صفحه 5 از 101 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1003

موضوع: هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    خودم هم دو دل هستم آخه از دانشگاه خدمون اشباع شدم مشکل اینجاست که در همین دانشگاه خودمون هم غیر از یکی دو تا از اساتید که اتفاقا یکی شون هم آلمان بوده 30 سال از دبیرستان تا پایان دکترا و شاگرد پروفسور هابرماس(میشناسید؟ یکی از بزرگترین فلاسفه سیاسی معاصر هست در دنیا صاحب مکتب هم هست و اتفاق توی دانشگاه کریستیان شل شهر کل هم تدریس میکنه تازه او ن هم نه خود کلن یکی از بخشهای کوچک وابسته به کلن!!!) بوده و یکی دیگه اما بقیه نهایت کارشون اینه که خب دانشجویان عزیز یاد داشت بفرمایید ... بعد از یک ساعت و نیم یاد داشت فرمودن... خب تا همین جا کافیه بقیه اش برای جلسه بعد و قس علی هذا... و بچه ها هم غالبا همینطور.... البته شاید من چون تغییر رشته دادم و از مهندسی به علت علاقه ای ککه به علوم انسانی داشتم اومد یکم ایدئالیست باشم... راستی این چیزی که فرمودید که توی دفتر سازمان ملل میشه کار کرد چطور کارهایی میشه انجام داد از نظر کمک هزینه بودن و یا کارهای مطالعاتی هست چی هست؟ آیا راحت میشه اونجا کار کرد یا سخته؟ منظورم اینه که امکانش برای افراد خاصی هست یا برای همه.
    هابرمس آدم پیچیده ایه نوشتار آلمانی شو اینجا بچه های انسان شناسی و جامعه شناسی نیتیو زار میزنن تا بفهمن...تا اونجا که من از هم خوابگاهی های اسبقم شنیدم اینجا هم بعضی استادا خوبن..داریم یه چند تا استاد آلمانی که شاگرد یورگن بوده باشن... اما ببین این حالت تدریس ملالغتی خیلی در آکادمی کشورهایی مثل آلمان و اینجا رایجه به برداشت من...اینجا بچه ها از ایران برا این رشته فک نکنم خیلی قوی تر باشند کلا اینجا ملت بی نظرن و سعی میکنن از جنجال دور باشن...اگه با مدرک بیای و مقاله فک کنم بتونی راحت کار پیدا کنی اونو اما نمیدونم حقوق و شرایطش چیه ....با ایشون تماس بگیر برای اطلاعات بیشتر...
    http://at.linkedin.com/pub/leila-salehiravesh/3/994/677

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_hj نمایش پست ها
    ممنون ، منم برای همون bachelor می خوام .
    نگفتین ، شروع wintersemester از December هست ؟
    دوست عزیز شما که برای کارشناسی می خوای بری در مورد نروژ هم تحقیق بکن.
    اتریش کشور خیلی خوبی هست من هم در گزینه هام هست ولی آخریش.
    شما به این نگاه نکن که می خوای بری لیسانس بگیری، ببین تا 30 سال دیگه برای زندگیت چه هدف هایی داری به عنوان مثال می خوای ارشد هم بخونی یا می خوای اقامت بگیری و خیلی چیزای دیگه اونوقت می بینی شاید کشور هایی دیگه ای هم هستن که شاید بهتر باشن، شاید نشه به اون دانشگاه ها و کشور ها رفت ولی در آینده لااقل می دونی تمام تلاشت رو کردی.
    در ایران به شدت روی نام دانشگاه و کشوری که شما در آن تحصیل می کنید حساسن (برای کار دادن) درسته این کشور خوب هست ولی انتخاب های بهتری هم هست(شاید شما تصمیم به برگشت نداشته باشید ولی گاهی اوقات شرایط آدم رو مجبور می کنه و اونوقت هست که آرزو می کنید تو یک کشور بهتر درس می خوندید.)
    ببخشید که این ها رو گفتم چون احساس کردم شاید بدردتون بخوره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechatronic <<<<<<<<<<Juhannes kepler Linz

