن چقدر پندينگ موندن آزار دهندس.
    در مورد مطالعه دروس هم درسته اگر زبان انگليسي باشه فك كنم برام راحتترم باشه.
    شما دوستان كسي رو ميشناسيد كه پزشكي بخونه و بتونه اطلاعات خوبي بهم بده ... مثلا نمونه سوالات امتحاني آزمون ورودي ،‌تدريس و كلاس ها و ...

در مورد پزشكي اينجا ... منم تا اونجايي كه اكثر دوستام رو ديدم حفظ ميكردن ... سوالا تستي تشريحي.

+ دوست عزيز My different رشته بيوانفورماتيك با مديكال انفورماتيك خيلي تفاوت داره ! لطفا توجه داشته باشيد بهش. بيوانفورماتيك در زمينه ي تحقيقات پزشكي و DNA و ... پروژه هاي ژنوم و ...فعاليت داره ، ولي مديكال انفورماتيك يا اينفورميشن ساينس در واقع جوينت پزشكي و كامپيوتر هستش مثلا در زمينه ساخت پايگاههاي پزشكي ، و ... هستش.
    در مورد زبان انگليسي و پيدا نكردن رشته ها منم مشكل شما رو دارم ،‌يه كم گيج كننده اس. سعي كن با دانشگاها مكاتبه كني يا در صفحات اصلي بعضي دانشگاها فرمت انگليسي وجود داره در غير اينصورت با مترجم گوگل فروم كار كن . اميدوارم كارت راحت تر بشه
    مطمئن آمدن عالیه....واسه زبان استفانی فن گمینگن رو توصیه میکنم ایران اتریش هست...من به زودی سری به خوابگاه قبلیم میزنم و برات میپرسم...

[QUOTE=Mr_Different;428657]سلام دوباره من جواب نگرفتم دوباره مطرح می کنم....

من الان اینجا مکانیک می خونم و اگه قراره که فقط قبولی کنکور یا مجوز تحصیل تو دانشگاه ایران رو ارائه بدم برای رشته مکانیک می تونم این کار رو بکنم. و اینجا 2 تا مشکل هست :::

1- این مدرک گواهی اشتغال به تحصیل رو برای کدوم ترم بگیرم؟*** جدیدترین بعضا اگه طول بکشه مال ترم بعدم میخوان
    2- اونجا تو دانشگاه های اتریش من اصلا رشته مکانیک به چشمم نخورد!!!! (این دیگه مشکل نیست چیزی شبیه بن بست هست پ ) Maschinenbau
    3- مشکل دیگه این که رشته ای که من می خوام بخونم Bio informatic یا به قول اتریش medical computer science هست که تو هر دانشگاهی نیست !!Medizinischeinformatik

اگه از دوستان کسی زبون آلمانی بلده ممنون می شم که یک کمک بکنه . من یک موردی تو سایت http://studienzulassung.univie.ac.at/index.php?id=688 پیدا کردم به زور متوحه شدم که امتحان ورودی اینا می گیرن.[/ ا QUOTE]
    http://www.tuwien.ac.at/lehre/master...nformatik/?L=7
    آزمون نداره...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haniehmoshki نمایش پست ها
    بحث من درکل برای دوستان با لول متوسط نیست...بله اگر متوسط هستید و دنبال زندگی راحت اینجا عالیه....خصوصا اینکه 2 ماهه قوانین عوض شده و اگر بعد درس 1 سالی کار کنید اقامت دایم میگیرید...بحث من برای دانشجوهای خوب دانشگاههای برتر ایرانه که بعید میدونم به این فروم سری بزنن... طرف اصلی بحث من اونهان...برید بپرسید چند نفر از شریف و تهران آرزوشون فنی یا مدیریت اینجاس...
    خانم هانیه می تونم بپرسم شما دنبال چی بودید که بهش نرسیدید؟. شما چه شرایطی رو می خواستید که در وین نیست؟ بر فرض این که وین یک دانشگاهی هست که هر کسی چه با لول متوسط و چه با لول بالا می تونه وارد این دانشگاه بشه، بر فرض اینکه ساختار دانشگاه سنتیه. چیزی که مهمه اینه که شما تو این چندین سال چقدر سطح آکادمیک خودتون رو بالا می برید. چه پروژه هایی رو انجام میدید و چه اندازه publication خواهید داشت. در ضمن من فکر نمی کنم اگر شما بخواهید برای postdoc مثلا آمریکا و یا کانادا اقدام کنید بهتون بگن" وین درس خوندی!!!!!!!!!!!! حیف شد اگر شریف درس می خوندی بهت پذیرش می دادیم، اگر چه رنک دانشگاه شریف 1777 و دانشگاه وین 87 ولی چون سیستم شما سنتی بوده ما به شما پذیرش نمی دیم". البته یه بحث دیگه هم هست در تمام دنیا داشمندان و کسایی که جوایز بین المللی دارند مثل نوبل، به خاطر این هست که در یک دانشگاهی حضور داشتند که که اون دانشگاه اونها رو به این مرحله از علم رسونده. رنک دانشگاه به دانشگاه داده میشه نه به اسم یا شخص . ضمنا شما بچه های این فروم رو بچه هایی با لول متوسط نام بردید و ابراز کردید بچه هایی با لول بالا به این فرم سر نمی زنند . به نظر من بهتر هست که به خاطر این یک معذرت خواهی از بچه های این فروم انجام دهید.
    ضمنا اعلام میکنم رنکهای اعلا م شده از سایت http://www.webometrics.info می باشند.