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    شما به این نگاه نکن که می خوای بری لیسانس بگیری، ببین تا 30 سال دیگه برای زندگیت چه هدف هایی داری به عنوان مثال می خوای ارشد هم بخونی یا می خوای اقامت بگیری و خیلی چیزای دیگه اونوقت می بینی شاید کشور هایی دیگه ای هم هستن که شاید بهتر باشن، شاید نشه به اون دانشگاه ها و کشور ها رفت ولی در آینده لااقل می دونی تمام تلاشت رو کردی.
    در ایران به شدت روی نام دانشگاه و کشوری که شما در آن تحصیل می کنید حساسن (برای کار دادن) درسته این کشور خوب هست ولی انتخاب های بهتری هم هست(شاید شما تصمیم به برگشت نداشته باشید ولی گاهی اوقات شرایط آدم رو مجبور می کنه و اونوقت هست که آرزو می کنید تو یک کشور بهتر درس می خوندید.)
    در مورد حرفهای دوستمون اون قسمت پاراگراف آخر موافقم. اما سوال من اینه که جساراتا ایران در حدی هست که کلا بتونه اتریش رو رد کنه؟؟ (اینو در نظر بگیریم که همه تو شریف یا دانشگاه تهران درس نمی خونن که بگیم سطح علمی بالا دارن. ) پیشنهاد نروژ خوبه و همچنین فنلاند رو هم برا رشته های کامپیوتر اضافه می کنم اما ددلاین فنلاند چون رد شده بود نتونستم اقدام کنم در ضمن نروژ هزینه هاش با اتریش یکی هست آیا؟ .

Junior Member

ممنون از راهنماییتون
    من اتریش رو به این دلیل انتخاب کردم که شرط دادن پذیرش قبولی توی کنکور سراسری هست و حتی زبان هم میشه همونجا یاد گرفت.
    من در مورد نروژ تحقیق نکردم ولی فکر نکنم اینجور شرطی داشته باشه جای دیگه ای.

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Different نمایش پست ها
    در مورد حرفهای دوستمون اون قسمت پاراگراف آخر موافقم. اما سوال من اینه که جساراتا ایران در حدی هست که کلا بتونه اتریش رو رد کنه؟؟ (اینو در نظر بگیریم که همه تو شریف یا دانشگاه تهران درس نمی خونن که بگیم سطح علمی بالا دارن. ) پیشنهاد نروژ خوبه و همچنین فنلاند رو هم برا رشته های کامپیوتر اضافه می کنم اما ددلاین فنلاند چون رد شده بود نتونستم اقدام کنم در ضمن نروژ هزینه هاش با اتریش یکی هست آیا؟ .
    1. من حرف شما رو کاملا قبول دارم ولی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم داریم در یک کشوری زندگی می کنیم که دیدگاه مردمش این طور هست که امریکا، کانادا ، استرالیا و امثال اینها عالیه در صورتی که همه ما می دونیم کامپیوتر و به ویژه نرم افزار هند از بسیاری از کشورها از جمله نروژ بهتره ولی آیا در ایران دیدگاه به این شکل است؟
    2.درسته هزینه های نروژ بیشتر هست.(ولی نه خیلی) هزینه زندگی در نروژ اگه اشتباه نکنم ماهی 1 میلیون تومان هست و هزینه زندگی در اتریش هم ماهی 1 میلیون تومان هست(550 تا 700یورو) بنابراین اگه هزینه زندگی در نروژ بیشتر هم بشه در طی 4 سال 10 ملیون تومان هم نمیشه(بیشتر رو میگم). در ضمن شما وقتی درس می خونین در حقیقت شما دارین سرمایه گذاری می کنین برای آینده پس باید حتما حواستون باشه دارین چه می کنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechatronic <<<<<<<<<<Juhannes kepler Linz