Junior Member gelarehai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Turin......Italy

نقل قول نوشته اصلی توسط omidai نمایش پست ها
    خانم هانیه می تونم بپرسم شما دنبال چی بودید که بهش نرسیدید؟. شما چه شرایطی رو می خواستید که در وین نیست؟ بر فرض این که وین یک دانشگاهی هست که هر کسی چه با لول متوسط و چه با لول بالا می تونه وارد این دانشگاه بشه، بر فرض اینکه ساختار دانشگاه سنتیه. چیزی که مهمه اینه که شما تو این چندین سال چقدر سطح آکادمیک خودتون رو بالا می برید. چه پروژه هایی رو انجام میدید و چه اندازه publication خواهید داشت. در ضمن من فکر نمی کنم اگر شما بخواهید برای postdoc مثلا آمریکا و یا کانادا اقدام کنید بهتون بگن" وین درس خوندی!!!!!!!!!!!! حیف شد اگر شریف درس می خوندی بهت پذیرش می دادیم، اگر چه رنک دانشگاه شریف 1777 و دانشگاه وین 87 ولی چون سیستم شما سنتی بوده ما به شما پذیرش نمی دیم". البته یه بحث دیگه هم هست در تمام دنیا داشمندان و کسایی که جوایز بین المللی دارند مثل نوبل، به خاطر این هست که در یک دانشگاهی حضور داشتند که که اون دانشگاه اونها رو به این مرحله از علم رسونده. رنک دانشگاه به دانشگاه داده میشه نه به اسم یا شخص . ضمنا شما بچه های این فروم رو بچه هایی با لول متوسط نام بردید و ابراز کردید بچه هایی با لول بالا به این فرم سر نمی زنند . به نظر من بهتر هست که به خاطر این یک معذرت خواهی از بچه های این فروم انجام دهید.
    ضمنا اعلام میکنم رنکهای اعلا م شده از سایت http://www.webometrics.info می باشند.

جناب omidai شما بهتره با توجه به شرایط خودتون به قضیه نگاه کنید.چه بسا دانشگاه های اتریش به خصوص دانشگاه وین با رنکینگ بسیار عالی برای خیلی ها از جمله من راضی کننده و به نوعی آرزو باشه ...خصوصا اینکه من با فکر و دو دو تا کردن های زیاد به اتریش رسیدم و امیدوارم کارهای ویزام هم هر چه سریعتر جلو بره..برای شروع کردن درسم لحظه شماری میکنم.

و اما جناب haniemoshki ممنون از اینکه تجربیات تلخ و نا کامی ها تون در اتریش رو با بچه هایی که با هزار امید دارن میان تقسیم میکنید.من به شما حق میدم که برای بچه ها نگران باشید ولی اصولا نگرانی با توهین جور در نمیاد.تمام این باند بازی های دانشگاه آزاد و شریف و تهران و امیر کبیر و ... مال مملکت بد بخت جهان سومی ماست!!!ا شما یه نگاه به رنکینگ دانشگاه های ایران در همین سایتی که omidai معرفی کردند بندازید واقعا متوجه میشید که بعضی وقتا تعصب باعث میشه کور کورانه به حمایت چیز نا چیز بپردازیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)