1. من حرف شما رو کاملا قبول دارم ولی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم داریم در یک کشوری زندگی می کنیم که دیدگاه مردمش این طور هست که امریکا، کانادا ، استرالیا و امثال اینها عالیه در صورتی که همه ما می دونیم کامپیوتر و به ویژه نرم افزار هند از بسیاری از کشورها از جمله نروژ بهتره ولی آیا در ایران دیدگاه به این شکل است؟
    2.درسته هزینه های نروژ بیشتر هست.(ولی نه خیلی) هزینه زندگی در نروژ اگه اشتباه نکنم ماهی 1 میلیون تومان هست و هزینه زندگی در اتریش هم ماهی 1 میلیون تومان هست(550 تا 700یورو) بنابراین اگه هزینه زندگی در نروژ بیشتر هم بشه در طی 4 سال 10 ملیون تومان هم نمیشه(بیشتر رو میگم). در ضمن شما وقتی درس می خونین در حقیقت شما دارین سرمایه گذاری می کنین برای آینده پس باید حتما حواستون باشه دارین چه می کنین.
    درسته همین حرفتون منو مجبور کرد برم 10 صفحه از تاپیک نروژ بخونم در مورد هزینه که تقریبا یکی بودن. در مورد پذیرش هم تو تاپیکشون پرسیدم که اطلاعاتی اگه دارن کمک کنند. ممنون می شم اگه شما لینکی یا چیزی داشته باشین.

ولی هنوزم به این فکر می کنم که چرا نروژ رو برتر از اتریش می دونین؟

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

سلام

نروژ سالی 11 هزار میخواهد در ضمن برای یک زندگی که فقط زنده باشی باید دست کم روی 13-15 هزار جساب کنی یعنی ماهی 1100 یورو به بالا در ضمن اتریش ماهی خیلی بشه میشه700 یورو

در ضمن سالی 5000 اختلاف دارند 4 سال میشه 20000 هزار یورو اگر یورو 1500 باشد 30 میلیون میشه

شما اول انچمن نروژ را بخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام

نروژ سالی 11 هزار میخواهد در ضمن برای یک زندگی که فقط زنده باشی باید دست کم روی 13-15 هزار جساب کنی یعنی ماهی 1100 یورو به بالا در ضمن اتریش ماهی خیلی بشه میشه700 یورو

در ضمن سالی 5000 اختلاف دارند 4 سال میشه 20000 هزار یورو اگر یورو 1500 باشد 30 میلیون میشه

اتریش ماهی حداقل 700 است اگه بخواین مثل انسان زندگی کنین و تنها....ببین من مدتی خوابگاه بودم با همسایه معتاد و وضع فجیع تازه یکی از بهترین خوابگاهها بود وین ماهی 350.. یه اتاق 9 متری...خوبگاههای 2 نفره هم که من عمرا دوام بیارم ماهی 280 به بالاست...یه جا هست صومعه خواهران روحانی مثل حوضه علمیه اتاق 2 نفره نمور 200 که البته دستشویی با 20 نفر مشترکه و باید برا دل خواهرا در مراسم دعا شرکت کنین.....50 یورو بیمه 50 یورو بلیط...بگیم ماکس 50 یورو تفریح ورزشی یه 200 تا هم حداقل خوراک تا از کم خونی و بیماری نمیری....رو 700 800تا راحت حساب کنید...من آدم ولخرجی نیستم الکل و بار و دیسکو هم تو برنامم نیست اگه اینارم دایرین یه 40 یورو واسه 2 بار در ماه بذارین کنار....

در مورد نروز و اتریش اگه نروز انگلیسیه درنگ نکنین 30 تا چیزی نیست اما اگه زبان دیگه اس آلمانی بیشتر کاربرد داره بازار کار آلمان رو هم اینجا دارید....

نکات جالبی رو اشاره کردین فراتر از جو عمومی اینجا که خارجه راحت پذیرش میدن بزن بریم...فقط این رو بگم که دکترای نروز اوضاع عالیه...خیلی بهتر از اتریش برا رشته صنایع.... دوستان رفتن و تجاربی دارن که در این دهکده عمرا یافت بشه...سطح حقوق هم بالاتره گرچه هزینه هام بیشتره اما من الان به دوستانی که نروزن کمی غبطه می خورم....

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام

داریم از بحث خارج میشیم.
    من تو سایت های مختلف خوندم که هزینه نروژ 1300 دلار یا 8000 کرون در ماه هست البته این دو مقدار، هر کدوم رقم متفاوتی رو به تومان به ما میده.
    به هرحال شما درست میفرمایین من رقم رو اشتباه کرد و خودم هم بالا گفتم اگه اشتباه نکنم(که اشتباه کردم).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)